Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4212057 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re: Gumik és felnik
« Válasz #20295 Dátum: 2013.04.14 22:30:37 »
Én még nem hallottam ilyen esetről :hmmmm: Mi robban szét? A centrifugális erő benyomja a szelepet és leereszt? [rohog]
Persze nem vagyok gumis, náluk minden megeshet.
Nem benyomja a tüskét és amiatt ereszt le, hanem ha nagy sebességgel mész az olyan a gumiszelepnek, mintha megfognád egy harapófogóval és ki akarnád húzni a helyéből...Ez pláne igaz, ha hosszú a gumiszelep, meg ha valami nehéz csicsaszelepsapkát teszel rá ami növeli a súlyát. Nekem volt már egyszer emiatt defektem, széthasad a gumiszelep, mintha elvágnád a falát késsel.
Miért? Ragasztott súly amit a felnikre tesznek belülre még nem potyogott le nektek 220-nál? Nálam valszeg gyenge volt a ragasztó... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20296 Dátum: 2013.04.14 22:53:18 »
A centripetális gyorsulás a tengelyre merőleges, és kifelé mutat. Ergó a súlyt a felninek nyomja, a szelepet pedig a helyére... Ilyen fél kilós szelepsapkával még el tudom képzelni hogy esetleg megtöri a szelepet. De ha jól tudom az is fémbetétes a nyakig.... :hmmmm:

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20297 Dátum: 2013.04.14 23:22:07 »
üdv mindenkinek!

Nem tud valaki kedvezményt új nyárigumira? Elég borsosak az árak...

köszönöm!

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20298 Dátum: 2013.04.14 23:34:52 »
A centripetális gyorsulás a tengelyre merőleges, és kifelé mutat. Ergó a súlyt a felninek nyomja, a szelepet pedig a helyére... Ilyen fél kilós szelepsapkával még el tudom képzelni hogy esetleg megtöri a szelepet. De ha jól tudom az is fémbetétes a nyakig.... :hmmmm:
Nekem olyan acélfelninél jelentkezett ez a probléma, ami jó hosszú gumiszeleppel volt szerelve, hogy a gyári dísztárcsán is átlógjon, hogy a dísztárcsa levétele nélkül is fel lehessen fújni a gumiabroncsot. Nézd meg a gumiszelep irányát a képen, szerintem ezeket nem a helyére fogja nyomni a centripetális gyorsulás...
A frissen színterezett felniken meg a ragasztott súly valószínűleg nem jól tapadhatott, vagy a ragasztó volt selejt, vagy a színterezéssel nem jött össze, de az összes súly lepotyogott tempónál. Ez történt...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20299 Dátum: 2013.04.15 00:00:54 »
Eladják a gumisok a Sava-t is.
Ezt most úgy írtad, mintha a Sava valami legalja hulladék lenne...  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #20300 Dátum: 2013.04.15 00:21:01 »
Tegnap hallák érvelést a félévenkénti gumiszerelés mellett, miszerint a szelepet nagy terhelés éri forgás közben a centripetális/fugális (sose tudom melyik) erőtől, elfárad és szétrobbanhat. Nekem kicsit sántít a dolog.
Időnként nem árt cserélni, mert tényleg elég jelentős erőhatásnak van kitéve, ahogy forog a kerék - és ha elöregszik, csakugyan szétmehet. De a fél év nagyon erős túlzás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Gumik és felnik
« Válasz #20301 Dátum: 2013.04.15 07:42:41 »
Nem benyomja a tüskét és amiatt ereszt le, hanem ha nagy sebességgel mész az olyan a gumiszelepnek, mintha megfognád egy harapófogóval és ki akarnád húzni a helyéből...Ez pláne igaz, ha hosszú a gumiszelep, meg ha valami nehéz csicsaszelepsapkát teszel rá ami növeli a súlyát. Nekem volt már egyszer emiatt defektem, széthasad a gumiszelep, mintha elvágnád a falát késsel.
Miért? Ragasztott súly amit a felnikre tesznek belülre még nem potyogott le nektek 220-nál? Nálam valszeg gyenge volt a ragasztó... [rohog]

szerintem tévedsz!
épp ellenkezőleg!! a szelepet kifelé nyomják az erők, centrifuga elv,centrifugális erők! a kerékagy irányäból sugáriránytól vmivel eltérve kifelé.
olyan,mintha a szelepet beakarnád nyomni a gumiba,nem pedig kihúzni fogóval!
és a centirsúlyt is nyomja,nem pedig letépi.
de a koponyás szelepsapi elég tré,abban az egyben igazad van!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20302 Dátum: 2013.04.15 08:08:57 »
Ezt most úgy írtad, mintha a Sava valami legalja hulladék lenne...  :)

 :winkiss:

Akkor legyen Walni, Infinity vagy Westlake. Nem jutott eszembe gagyi márka akkor.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re: Re: Gumik és felnik
« Válasz #20304 Dátum: 2013.04.15 10:16:05 »
szerintem tévedsz!
épp ellenkezőleg!! a szelepet kifelé nyomják az erők, centrifuga elv,centrifugális erők! a kerékagy irányäból sugáriránytól vmivel eltérve kifelé.
olyan,mintha a szelepet beakarnád nyomni a gumiba,nem pedig kihúzni fogóval!
Nézzétek már meg, a szelepszög eltér a sugáriránytól! Akkor lenne az, amit mondasz ha a szelepírányt meghosszabítva a kerék középpontja felé mutatna sugárirányba. Persze, hogy nem olyan mintha a harapófogóval pont az szelepírányában kifelé húznád, hanem olyan minth a a perem felé, mintha a peremre akarná ráfeszíteni, így a peremtől távolabbi része rendesen megnyúlik.
Vitatkozzatok ezzel, ne velem:
Idézet
A gumiszelepek is öregszenek, ennek jele, hogy egyre több repedés képződik a szeleptesten, ami veszélyes lehet.
Nagy sebességnél hatalmas centrifugális erő hajítja el a szelepet.
Egy gumiszelep kereken 20 gramm tömegű, 200 km/h felett azonban 7,5 kg centrifugális erő hat rá.
Ezért a nagy sebességű gépkocsik kerékpántjain vagy dísztárcsáin szeleptámasztást alkalmaznak.
A centrifugális erő hatására a szelepszög nem változhat meg 28 foknál többet, ellenkező esetben szeleptámaszt (kerékdísztárcsa) vagy pedig fém alapzatú menetes szelepeket kell alkalmazni (úgynevezett Clamp-in-Ventile).
http://www.aabroncs.hu/tartalom/muszaki-informaciok
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.15 10:28:45 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20305 Dátum: 2013.04.15 10:23:13 »
Vitatkozzatok ezzel, ne velem:http://www.aabroncs.hu/tartalom/muszaki-informaciok
Itt mindenki hipermiller, nem járnak ezek 70-nél gyorsabban, kopik a motor  :devil:
Amúgy nem is tudtam hogy van spéci gumijelölő kréta (komoly 400Ft). Eddig az volt a terv hogy szikével karcolom a futófelületbe hogy BE BH JE JH (persze mindegyik gumira mind a négyet) :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20306 Dátum: 2013.04.15 10:24:56 »
Itt mindenki hipermiller, nem járnak ezek 70-nél gyorsabban, kopik a motor  :devil:
[rohog] Igazad van, mindig elfelejtem!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Gumik és felnik
« Válasz #20307 Dátum: 2013.04.15 10:36:44 »
:-):-)
na,ez meg a másik!
60km/h-nál gyorsabban nem mentem még a héten:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Gumik és felnik
« Válasz #20308 Dátum: 2013.04.15 11:08:34 »
:-):-)
na,ez meg a másik!
60km/h-nál gyorsabban nem mentem még a héten:-)
ezen a héten még én se  :lol:

ja, nem gyilkoljuk a motort, mi?  :devil:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Gumik és felnik
« Válasz #20309 Dátum: 2013.04.15 11:32:33 »
ja, nem gyilkoljuk a motort, mi?  :devil:
Na most fogják leszedni a fejed :D
Amúgy a téma már ki lett vesézve, azóta már le is lettem b*szaintva hogy télen miért forgatom el 1-esben 3000-ig a motor (a válasz: 1-2 között esik 1000-et az RPM, plusz ha nem leejtőn megyek még lassul is a kocsi a váltás közben és 1500 alatt normális gázállásnál tényleg remeg a motor, nameg télen amíg el nem éri az üzemi hőfokot, inkább 2000 felett tartom) :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer