Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4203230 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7800 Dátum: 2008.11.13 21:51:40 »
Ár/db?

rommá voltak ütve és karcolva, szóval komoly felújítással együtt 10E.
Mivel így is-úgy is le kellett volna fújni, gondoltam beújítom ezt a sötétebb árnyalatot. Kicsit féltem, de nagyon szép lett. Bár majd a kocsin lesz az igazi.

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7801 Dátum: 2008.11.14 08:11:11 »
Ár/db?

rommá voltak ütve és karcolva, szóval komoly felújítással együtt 10E.
Mivel így is-úgy is le kellett volna fújni, gondoltam beújítom ezt a sötétebb árnyalatot. Kicsit féltem, de nagyon szép lett. Bár majd a kocsin lesz az igazi.

Köszönöm!mindenképpen várom a fotókat!Megpróbálok keresni egy felnist,ő bíztosan tud segíteni ebben.Esetleg festék tipust/kódót/színárnyalatot tudnál mondani?mert én is a színtől félek a legjobban,nekem pontosan olyan kell mint a képen látható ts-é.  :flowers:

A felnijeim tőkéletes állapotban vannak,de ez a szín mindent visz:
Yaris Ts 05'

Boby

  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 180
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7802 Dátum: 2008.11.14 09:39:26 »
Mostanában közeledik a téligumis szezon. Az Automax Szerviz Kft-t csak ajánlani tudom nektek (http://www.startgumi.hu). Pontosak, mint a svájcióra, van 6 kocsiállás, tiszta, rendezett műhelyek, gyors, hozzáértő szakemberekkel. A raktáruk akkora, mint 3 Tesco egyben. Hatalmas választék van mindenből, felniktől kezdve a kiegészítókön (hólánc, olajok, ápoló- és tisztítószerek stb.) keresztül a gumikig. Mivel nagyker is, hatalmas tételekben vásárolnak és nagyon jó árat tudnak biztosítani. Tegnap voltam náluk, meg voltam elégedve. Nagyon sokan jönnek vidékről is hozzájuk. Ajánlom őket mindenkinek.
Corolla Sedan Executive 2.0 D-4D

01010011

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7803 Dátum: 2008.11.14 10:00:51 »
Köszönöm!mindenképpen várom a fotókat!Megpróbálok keresni egy felnist,ő bíztosan tud segíteni ebben.Esetleg festék tipust/kódót/színárnyalatot tudnál mondani?mert én is a színtől félek a legjobban,nekem pontosan olyan kell mint a képen látható ts-é.  :flowers:
A felnijeim tőkéletes állapotban vannak,de ez a szín mindent visz:

Arra készülj, hogy ha ez a TS felni gyárilag ilyen, akkor azt egy "házi" lakkozással nem tudod reprodukálni. Esetleg nagyon hasonlót sikerülhet csinálni.
Ezek magasfényű felnik, de alapból egy sötétszürke színre vannak fújva. Magyarul ha süt rá a nap olyan világosnak tűnik, mint egy normál felni, de nyilván minden részét sosem kapja a fény, így azok sötétek. Simán utcai szórt fényben grafitszürke.
Szóval ugyanolyan sosem lesz, mint a gyári.
Itthon az új Civichez rendelhető egy ilyen 17"-es felni, Storm fantázianévvel. Elvétve látni is egy-egy ilyen Civic-et, nekem ez volt az ihlet:



Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7804 Dátum: 2008.11.14 12:11:50 »
2000-es évjáratú Corollára keresnék acélfelniket! (5,5X14X54 ET 45)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7805 Dátum: 2008.11.14 14:18:45 »
Mostanában közeledik a téligumis szezon. Az Automax Szerviz Kft-t csak ajánlani tudom nektek (http://www.startgumi.hu). Pontosak, mint a svájcióra, van 6 kocsiállás, tiszta, rendezett műhelyek, gyors, hozzáértő szakemberekkel. A raktáruk akkora, mint 3 Tesco egyben. Hatalmas választék van mindenből, felniktől kezdve a kiegészítókön (hólánc, olajok, ápoló- és tisztítószerek stb.) keresztül a gumikig. Mivel nagyker is, hatalmas tételekben vásárolnak és nagyon jó árat tudnak biztosítani. Tegnap voltam náluk, meg voltam elégedve. Nagyon sokan jönnek vidékről is hozzájuk. Ajánlom őket mindenkinek.

Tőlük készülök ilyen felniket rendelni az Aurisomhoz.  ::)
http://www.startgumi.hu/enzo/h/


taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7806 Dátum: 2008.11.14 14:31:53 »
Mostanában közeledik a téligumis szezon. Az Automax Szerviz Kft-t csak ajánlani tudom nektek (http://www.startgumi.hu). Pontosak, mint a svájcióra, van 6 kocsiállás, tiszta, rendezett műhelyek, gyors, hozzáértő szakemberekkel. A raktáruk akkora, mint 3 Tesco egyben. Hatalmas választék van mindenből, felniktől kezdve a kiegészítókön (hólánc, olajok, ápoló- és tisztítószerek stb.) keresztül a gumikig. Mivel nagyker is, hatalmas tételekben vásárolnak és nagyon jó árat tudnak biztosítani. Tegnap voltam náluk, meg voltam elégedve. Nagyon sokan jönnek vidékről is hozzájuk. Ajánlom őket mindenkinek.
Általában viszont Trotter Mester és én is tudunk olcsóbban és hasonló pontossággal gumit stb-t beszerezni...

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7807 Dátum: 2008.11.14 15:44:21 »
Az ENZO, mint márka mit mond neketek? Sajnos nekem semmit...  :sweatdrop: Tudna valaki róla általános véleményt írni?
http://www.startgumi.hu/kepek/enzo/enzo_h.1.jpg

Ebből úgy tűnik, német. http://www.enzo-wheels.com/502_DE


Kösz!


Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7808 Dátum: 2008.11.14 18:22:45 »
Az ENZO, mint márka mit mond neketek? Sajnos nekem semmit...  :sweatdrop: Tudna valaki róla általános véleményt írni?
http://www.startgumi.hu/kepek/enzo/enzo_h.1.jpg

Ebből úgy tűnik, német. http://www.enzo-wheels.com/502_DE


Kösz!

Srácok! Rosszat már ne mondjatok róla, megrendeltem.  :clap:


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7809 Dátum: 2008.11.14 20:11:38 »
Az ENZO, mint márka mit mond neketek? Sajnos nekem semmit...  :sweatdrop: Tudna valaki róla általános véleményt írni?
http://www.startgumi.hu/kepek/enzo/enzo_h.1.jpg

Ebből úgy tűnik, német. http://www.enzo-wheels.com/502_DE


Kösz!

Srácok! Rosszat már ne mondjatok róla, megrendeltem.  :clap:

Használd egészséggel!
A kátyúkat és a járdaszigeteket kerüld el vele nagy ívben!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7810 Dátum: 2008.11.14 21:16:47 »
Próbáljátok elképzelni a képen látható felniket, polírozva (ami kvázi olyan, mintha krómozva lennének, szép tükrösen csillog). Szerintetek milyen lenne?



Nemsokára úgyis kell új gummákat vegyek a Camryre. Gondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha mégsem 185/60x14-eseket vennék, hanem 185/55x15-ösöket? Ezek a felnik úgyis csak itt porosodnak a raktárban  ::) ... Ma voltam a szemcseszóró & krómozó & szinterező stb. cégnél, és megakadt a szemem egy garnitúra polírozott alufelnin. Brutál jól néztek ki  :eek: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7811 Dátum: 2008.11.14 21:29:16 »
Próbáljátok elképzelni a képen látható felniket, polírozva (ami kvázi olyan, mintha krómozva lennének, szép tükrösen csillog). Szerintetek milyen lenne?

Nemsokára úgyis kell új gummákat vegyek a Camryre. Gondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha mégsem 185/60x14-eseket vennék, hanem 185/55x15-ösöket? Ezek a felnik úgyis csak itt porosodnak a raktárban  ::) ... Ma voltam a szemcseszóró & krómozó & szinterező stb. cégnél, és megakadt a szemem egy garnitúra polírozott alufelnin. Brutál jól néztek ki  :eek: !!!

Ez a kocsi nagyon dögös!  :cool2:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7812 Dátum: 2008.11.14 21:38:12 »
Próbáljátok elképzelni a képen látható felniket, polírozva (ami kvázi olyan, mintha krómozva lennének, szép tükrösen csillog). Szerintetek milyen lenne?

Nemsokára úgyis kell új gummákat vegyek a Camryre. Gondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha mégsem 185/60x14-eseket vennék, hanem 185/55x15-ösöket? Ezek a felnik úgyis csak itt porosodnak a raktárban  ::) ... Ma voltam a szemcseszóró & krómozó & szinterező stb. cégnél, és megakadt a szemem egy garnitúra polírozott alufelnin. Brutál jól néztek ki  :eek: !!!

Ez a kocsi nagyon dögös!  :cool2:

Köszönjük  :yes: ... a kép 2003-ban készült, most kicsit több a rozsda szegénykémen, de majd rendbe lesz megint téve. Véleményeznéd a felniket külön is? Meg persze mások véleményét is várom  :laugh:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7813 Dátum: 2008.11.14 22:11:36 »
Palaczk! Szerintem nagyon illik ez a felni az autóhoz!  :clap:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7814 Dátum: 2008.11.15 09:19:44 »
Palaczk! Szerintem nagyon illik ez a felni az autóhoz!  :clap:

Kösz, kösz   :flowers: ! Ezek igazából az eggyel újabb (V2-es modell) Camryre, pontosabban annak a V6-os kivitelére való gyári felnik, anno bontóban túrtam őket egy 20-asért  :)

Könnyen lehet, hogy akkor tényleg ezek kerülnek majd föl jövő tavasszal (felpolírozva), 185/55x15-ös gumival. Kicsit rázósabb lesz, de városi használatot úgysem nagyon tervezek már a Camrynek a továbbiakban, hosszú távon meg előnyösek lesznek a jobb kanyarvételi tulajdonságok  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )