Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4220698 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18915 Dátum: 2012.10.24 21:37:01 »
Te Pécset laksz én meg Budán: ha meredek havas, csuszós utakon a legjobb gumi is éppen hogy  csak elég jó.  Ott a legvalószinűbb  hogy megcsuszik, összetöröd az autót.
De van olyan helyzet, amikor még az sem elég- de akkor már minden mindegy :D , megvárjuk a hókotrót.
Ja, én Pécsett lakok, ez tetszett  ;) ... Jártál már itt? Nem sok vízszintes utcánk akad.

Ha meredek havas, csúszós megcsúszol... 30-40-el... igen: akkor összetöröd az autót. Lesz anyagi kár. Sérültek, pláne halottak viszont szinte biztosan nem. Ha ellenben száraz vagy vizes úton szállsz el, akkor kicsit nagyobb lesz a sebesség - és ebből adódóan a kár is: a jóval nagyobb anyagi kár mellett, jó eséllyel lesznek sérültek, talán halottak is. Ráadásul, mondom még egyszer: ennek az előfordulási valószínűsége annyival nagyobb, amennyivel több napon van Magyarországon száraz meg vizes út, mint havas.

Egész éves használatra jobb a négyévszakos gumi, mint a téli, ezen nincs mit ragozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18916 Dátum: 2012.10.24 22:41:08 »
Te Pécset laksz én meg Budán: ha meredek havas, csuszós utakon a legjobb gumi is éppen hogy  csak elég jó.  Ott a legvalószinűbb  hogy megcsuszik, összetöröd az autót.
De van olyan helyzet, amikor még az sem elég- de akkor már minden mindegy :D , megvárjuk a hókotrót.
De azt csak fel tudud mérni, hogy érdemes-e az adott gumival elindulni vagy sem. Gondolom te se veszel minden évben új garnitúra téli gumit, pedig egy év után érezhetően rosszabb a tapadása.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18917 Dátum: 2012.10.24 23:02:12 »
De azt csak fel tudud mérni, hogy érdemes-e az adott gumival elindulni vagy sem. Gondolom te se veszel minden évben új garnitúra téli gumit, pedig egy év után érezhetően rosszabb a tapadása.
Naná hogy felmérem,azért várom meg a hókotrót :D vagy megyek gyalog, meg busszal. Vagy eltolom az utat máskorra. Sajnos volt olyan még a Dáciás korszakból, hogy elindultam a lejtőn,, de a kanyarban az autó csak csuszott egyenesen neki a járdának, ki is fordult a kerekem (most ott állandóan parkolnak, végigtarolnám a kocsisort)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18918 Dátum: 2012.10.24 23:06:00 »
Meg az is az eszembe jutott, hogy sokan járnak nevenincs, gyenge minőségű télivel. Annál még télen is jobban teljesít egy nevesebb 4 évszakos - már persze aki a noname télit veszi, annak nem lesz pénze jó 4 évszakosra.  :hmmmm:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18919 Dátum: 2012.10.24 23:08:03 »
Soha nem vennék 4 évszakosat :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18920 Dátum: 2012.10.24 23:28:40 »
Soha nem vennék 4 évszakosat :D
Inkább járnál egész évben télivel?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18921 Dátum: 2012.10.24 23:35:15 »
Soha nem vennék 4 évszakosat :D

Egyetértek!
A négyévszakos gépjármű gumiabroncs szerintem olyan mint a sózott méz. Minden benne van de  xart  sem ér!
Inkább megveszem az évszakhoz fejlesztett, megfelelőnek gondolt tulajdonságokkal bíró abroncsokat, és a hőmérséklet( napi középhőmérséklet) függvényében használom. :yes:

Kérdés!
 A privát üzenetek is moderáltak?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18922 Dátum: 2012.10.25 00:30:42 »
Egyetértek!
A négyévszakos gépjármű gumiabroncs szerintem olyan mint a sózott méz. Minden benne van de  xart  sem ér!
Inkább megveszem az évszakhoz fejlesztett, megfelelőnek gondolt tulajdonságokkal bíró abroncsokat, és a hőmérséklet( napi középhőmérséklet) függvényében használom. :yes:

Kérdés!
 A privát üzenetek is moderáltak?
A felvetés az volt: egész évben téli gumi - vagy négyévszakos gumi? Nézz amúgy utána, milyen szintre jutott manapság ez a "sózott méz".

----------------------

A privát üzenetek nem moderáltak, lévén azt csak a feladó és a címzett látják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18923 Dátum: 2012.10.25 08:31:21 »
Meg is válaszoltad: " elmarad a jó (!) téli gumik tudásától "
Márpedig  a legkritikusabb utviszonyok számítanak igazán!
Szerintem igaza van Palaczknak! Nekik a négyévszakossal kellene járniuk.
Gondolom ezek az emberek nem is indulnak útnak a legrosszabb útviszonyok között.

Egyébként örülök, hogy nem csak az én "betegségem" a parkoló autókon való gumik figyelése.
S én is azt tapasztalom, hogy egyre több autón van nyáron is téli gumi.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.25 08:46:55 írta cujethu »
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18924 Dátum: 2012.10.25 08:54:43 »
...Nézz amúgy utána, milyen szintre jutott manapság ez a "sózott méz"...
Valaki pár nappal ezelőtt belinkelte azt a tesztet:
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/teligumiteszt_2012_-_az_autonavigator_hu_es_a_nonstopgumi_hu_valosagtesztje-8749

Ha nem tévedek ebben 1 négyévszakos abroncs van, a Kleber Quadraxer.
Viszont az eredményeket nézve - még ha némi fenntartással is kell kezelni - az jön le, hogy nagyon kiegyensúlyozott abroncs, szinte mindenhol "JÓ" minősítést kapott, kivéve jégen, de ott is "KIELÉGÍTŐ", sok "full" téli is rosszabb eredményt produkált. S szerint ez a legfontosabb az egész évben egy garnitúrát használók számára.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18925 Dátum: 2012.10.25 09:48:20 »
Kérdés!
 A privát üzenetek is moderáltak?
Megerősítem:
Nem, a PÜ-t nem látják a modik és az officerek, valamint adminok sem, csak és kizárólag a feladó és a címzett(ek).
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18926 Dátum: 2012.10.25 09:54:32 »
Megerősítem:
Nem, a PÜ-t nem látják a modik és az officerek, valamint adminok sem, csak és kizárólag a feladó és a címzett(ek).
Azonban a trágár szavakat a fórummotor(?) cenzúrázza...  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18927 Dátum: 2012.10.25 09:55:58 »
Azonban a trágár szavakat a fórummotor(?) cenzúrázza...  :otlet:

Így van a motor automatikusan cenzúráz.  Mondjuk ki lehet vele tolni, de akkor meg ott a humán erőforrás. :-)

pl.: ***eg=  fa szeg
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18928 Dátum: 2012.10.25 10:08:23 »
Egyetértek!
A négyévszakos gépjármű gumiabroncs szerintem olyan mint a sózott méz. Minden benne van de  xart  sem ér!
Inkább megveszem az évszakhoz fejlesztett, megfelelőnek gondolt tulajdonságokkal bíró abroncsokat, és a hőmérséklet( napi középhőmérséklet) függvényében használom. :yes:
Remélem pár éven belül eljut oda a gumigyártás (van rá esély), hogy lehet 4évszakossal járni és nem kell átszerelgetni.
Vedd meg az évszakhoz fejlesztett gumit, nagyon helyes!
Csak jusson eszedbe, hogy 20-30 éve sem jártak téli és nyári gumival, és fogadjuk el, hogy azóta fejlődött annyi az ipar, hogy tudnak olyan gumit gyártani ami mindig megfelelő. Tükörjégen nem lesz jó még a legjobb téli sem. Én pl havon nem járok, tehát nem igazán érdekel, hogy hóban mit tud. Az érdekel, hogy hidegben, nedves/száraz úton milyen, és ebben gondolom igen jók tudnak lenni a 4 évszakos gumik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #18929 Dátum: 2012.10.25 10:19:40 »
Remélem pár éven belül eljut oda a gumigyártás (van rá esély), hogy lehet 4évszakossal járni és nem kell átszerelgetni.
Vedd meg az évszakhoz fejlesztett gumit, nagyon helyes!
Csak jusson eszedbe, hogy 20-30 éve sem jártak téli és nyári gumival, és fogadjuk el, hogy azóta fejlődött annyi az ipar, hogy tudnak olyan gumit gyártani ami mindig megfelelő. Tükörjégen nem lesz jó még a legjobb téli sem. Én pl havon nem járok, tehát nem igazán érdekel, hogy hóban mit tud. Az érdekel, hogy hidegben, nedves/száraz úton milyen, és ebben gondolom igen jók tudnak lenni a 4 évszakos gumik.
Jó dolog ez a gumiszerelés, egy évben kétszer megnézheted a fékbetétek állapotát, nem e folyik a lengéscsilid, megvan e az összes futóműalkatrészed (feltéve hogy tudod miknek kell ott lenniük) :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer