Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4204120 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #20010 Dátum: 2013.03.20 02:26:59 »
Hát ez talán 1997-ben történt, te még nem is éltél akkor  :tt2:
'97ben? :-)
mici akkor már puncit is látott,sőt,lehet fogott is...több ujjal! :-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #20011 Dátum: 2013.03.20 07:32:31 »
'97ben? :-)
mici akkor már puncit is látott,sőt,lehet fogott is...több ujjal! :-):-):-)
:D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20012 Dátum: 2013.03.20 10:33:03 »
'97ben? :-)
mici akkor már puncit is látott,sőt,lehet fogott is...több ujjal! :-):-):-)

Az alanynál, a tárgynál, és a témánál maradva, pont ebbe a topicba( gumik és...) il-lik! :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20013 Dátum: 2013.03.20 10:47:23 »
Az alanynál, a tárgynál, és a témánál maradva, pont ebbe a topicba( gumik és...) il-lik! :D
ADAC teszt: Durex vs. LifeStyle, melyik tapad jobban havon? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20014 Dátum: 2013.03.20 10:52:13 »
ADAC teszt: Durex vs. LifeStyle, melyik tapad jobban havon? :D
Elrítad sztem! Inkább h' avon!? :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20015 Dátum: 2013.03.20 10:54:16 »
Elrítad sztem! Inkább h' avon!? :D
vagy havin? :D
Na OFFolunk :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #20016 Dátum: 2013.03.20 11:11:40 »
Az alanynál, a tárgynál, és a témánál maradva, pont ebbe a topicba( gumik és...) il-lik! :D
:-):-):-)
ja,igen gumi...guminő!:-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20017 Dátum: 2013.03.20 11:38:42 »

A Contiknak régi hiányossága ez a túl gyenge oldalfal, és az ebből adódó alacsonyabb sérülés-állóság. Emiatt nem vennék én Contit, Magyarországra. Legalábbis nyáriban biztosan nem.

Hány éve érintkeztél utoljára Continental gumival?  :hmmmm: Ez ma már nincs így. A Continentalban mint gyártóban pont az a jó (túl azon, hogy Német  :hug:), hogy gyakorlatilag nem igazán vannak hiányosságai a gumijaiknak, amit kevés gyártó mondhat el.  :)
Véletlenül tavaly vettünk kettőt is. 215/45 R17 ContiSportContact 3  és 186/65 R15 Continental ContiWinterContact TS850, túl azon, hogy zseniális gumik, nem gyenge az oldalfala egyiknek se.
Ez talán igaz volt 10 éve de semmi esetre se ma. A Semperit, ami leánymárka na az igen, ami nekem van, annak gyenge az oldalfala, már felszerelésnél is tapasztaltam, hogy puha mint egy kerékpár gumi.  ::) Ettől függetlenül ragyogó gumi az is.

Persze ha brutál oldalfal kell, akkor Pirelli, csak aztán majd anyázik egy sort a gumis, ahogy azt meg annyiszor tették már Pirelli esetében. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20018 Dátum: 2013.03.20 14:42:40 »
Ez érdekel meg van még (csak felni kéne)?
Bepi? Hamár Veled tárgyaltam felniket ? :) Még mindig vacilálok azon a korábban mutatott sok küllősön :) De ez most hm.... ::)
Nézd, ha neked tetszik ez a MOMO felni és tudod, hogy egy AveI-esen volt, tehát, valószínűleg jó rá, és még ráadásul egy fórumtársunkké volt a felni, akkor szerintem nincs akadálya ennek a felninek, hogy megvedd, kivéve, ha rókafiú közben már eladta...  :whistling:
Lehet, érdemes lenne megkérni, hogy ha van neki egy olyan képe, amin az autójára szerelve látható a felni, akkor legyen szíves küldjön már el neked.  :otlet: Így látni fogod, hogy illik-e rá, vagy sem.
Nekem személy szerint nem ez a felni a zsánerem, de az Enzo sem egészen az. Viszont ez a Momo is és az Enzo is stílusában illik az AveI-hez - szerintem -, mert semleges az autó kinézete is, így a semleges design-ú felni áll jól neki, nem a csilli-villi féle.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20019 Dátum: 2013.03.20 15:58:47 »
Hány éve érintkeztél utoljára Continental gumival?  :hmmmm: Ez ma már nincs így. A Continentalban mint gyártóban pont az a jó (túl azon, hogy Német  :hug:), hogy gyakorlatilag nem igazán vannak hiányosságai a gumijaiknak, amit kevés gyártó mondhat el.  :)
Véletlenül tavaly vettünk kettőt is. 215/45 R17 ContiSportContact 3  és 186/65 R15 Continental ContiWinterContact TS850, túl azon, hogy zseniális gumik, nem gyenge az oldalfala egyiknek se.
Ez talán igaz volt 10 éve de semmi esetre se ma. A Semperit, ami leánymárka na az igen, ami nekem van, annak gyenge az oldalfala, már felszerelésnél is tapasztaltam, hogy puha mint egy kerékpár gumi.  ::) Ettől függetlenül ragyogó gumi az is.

Persze ha brutál oldalfal kell, akkor Pirelli, csak aztán majd anyázik egy sort a gumis, ahogy azt meg annyiszor tették már Pirelli esetében.
Ehhez képest, látod, a mai napig vannak ilyen negatív visszajelzések Conti gumikról. Nyilván nem mindegyikről - örülök, hogy a tieitek rendben vannak  :yes:

Én a magam részéről azért maradnék a Pirellinél  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20020 Dátum: 2013.03.20 16:11:51 »

Én a magam részéről azért maradnék a Pirellinél  :)

Hát na ja, a Pirelli is remek gumi, nincs vita.  :flowers:
Vagy ez vagy az, nekem mindegy. Ha EU, akkor már jók vagyunk.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20021 Dátum: 2013.03.20 19:16:45 »
A felsoroltak közül és a szempontok alapján én is ezt venném. A mostani tesztben is teljesen jól szerepelt.  :yes:
Ár-érték arányban nekem is az a szimpi.
Mondjuk hosszú távra (5+ év) biztos a Dunlop-GY-Michelin trióból választanék.
Na, meglátom a gumis mit mond a meglévőkre, a profilmélységük rendben van, de azért 8 nyarat már megéltek.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20022 Dátum: 2013.03.20 19:56:41 »
Ár-érték arányban nekem is az a szimpi.
Mondjuk hosszú távra (5+ év) biztos a Dunlop-GY-Michelin trióból választanék.
Na, meglátom a gumis mit mond a meglévőkre, a profilmélységük rendben van, de azért 8 nyarat már megéltek.  ::)
Nemtom, a gumis ezt mennyire tudja megállapítani... OK, checkolhatja a körmével a futófelület keménységét, de azért az egy nagyon hozzávetőleges dolog.

5+ évre én is igyekeznék prémiumot venni, nem vitás. De a Fulda is jó gumi  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20023 Dátum: 2013.03.20 20:34:17 »
Nemtom, a gumis ezt mennyire tudja megállapítani... OK, checkolhatja a körmével a futófelület keménységét, de azért az egy nagyon hozzávetőleges dolog.
Csak több gumit látott már életében, mint én  ;)
Felőlem még simán elmegy akár két szezont is a lakás-ovi-isi-melóhely-lakás útvonalon. Ez egy szezonban ~3000 km, városi tempóban, tehát messze nem kell határon teljesítenie.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20024 Dátum: 2013.03.20 20:39:09 »
Szerintem Te magad is simán meg tudod határozni, hogy vállalható-e még, vagy sem. Száraz úton kicsit erősebben veszel egy ismert kanyart (nem kell nagy dologra gondolni, mész egy kört az egyik körforgalomban) és érzed, ha a gumi mászik oldalra, kelletlenül elpattog, vagy egész egyszerűen túl hamar kezd nyikorogni, illetve veszít a tapadásából. Számomra az ilyen gumi kuka...

A gumis, pedig megvizsgálja, nincs-e szálszakadás, ilyesmi. Én 8 éves nyári gumit (de télit sem) tennék fel napi használatban lévő autóra.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i