Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4199904 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7815 Dátum: 2008.11.15 09:34:51 »
Na még a múltkor a Pirelli Snowsporton gondolkodtam s habár itt is ajánlotta Palaczk, mégis Yokohama W.drive lett a vége (bocsi) (Made in Japan :) nem is tudom már ki írta itt, de most nálam is teljesült a japán autóra japán gumó elv...). Persze a Snowsport se lehet rossz gumi de a Yoko mintázata jóval újabb fejlesztés, árban kb. egyforma lett volna...

Made in Japan ez esetben kábé ennyit számít: ...

Jó gumi ez a Yokohama, de a Pirelli még jobb (lett volna), itt megnézheted, hogyan teljesítettek egymáshoz (és másokhoz) képest a legújabb ADAC tesztben: klikk
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7816 Dátum: 2008.11.15 09:41:56 »
Már csak azt lenne jó tudni, hogy milyen feltételek mellett szükséges centríroztatni ... mint pl. x évente? egy jól irányzott padka látogatás után? kátyúba pattanás után?
Mi után számíthatunk leginkább deformációra?

én egyszer próbáltam magam átrakni, de a gyári kulcson ugrálva sem akart meglazulni a csavar, mert azzal a légkalapáccsal úgy ráhúzza, hogy meg se mozdult. Ezután vettem egy keresztkulcsot, hogy ha netán mégis kellene, de kényelmesebb volt elvinni ;)

Centrírozni akkor kell biztosan, ha nagyobb sebességnél ráz, szitál a kormány. Ahogy írod, nagyobb úthibák eltrafálása, padkának való durva nekiszaladás stb. teheti indokolttá.

Sajnos gyakran látni tényleg, hogy gumisok (vagy szerelők) lelkiismeretlenül "rátépik" a csavarokat, olyannyira, hogy gyári kulccsal esélyed sem lesz lelazítani  :wacko: ... Ez nagyon klassz dolog, a felni is el tud tőle deformálódni akár  :censored:

Meg aztán rozsda pajtás is dolgozik, bár az előírt nyomatékkal meghúzott csavarokat kevésbé "gyógyítja" rá. Ezzel együtt, preventíven lehet tenni némi kenőanyagot a kerékcsavar menetére - csak arra kell ügyelni, hogy a felfekvő felületre ne kerüljön, elvégre az előírt meghúzási nyomatékot nem olyan felületekre találták ki, amelyek meg vannak kenve, egyrészt; másrészt ha nincs kéznél nyomatékkulcs, hanem az ember csak "érzésre" húzza meg a csavarokat, akkor a megkent csavart sokkal erősebben meg lehet tépni, mire megszorul; ez pedig, ahogy az előbb is írtam, árthat a felninek.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7817 Dátum: 2008.11.15 09:51:29 »
én most szombaton cseréltetem le a nyárit. hol a legolcsobb? én a vecsési 4esnél lévo gumisnál ahol 6e annal olcsobbat nem tudok
vki?

Pécs, Halasi-féle gumiszervíz. Szerelés, centrírozás ezer Ft/kerék  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7818 Dátum: 2008.11.15 09:55:19 »
Mostanában közeledik a téligumis szezon. Az Automax Szerviz Kft-t csak ajánlani tudom nektek (http://www.startgumi.hu). Pontosak, mint a svájcióra, van 6 kocsiállás, tiszta, rendezett műhelyek, gyors, hozzáértő szakemberekkel. A raktáruk akkora, mint 3 Tesco egyben. Hatalmas választék van mindenből, felniktől kezdve a kiegészítókön (hólánc, olajok, ápoló- és tisztítószerek stb.) keresztül a gumikig. Mivel nagyker is, hatalmas tételekben vásárolnak és nagyon jó árat tudnak biztosítani. Tegnap voltam náluk, meg voltam elégedve. Nagyon sokan jönnek vidékről is hozzájuk. Ajánlom őket mindenkinek.

Meg tudom erősíteni, én is jópárszor rendeltem náluk, sosem volt semmi gubanc. Gyorsak, pontosak, olcsók. Ezzel együtt, taby és Trotter Mesterek kontaktjai néha még érdekesebb árakat tudnak mondani :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7819 Dátum: 2008.11.15 10:40:08 »
én most szombaton cseréltetem le a nyárit. hol a legolcsobb? én a vecsési 4esnél lévo gumisnál ahol 6e annal olcsobbat nem tudok
vki?
A Rózsadomb tetején (Zöldlomb u.) van egy ember, az tavasszal 4500-ért cserélte le a négyet (205/55 16). A tiedre még lehet, hogy olcsóbb is lenne.
music     

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7820 Dátum: 2008.11.15 11:44:47 »

...
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.15 11:51:22 írta benji »
Yaris Ts 05'

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7821 Dátum: 2008.11.15 11:47:50 »
én most szombaton cseréltetem le a nyárit. hol a legolcsobb? én a vecsési 4esnél lévo gumisnál ahol 6e annal olcsobbat nem tudok
vki?

Pécs, Halasi-féle gumiszervíz. Szerelés, centrírozás ezer Ft/kerék  :tt2:


Nagymaros - 3eFt/szett :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7822 Dátum: 2008.11.15 11:48:52 »
Köszönöm!mindenképpen várom a fotókat!Megpróbálok keresni egy felnist,ő bíztosan tud segíteni ebben.Esetleg festék tipust/kódót/színárnyalatot tudnál mondani?mert én is a színtől félek a legjobban,nekem pontosan olyan kell mint a képen látható ts-é.  :flowers:
A felnijeim tőkéletes állapotban vannak,de ez a szín mindent visz:

Arra készülj, hogy ha ez a TS felni gyárilag ilyen, akkor azt egy "házi" lakkozással nem tudod reprodukálni. Esetleg nagyon hasonlót sikerülhet csinálni.
Ezek magasfényű felnik, de alapból egy sötétszürke színre vannak fújva. Magyarul ha süt rá a nap olyan világosnak tűnik, mint egy normál felni, de nyilván minden részét sosem kapja a fény, így azok sötétek. Simán utcai szórt fényben grafitszürke.
Szóval ugyanolyan sosem lesz, mint a gyári.
Itthon az új Civichez rendelhető egy ilyen 17"-es felni, Storm fantázianévvel. Elvétve látni is egy-egy ilyen Civic-et, nekem ez volt az ihlet:

Na nekem is valami ilyen kérdés merengett a fejemben hogy az eredeti felnit lefújva szürkével milyen lesz a végeredmény...

Most jelenleg a gyári ts felnim van,ami így néz ki (ha esetleg nem tudnád):
(...) és ebből szeretném elérni a már belinkelt képen látható szint...
Ha jól értem arra próbáltál célozni hogy az eredeti fényes felnim nem lesz soha ilyen grafitszürke?



Szerintem arra célzott, hogy azt a sötét krómhatást, azt az egyszerre sötét színű és ugyanakkor majdnem "tükrös" felületet, ami a Civic felniken megfigyelhető, utólagos lakkozással, festéssel nem lehet létrehozni.

De ahogy néztem a sötét színű felnis Yarisról készült képet, az eleve nem is ilyen krómhatású, hanem "sima" festett kinézetű.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7823 Dátum: 2008.11.15 11:53:41 »
Köszönöm!mindenképpen várom a fotókat!Megpróbálok keresni egy felnist,ő bíztosan tud segíteni ebben.Esetleg festék tipust/kódót/színárnyalatot tudnál mondani?mert én is a színtől félek a legjobban,nekem pontosan olyan kell mint a képen látható ts-é.  :flowers:
A felnijeim tőkéletes állapotban vannak,de ez a szín mindent visz:

Arra készülj, hogy ha ez a TS felni gyárilag ilyen, akkor azt egy "házi" lakkozással nem tudod reprodukálni. Esetleg nagyon hasonlót sikerülhet csinálni.
Ezek magasfényű felnik, de alapból egy sötétszürke színre vannak fújva. Magyarul ha süt rá a nap olyan világosnak tűnik, mint egy normál felni, de nyilván minden részét sosem kapja a fény, így azok sötétek. Simán utcai szórt fényben grafitszürke.
Szóval ugyanolyan sosem lesz, mint a gyári.
Itthon az új Civichez rendelhető egy ilyen 17"-es felni, Storm fantázianévvel. Elvétve látni is egy-egy ilyen Civic-et, nekem ez volt az ihlet:




Na nekem is valami ilyen kérdés merengett a fejemben hogy az eredeti felnit lefújva szürkével milyen lesz a végeredmény...

Most jelenleg a gyári ts felnim van,ami így néz ki (ha esetleg nem tudnád):


és ebből szeretném elérni a már belinkelt képen látható szint...
Ha jól értem arra próbáltál célozni hogy az eredeti fényes felnim nem lesz soha ilyen grafitszürke?
Mert ez ugyanaz a gyári felni,és mivel ilyen szinben nem lehetett rendelni,"házilag" lett megoldva:



Yaris Ts 05'

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7824 Dátum: 2008.11.15 11:55:55 »
Idézet
Szerintem arra célzott, hogy azt a sötét krómhatást, azt az egyszerre sötét színű és ugyanakkor majdnem "tükrös" felületet, ami a Civic felniken megfigyelhető, utólagos lakkozással, festéssel nem lehet létrehozni.
De ahogy néztem a sötét színű felnis Yarisról készült képet, az eleve nem is ilyen krómhatású, hanem "sima" festett kinézetű.

Így van én nem is szeretnék olyan trükköset!
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.15 12:17:11 írta Palaczk »
Yaris Ts 05'

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7825 Dátum: 2008.11.15 12:18:03 »
Idézet
Szerintem arra célzott, hogy azt a sötét krómhatást, azt az egyszerre sötét színű és ugyanakkor majdnem "tükrös" felületet, ami a Civic felniken megfigyelhető, utólagos lakkozással, festéssel nem lehet létrehozni.
De ahogy néztem a sötét színű felnis Yarisról készült képet, az eleve nem is ilyen krómhatású, hanem "sima" festett kinézetű.

Így van én nem is szeretnék olyan trükköset!

Hát akkor gond egy szál se  :) ! Festéssel nyilván előállítható a kívánt szín. Már csak a megfelelő színkódot kell levadásznod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7826 Dátum: 2008.11.15 14:51:10 »
Itt, Veszprémben a Vajdnánál, 800 Ft/db a felnin lévő téigumi cseréje, centírozással.  :clap:


benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7827 Dátum: 2008.11.15 15:45:34 »
Idézet
Szerintem arra célzott, hogy azt a sötét krómhatást, azt az egyszerre sötét színű és ugyanakkor majdnem "tükrös" felületet, ami a Civic felniken megfigyelhető, utólagos lakkozással, festéssel nem lehet létrehozni.
De ahogy néztem a sötét színű felnis Yarisról készült képet, az eleve nem is ilyen krómhatású, hanem "sima" festett kinézetű.

Így van én nem is szeretnék olyan trükköset!

Hát akkor gond egy szál se  :) ! Festéssel nyilván előállítható a kívánt szín. Már csak a megfelelő színkódot kell levadásznod.


ilyen szinkódválasztó nincs valahol nete?
Yaris Ts 05'

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7828 Dátum: 2008.11.15 17:24:44 »
Köszönjük  :yes: ... a kép 2003-ban készült, most kicsit több a rozsda szegénykémen, de majd rendbe lesz megint téve. Véleményeznéd a felniket külön is? Meg persze mások véleményét is várom  :laugh:

Latod Palack... bezuzott Teged a rendszer.185/60x14 helyett most 185/55x15. Jovora mar a x16 sem lesz mar eleg  :tt2:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7829 Dátum: 2008.11.15 17:50:24 »
lecseréltettem ma a gumikat fél óra sorban állás csere 4 db , szelepcserék, centir fullban 6e ft volt. sztem ok.
veszi le a srác a 2004es nyári pirelliket kb40e lehet benne, nézem a hajtott kerekeken sokkal kopottabbak  :wacko:
de vmi hatalmas a különbség.. :eek:
minta van rajta bőven de kérdezem a gyereket mennyire jó még ez a gumi. felállitotta megnyomkodta az oldafalat és mutatta a repedéseket. :no:
asszonta e má nem nagy szám..mindegy jövö héten lemosom forro vizzel meg befujom gumiápoploval ez már marad.

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002