Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4144928 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Balu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
  • Carina 1.6 Liftback Xli, Picnic 2.0
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9510 Dátum: 2009.11.03 22:39:28 »
Testvérem venne 4db új téli gumit:
225/45R17 méretben, leginkább az aktuális Continental WinterContact 790, 810 vagy 830 érdekelné, vagy ha van szerintetek hasonlóan jó minőségű gumi más gyártótól, az is. Ha van bárkinek ajánlata, azt a balu kukac netcaffee pont hu címre küldje. Köszi a segítséget. Üdv.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9511 Dátum: 2009.11.04 08:42:15 »
Már amennyire vékonynak számít a 195 egy kisautóra :winkiss: ilyenkor mindig eszembe jut, hogy a szivar ódinak, 185 volt a gyári mérete, oszt mekkora autó volt :flowers:
Na ja, nagy volt, de alapfelszereltséggel talán 1.2 tonna  :yes: ... A tiéd mennyi is  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9512 Dátum: 2009.11.04 19:38:24 »
Privit nem írok, beírom ide: vévévépont kocsigumi pont hu., ők elég jók GoodYear-ból, úgy olvastam hogy kimondottan GoodYear kisker hálózat tagja ez a gumiszerviz.
Megvolt ma, ennél jobb időzítés nem is lehetett volna: ahogy kihajtottam a vadi új téligumikkal a műhelyből, azonnal elkezdett hullani a havaseső  :clap: odáig száraz úton mentem.
Én is reggel járok be mostanság, Lőrincen 2-3 fok volt ezekben a napokban.
Visszatérve a szervízre (1172 Budapest, Csabai út 23-i műhelyük):
- ár: 5/5 (szereléssel együtt 59000 a négy GoodYear UG7 R14)
- gyorsaság: 5/5 (senki nem volt előttem, igaz, zárás előtt érkeztem 25 perccel, de gyorsan nekiláttak és pikk-pakk végeztek)
- munka: 2/5 (centirozásnál a nehezékek felhelyezése után nem pörgették meg újra, hogy lássák, jó lett-e; a kereket nem merítették víz alá, hogy lássák, ereszt-e valahol - pedig ott volt a tartály kéznél)
Illetve lehet hogy túl érzékeny vagyok, de az egyik szaki leszólta a dísztárcsáimat, mert nem tudta csak úgy kézzel lekapni, hanem fel kellett álljon szerszámért.
Ettől függetlenül azt mondom minden oké, mert az ár verhetetlen volt. Majd kiderül, ereszt-e valahol a kerék, és akkor lesz végleges a véleményem.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9513 Dátum: 2009.11.04 19:55:25 »
Azért a gumisok, főleg szezonban egy nehéz nap éjszakáján..akarom mondani végén nem olyanok mint a fiatal thai lányok a maszázsszalonban na :D
Nekem is szerencsém volt, mert reggel 9körülre értem oda még anno, és senki nem volt, csak utánam jött egy ignis...jók az áraik, ez tény.
Ezek szerint végül az UG7+ mellett döntöttél? Nem fogod megbánni, szerintem baromi jó kis gumik.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9514 Dátum: 2009.11.04 20:04:59 »
Azért a gumisok, főleg szezonban egy nehéz nap éjszakáján..akarom mondani végén nem olyanok mint a fiatal thai lányok a maszázsszalonban na :D
A fentieket azért "merem" elvárni a gumis szakiktól, mert egyébként abban a műhelyben, ahova szoktam járni, mindig az említett körültekintéssel dolgoznak. Vannak is náluk sokan, időpontot szoktam kérni, stb... és itt van az utcámban. Valahogy most így utólag nem csodálom, hogy most főszezonban nincs nagy tolongás ahol most voltam. Kár... mert az áraik jók.
Ezek szerint végül az UG7+ mellett döntöttél? Nem fogod megbánni, szerintem baromi jó kis gumik.
Igen. Hisz ti ajánlottátok!
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 20:06:53 írta robi »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9515 Dátum: 2009.11.04 20:30:00 »
Én is megfordultam már néhány gumisnál életemben....de egyikkel sem borulkoztam össze, nem lettünk pajtik  :D
Nálam semmi baj nem volt a modorukkal, olyan csendben dolgoztak, mint a kisangyal...egyébként még sosem láttam, hogy a gumit a víz alá nyomják....sehol.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9516 Dátum: 2009.11.04 20:41:10 »
Legközelebb gyere az én gumisomhoz - nem egy mai műhely, látszik, hogy nem ma kezdték ezt a szakmát. Olyan 'régi motorosok' feeling-ed van, amikor bemész. Nem nagy műhely, egyébként. Az alábbiakat végzik el plusszban:

Mielőtt levennék a kereket, krétával ráirják a gumira, hogy honnak vették le (két betű). Ma ezt a kocsiguminál nem tették meg. A fent leírtak kivételével, a következő munkafázisok megegyeznek.
A munkafolyamat utolsó fázisa előtt megkérdik, mennyire fújják fel (a maiak nem kérdezték meg ezt sem, gőzöm sincs, most mennyin van), majd az összeszerelt kereket egy víztartályba rakják. A kerék lebeg a vizen ugye, ezért egy hidraulikus kar segítségével benyomják a víz alá. Ott marad kb 10 másodpercig, majd megnézik, jön-e bubi valahol. Ha minden oké, a kar visszaereszti a gumit, kiveszik, és már pattintják is fel.

Mindez alap-szolgáltatás, nem felár! Bátran merem ajánlani: PRO GUMI
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 20:45:05 írta robi »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9517 Dátum: 2009.11.04 21:09:04 »
20 éve van saját kocsim és hordom gumishoz, de gumicsere után még 1X sem nyomták víz alá (de ebből kifolyólag gondom sem volt még). Gumi javítás után használták a medencét. Én ezen nem akadnék fel.
A krétázás  mindig megvolt, forgás irányos guminál is (nyíl és 2 betű), jogos   :yes:
A nyomást vagy kérdezi vagy megnézi a B oszlopon, esetleg mindkettő.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9518 Dátum: 2009.11.04 22:38:28 »
Legközelebb gyere az én gumisomhoz - nem egy mai műhely, látszik, hogy nem ma kezdték ezt a szakmát. Olyan 'régi motorosok' feeling-ed van, amikor bemész. Nem nagy műhely, egyébként. Az alábbiakat végzik el plusszban:

Mielőtt levennék a kereket, krétával ráirják a gumira, hogy honnak vették le (két betű). Ma ezt a kocsiguminál nem tették meg. A fent leírtak kivételével, a következő munkafázisok megegyeznek.
A munkafolyamat utolsó fázisa előtt megkérdik, mennyire fújják fel (a maiak nem kérdezték meg ezt sem, gőzöm sincs, most mennyin van), majd az összeszerelt kereket egy víztartályba rakják. A kerék lebeg a vizen ugye, ezért egy hidraulikus kar segítségével benyomják a víz alá. Ott marad kb 10 másodpercig, majd megnézik, jön-e bubi valahol. Ha minden oké, a kar visszaereszti a gumit, kiveszik, és már pattintják is fel.

Mindez alap-szolgáltatás, nem felár! Bátran merem ajánlani: PRO GUMI

Nem akarok kötözködni de a PRO GUMI-nál rakattam fel a gumit hétfőn délelőtt, és nem volt víz alá nyomás. Amúgy tényleg jó hely, apám is oda hordta az autóját, a tulajt vagy 20 éve ismerem.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.04 22:40:11 írta Thomasino »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9519 Dátum: 2009.11.04 23:02:24 »
Legközelebb gyere az én gumisomhoz - nem egy mai műhely, látszik, hogy nem ma kezdték ezt a szakmát. Olyan 'régi motorosok' feeling-ed van, amikor bemész. Nem nagy műhely, egyébként. Az alábbiakat végzik el plusszban:

Mielőtt levennék a kereket, krétával ráirják a gumira, hogy honnak vették le (két betű). Ma ezt a kocsiguminál nem tették meg. A fent leírtak kivételével, a következő munkafázisok megegyeznek.
A munkafolyamat utolsó fázisa előtt megkérdik, mennyire fújják fel (a maiak nem kérdezték meg ezt sem, gőzöm sincs, most mennyin van), majd az összeszerelt kereket egy víztartályba rakják. A kerék lebeg a vizen ugye, ezért egy hidraulikus kar segítségével benyomják a víz alá. Ott marad kb 10 másodpercig, majd megnézik, jön-e bubi valahol. Ha minden oké, a kar visszaereszti a gumit, kiveszik, és már pattintják is fel.
Ezt az én gumisom is tudja úsztatás nélkül a környék legjobb áraival. Csak éppen ráz a kocsi 130 környékén...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9520 Dátum: 2009.11.05 07:54:03 »
Sosem csinált még nekem egyik gumis sem ilyen víz alatti ellenőrzést. Kivéve, ha azzal vittem oda a kereket, hogy ereszt. De amúgy soha.

A forgásirányt/pozíciót illik ráírni, ezt gyakorlatilag mindig mindegyik megteszi.

A centrírsúlyok felrakása után muszáj lenne leellenőrizni, hogy most már rendben van-e a kiegyensúlyozás :excl: Épp elégszer fordul elő, hogy kiderül: arrébb kell tenni a súlyt, vagy még kér 5 grammot, vagy valami... Ezen a ponton én biztosan nekiálltam volna pampogni.

A keréknyomást is meg kellene kérdezniük, de ezt elég gyakran nem teszik meg  ::) ... Csak felfújnak mindig, mindent, egységesen 2.2-re  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9521 Dátum: 2009.11.05 17:33:44 »
ma én is lecseréltettem a nyáriakat, vecsésen , új szelepek, centir minden 7e volt.
mennyivel puhább az úthibákon.  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9522 Dátum: 2009.11.05 17:49:58 »
Na ja, nagy volt, de alapfelszereltséggel talán 1.2 tonna  :yes: ... A tiéd mennyi is  :szemez: ?

Forgalmi szerint 1084, valós 1065...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9523 Dátum: 2009.11.05 18:55:35 »
Forgalmi szerint 1084, valós 1065...
Wow  :eek: ... Na, most megleptél  :sorcerer: ... Tippeltem volna olyan 1300-ra, legalább. Akkor itt tényleg komoly erőfeszítéseket tett a gyár a könnyítésre  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #9524 Dátum: 2009.11.05 18:58:54 »
ma én is lecseréltettem a nyáriakat, vecsésen , új szelepek, centir minden 7e volt.
mennyivel puhább az úthibákon.  :ph34r:
Így végképp nem értem, hogy mitől (lenne) olyan xar vizes úton  :hmmmm: ... Ha meg lenne keményedve, azt mondanám, OK. De így?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )