Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4021054 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26175 Dátum: 2018.09.25 08:44:17 »
Kösz, akkor az idén nem kell téligumira költenem.   :clap:
Egy kis segítség hozzá.  ;)
music     

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26176 Dátum: 2018.09.26 15:35:18 »
Sziasztok,
A keréknyomás érzékelő problémához csatlakoznék.
Elvileg tavaly a téligumi is fell lett tanítva.
Tavasszal kereket cseréltem, három héttel ezelőttig nem is volt probléma.
Sajnos nem nagyon nézegettem a guminyomást, az ominózus napon megnéztem 1.9 volt benne, persze a rendszer nem jelzett semmit.
Felfújtam, megnyomtam a gombot 3 villogás után úgy tűnt, minden rendben. 1 nappal később kigyulladt a visszajelző lámpa amit azóta sem sikerült eltávolítanom. Szervízben mondták többször meg kell nyomni egymás után és akkor vált az érzékelők közt. Ez sem jött be.
Most mondták lehet újra kell tanítani 0,2óra (kb. 3500FT), kérdeztem és mire vonatkozik a garancia.
Szerintem ez vicc. Ki lehet iktatni ezt a visszajelzést? Köszönettel

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26177 Dátum: 2018.09.26 15:49:50 »
Sziasztok,
A keréknyomás érzékelő problémához csatlakoznék.
Elvileg tavaly a téli gumi is fel lett tanítva.
Tavasszal kereket cseréltem, három héttel ezelőttig nem is volt probléma.
Sajnos nem nagyon nézegettem a guminyomást, az ominózus napon megnéztem 1.9 volt benne, persze a rendszer nem jelzett semmit.
Felfújtam, megnyomtam a gombot 3 villogás után úgy tűnt, minden rendben. 1 nappal később kigyulladt a visszajelző lámpa amit azóta sem sikerült eltávolítanom. Szervizben mondták többször meg kell nyomni egymás után és akkor vált az érzékelők közt. Ez sem jött be.
Most mondták lehet újra kell tanítani 0,2óra (kb. 3500FT), kérdeztem és mire vonatkozik a garancia.
Szerintem ez vicc. Ki lehet iktatni ezt a visszajelzést? Köszönettel
Honnan vetted az érzékelőket? Ki rakta bele? Ki tanította fel? Mikor?
Ha mindez egy személy/cég és kevesebb mint egy éve, akkor garanciában cseréljék ki a jeladókat.
Ha mindent más csinált, akkor gond van, mert egymásra fognak mutogatni.  :censored:

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26178 Dátum: 2018.09.26 22:12:01 »
gyári felni, gyári érzékelőkkel, tavaly vettem át az új autót ezekkel a kerekekkel

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26179 Dátum: 2018.09.26 22:32:14 »
gyári felni, gyári érzékelőkkel, tavaly vettem át az új autót ezekkel a kerekekkel
Akkor húzd a fejükre, rakják rendbe!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26180 Dátum: 2018.09.30 08:39:43 »
Corolla E12 gyári alufelni csavarjai szerintetek azonosak az aktuális Auris alufelni csavarjaival?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26181 Dátum: 2018.09.30 12:56:38 »
A Toyota az utóbbi években kb. 3 méretben forgalmazott csavarokat. Külön  a picikhez és a nagyokhoz, a többi az E12 méret volt, csak a hosszúságuk változott a felni szélességének függvényében.
Remélem maradt ez a gyakorlat.
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.30 13:02:01 írta Agyarka »

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26182 Dátum: 2018.10.17 11:45:45 »
Sziasztok! 2017-es Avensis-emhez vásároltam egy '16-os gyári alu szettet. A gyári '17-es maradna a nyári használatra. A '16-os szetthez kaptam 4db gyári C210-es TPMS érzékelőt is, ami elvileg egy évet futott szintén talán Avensis-en. Tehát, gondolom az elem diagnosztika lenne az első, amit el kéne végezni. Ha rendben vannak, akkor a kérdésem az lenne hogy hogyan tudom két külön szettként alkalmazni az autón és hová érdemes a programozással fordulni? Tudomásom szerint 8 érzékelőt kezel az autó, amit ID alapján kell betanítani. Ezt csak toyota szervíz tudja elvégezni vagy gumiszervíz is? Az érzékelők között hogyan tudok váltani kerékcserét követően? Automatikus, vagy menüből kell kiválasztani? Jelenleg nem találtam erre beállítási lehetőséget, gondolom inaktív, mivel nincs másik szett felvéve az autón. Segítségeteket köszönöm!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26183 Dátum: 2018.10.17 14:49:37 »
Azonosítókódok regisztrálása
A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszer szelepeit és jeladóit egyedi azonosítókóddal látták el. A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszer szelepeinek és jeladóinak cseréjekor regisztrálni kell azonosítókódjukat. Az azonosítókódot regisztráltassa
hivatalos Toyota márkakereskedésben, szervizben vagy más, hivatalosan minősített és megfelelően felszerelt szakembernél.

Kerékgarnitúra kiválasztása
Gépjárműve gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszere képes
egy második kerékgarnitúra (például téli abroncsok) azonosító kódjait
tárolni, melyeket hivatalos Toyota márkakereskedés, szerviz, vagy
más, megfelelően képesített és felszerelt szakember regisztrálhat.

A második kerékgarnitúra regisztrálását követően bármelyik kerékgarnitúra kiválasztható a gumiabroncsnyomásra figyelmeztető
rendszerrel történő használathoz.
■ A funkció működésének feltételei
● A funkció csak akkor fog váltani a kerékgarnitúrák között, ha egy
második garnitúra is regisztrálásra került. Ha nincs második garnitúra regisztrálva, nem fog bekövetkezni változás, amikor a menüben ez a funkció kiválasztásra kerül.
● Csak a regisztrált garnitúrák közötti váltás lehetséges, a kerékgarnitúrák összekeverését a rendszer nem támogatja.

Két garnitúrát (2x4 db) tud tárolni, amit az óracsoport közötti kijelző tudsz váltani.

Nincs user manualod? [emoji54]
Letölthető, a szervizben is adnak ingyen, de el is  tudom küldeni neked.
Sziasztok! 2017-es Avensis-emhez vásároltam egy '16-os gyári alu szettet. A gyári '17-es maradna a nyári használatra. A '16-os szetthez kaptam 4db gyári C210-es TPMS érzékelőt is, ami elvileg egy évet futott szintén talán Avensis-en. Tehát, gondolom az elem diagnosztika lenne az első, amit el kéne végezni. Ha rendben vannak, akkor a kérdésem az lenne hogy hogyan tudom két külön szettként alkalmazni az autón és hová érdemes a programozással fordulni? Tudomásom szerint 8 érzékelőt kezel az autó, amit ID alapján kell betanítani. Ezt csak toyota szervíz tudja elvégezni vagy gumiszervíz is? Az érzékelők között hogyan tudok váltani kerékcserét követően? Automatikus, vagy menüből kell kiválasztani? Jelenleg nem találtam erre beállítási lehetőséget, gondolom inaktív, mivel nincs másik szett felvéve az autón. Segítségeteket köszönöm!

Tapatalkkal küldve
« Utoljára szerkesztve: 2018.10.17 17:34:00 írta Nagycitrom »

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26184 Dátum: 2018.10.17 20:09:13 »
Gumit kell venni, de melyiket ? A nyár végén el is fogyott a gumi. Jövő héten megy fel a téli garnitúra.Nyárit nézegettem, valami olcsóbbat. Sava intensa, vagy Barum bravuris. Szerintetek melyik a jobb vétel.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26185 Dátum: 2018.10.18 04:36:14 »
Szia.
Most veszel nyári gumit?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26186 Dátum: 2018.10.18 08:37:22 »
Gumit kell venni, de melyiket ? A nyár végén el is fogyott a gumi. Jövő héten megy fel a téli garnitúra.Nyárit nézegettem, valami olcsóbbat. Sava intensa, vagy Barum bravuris. Szerintetek melyik a jobb vétel.

nekem volt barum bravuris újban. soha többé. jobban csúszott mint a sokéves vredestein (vagy mi)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

tomimidi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26187 Dátum: 2018.10.18 10:21:32 »
Azonosítókódok regisztrálása
A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszer szelepeit és jeladóit egyedi azonosítókóddal látták el. A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszer szelepeinek és jeladóinak cseréjekor regisztrálni kell azonosítókódjukat. Az azonosítókódot regisztráltassa
hivatalos Toyota márkakereskedésben, szervizben vagy más, hivatalosan minősített és megfelelően felszerelt szakembernél.

Kerékgarnitúra kiválasztása
Gépjárműve gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszere képes
egy második kerékgarnitúra (például téli abroncsok) azonosító kódjait
tárolni, melyeket hivatalos Toyota márkakereskedés, szerviz, vagy
más, megfelelően képesített és felszerelt szakember regisztrálhat.

A második kerékgarnitúra regisztrálását követően bármelyik kerékgarnitúra kiválasztható a gumiabroncsnyomásra figyelmeztető
rendszerrel történő használathoz.
■ A funkció működésének feltételei
● A funkció csak akkor fog váltani a kerékgarnitúrák között, ha egy
második garnitúra is regisztrálásra került. Ha nincs második garnitúra regisztrálva, nem fog bekövetkezni változás, amikor a menüben ez a funkció kiválasztásra kerül.
● Csak a regisztrált garnitúrák közötti váltás lehetséges, a kerékgarnitúrák összekeverését a rendszer nem támogatja.

Két garnitúrát (2x4 db) tud tárolni, amit az óracsoport közötti kijelző tudsz váltani.

Nincs user manualod? [emoji54]
Letölthető, a szervizben is adnak ingyen, de el is  tudom küldeni neked.
Tapatalkkal küldve


Köszönöm szépen a gyors segítséget! A jelenleg kapott tapasztalataim alapján a legjobb választás, ha egy hivatalos szerviz tanítja fel, mivel nem univerzális TPMS van beépítve hanem gyári.
Van kézikönyvem is természetesen, csak figyelmetlen voltam. Köszönöm +1x!

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26188 Dátum: 2018.10.18 10:42:56 »
Szia.
Most veszel nyári gumit?

Ha kapnék egy jó ajánlatot, akkor lehetséges.
Főrumtárs fent írta, hogy a Barum nem túl jó, szívesen meghallgatnék egy  Sava véleményt.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26189 Dátum: 2018.10.18 11:40:24 »
Köszönöm szépen a gyors segítséget! A jelenleg kapott tapasztalataim alapján a legjobb választás, ha egy hivatalos szerviz tanítja fel, mivel nem univerzális TPMS van beépítve hanem gyári.
Van kézikönyvem is természetesen, csak figyelmetlen voltam. Köszönöm +1x!
Egy új garnitúra feltanítása kb 10 perc a szervizben.
Arra kell figyelni a váltáskor, hogy csak egyszer nyomd meg és ne ess pánikba, hogy utána is világít a kontroll lámpa. Ugyanis kb 10-15 perc, mire átáll a rendszer. Ezért szokták azt a hibát elkövetni, hogy mert világít a visszajelző, ezért még egyszer váltanak, így megint az eredeti garnitúra az aktív. :excl: