Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4220320 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18930 Dátum: 2012.10.25 10:23:09 »
Valaki pár nappal ezelőtt belinkelte azt a tesztet:
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/teligumiteszt_2012_-_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-8749

Ha nem tévedek ebben 1 négyévszakos abroncs van, a Kleber Quadraxer.
Viszont az eredményeket nézve - még ha némi fenntartással is kell kezelni - az jön le, hogy nagyon kiegyensúlyozott abroncs, szinte mindenhol "JÓ" minősítést kapott, kivéve jégen, de ott is "KIELÉGÍTŐ", sok "full" téli is rosszabb eredményt produkált. S szerint ez a legfontosabb az egész évben egy garnitúrát használók számára.
Nekem személy szerint csak a jég és havas uton  viselkedés számit, a többin akár nyári gumival is elmegyek.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18931 Dátum: 2012.10.25 10:49:08 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18932 Dátum: 2012.10.25 11:55:42 »
Nekem személy szerint csak a jég és havas uton  viselkedés számit, a többin akár nyári gumival is elmegyek.
Valahogyan szinte mindenhol el lehet menni nyári gumival is.
A gumiváltásnál, meg a jelenlegi témánál épp a mikéntten kell a hangsúlynak lenni. Nemde?
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 12:06:53 írta cujethu »
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18933 Dátum: 2012.10.25 13:41:35 »
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/ujabb_nyomos_ervek_a_hasznalt_teligumik_ellen-8809

aki télen nyári gumival közlekedik, azt belegéppuskáznám a dunába. aki nyáron télivel, arról még gondolkodom  :lol: én nem értem, hogyan lehet valakinek pénze autóra, de nem egy plusz garnitúra gumira...ráadásul az nem is kerül többe, mert kétszer annyi gumi kétszer annyi ideig is tart...akárhány kocsit vettem eddig, első dolgom volt egy másik szet beszerzése. asszem nem úszom ezt meg a legközelebb sem, amikor leadom a ketteskét...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18934 Dátum: 2012.10.25 13:50:59 »
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/ujabb_nyomos_ervek_a_hasznalt_teligumik_ellen-8809

aki télen nyári gumival közlekedik, azt belegéppuskáznám a dunába. aki nyáron télivel, arról még gondolkodom  :lol: én nem értem, hogyan lehet valakinek pénze autóra, de nem egy plusz garnitúra gumira...ráadásul az nem is kerül többe, mert kétszer annyi gumi kétszer annyi ideig is tart...akárhány kocsit vettem eddig, első dolgom volt egy másik szet beszerzése. asszem nem úszom ezt meg a legközelebb sem, amikor leadom a ketteskét...
Én is így gondolkodom, bár a kalkulációd nekem meg az átlag magyar keveset autózonak nem stimmel: soha nem kopik el a gumim, mert elöbb elöregszik- és sajna a téli is, meg a nyári is .
(Most kivételesen a gyári 5,5 éves lett kuka mert kirepedezett. A télit meg azért cseréltem le mert 8 éves,bár még több mint 5 milis volt)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18935 Dátum: 2012.10.25 13:56:45 »
ez igaz...akkor is tessék téligumival járni télen. szerintem Magyarországon egyébként nem jók a négyévszakosak - nagyon szélsőséges a klíma, 100 fokos hőmérséklet-különbségek is vannak az aszfalton...

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18936 Dátum: 2012.10.25 14:32:09 »

Csak jusson eszedbe, hogy 20-30 éve sem jártak téli és nyári gumival, és fogadjuk el, hogy azóta fejlődött annyi az ipar, hogy tudnak olyan gumit gyártani ami mindig megfelelő.

Akkoriban nem ilyen csodamasinákkal /Toyota/ jártak az utakon. Tized ennyi autó közlekedett. Ahol letisztították az utakat ott közlekedtek, ahol nem, ott megvárták míg elolvad a hó.  Szerintem nem lehet összehasonlítani a két kort ilyen paraméterek mellett. 
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18937 Dátum: 2012.10.25 14:39:34 »
Akkoriban nem ilyen csodamasinákkal /Toyota/ jártak az utakon. Tized ennyi autó közlekedett. Ahol letisztították az utakat ott közlekedtek, ahol nem, ott megvárták míg elolvad a hó.  Szerintem nem lehet összehasonlítani a két kort ilyen paraméterek mellett.
Szerintem összelehet. 1990-91 telén baromi nagy hó esett. Tévében rádióban bemondták senki ne induljon útnak, csak ha mindenképpen szükséges.
Baráti társasággal akkor nekiindultunk Bp.-Parádsasvár útnak én Zsigulival nyári Barum gumikkal, télit még sosem láttunk akkor még...
Nagyon jó élmény volt, látod azóta sem felejtettem el.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18938 Dátum: 2012.10.25 14:42:27 »
Szerintem összelehet. 1990-91 telén baromi nagy hó esett. Tévében rádióban bemondták senki ne induljon útnak, csak ha mindenképpen szükséges.
Baráti társasággal akkor nekiindultunk Bp.-Parádsasvár útnak én Zsigulival nyári Barum gumikkal, télit még sosem láttunk akkor még...
Nagyon jó élmény volt, látod azóta sem felejtettem el.
Azért valld csak be, többet voltál kilinccsel előre, mint "orral"...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18939 Dátum: 2012.10.25 14:44:15 »
Azért valld csak be, többet voltál kilinccsel előre, mint "orral"...  :D
Akkor még friss volt a jogsim, nem ment még a powerslide tudatosan, csak véletlenül... [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18940 Dátum: 2012.10.25 15:19:39 »
ha meg most próbálnád meg ugyanazt, jó eséllyel szenvednél balesetet. 1990 környékén feleennyi autó sem volt az országban, az átmenő forgalom a töredéke volt, és az utak nem voltak szerintem se rosszabbak, se sokkal kevesebb nem volt belőlük. ja és az autók SOKKAL gyengébbek és lassabbak voltak, mint ma.

---

most látom, valaki már írt hasonlókat...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18941 Dátum: 2012.10.25 17:13:09 »
Remélem pár éven belül eljut oda a gumigyártás (van rá esély), hogy lehet 4évszakossal járni és nem kell átszerelgetni.
Vedd meg az évszakhoz fejlesztett gumit, nagyon helyes!
Csak jusson eszedbe, hogy 20-30 éve sem jártak téli és nyári gumival, és fogadjuk el, hogy azóta fejlődött annyi az ipar, hogy tudnak olyan gumit gyártani ami mindig megfelelő. Tükörjégen nem lesz jó még a legjobb téli sem. Én pl havon nem járok, tehát nem igazán érdekel, hogy hóban mit tud. Az érdekel, hogy hidegben, nedves/száraz úton milyen, és ebben gondolom igen jók tudnak lenni a 4 évszakos gumik.

Szerintem lehetetlen.
Minden anyag egész máshogy viselkedik különböző hőmérsékleten, ráadásul itt ugye akár 50-60 fok különbségről is szó lehet.
Lehet olyan gumikeveréket csinálni ami -20-ba, de az egész biztosan nem lesz annyira jó +30-ba, mint amit kifejezetten ahhaz fejlesztenek...
Xanyi

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18942 Dátum: 2012.10.25 17:33:03 »
De egy négy évszkosnak nem is kell a legjobb téli tudását hozni. A keverék az csak egy összetevő. Ha egy közepes téli tulajdonságait hozza a négy évszkos, akkor az szerintem teljesen rendben van és vállalható. Mostanában nekem sincs meg az évi 15e km se, anyagilag biztos jobban jártam volna egy 4 évszakossal - de akkor még több kilóméterre számítottam és a 4 évszakosak is gyengébbek voltak.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18943 Dátum: 2012.10.25 18:19:23 »
ha meg most próbálnád meg ugyanazt, jó eséllyel szenvednél balesetet. 1990 környékén feleennyi autó sem volt az országban, az átmenő forgalom a töredéke volt, és az utak nem voltak szerintem se rosszabbak, se sokkal kevesebb nem volt belőlük. ja és az autók SOKKAL gyengébbek és lassabbak voltak, mint ma.

---

most látom, valaki már írt hasonlókat...
Fogjál szavamon. Csak egy Zsiguli kell hozzá meg egy garnitúra Barum nyári gumi, meg jó sok hó...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18944 Dátum: 2012.10.25 20:06:59 »
De egy négy évszkosnak nem is kell a legjobb téli tudását hozni. A keverék az csak egy összetevő. Ha egy közepes téli tulajdonságait hozza a négy évszkos, akkor az szerintem teljesen rendben van és vállalható. Mostanában nekem sincs meg az évi 15e km se, anyagilag biztos jobban jártam volna egy 4 évszakossal - de akkor még több kilóméterre számítottam és a 4 évszakosak is gyengébbek voltak.

Ez oké, én is azt mondom, hogy van létjogosultsága a 4 évszakos guminak, de azt hogy teljesen eltűnjenek a nyári és téligumik, azt kétlem.
Xanyi