Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4212230 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14085 Dátum: 2011.02.17 13:57:34 »
Én szinte biztos, 15000km/év használathoz már a Klébert választanám, mivel Michelin csoport tag, ergo, élettartamra a középkategóriás gumik közt a legjobb.
Nincs ilyen összefüggés. Tulajdonjogilag a Michelinhez tartozik, de ettől még kvázi független gyártóként tevékenykedik. Éppenséggel a Fuldák élettartama, nyáriban legalábbis, jellemzően hosszabb, mint a Klébereké.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14086 Dátum: 2011.02.17 13:58:28 »
Az alábbiak közül melyiket ajánljátok 205/55 méretben? 15.000 km/év, többnyire autópálya, nincs napi használatban.

Falken ZE912
Fulda Carat Progresso
Kleber DYNAXER HP3
Az én sorrendem: 1. Fulda, 2. Kléber, 3. Falken.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14087 Dátum: 2011.02.17 14:04:08 »
Nyáriban, vagy téliben?

Nyáriban a Fulda Ecocontroll és Carat Progresso tudtommal halkabb, a téliben viszont a Kleber halkabb.  :hug:
Érdekes, az ADAC tesztben "Az üzemanyagot leginkább pazarló gumi a Fulda Carat Exellero" szerepelt. Nagyon jó vizes aszfalton, viszont relatív nagy fogyasztás. Ez vajon csak erre a típusára érvényes, vagy általában a Fuldára?

E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14088 Dátum: 2011.02.17 15:15:02 »
Én szinte biztos, 15000km/év használathoz már a Klébert választanám, mivel Michelin csoport tag, ergo, élettartamra a középkategóriás gumik közt a legjobb.
Nincs ilyen összefüggés. Tulajdonjogilag a Michelinhez tartozik, de ettől még kvázi független gyártóként tevékenykedik. Éppenséggel a Fuldák élettartama, nyáriban legalábbis, jellemzően hosszabb, mint a Klébereké.
És ezt Te honnan tudod? Vajon mennyire lehet független egy Kléber a Michelintől, ha annak a gyárában gyátják?  :szemez:
Szerintem semennyire. Én azért fogadom el a gumis véleményét inkább, mert Ők nap, mint nap ezekkel a gumikkal foglalkoznak. Lehet tesztelgetni is a gumikat (ADAC), de szerintem szinte kizárt, hogy egy adott gumit élethosszig nyúzza az ADAC, szemben a gumisokkal, akik rendszeresen találkoznak újakkal, használtakkal, és olyanokkal is, amiket lecserélnek újakra. Ebből számomra Ők hitelesebb véleményt mondanak egy adott gumi típus teljesítőképességéről, mint egy néhány napig tartó teszt. Utóbbi az új gumi használatáról ad átfogó véleményt, amit figyelembe is veszek, de tartósságról, meg, hogy mennyit fog bírni az adott típus, arról nem adnak, nem tudnak valós képet adni.

Még mielőtt ezzel kapcsolatban vita alakulna ki, jelzem, hogy Ez az én meglátásom, és elfogadom, ha más - akár Palaczk, akár más - máshogy látja. De ettől még ez az én véleményem.  :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14089 Dátum: 2011.02.17 16:11:26 »
Érdekes, az ADAC tesztben "Az üzemanyagot leginkább pazarló gumi a Fulda Carat Exellero" szerepelt. Nagyon jó vizes aszfalton, viszont relatív nagy fogyasztás. Ez vajon csak erre a típusára érvényes, vagy általában a Fuldára?
Az ilyesmi mindig típusfüggő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14090 Dátum: 2011.02.17 16:17:52 »
És ezt Te honnan tudod? Vajon mennyire lehet független egy Kléber a Michelintől, ha annak a gyárában gyátják?  :szemez:
Szerintem semennyire. Én azért fogadom el a gumis véleményét inkább, mert Ők nap, mint nap ezekkel a gumikkal foglalkoznak. Lehet tesztelgetni is a gumikat (ADAC), de szerintem szinte kizárt, hogy egy adott gumit élethosszig nyúzza az ADAC, szemben a gumisokkal, akik rendszeresen találkoznak újakkal, használtakkal, és olyanokkal is, amiket lecserélnek újakra. Ebből számomra Ők hitelesebb véleményt mondanak egy adott gumi típus teljesítőképességéről, mint egy néhány napig tartó teszt. Utóbbi az új gumi használatáról ad átfogó véleményt, amit figyelembe is veszek, de tartósságról, meg, hogy mennyit fog bírni az adott típus, arról nem adnak, nem tudnak valós képet adni.

Még mielőtt ezzel kapcsolatban vita alakulna ki, jelzem, hogy Ez az én meglátásom, és elfogadom, ha más - akár Palaczk, akár más - máshogy látja. De ettől még ez az én véleményem.  :hug:
A Kléber egy független márka volt, amit a Michelin konszern felvásárolt. Ettől még továbbra is a maga típusait gyártja. Abból, hogy a Michelinek általában tartósak, nem lehet semmilyen következtetést levonni a Kléberek tartósságára nézve.

A gumitesztekben pedig nagyon is mérik a gördülési ellenállást, és a kopást is. Méghozzá utóbbit elég jelentősen súlyozva. Megnézheted pl. itt is - Kraftstoffverbrauch jelzi a fogyasztást, Verschleiss a kopást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nándor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14091 Dátum: 2011.02.18 13:36:59 »
Valaki vásárolt már itt? Nem sok infó van a cégről, viszont feltünően jó árai vannak, átvételkor is lehet fizetni. hol itt a buktató?  :?:

reifengroup
E11 Corolla facelift 1.4 '01
AVE SOL Technic 1.8 '04

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14092 Dátum: 2011.02.18 18:44:27 »
Nem látod a DOT számot, csak akkor ha kifizetted.  :hug:
Nem biztos, hogy azt kapod, amit megrendeltél.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14093 Dátum: 2011.02.18 19:38:34 »
Valaki vásárolt már itt? Nem sok infó van a cégről, viszont feltünően jó árai vannak, átvételkor is lehet fizetni. hol itt a buktató?  :?:

reifengroup

Én a télit is, (Nokian 195/65 R15) meg a nyárit is itt rendeltem (Misi 205/55 R16). Megbízható forrás! DOT szám miatt meg ne aggódj!
A nyári az a múlthéten jött meg, ha van kérdésed pü-ben kérdezz.
Üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.18 19:40:55 írta htpc »
auris aquatis

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14094 Dátum: 2011.02.19 09:19:37 »
JDM kerékcsere :wub: Még hogy a nők nem tudnak gumit cserélni :)

Konrád

barna.czukor

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14095 Dátum: 2011.02.19 15:10:03 »
Nah, ma átvettem a gumikat. Végül Dunlop SP Sport 01 lett a Yokohama C Drive-ból -- de ez hosszú történet.

A Dunlopom ropogós még, a múlt héten gyártották a gumikat, ugyanis a DOT száma 0611.

Eléggé "peres", nem gondoltam volna, hogy a 195/50-es gumi ennyire lapos lesz. Biztosan jobb lesz az úttartás, meg a stabilitás a keskenyebb és ballonosabb gumik után. Egyedül a kátyuktól félek, nehogy tönkretegyék a felnimet...

Már várom, hogy fent legyenek az új gumik...  :wub:

TSityu

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14096 Dátum: 2011.02.19 18:18:57 »
Fújd fel 9 bar-ra, nem is lesz olyan lapos + kevesebbet fog fogyasztani.  :tt2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14097 Dátum: 2011.02.19 18:45:42 »
Nah, ma átvettem a gumikat. Végül Dunlop SP Sport 01 lett a Yokohama C Drive-ból -- de ez hosszú történet.

A Dunlopom ropogós még, a múlt héten gyártották a gumikat, ugyanis a DOT száma 0611.

Eléggé "peres", nem gondoltam volna, hogy a 195/50-es gumi ennyire lapos lesz. Biztosan jobb lesz az úttartás, meg a stabilitás a keskenyebb és ballonosabb gumik után. Egyedül a kátyuktól félek, nehogy tönkretegyék a felnimet...

Már várom, hogy fent legyenek az új gumik...  :wub:
Egy próbát megér:
Mivel nem foglalkozol sokat a fogyasztással, lehet annyit enyhíteni a peres gumival jelentkező nagyobb ütéseken, hogy alacsonyabbra veszed a nyomást a gumikban. Én, amikor nyáron a 16"-osakkal jártam, eleinte felfújtam 2,5barra, de aztán gyorsan visszaállítottam 2,1-2,2-re, mert gyakorlatilag megszűnt a rugózás, és akkorákat ütött egy-két későn észrevett kátyú, hogy nekem fájt... viszont így lecsökkentve a nyomást sokkal kényelmesebb volt a gurulás. Én azt javaslom, hogy szentelj több figyelmet a szlalomozásra, ha kátyús úton mész, ez általában segít, illetve ki kell tapasztalni, hogy milyen nyomással gurul viszonylag kényelmesen.
Egyébként biztos durván fog tapadni a 195/50R15 dunlop...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14098 Dátum: 2011.02.19 18:48:59 »
Nah, ma átvettem a gumikat. Végül Dunlop SP Sport 01 lett a Yokohama C Drive-ból -- de ez hosszú történet.

A Dunlopom ropogós még, a múlt héten gyártották a gumikat, ugyanis a DOT száma 0611.

Eléggé "peres", nem gondoltam volna, hogy a 195/50-es gumi ennyire lapos lesz. Biztosan jobb lesz az úttartás, meg a stabilitás a keskenyebb és ballonosabb gumik után. Egyedül a kátyuktól félek, nehogy tönkretegyék a felnimet...

Már várom, hogy fent legyenek az új gumik...  :wub:
Érdekes élmény lesz az eddigiek után  :yes: ... 185/60x14-ről váltasz, ugye? Nagy különbség, más lesz a kocsi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #14099 Dátum: 2011.02.19 18:50:45 »
Mivel nem foglalkozol sokat a fogyasztással, lehet annyit enyhíteni a peres gumival jelentkező nagyobb ütéseken, hogy alacsonyabbra veszed a nyomást a gumikban. Én, amikor nyáron a 16"-osakkal jártam, eleinte felfújtam 2,5barra, de aztán gyorsan visszaállítottam 2,1-2,2-re, mert gyakorlatilag megszűnt a rugózás, és akkorákat ütött egy-két későn észrevett kátyú, hogy nekem fájt... viszont így lecsökkentve a nyomást sokkal kényelmesebb volt a gurulás. Én azt javaslom, hogy szentelj több figyelmet a szlalomozásra, ha kátyús úton mész, ez általában segít, illetve ki kell tapasztalni, hogy milyen nyomással gurul viszonylag kényelmesen.
Óvatosan ezzel... Mert a gördülés ugyan valóban komfortosabb lesz, ha lejjebb veszed a nyomást - viszont ezzel a felnik védelmét pont hogy csökkented, az úthibák (pl. egy kátyú pereme) könnyebben "átütnek" a gumin. A gyár által megadottnál alacsonyabb nyomást semmiképp nem tennék bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )