Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4220509 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18945 Dátum: 2012.10.25 20:52:12 »
Valaki pár nappal ezelőtt belinkelte azt a tesztet:
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/teligumiteszt_2012_-_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-8749
Nem rossz maga a teszt, csak nekem az nem tetszik benne, hogy nem téliek a körülmények. Leginkább a hőmérséklettel van bajom: a valós magyar tél mostanság gyakori tartós mínuszokat produkál, ez a teszt meg olyan erőltetett 6-7fokon lett elvégezve: nem mindegy, hogy mínusz 5 vagy plusz 5 fok egy anyag tulajdonságait nézve.
Másrészt a valódi jég, jéggé taposott hó az nem műgyanta.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18946 Dátum: 2012.10.25 20:56:19 »
Nem rossz maga a teszt, csak nekem az nem tetszik benne, hogy nem téliek a körülmények. Leginkább a hőmérséklettel van bajom: a valós magyar tél mostanság gyakori tartós mínuszokat produkál, ez a teszt meg olyan erőltetett 6-7fokon lett elvégezve: nem mindegy, hogy mínusz 5 vagy plusz 5 fok egy anyag tulajdonságait nézve.
Másrészt a valódi jég, jéggé taposott hó az nem műgyanta.
És ugye nem ritka a -10-20 fok sem. :D

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18947 Dátum: 2012.10.25 21:00:06 »
És ugye nem ritka a -10-20 fok sem. :D
így van.. a hajnali munkába menet gyakran erős mínuszokban zajlik, és a téli gumi a szélsőséges körülményeknél jön be! Elég, ha a télen megtett km-ek mindössze 5-10%-ában hozza  a szükséges pluszt, de akkor hozza.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18948 Dátum: 2012.10.25 21:06:14 »
így van.. a hajnali munkába menet gyakran erős mínuszokban zajlik, és a téli gumi a szélsőséges körülményeknél jön be! Elég, ha a télen megtett km-ek mindössze 5-10%-ában hozza  a szükséges pluszt, de akkor hozza.
Helyes! Bár itt ezt sokan nem így látják. :surrender:

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18949 Dátum: 2012.10.25 21:29:59 »
Nem rossz maga a teszt, csak nekem az nem tetszik benne, hogy nem téliek a körülmények.
Igen, nekem sem tetszett a cikk cimeben a valosagteszt. Gyakorlatilag nem valodi teli hidegben, nem valodi jegen, valodi hoban meg egyaltalan nem teszteltek a gumikat. Akkor mi volt ebben a valosagteszt? Vagy ez ugy valosag, mint a valo vilag? Retekklub nezoknek dobtak ossze a tesztet, vagy mi?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18950 Dátum: 2012.10.25 22:12:22 »
Na ma elvittem a kis céges lóti-futi autót téli-nyári cserére mert egy kolléga a hétvégén megy vele hosszabb távra.

A gumisnál fél/egyórás sor volt egész nap (kétszer is visszamentem mert nem akartam várni), pörögtek is rendesen. Ja, a gumis akkora mellénnyel nyomta a dolgokat, mintha kb egész évben az lenne mint most, hogy még egy korty vizet meginni is alig van ideje, látszott a stílusán hogy most nagyobb a kereslet mint a kínálat...

Na nem baj, a saját kocsim gumijait már lehet nem ő szereli át... (szerintem én még várok vagy 3 hetet, hátha addig kicsit lefut az őrület is...)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10288
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18951 Dátum: 2012.10.25 22:22:31 »
Na ma elvittem a kis céges lóti-futi autót téli-nyári cserére mert egy kolléga a hétvégén megy vele hosszabb távra.

A gumisnál fél/egyórás sor volt egész nap (kétszer is visszamentem mert nem akartam várni), pörögtek is rendesen. Ja, a gumis akkora mellénnyel nyomta a dolgokat, mintha kb egész évben az lenne mint most, hogy még egy korty vizet meginni is alig van ideje, látszott a stílusán hogy most nagyobb a kereslet mint a kínálat...

Na nem baj, a saját kocsim gumijait már lehet nem ő szereli át... (szerintem én még várok vagy 3 hetet, hátha addig kicsit lefut az őrület is...)
:yes:
Nekem is nyomta anno a gumis, hogy ki tudja, mikor lesz majd időszelet a gumikra ebben a hajtásra, aztán mondtam, hogy nem autót hozok, hanem felniket. Régit le, újat fel, amikor majd tudja, ráteszi. Aztán majd én otthon lángzám felszerelem a megfelelő készletet - ahogy azóta is  ;) Legalább átnézem a dolgokat, most is derült ki egy-két kisebb turpisság a futóműnél. Meg nyomatékkulccsal húzom meg, nem agyontépem légkulccsal (de biztos van olyan szerszám is, csak nem itt) :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 22:24:24 írta vd1234 »

TZoli

  • Vendég
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18952 Dátum: 2012.10.25 22:46:09 »
még egy korty vizet meginni is alig van ideje

Nálunk is csak az őrült gumizás megy már 2 napja és elmondom neked, nemhogy egy korty vizet nem tudtam inni, de még hugyozni sem volt időm, csak délután 4 fele, reggel 7-től. Evésről meg már ne is beszéljünk...
Péntek-szombatra meg már most fullra tele vagyunk előjegyzéssel, fél óránkét egy autó.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18953 Dátum: 2012.10.26 04:02:34 »
... látszott a stílusán hogy most nagyobb a kereslet mint a kínálat...
Meg az árakon is, centirozás ellenőrzése 4000 :lol:
Természetesen flegmán, végülis sok ember alig félnapos keresetéről van szó 5-10 percnyi munkáért.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.26 04:06:05 írta Agyarka »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18954 Dátum: 2012.10.26 08:05:22 »
(szerintem én még várok vagy 3 hetet, hátha addig kicsit lefut az őrület is...)
Én is ezt fogom tenni. Meg a nyárinak már úgyis utolsó szezonja, szeretném ha minél tovább menne. Szerencsére nem létkérdés az autó, elvan a meleg garázsban, ha pedig téli idő van és kell az autó, akkor beülök a párom autójába, azon már hétfőn-kedden téligumi lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18955 Dátum: 2012.10.26 08:59:52 »
A felvetés az volt: egész évben téli gumi - vagy négyévszakos gumi? Nézz amúgy utána, milyen szintre jutott manapság ez a "sózott méz".

----------------------

A privát üzenetek nem moderáltak, lévén azt csak a feladó és a címzett látják.

Engedtessék meg nekem, hogy idézzelek.
Nézz amúgy utána, milyen szintre jutott manapság ez a "sózott méz". Azért hogy követhessem a fórumon a divatot.
Mint majd' mindenki én is a szakemberektől, szakírásokból tájékozódom, tanulok. Így a témában (4 évszakos vagy téli gumi-nyári gumi) is.
Akinek van kedve itt elolvashatja egy szaki véleményét.Tegyen mindenki belátása, anyagi lehetőségei és minden közlekedésben részvevő felé meglévő felelőssége szerint!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18956 Dátum: 2012.10.26 09:21:45 »
Akinek van kedve itt elolvashatja egy szaki véleményét.Tegyen mindenki belátása, anyagi lehetőségei és minden közlekedésben részvevő felé meglévő felelőssége szerint!
Ugye Te sem gondoltad, hogy egy gumiforgalmazó cég honlapján olyan véleményt fogsz olvasni, ami nekik anyagilag nem jó?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18957 Dátum: 2012.10.26 09:24:18 »
sziasztok!

ismertek olyan gumist, webáruházat, bármit, ahol tavalyi, de nem használt téligumik vannak kedvezményes áron?
vagy ha csak ideik vannak, hol érdemes körbenézni?

köszi
1.4 sol 2004

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18958 Dátum: 2012.10.26 09:25:05 »
A cikk 2008-as, azóta fejlődhetett a gumigyártás is, illetve idézet a szakitól:
"Akkor kinek való?
A négyévszakos abroncs annak jelenthet ésszerű alternatívát, aki:
- járművét csak keveset (évi 8-10000 km) és kisebb távolságok megtételére használja. (pl. városon belül, közeli munkahely eléréséhez stb.)
- extrém körülmények között (hó, jég, fagyos út, ónos eső) tudja nélkülözni az autót, mert nem éri meg téligumi nélkül kockáztatni."

Ez utóbbiban azért nagyjából egyetértés van, ha jól figyeltem, nem?

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18959 Dátum: 2012.10.26 09:25:18 »
Meg az árakon is, centirozás ellenőrzése 4000 :lol:

14 collos kerekekre centírozás+átszerelés 6500 jó magyar forintocska volt.