Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4196733 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7590 Dátum: 2008.10.21 00:20:22 »
A 195/65 R15 meret egyebkent idealis telire az aurisnal?
Nekem 205/55 R16 van van rajta. Amikor az autot vettem, teligumi akcio volt a Toyotanal. Ezt adtak.
hmm, akkor most ez kell ra vagy csak vagibb a szelesebb? Melyik jobb telire?

A 195-össel javul az erőátvitel hóban/laza talajon, a rugózási komfort, az úthiba-tűrő képesség és az egyenesfutás (a kocsi kevésbé fog utána menni a nyomvályúknak), meg talán kismértékben a fogyasztás, a gördülési zaj és az aquaplaning-jellemzők is (ez a három csak akkor, ha azonos mintázaton belül vetjük össze a szélesebb gumival); cserébe romlanak a kanyarvételi jellemzők (könnyebben/hamarabb válik instabillá az autó) és megnő a fékút. Egyik esetben sem beszélünk jelentős eltérésről, lévén a méretkülönbség sem nagy. Én úgy lennék vele, hogy ha épp van egy szett 15-ös felni elfekvőben, illetve ha mindenképpen kéne acélfelnit venni, akkor a 195-öst választanám télire, mert olcsóbb, és ez a javára billenti a mérleget, figyelembe véve az egyéb különbségeket is.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.21 00:22:37 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7591 Dátum: 2008.10.22 22:54:42 »
A 195-össel javul az erőátvitel hóban/laza talajon, a rugózási komfort, az úthiba-tűrő képesség és az egyenesfutás (a kocsi kevésbé fog utána menni a nyomvályúknak), meg talán kismértékben a fogyasztás, a gördülési zaj és az aquaplaning-jellemzők is (ez a három csak akkor, ha azonos mintázaton belül vetjük össze a szélesebb gumival); cserébe romlanak a kanyarvételi jellemzők (könnyebben/hamarabb válik instabillá az autó) és megnő a fékút. Egyik esetben sem beszélünk jelentős eltérésről, lévén a méretkülönbség sem nagy. Én úgy lennék vele, hogy ha épp van egy szett 15-ös felni elfekvőben, illetve ha mindenképpen kéne acélfelnit venni, akkor a 195-öst választanám télire, mert olcsóbb, és ez a javára billenti a mérleget, figyelembe véve az egyéb különbségeket is.
Koszi, en is hasonlo eredmenyre jutottam, azaz sehol nem olvastam olyan ervet ami miatt komolyan fontolora vennem a 16-ost viszont a 15-os lenyegesen olcsobb  ::)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7592 Dátum: 2008.10.22 23:01:01 »
A 195-össel javul az erőátvitel hóban/laza talajon, a rugózási komfort, az úthiba-tűrő képesség és az egyenesfutás (a kocsi kevésbé fog utána menni a nyomvályúknak), meg talán kismértékben a fogyasztás, a gördülési zaj és az aquaplaning-jellemzők is (ez a három csak akkor, ha azonos mintázaton belül vetjük össze a szélesebb gumival); cserébe romlanak a kanyarvételi jellemzők (könnyebben/hamarabb válik instabillá az autó) és megnő a fékút. Egyik esetben sem beszélünk jelentős eltérésről, lévén a méretkülönbség sem nagy. Én úgy lennék vele, hogy ha épp van egy szett 15-ös felni elfekvőben, illetve ha mindenképpen kéne acélfelnit venni, akkor a 195-öst választanám télire, mert olcsóbb, és ez a javára billenti a mérleget, figyelembe véve az egyéb különbségeket is.
Koszi, en is hasonlo eredmenyre jutottam, azaz sehol nem olvastam olyan ervet ami miatt komolyan fontolora vennem a 16-ost viszont a 15-os lenyegesen olcsobb  ::)

Rengeteg kompakt kocsin van 195/65x15-ös gumi. Jó lesz ez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7593 Dátum: 2008.10.23 15:03:38 »
Sziasztok!
Gyors kerdes. Romaniaban vagyok. Ekaptam egy 40 cm mely katyut (nincsenek ekezetek) Kipukkadt a kerek a felni deformalodott. Elvittem egz gumishoz megcsinaltak. ( volt rajta egy gorbulet kiegyengedtek a gumit beforrasztottak. Megbizhatoan hasznalhato lesz ez ezek utan? Remelem hazaig mindenkepp kibirja 700 km.) A felni 17 es alufelni, a kocsi toyota avensis. Kell uj felnit vennem? A gumi egy eves volt a Good Year ezzel jott ki a gyarbol.  Elore is koszi a segitseget!
Avensis 2.0 D4D

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7594 Dátum: 2008.10.23 15:30:06 »
Sziasztok,

tél közeledvén, vetettem egy pillantást az autóval kapott téligumikra - hát bizony ezek már 9 éves gumik...
Debica Frigo.

Már lehúztam velük 2 telet, igazából gond nélkül. Profil még majd' 6mm, repedezésnek nyoma sincs.

Nem szívesen szórom a pízt, de azér a biztonság fontos, ha kiccsaládommal utazgatunk (A nyárit emiatt cseréltem le idén).
A kocsit még kb 4 évig tervezem megtartani ('96 Carina). Éves futásteljesítmény kb. 15.000 km.

Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7595 Dátum: 2008.10.23 15:45:06 »
Sziasztok!
Gyors kerdes. Romaniaban vagyok. Ekaptam egy 40 cm mely katyut (nincsenek ekezetek) Kipukkadt a kerek a felni deformalodott. Elvittem egz gumishoz megcsinaltak. ( volt rajta egy gorbulet kiegyengedtek a gumit beforrasztottak. Megbizhatoan hasznalhato lesz ez ezek utan? Remelem hazaig mindenkepp kibirja 700 km.) A felni 17 es alufelni, a kocsi toyota avensis. Kell uj felnit vennem? A gumi egy eves volt a Good Year ezzel jott ki a gyarbol.  Elore is koszi a segitseget!

Szia!
Majd jönnek a gumiszakik és megválaszolják, de az biztos hogy érdemes a hátsó tengelyre szerelned a sérült felnit és majd ajánlott egy futómű-állítás is egy ilyen volumenű sérülés után.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7596 Dátum: 2008.10.23 15:48:38 »
Sziasztok,

tél közeledvén, vetettem egy pillantást az autóval kapott téligumikra - hát bizony ezek már 9 éves gumik...
Debica Frigo.

Már lehúztam velük 2 telet, igazából gond nélkül. Profil még majd' 6mm, repedezésnek nyoma sincs.

Nem szívesen szórom a pízt, de azér a biztonság fontos, ha kiccsaládommal utazgatunk (A nyárit emiatt cseréltem le idén).
A kocsit még kb 4 évig tervezem megtartani ('96 Carina). Éves futásteljesítmény kb. 15.000 km.

Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)
A 4 év amíg még megtartod a kocsit mindenképpen indokolja a gumi lecserélését. A 9 éves Debica már valószínűleg nem ad optimális teljesítményt - hogy finom legyek...
A helyedben valami Kléber kategóriájú gumit vennék vagy próbálnék keresni néhány éves jó állapotú használtat, ami a 4 éves periódus végéig használható marad.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7597 Dátum: 2008.10.23 15:49:45 »
Sziasztok!
Gyors kerdes. Romaniaban vagyok. Ekaptam egy 40 cm mely katyut (nincsenek ekezetek) Kipukkadt a kerek a felni deformalodott. Elvittem egz gumishoz megcsinaltak. ( volt rajta egy gorbulet kiegyengedtek a gumit beforrasztottak. Megbizhatoan hasznalhato lesz ez ezek utan? Remelem hazaig mindenkepp kibirja 700 km.) A felni 17 es alufelni, a kocsi toyota avensis. Kell uj felnit vennem? A gumi egy eves volt a Good Year ezzel jott ki a gyarbol.  Elore is koszi a segitseget!
A gumit már nem használnám inkábbpótkerékkel gyere haza. A felnit meg irány szakihoz pl Trotter mester tud jó helyet ajánlani pöstön, ahol szakszerűen megpróbálják megjavítani ha javítható. Gumit meg újat kell venni.

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7598 Dátum: 2008.10.23 15:54:42 »
Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)

Jó kérdés, ha nincs repedezve akkor "elméletileg" nem gáz, a 9 év viszont sok, pláne téliguminál, nekem 4éves a nyári szettem, de jövőre csere, mondjuk az szépen megvan repedezve :whistling:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7599 Dátum: 2008.10.23 15:58:00 »
Sziasztok,

tél közeledvén, vetettem egy pillantást az autóval kapott téligumikra - hát bizony ezek már 9 éves gumik...
Debica Frigo.

Már lehúztam velük 2 telet, igazából gond nélkül. Profil még majd' 6mm, repedezésnek nyoma sincs.

Nem szívesen szórom a pízt, de azér a biztonság fontos, ha kiccsaládommal utazgatunk (A nyárit emiatt cseréltem le idén).
A kocsit még kb 4 évig tervezem megtartani ('96 Carina). Éves futásteljesítmény kb. 15.000 km.

Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)
Hát téligumiban az már meglehetősen nagyon nagyon öreg.
Hogy számszerűsítsek itt van pár új ár:
185/65r14
Kléber Krisalp HP2 11600/db áron volna  (csúnya eur árfolyam miatt...)
Dunlop SP M3 12800/db
Pirelli Snowsport 13600/db
Michelin A3 16300/db
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.23 16:08:57 írta taby »

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7600 Dátum: 2008.10.23 16:01:47 »
Sziasztok,

tél közeledvén, vetettem egy pillantást az autóval kapott téligumikra - hát bizony ezek már 9 éves gumik...
Debica Frigo.

Már lehúztam velük 2 telet, igazából gond nélkül. Profil még majd' 6mm, repedezésnek nyoma sincs.

Nem szívesen szórom a pízt, de azér a biztonság fontos, ha kiccsaládommal utazgatunk (A nyárit emiatt cseréltem le idén).
A kocsit még kb 4 évig tervezem megtartani ('96 Carina). Éves futásteljesítmény kb. 15.000 km.

Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)


!

Én is lecserélném helyedben ,hiába jó a profil mélység a gumi akkor is elöregedett!! Használtgumi szerintem annyival nem olcsóbb ,h 1-2 év múlva az is a kukába végezze! Ha az autót megtartod ,vagy a felniket gumival mindenképp újat vennék!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7601 Dátum: 2008.10.23 16:35:36 »
Sziasztok,

tél közeledvén, vetettem egy pillantást az autóval kapott téligumikra - hát bizony ezek már 9 éves gumik...
Debica Frigo.

Már lehúztam velük 2 telet, igazából gond nélkül. Profil még majd' 6mm, repedezésnek nyoma sincs.

Nem szívesen szórom a pízt, de azér a biztonság fontos, ha kiccsaládommal utazgatunk (A nyárit emiatt cseréltem le idén).
A kocsit még kb 4 évig tervezem megtartani ('96 Carina). Éves futásteljesítmény kb. 15.000 km.

Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)
Hát téligumiban az már meglehetősen nagyon nagyon öreg.
Hogy számszerűsítsek itt van pár új ár:
185/65r14
Kléber Krisalp HP2 11600/db áron volna  (csúnya eur árfolyam miatt...)
Dunlop SP M3 12800/db
Pirelli Snowsport 13600/db
Michelin A3 16300/db


Tehát csere... (sóhaj smile nincs?)
Sejtettem... (dupla-sóhaj?)

És 13.600 Ft-ig bezárólag melyik lenne tutijó teljesítményű, ajánlott?

Kösz - de mindenkit utálok, mert fizetnem kell! :-)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7602 Dátum: 2008.10.23 16:41:34 »
Sziasztok,

tél közeledvén, vetettem egy pillantást az autóval kapott téligumikra - hát bizony ezek már 9 éves gumik...
Debica Frigo.

Már lehúztam velük 2 telet, igazából gond nélkül. Profil még majd' 6mm, repedezésnek nyoma sincs.

Nem szívesen szórom a pízt, de azér a biztonság fontos, ha kiccsaládommal utazgatunk (A nyárit emiatt cseréltem le idén).
A kocsit még kb 4 évig tervezem megtartani ('96 Carina). Éves futásteljesítmény kb. 15.000 km.

Ti mit tennétek? De reálisan ám! :-)
Hát téligumiban az már meglehetősen nagyon nagyon öreg.
Hogy számszerűsítsek itt van pár új ár:
185/65r14
Kléber Krisalp HP2 11600/db áron volna  (csúnya eur árfolyam miatt...)
Dunlop SP M3 12800/db
Pirelli Snowsport 13600/db
Michelin A3 16300/db


Tehát csere... (sóhaj smile nincs?)
Sejtettem... (dupla-sóhaj?)

És 13.600 Ft-ig bezárólag melyik lenne tutijó teljesítményű, ajánlott?

Kösz - de mindenkit utálok, mert fizetnem kell! :-)
Pirelli és dunlop egyforma majd kléber a sorrend. De a kléber nagyon friss minta, ami azt is jelenti hogy tuti idei gyártású. a másik kettő tavalyi gyártású is lehet.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7603 Dátum: 2008.10.23 19:03:58 »
No, már mindent megválaszoltak az utóbbi HSZ-ek kérdéseiből. És nagyon-nagyon jól.

Ha hazaér a sérült felni, akkor szaxerűen fel lehet újítani, olyan lesz, mint a gyári. Gumit meg venni kell, nincsen mese. És a pótkerék helyén utazzon haza, egy gondolom evidens.

A 9 éves Debica, érzékeny sóhajjal át lehet adni, valami driftes kollégának elfüstölni. Családdal, gyerekkel már nem próbálkoznék a fékút hosszabbításával, mégolyha újszerű is a gumma.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7604 Dátum: 2008.10.23 20:28:43 »
No, már mindent megválaszoltak az utóbbi HSZ-ek kérdéseiből. És nagyon-nagyon jól.

Ha hazaér a sérült felni, akkor szaxerűen fel lehet újítani, olyan lesz, mint a gyári. Gumit meg venni kell, nincsen mese. És a pótkerék helyén utazzon haza, egy gondolom evidens.

A 9 éves Debica, érzékeny sóhajjal át lehet adni, valami driftes kollégának elfüstölni. Családdal, gyerekkel már nem próbálkoznék a fékút hosszabbításával, mégolyha újszerű is a gumma.

Koszi mindenkinek!

A helyzet az, hogy helytakarekos potkerekem van...igy is azzal jojjek haza? Gumit mindenkepp vennem kell, de hazaig sem birja ki ez a javitas a gumin? Itt nem szeretnek gumit venni... :excl: A felnit tokeletesre csinaltak nem is latszik rajta semmi...viszont a futomuallitas nagyon jol jon majd, erosen erzodik az auton...
Avensis 2.0 D4D