Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4206914 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22305 Dátum: 2014.02.02 11:40:23 »
Engem büntettek meg már emiatt, meg a hátsó sárfogó gumi hiánya miatt (ma hány autón van?), meg a harmadik középső pótféklámpa miatt (ma már sok autón gyárilag van), meg a jobb oldali visszapillantó tükör hiánya miatt (hol van erre jogszabály? Nem volt akkor még fólia az ablakon hátul, amihez tudom, hogy kell), meg a lejárt eü doboz miatt, meg a peres gumi miatt, ami (szerintetek) nagy mértékben megváltoztatta a gépjármű menettulajdonságait!
Persze tudom, amit szabad jupiternek, nem szabad a kisökörnek!
De csak megkérdeztem kollégáid amikor 160-nal előztek és leszorítottak Gödön, mert nem fértek be simám a szembejövő miatt elém, hogy mi az a főnöki utasítás, ami miatt így kell közlekedni városban csillár nélkül (kék fény) két szőke civil lánnyal a hátsó ülésen!
Meg az a szegény rendőr, aki feljelentett a jobb oldali visszapillantó tükör hiánya miatt és mire mentem fellebbezni sem dolgozott már a hivatalban, állítólag megbukott valamilyen korrupciós ügyben és fájó búcsút vettek tőle. Biztosan nekem is meg kellett volna kennem, akkor nem jelent fel. De nekem volt miatta 2 év figyelmeztetésem és ha valamit elkövetek azalatt nagyobb büntetést kaptam volna...
Én sosem iszok alkoholt, de ha ugye részegen vezetnék és ledarálnám a parkoló autókat, akkor én is azzal védekezhetnék, hogy az alteregóm volt, meg le akarnak járatni, mert így tanuljuk tőletek!  ;)
Na nem offolom szét a topicot... Példát kellene mutatni, aztán lehet követelni! Azelőtt is lehet persze, csak jobban morgok!  [rohog]
És arról hallottál már, hogy minden ember más és minden rendőr emberből van? Ha ilyet csináltak, h gyorsan mentek ok nélkül, akkor hibáztak, ennyi, ez nem példa mutatás valóban. Ettől még sok ezer másik rendőr van aki nem így tesz.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22306 Dátum: 2014.02.02 11:41:27 »
Nekem gyárilag és elvileg 190 a vége, a gumi is annyit tud.
Az előzőekből arra következtettem, hogy ilyenkor nem kell.
A Carina 1.6 gyári végsebessége 195, ha jól emlékszem (persze van ami 209-el is megy GPS szerint)
Velem minden előfordul, de kíváncsi lennék kit büntettek még meg emiatt...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22307 Dátum: 2014.02.02 11:46:08 »
És arról hallottál már, hogy minden ember más és minden rendőr emberből van? Ha ilyet csináltak, h gyorsan mentek ok nélkül, akkor hibáztak, ennyi, ez nem példa mutatás valóban. Ettől még sok ezer másik rendőr van aki nem így tesz.
Tisztelet is nekik!
De akkor is visszás, ha logikátlan törvények miatt büntetnek meg, lásd kiírni a téli gumi végsebességét, aminek maximum a sebességkorlátozás nélküli német autópályán lenne értelme!
Mi nem hibázhatunk? Mi nem vagyunk emberből? Minket azonnal büntetni kell a lejárt eü dobozok miatt? Nem létező törvények miatt, lásd jobb oldali visszapillantó tükör hiánya? Költői kérdések ezek!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22308 Dátum: 2014.02.02 11:53:13 »
2 tükörnek kötelező lennie, egyik a baloldali .... másik meg vagy középen a beltéri, vagy a jobbos kültéri.
Azaz nekem anno így tanították.
Komoly megbüntettek érte?  :ph34r:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22309 Dátum: 2014.02.02 11:54:41 »
2 tükörnek kötelező lennie, egyik a baloldali .... másik meg vagy középen a beltéri, vagy a jobbos kültéri.
Azaz nekem anno így tanították.
Komoly megbüntettek érte?  :ph34r:
Nem megbüntettek, FELJELENTETTEK!  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22310 Dátum: 2014.02.02 11:57:33 »
pffff..... :eek:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22311 Dátum: 2014.02.02 13:08:30 »
OFF
Nem megbüntettek, FELJELENTETTEK!  ;)
Nem ismerted el a helyszínen, így nem volt más lehetősége. A szabálysértési hatóság nyilván jogszabályi hivatkozással rendezte az ügyet.

Érdekes, engem még rendőr nem büntetett meg, itthon és külföldön sem. Persze ami késik az nem múlik, de eddig emberi hangon majdnem mindig le tudtam őket beszélni (törvényesen!). 1x, sajnos csak a fellebbezésnél, de be tudtam bizonyítani az igazam. Ezért azonban nem a rendőrt hibáztatom, van nekik elég gondjuk-bajuk nélkülem is.

A korsó meg addig jár a kútra amíg el nem törik, a hugyos józsi ellen jelenleg is eljárás folyik (múltkor volt a tv-ben).

A lejárt eü doboz meg csak 1 baleseti fertőzésig lesz vicces. Minimális ktg. és odafigyelés rendben tartani.
Lehet fura,de a jogi normák általában a társadalmi együttélés megkönnyítéséért születnek.
ON
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.02 13:19:20 írta Agyarka »

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22312 Dátum: 2014.02.02 13:22:52 »
Tisztelet is nekik!
De akkor is visszás, ha logikátlan törvények miatt büntetnek meg, lásd kiírni a téli gumi végsebességét, aminek maximum a sebességkorlátozás nélküli német autópályán lenne értelme!
Mi nem hibázhatunk? Mi nem vagyunk emberből? Minket azonnal büntetni kell a lejárt eü dobozok miatt? Nem létező törvények miatt, lásd jobb oldali visszapillantó tükör hiánya? Költői kérdések ezek!

Nyugodj meg, mert ha nem használ megkülönböztető jelzést ugyan úgy bemérik a rendőr autókat is. Egyébként nem a rendőr hozza a törvényeket- ő betartatja, mégha sokszor értelmetlennek látja is azt maga a rendőr is. Ez is egy munka.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22313 Dátum: 2014.02.02 13:24:08 »
OFFNem ismerted el a helyszínen, így nem volt más lehetősége. A szabálysértési hatóság nyilván jogszabályi hivatkozással rendezte az ügyet.

Érdekes, engem még rendőr nem büntetett meg, itthon és külföldön sem. Persze ami késik az nem múlik, de eddig emberi hangon majdnem mindig le tudtam őket beszélni (törvényesen!). 1x, sajnos csak a fellebbezésnél, de be tudtam bizonyítani az igazam. Ezért azonban nem a rendőrt hibáztatom, van nekik elég gondjuk-bajuk nélkülem is.

A korsó meg addig jár a kútra amíg el nem törik, a hugyos józsi ellen jelenleg is eljárás folyik (múltkor volt a tv-ben).

A lejárt eü doboz meg csak 1 baleseti fertőzésig lesz vicces. Minimális ktg. és odafigyelés rendben tartani.
Lehet fura,de a jogi normák általában a társadalmi együttélés megkönnyítéséért születnek.
ON
Like! Így kell ezt felfogni....!  :clap:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22314 Dátum: 2014.02.02 14:00:04 »
Hátsókat előre és hagy menjen! Ne cseréld le még azokat, bőven jók, ha a szélük, vagy a futófelületük között nincs repedezve.
Repedezés még egyàltalàn nincs.
Tudom, hogy erröl a gumik megcseréléséröl (hàtsokat elöre) volt màr szo a napokban, de valahol olyat is olvastam, hogy hàtul legyenek a jobb àllapotù gumik és elöl a kopottabbak, mert elöl kormànyzàssal még lehet korrigàlni... és a kopàson tùl, van közöttük 2 év eltérés is.

Nem szeretném tùl koràn se lecserélni az elsöket, de tùl sokàig vàrni sem a cserével... Vajon 1 - 2 évet kibirnànak még az elsö gumik olyan évi 10 ekm alatti hasznàlattal? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22315 Dátum: 2014.02.02 14:03:36 »
OFF

A lejárt eü doboz meg csak 1 baleseti fertőzésig lesz vicces. Minimális ktg. és odafigyelés rendben tartani.
Az egészségügyi dobozban elég csak a lejàrt dolgokat kicserélni? Ugy àltalàban melyek azok a tartozékok, amik hamar lejàrnak (kb. mennyi idö a minimàlis szavatossàg)?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22316 Dátum: 2014.02.02 14:27:29 »
Sziasztok,

Csatolok néhàny képet a Michelin Energy Saver gumijaimrol. Az elsök 4 évesek, a hàtsok pedig 2 évesek. Föleg tehàt azt szeretném töletek kérdezni, hogy az elsök cseréjével még kb. mennyit lehetne vàrni, vagy az idén jobb lenne megejteni?

jobb elsö: http://www.monalbum.fr/Photo-SEC6DXSO-D.jpg

bal elsö: http://www.monalbum.fr/Photo-JUJWXNLY-D.jpg

jobb hàtso: http://www.monalbum.fr/Photo-UE6NIK6V-D.jpg

bal hàtso: http://www.monalbum.fr/Photo-PQXBFOMB-D.jpg

Ugy veszem észre, mintha az elsö gumik széle kopottabb lenne, mert nem ugyanaz a mintàzat kivül és belül, de végül is, összehasonlitva a hàtsokkal azt làtom, hogy inkàbb a gumi mintàzata ilyen aszimetrikus.

Elöre is köszönöm a véleményeket.
nem nagyon kell még ezeket ledobni,kibírnak még pár évet. miért akarod lecserélni?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22317 Dátum: 2014.02.02 14:47:59 »
OFF
Az egészségügyi dobozban elég csak a lejàrt dolgokat kicserélni?
Elég.
Attól függ mi van benne. A steril kötszer, mullap a gyártástól számított 5év, a jód nem romlik meg, de a kiszereléstől (gyár vagy patika) függően meg kell határozni. Sokszor nem is jódot tesznek bele, hanem más fertőtlenítőt,ami drágább és szintén lejár.
Javasolt bevinni a patikába, ott kicserélik amit kell, leragasztják és lepecsételik, így igazolják a tartalmát és a következő lejárat idejét. Nincs vita, tételes ellenőrzés, felesleges mérgelődés.
ON

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22318 Dátum: 2014.02.02 14:49:16 »
ne filozofáljatok,már nem kötelező az eu.doboz.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re: Gumik és felnik
« Válasz #22319 Dátum: 2014.02.02 14:50:42 »
ne filozofáljatok,már nem kötelező az eu.doboz.
Komolyan? Nems is tudtam... Miota?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos