Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4065515 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25155 Dátum: 2016.10.19 15:54:58 »
Közben találtam a http://gumibroker.hu-t, ők kiszállítják a szerelőműhelybe, és én ott veszem át, ahol egyből fel is teszik. Több szerelőműhely közül is tudtam választani, telefonon normális időpontot megbeszélni élő emberrel így hát tőlük rendeltem.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25156 Dátum: 2016.10.19 16:36:12 »
Én ezt az egész gumis mizériát nem értem! Miért nem tudnak a gumiszerelők jó áron kínálni, (max. annyiért ők is be tudnák szerezni ,mint te vagy én, de inkább még olcsóbban) A szerelés úgyis mindenképpen náluk történik. Így tök felesleges a futárszolgálaton küldözgetni.
Egyébként pl a DPD-nél 4 órás intervalumban kell megadni a szállitást és programozzák milyen utvonalon hol kell lenniük, nem (nagyon ) térhetnek el tőle. Volt hogy ott állt a ház elött de nem csöngetett be, mert 5 percel elöbb érkezett.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25157 Dátum: 2016.10.19 17:03:46 »
A gumis műhelyek - szerintem - azért drágábbak a webáruházaknál, mert kevesebbet adnak el(nem olyan jó áron vásárolnak, mint a nagy forgalmú webshop). Emellett kihasználják, azt, hogy sokan még mindig, amikor szembesülnek azzal, hogy "gumit kell cserélni", elmennek "a gumishoz" és választanak ABBÓL a 3...5 féléből, amit ott adnak. :whistling: (Azért jelent(het) egy plusz szolgáltatást az, hogy AZONNAL megkapod a gumit felszerelve, ÉS bármilyen garanciális probléma esetén "a gumishoz" kell visszamenni, ahol vetted és szereltetted. Nincs egymásra mutogatás, hogy a gumi volt rossz/szerelés volt rossz!
Persze én is "árérzékeny" vagyok... úgyhogy  a webshopot preferálom... :whistling:
(DE eljátszottam a gondolattal, hogy kinyomtatnék egy konkrét webshopos ajánlatot és bevinném a helyi gumishoz, hogy: "ilyen gumit szeretnék vásárolni, fel tudná majd szerelni?" . Lehet, hogy lenne olyan "gumis", aki azt mondaná, hogy ennyiért Ő is beszerzi!!!  :whistling: :yes: :tt2: :surrender: :flowers: :sleeping: :eek: :eek: :clap: :otlet: :)
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25158 Dátum: 2016.10.19 17:43:40 »
A gumis műhelyek - szerintem - azért drágábbak a webáruházaknál, mert kevesebbet adnak el(nem olyan jó áron vásárolnak, mint a nagy forgalmú webshop). Emellett kihasználják, azt, hogy sokan még mindig, amikor szembesülnek azzal, hogy "gumit kell cserélni", elmennek "a gumishoz" és választanak ABBÓL a 3...5 féléből, amit ott adnak. :whistling: (Azért jelent(het) egy plusz szolgáltatást az, hogy AZONNAL megkapod a gumit felszerelve, ÉS bármilyen garanciális probléma esetén "a gumishoz" kell visszamenni, ahol vetted és szereltetted. Nincs egymásra mutogatás, hogy a gumi volt rossz/szerelés volt rossz!
Persze én is "árérzékeny" vagyok... úgyhogy  a webshopot preferálom... :whistling:
(DE eljátszottam a gondolattal, hogy kinyomtatnék egy konkrét webshopos ajánlatot és bevinném a helyi gumishoz, hogy: "ilyen gumit szeretnék vásárolni, fel tudná majd szerelni?" . Lehet, hogy lenne olyan "gumis", aki azt mondaná, hogy ennyiért Ő is beszerzi!!!  :whistling: :yes: :tt2: :surrender: :flowers: :sleeping: :eek: :eek: :clap: :otlet: :)
Viccelsz ugye? Miért ne tudná ugyan annyiért (vagy olcsóbban ) beszerezni a gumis pl a webárúházból mint te vagy én. :D
Én amit árulok nagy mennyiség esetén  simán adok 10-20% mennyiségi kedvezményt és ingyen házhozszállítom/szállítattom.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25159 Dátum: 2016.10.19 17:52:06 »
Valahol a kettő között az igazság, mert a konkrét esetem most az, hogy a Gumibrókertől rendelem a gumit, ami egyenesen a műhelybe fog megvárni engem. A műhellyel már beszéltem telefonon, és képben volt hogy gumibróker webshopról érkező gumit kell szerelnie - tehát kvázi ő lepasszolja a gumikereskedelmi feladatot örömmel, hogy jobban koncentrálhasson a szerelésre, neki a szerelés a szakma és a fő bevételi forrás, ha van más aki tudja vinni a kereskedelmet helyette, boldogan lepasszolja. A hangján hallottam is hogy örült nekem, mert - valljuk be - ha a Gumibróker weboldalán ő nem jelent volna meg, mint lehetséges személyes átvételi pont, az én munkámtól elesett volna.

Csak pár évvel ezelőtt ez az összedolgozás flottabbul ment, kvázi "ingyen szerelés" címszó alatt a webshop a műhelynek fizette a szerelés díját, ahelyett, hogy most annyival olcsóbban adná mint most.
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.19 17:54:58 írta robi (Robi) »

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25160 Dátum: 2016.10.19 18:26:36 »
Viccelsz ugye? Miért ne tudná ugyan annyiért (vagy olcsóbban ) beszerezni a gumis pl a webárúházból mint te vagy én. :D
Én amit árulok nagy mennyiség esetén  simán adok 10-20% mennyiségi kedvezményt és ingyen házhozszállítom/szállítattom.

A webshop - gondolom - hogy nagykertől veszi a gumit, akár a "gumis". De a webshop a nagyobb mennyiség miatt - gondolom - olcsóbban kapja, így olcsóbban adhatja. :innocent:
Ha ugyan annyiért venné a "gumis " a gumit a webshopból, mint én, akkor "0" ár réssell kellene tovább adni, hogy a fogyasztói ár nekem ugyanannyi legyen. Ingyen nem fog egyetlen kereskedő sem foglalkozni semmivel... :no:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25161 Dátum: 2016.10.19 18:45:08 »
Üdv!
Mikor kellett, egy bonyhádi gumis sráccal beszéltem, ő a marsoval állt (pl.) kapcsolatban, a marso.hu-s áron lerendelte a gumit, és abban fel is szerelte őket új szelepekkel.
Bevittem felnin a régieket, aztán elhoztam rajtuk az újakat. A kopott gumikat elhozhattam, de ott is hagyhattam.
Természetesen a garanciás ügyeket is a gumis srác intézte.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25162 Dátum: 2016.10.19 20:01:47 »
- elég kevés helyen van egyáltalán személyes átvételi lehetőség, csak megrendelni tudod, és küldik futárral, ami feláras
Ebbe más kapcsán éppen ma futottam bele. kb. 10 éve vásárolok egy boltban, utoljára alig 2 hónapja, a helyén egy cetli fogadott.
Csak webshop, személyes átvétel nuku, garanciális ügyintézés csak postán. A végén azért csak megértettem velük, hogy mind1, hogy az ügyfél, vagy apostás- futár adja le a hibás cuccot.
Nincs bizodalmam olyan céggel ahol csak telefonos elérhetőség van, és nem lehet  személyes kapcsolat. A normálisabb üzletek legalább heti egy napot biztosítanak, akár telefonos egyeztetés után, na de semmitt??. Arról nem is beszélve, hogy egy kevesebb mint 3000 Ft os cuccot 2000-ért akarnak kiszállítani, és még futkoshatok a postás futár után aki ráadásul nem engedi átvizsgálni a csomagot.

A webshop - gondolom - hogy nagykertől veszi a gumit, akár a "gumis". De a webshop a nagyobb mennyiség miatt - gondolom - olcsóbban kapja, így olcsóbban adhatja. :innocent:
Ha ugyan annyiért venné a "gumis " a gumit a webshopból, mint én, akkor "0" ár réssell kellene tovább adni, hogy a fogyasztói ár nekem ugyanannyi legyen. Ingyen nem fog egyetlen kereskedő sem foglalkozni semmivel... :no:
A webshopnak is van árrése és a szerelésért anyagokért nem ő kapja a pénzt. A gumis is kap mennyiségi kedvezményt a nagykertől, neki több mindenből fog összeállni a haszna.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25163 Dátum: 2016.10.19 20:11:47 »
Nincs bizodalmam olyan céggel ahol csak telefonos elérhetőség van, és nem lehet  személyes kapcsolat.
Nekem se. Egy időben már az is gyanús volt nekem, ha egy cégnek nincs rendes vezetékes telefonszáma, csak mobilja megadva. Erről lassan kezdek leszokni, de azokat a helyeket, ahol nincs személyes átvételi lehetőség, azokat fenntartással kezelem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25164 Dátum: 2016.10.19 20:28:09 »
Nekem se. Egy időben már az is gyanús volt nekem, ha egy cégnek nincs rendes vezetékes telefonszáma, csak mobilja megadva. Erről lassan kezdek leszokni, de azokat a helyeket, ahol nincs személyes átvételi lehetőség, azokat fenntartással kezelem.
Sosem volt a cégemnek vezetékes telefonja :D
Minek? Olcsóbb a céges flottás.

Deniel56

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25165 Dátum: 2016.10.20 13:04:42 »
Üdvözlök mindenkit!

Dani vagyok, nemrég vettem egy 2005-ös Rav4-t, persze benzinest, amolyan szerelem első látásra felindulásból.   :wub:
Szeretnék gumi/fogyasztás témában  segítséget kérni tőletek, mivel sokat rágódok, hogy mi lenne számomra a jó megoldás.
Jelenleg 235/60 r16-os Michelin nyári van rajta és kíváncsi lennék, ha azonos típusú gumit, de 215/70 r16-os váltóméretet tenném fel, akkor éreznék-e a fogyasztásban (és menetteljesítményben) bármilyen valós különbséget.

Téliből jobb a keskenyebb, de akkor kellene másik felni, és úgy ha cserés lesz a nyári, akkor abból is keskenyebbet vennék és beruházás fogyasztáson, illetve a keskenyebb gumik alacsonyabb áránból idővel megtérülhetne. Ha nincs szignifikáns különbség, akkor meg hagynám az egészet és vennék szélesebb télit.

Köszönöm előre is, ha valaki fel tud okítani a témában!   :D
Üdv, Dani

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25166 Dátum: 2016.10.20 18:21:29 »
Szia Dani. Sok balesetmentes es gondtalan kmt.
Valamit talan csokken a fogyasztas de asszem nem ez a lenyeg hanem hogy kenyelnesebb lesz kisse. Meg hosszabb lesz a fekut...
Teligumibol se jobb a keskenyebb csak ha havon mesz. De az ritka...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25167 Dátum: 2016.10.20 18:48:29 »
Aldiban van 7ezerért hólánc sokféle méretben. Tudom nem életbiztosítás kategória, de arra pont elég, hogy ha olyan hóhelyzet alakul pl. Ausztriában, hogy kötelezővé teszik pár napra, van mit felmutatni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25168 Dátum: 2016.10.21 10:11:16 »
Toyota gumiakció
• A fenti árak egy darab összeszerelt és kiegyensúlyozott kerékre vonatkoznak, az autóra szerelés költségeit nem tartalmazzák.
• Az alu keréktárcsával szerelt kerekek árai a szükséges kerékcsavarokat is tartalmazzák
• A fenti árak tartalmazzák a guminyomás-érzékelők árát is (kivéve Aygo, Hilux és Proace).

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25169 Dátum: 2016.10.21 14:50:10 »
Közben találtam a http://gumibroker.hu-t, ők kiszállítják a szerelőműhelybe, és én ott veszem át, ahol egyből fel is teszik. Több szerelőműhely közül is tudtam választani, telefonon normális időpontot megbeszélni élő emberrel így hát tőlük rendeltem.
Azért nem semmi, eltelt 48 óra mióta megrendeltem, és fülük botját se mozgatják. Egy automata visszaigazoló e-mail jött (nem túl szép kivitelben), de úgy tűnik, élő ember még nem foglalkozott ezzel...  :hmmmm: Van, akinek túl jól pörög a biznisz, nem baj, ha elvesztenek egy ügyfelet...
Máris rendelek máshonnan...