Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4203062 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7830 Dátum: 2008.11.15 17:55:31 »
Palaczk! Szerintem nagyon illik ez a felni az autóhoz!  :clap:

Kösz, kösz   :flowers: ! Ezek igazából az eggyel újabb (V2-es modell) Camryre, pontosabban annak a V6-os kivitelére való gyári felnik, anno bontóban túrtam őket egy 20-asért  :)

Könnyen lehet, hogy akkor tényleg ezek kerülnek majd föl jövő tavasszal (felpolírozva), 185/55x15-ös gumival. Kicsit rázósabb lesz, de városi használatot úgysem nagyon tervezek már a Camrynek a továbbiakban, hosszú távon meg előnyösek lesznek a jobb kanyarvételi tulajdonságok  :yes:

Ez így teljesen rendben van, legalábbis nekem is bejön az Öreglányon! :clap:
Pláne polírozottan!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7831 Dátum: 2008.11.15 20:55:06 »
Ma én is megejtettem a cserét az Avén, időpontra mentem, kb 15 perc volt az egész. Új szolgáltatás a kerékmosás, le is mosattam a könnyűfémeket, azzal sem kellett bajlódni a hidegben. Nem tudom mennyi volt, mert nem fizettem.  :cool2: Tavasszal 2000 volt.

Viszont a könnyűfémek gumival együtt nehezebbek, mint az acélfelnik téligumival  :eek:
Ráadásul átmérőben is nagyobbak: az Ave csomagtartójába átlóban kényelmesen bement két téli egymás mellé, a nyáriakat meg úgy kellett bepréselni.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7832 Dátum: 2008.11.15 23:20:34 »
Próbáljátok elképzelni a képen látható felniket, polírozva (ami kvázi olyan, mintha krómozva lennének, szép tükrösen csillog). Szerintetek milyen lenne?




Én ÍGY hagynám! :yes:
10/10 nagyon jól néz így ki! :flowers:
Képet direkt hagytam az idézetben :shifty: Nagyon szép!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7833 Dátum: 2008.11.15 23:22:11 »
Nem illene ehhez a kocsihoz.

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7834 Dátum: 2008.11.15 23:23:24 »

Latod Palack... bezuzott Teged a rendszer.185/60x14 helyett most 185/55x15. Jovora mar a x16 sem lesz mar eleg  :tt2:


18as polírkerék, a pörgős fajta :yes: :cool2:


Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7835 Dátum: 2008.11.15 23:25:15 »
Viszont a könnyűfémek gumival együtt nehezebbek, mint az acélfelnik téligumival  :eek:
Ráadásul átmérőben is nagyobbak: az Ave csomagtartójába átlóban kényelmesen bement két téli egymás mellé, a nyáriakat meg úgy kellett bepréselni.  ::)

Nah jah ::) megtévesztő a könnyűfém kifejezés, amúgy találni csúnyán könnyebb könnyűfém :) felnit, csak annak nem földi halandó árfekvése van :ph34r:

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7836 Dátum: 2008.11.15 23:27:18 »
Az vajon normális, hogy vadi új lemezfelnin 50g-os súly van?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7837 Dátum: 2008.11.15 23:28:04 »
Az vajon normális, hogy vadi új lemezfelnin 50g-os súly van?

A gumin múlik ; nem a felnin - vagy csak részben.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7838 Dátum: 2008.11.15 23:34:41 »
Ühüm... A hét fok tutira kamu, több gumitesztben konkrétan kiemelték, hogy ennél a hőmérsékletnél minden paraméterében jobb a nyári gumi, mint a téli...

Ettől függetlenül nagyon sok helyen ezt nyomják, akár gumisoknál is! A hét elején barátosném kocsijára néztünk téligumát, ott a szemembe mondta a gumis gyerek hogy ilyen 5 fok körül már csúnyán jobb a téligumi, ennyi.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7839 Dátum: 2008.11.16 01:12:27 »
Próbáljátok elképzelni a képen látható felniket, polírozva (ami kvázi olyan, mintha krómozva lennének, szép tükrösen csillog). Szerintetek milyen lenne?

Én ÍGY hagynám! :yes:
10/10 nagyon jól néz így ki! :flowers:
Képet direkt hagytam az idézetben :shifty: Nagyon szép!
Ha én is elmondhatom a véleményem:

Palaczk:
Igazán büszke lehetsz erre az autó, s a helyedben én sem varázsolnám csillogóvá a felnit, ez tényleg így 10-es ahogy van!

Mégegyszer gratulálok hozzá!
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7840 Dátum: 2008.11.16 08:13:07 »
Nálam is felkerültek a téli papucsok. Most megyek, kavics mentesítem a nyárit, meg szépen lemosom.
S bár eddig egyszer sem kentem be a téli álom előtt gumiápolóval  :whistling:, most megtenném!
Mi is ez pontosan és hol tudok ilyent beszerezni?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7841 Dátum: 2008.11.16 09:13:24 »
Viszont a könnyűfémek gumival együtt nehezebbek, mint az acélfelnik téligumival  :eek:
Ráadásul átmérőben is nagyobbak: az Ave csomagtartójába átlóban kényelmesen bement két téli egymás mellé, a nyáriakat meg úgy kellett bepréselni.  ::)

Nah jah ::) megtévesztő a könnyűfém kifejezés, amúgy találni csúnyán könnyebb könnyűfém :) felnit, csak annak nem földi halandó árfekvése van :ph34r:

Így van. Nagy szemfényvesztés ez a "könnyűfém felni" kifejezés: naná hogy az alu könnyebb mint a vas, de annyival több anyag is kell ugyanakkora felnibe, hogy a végén nehezebb lesz. Csak meglehetősen ritkán fordul elő, hogy alufelni könnyebb, mint a megfelelő méretű acél (ilyen pl. a Mazda MX-5 gyári 15-ös alukereke); igazából ez tényleg inkább csak az atomdrága magnézium meg hasonló felnik esetében rendszeres.

A mi Avénk esetében a nyári 17-es kerekek 21.2, míg a téli 16-osok csak 18.6 kg-ot nyomnak  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7842 Dátum: 2008.11.16 09:16:08 »
Próbáljátok elképzelni a képen látható felniket, polírozva (ami kvázi olyan, mintha krómozva lennének, szép tükrösen csillog). Szerintetek milyen lenne?

Én ÍGY hagynám! :yes:
10/10 nagyon jól néz így ki! :flowers:
Képet direkt hagytam az idézetben :shifty: Nagyon szép!
Ha én is elmondhatom a véleményem:

Palaczk:
Igazán büszke lehetsz erre az autó, s a helyedben én sem varázsolnám csillogóvá a felnit, ez tényleg így 10-es ahogy van!

Mégegyszer gratulálok hozzá!

Köszönöm  :yes: ... De a kép nem adja vissza a tényt, hogy ezek a felnik most SIMA szürkék. Tehát nincs fémhatásuk, nem ezüstszínűek, hanem szürkék! Úgyhogy így biztosan nem kerülnek vissza a kocsira; vagy maradnak a 14-es, ezüstszínű acélfelnik; vagy ezek az aluk kerülnek rá helyette, de akkor felpolírozva. Őszintén szólva igen régi vágyam a polírozott felni  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7843 Dátum: 2008.11.16 09:17:12 »
Nálam is felkerültek a téli papucsok. Most megyek, kavics mentesítem a nyárit, meg szépen lemosom.
S bár eddig egyszer sem kentem be a téli álom előtt gumiápolóval  :whistling:, most megtenném!
Mi is ez pontosan és hol tudok ilyent beszerezni?

Ez a gumiápoló engem is érdekelne. Valami ilyesmi lenne: http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=144
---
Még meg sincs az alufelnim, de tegnap már vettem egy PREVENT keréktárcsa tisztító aeroszolt::) Ti is valami ilyesmit használtok?
http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=161



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7844 Dátum: 2008.11.16 09:18:02 »
Ühüm... A hét fok tutira kamu, több gumitesztben konkrétan kiemelték, hogy ennél a hőmérsékletnél minden paraméterében jobb a nyári gumi, mint a téli...

Ettől függetlenül nagyon sok helyen ezt nyomják, akár gumisoknál is! A hét elején barátosném kocsijára néztünk téligumát, ott a szemembe mondta a gumis gyerek hogy ilyen 5 fok körül már csúnyán jobb a téligumi, ennyi.

Hát ja. Hülyeséget mondott. Alkalmasint nem végzett profi tesztet pályán, műszerekkel, mindennel  :whistling: ... "Érzés" alapján pofázni meg persze nem nehéz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )