Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4199919 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7845 Dátum: 2008.11.16 09:24:17 »
Nálam is felkerültek a téli papucsok. Most megyek, kavics mentesítem a nyárit, meg szépen lemosom.
S bár eddig egyszer sem kentem be a téli álom előtt gumiápolóval  :whistling:, most megtenném!
Mi is ez pontosan és hol tudok ilyent beszerezni?

Ez a gumiápoló engem is érdekelne. Valami ilyesmi lenne: http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=144
---
Még meg sincs az alufelnim, de tegnap már vettem egy PREVENT keréktárcsa tisztító aeroszolt::) Ti is valami ilyesmit használtok?
http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=161

Ezt a Prevent gumiápoló sprayt próbáltam, és nem ajánlom. Feketébb lesz tőle a gumi (mert színezőanyag van a sprayben), de totál matt, fénytelen, nem szép.

Gumiápolót igen sokfélét lehet kapni, autósboltban, szupermarketben stb. A legszebb eredményt azokkal a kombinált tisztító & ápoló spraykkel lehet elérni, amelyek egy habot visznek föl a gumira, ilyen pl. ez is - én pontosan ilyet vettem egyszer a Tesóban, nagyon könnyű/gyors vele dolgozni, és az eredmény gyönyörű  :yes: !

De teljesen megfelel a célra a szilikonspray is (de csak az a fajta, amelyiknél rá van írva a dobozra, hogy gumiápolásra alkalmas); illetve a gyógyszertárakban kimérve párszáz Ft-ért kapható glicerin - mondjuk, ez utóbbival tart a legtovább a folyamat, mert ecsettel/kis szivaccsal kell felvinni a gumira.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7846 Dátum: 2008.11.16 09:32:37 »
Nem illene ehhez a kocsihoz.

Tudom, te arra a projektemre is ezt mondtad, amelynek a célja a motorháztető kiemelkedő középső részének a matt feketére festése/fóliázása lenne  :whistling: ... Valahol megértem a dolgot, mert én is originalitás-fan vagyok alapvetően, de szvsz ezek a dolgok dögösebbé tennék a Camryt, anélkül hogy gagyik lennének - már csak azért sem, mert ilyesmit más autókon nemigen látni mifelénk. Szóval nem tettem le róla  :) ...

Ami pedig a felnit illeti: designban menne az autóhoz, mert ezek a "kanálisfedél" felnik tipikusan a 80-as évekre voltak jellemzőek. Igaz, hogy inkább az évtized 2. felére, dehát ez már nem áll távol az autó gyártási idejétől

Szóval, ezek az alternatívák, valamelyik lesz a kettő közül (azzal a különbséggel persze, hogy a 15-ösök előbb fel lennének mindenképpen polírozva, tehát az is szépen csillogna):




Melyik néz ki jobban?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.16 09:34:24 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7847 Dátum: 2008.11.16 09:37:06 »
Nekem a 2. verzió tetszik... :ph34r:
Gabe 254.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7848 Dátum: 2008.11.16 10:01:29 »
Nálam is felkerültek a téli papucsok. Most megyek, kavics mentesítem a nyárit, meg szépen lemosom.
S bár eddig egyszer sem kentem be a téli álom előtt gumiápolóval  :whistling:, most megtenném!
Mi is ez pontosan és hol tudok ilyent beszerezni?

Ez a gumiápoló engem is érdekelne. Valami ilyesmi lenne: http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=144
---
Még meg sincs az alufelnim, de tegnap már vettem egy PREVENT keréktárcsa tisztító aeroszolt::) Ti is valami ilyesmit használtok?
http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=161

Ezt a Prevent gumiápoló sprayt próbáltam, és nem ajánlom. Feketébb lesz tőle a gumi (mert színezőanyag van a sprayben), de totál matt, fénytelen, nem szép.

Gumiápolót igen sokfélét lehet kapni, autósboltban, szupermarketben stb. A legszebb eredményt azokkal a kombinált tisztító & ápoló spraykkel lehet elérni, amelyek egy habot visznek föl a gumira, ilyen pl. ez is - én pontosan ilyet vettem egyszer a Tesóban, nagyon könnyű/gyors vele dolgozni, és az eredmény gyönyörű  :yes: !

De teljesen megfelel a célra a szilikonspray is (de csak az a fajta, amelyiknél rá van írva a dobozra, hogy gumiápolásra alkalmas); illetve a gyógyszertárakban kimérve párszáz Ft-ért kapható glicerin - mondjuk, ez utóbbival tart a legtovább a folyamat, mert ecsettel/kis szivaccsal kell felvinni a gumira.
Ugyanezen PREVENT márkájú szilikont találtam itthon. Erre is az van írva, műanyag és gumi ápoló. Gátolja az öregedést stb...
Ha ezt használom az is jó ?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7849 Dátum: 2008.11.16 10:15:18 »
Ugyanezen PREVENT márkájú szilikont találtam itthon. Erre is az van írva, műanyag és gumi ápoló. Gátolja az öregedést stb...
Ha ezt használom az is jó ?

Igen, én is használtam ugyanilyet jópárszor; gumikra is, meg ajtó-kéderekre is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7850 Dátum: 2008.11.16 10:23:15 »
Palczk! 

Az a felni fehérre fényezve az igazi, teljesen úgy nézne ki, mint a 80-as évek rally atóinak felnijei!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7851 Dátum: 2008.11.16 10:49:18 »
Palczk! 

Az a felni fehérre fényezve az igazi, teljesen úgy nézne ki, mint a 80-as évek rally atóinak felnijei!

De én nem akarom, hogy rallye-felninek nézzen ki  ::) ... Viszont az jó lenne, ha amerikai felninek nézne ki  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7852 Dátum: 2008.11.16 10:57:05 »
Na még a múltkor a Pirelli Snowsporton gondolkodtam s habár itt is ajánlotta Palaczk, mégis Yokohama W.drive lett a vége (bocsi) (Made in Japan :) nem is tudom már ki írta itt, de most nálam is teljesült a japán autóra japán gumó elv...). Persze a Snowsport se lehet rossz gumi de a Yoko mintázata jóval újabb fejlesztés, árban kb. egyforma lett volna...

Made in Japan ez esetben kábé ennyit számít: ...

Jó gumi ez a Yokohama, de a Pirelli még jobb (lett volna), itt megnézheted, hogyan teljesítettek egymáshoz (és másokhoz) képest a legújabb ADAC tesztben: klikk

 ::) Azért azt megjegyezném, hogy nem összekeverendő a Snowcontrol meg a Snowsport (Pirelli honlapja szerint is két külön teljesítményszint)! A Snowsportot már elég régen tesztelték hivatalosan...

A Yoko eredményei meg nem is annyira rosszak, ha belevesszük a japán gumók hendikepjét miszerint a német tesztekben "nem szeretik" őket.
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7853 Dátum: 2008.11.16 11:06:24 »
Na még a múltkor a Pirelli Snowsporton gondolkodtam s habár itt is ajánlotta Palaczk, mégis Yokohama W.drive lett a vége (bocsi) (Made in Japan :) nem is tudom már ki írta itt, de most nálam is teljesült a japán autóra japán gumó elv...). Persze a Snowsport se lehet rossz gumi de a Yoko mintázata jóval újabb fejlesztés, árban kb. egyforma lett volna...

Made in Japan ez esetben kábé ennyit számít: ...

Jó gumi ez a Yokohama, de a Pirelli még jobb (lett volna), itt megnézheted, hogyan teljesítettek egymáshoz (és másokhoz) képest a legújabb ADAC tesztben: klikk

 ::) Azért azt megjegyezném, hogy nem összekeverendő a Snowcontrol meg a Snowsport (Pirelli honlapja szerint is két külön teljesítményszint)! A Snowsportot már elég régen tesztelték hivatalosan...

A Yoko eredményei meg nem is annyira rosszak, ha belevesszük a japán gumók hendikepjét miszerint a német tesztekben "nem szeretik" őket.

Ha a teszteredményeket ilyen előítélettel szemléled, akkor erről nincs értelme beszélni  ::) ... Amúgy keressek neked csomó olyan német gumitesztet, amiben elöl végzett a Bridgestone?

Egyébként milyen méretben vetted te ezeket a téli gumikat, hogy Pirelliből nem a Snowcontrol, hanem a Snowsport jött volna szóba? Ahogy nézem, 14 collos nincs is belőle, de 15-ösből is 195-ös a legkisebb. Ezért is említettem a Snowcontrolt, és nem a Snowsportot. E11-esre nehezen tudom elképzelni ebből a passzoló méretet... 195/50x15 esetleg?
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.16 11:08:44 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7854 Dátum: 2008.11.16 11:17:29 »

...

 ::) Azért azt megjegyezném, hogy nem összekeverendő a Snowcontrol meg a Snowsport (Pirelli honlapja szerint is két külön teljesítményszint)! A Snowsportot már elég régen tesztelték hivatalosan...

A Yoko eredményei meg nem is annyira rosszak, ha belevesszük a japán gumók hendikepjét miszerint a német tesztekben "nem szeretik" őket.

Ha a teszteredményeket ilyen előítélettel szemléled, akkor erről nincs értelme beszélni  ::) ... Amúgy keressek neked csomó olyan német gumitesztet, amiben elöl végzett a Bridgestone?

Egyébként milyen méretben vetted te ezeket a téli gumikat, hogy Pirelliből nem a Snowcontrol, hanem a Snowsport jött volna szóba? Ahogy nézem, 14 collos nincs is belőle, de 15-ösből is 195-ös a legkisebb. Ezért is említettem a Snowcontrolt, és nem a Snowsportot. E11-esre nehezen tudom elképzelni ebből a passzoló méretet... 195/50x15 esetleg?

Bocs ha kicsit pontatlan voltam, téligumi tesztekre gondoltam fent. Egyébként tudom pl. a Bridgestone Turanza ER300 sok tesztben volt nyerő...

A Snowsport egyébként két 14-es méretben kapható: 185/60 ill. /65, ahol a méretem az első.
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7855 Dátum: 2008.11.16 11:41:01 »
Ha a teszteredményeket ilyen előítélettel szemléled, akkor erről nincs értelme beszélni  ::) ... Amúgy keressek neked csomó olyan német gumitesztet, amiben elöl végzett a Bridgestone?

Egyébként milyen méretben vetted te ezeket a téli gumikat, hogy Pirelliből nem a Snowcontrol, hanem a Snowsport jött volna szóba? Ahogy nézem, 14 collos nincs is belőle, de 15-ösből is 195-ös a legkisebb. Ezért is említettem a Snowcontrolt, és nem a Snowsportot. E11-esre nehezen tudom elképzelni ebből a passzoló méretet... 195/50x15 esetleg?

Bocs ha kicsit pontatlan voltam, téligumi tesztekre gondoltam fent. Egyébként tudom pl. a Bridgestone Turanza ER300 sok tesztben volt nyerő...

A Snowsport egyébként két 14-es méretben kapható: 185/60 ill. /65, ahol a méretem az első.

Én is téligumi-tesztekre gondoltam. Olyanból is mutatok neked szívesen jópárat, amiben elöl végzett a Bridgestone.

Amúgy igazad van, közben megnéztem a Pirelli hivatalos oldalán, tényleg van Snowsport ezekben a méretekben (az előbb hirtelen csak a startfelnin néztem utána). De mondjuk én 185/60x14-esből biztosan nem ezt venném, hanem a Snowcontrolt, mert újabb fejlesztés és a legújabb tesztekben is jók az eredményei. Amúgy erről egy elég impresszív lista: klikk...

De mindegy, így utólag nincs sok értelme ennek (bár másnak talán informatív lehet); jó gumit választottál azzal a Yokohamával is; csak abba a "japán autóra japán gumit" dologba akadtam kicsit bele, mert szerintem akármilyen autóra akármilyen gumit, lényeg hogy jó gumi legyen ;) ... a tiéd is az.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7856 Dátum: 2008.11.16 11:54:52 »
...

De mindegy, így utólag nincs sok értelme ennek (bár másnak talán informatív lehet); jó gumit választottál azzal a Yokohamával is; csak abba a "japán autóra japán gumit" dologba akadtam kicsit bele, mert szerintem akármilyen autóra akármilyen gumit, lényeg hogy jó gumi legyen ;) ... a tiéd is az.

Nem akartam semmiféle "szemellenzős" felfogást sugallni azzal a japános dologgal csak kicsúszott... ;) hisz nyáriban Dunlopot (SP Sport Fastresponse) használok megelégedésemre  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.16 11:57:44 írta akosk »
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7857 Dátum: 2008.11.16 16:46:01 »
Talán nem a legideálisabb időpontban szólok, de van egy szett 16-os Keskin KT4-es alufelnim, gumival! ELADÓ!

A kép csak a típus bemutátásáról szól, de az említett példányok is hasinlóan háibátlanok, egy szezon voltak autón!



[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7858 Dátum: 2008.11.16 16:50:13 »
Talán nem a legideálisabb időpontban szólok, de van egy szett 16-os Keskin KT4-es alufelnim, gumival! ELADÓ!

A kép csak a típus bemutátásáról szól, de az említett példányok is hasinlóan háibátlanok, egy szezon voltak autón!

Mik a felni és a gumi paraméterei?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7859 Dátum: 2008.11.16 17:04:47 »
Talán nem a legideálisabb időpontban szólok, de van egy szett 16-os Keskin KT4-es alufelnim, gumival! ELADÓ!

A kép csak a típus bemutátásáról szól, de az említett példányok is hasinlóan háibátlanok, egy szezon voltak autón!

Mik a felni és a gumi paraméterei?
Felni:
KESKIN KT4, 7,5x16, ET35, 4x100-as és 4x... (sajnos nem tudom mennyi a másik) osztókör. Tehát kétféle lyukkiosztás van rajta.

Gumi:
DAYTON D300, 205/45 ZR-16
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019