Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4205377 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7350 Dátum: 2008.08.23 22:04:32 »
sziasztok,
tudom, hogy messze még a tél, de fel kell készülni rá. Vásárláskor nem kaptam hozzá acélfelnit, téligumit :no: Ki, mit javasol? méret, márka, beszerzési hely(eddig gumik.com meg abaquától vettem).E12-es Ts Corollára kéne
köszi
Gumok.com-al vigyázni kell, mert ha nincs az adott gumóból beszerezhető akkor nagyon nehézkesen jut vissza hozzád az elutalt pénz és egy csomót benyelnek nemzetközi utalás címszóval az eredeti összegből.
Milyen gumót szeretnél, illetve milyen méretben, illetve lemez felni milyen méretben? aztán adok neked árakat, de Trotter mester is szivesen ad szerintem. Versenyképes árakon tudjuk prezentálni.
volt szerencsém egyszer visszaküldetni egy pár gumit cserére, fél év után is hívogattak, hogy fizessek, szkennelt kivonat után elfogadták, hogy egyszer már kiegyenlítettem a számlát.
Gyári méretet, szerintem 15-ös, gumit? hm...nem tudom, eddig Dunlop Sp wintersport volt meg Barum Polaris, többiekről nincs tapasztalatom, de ajánlást várok :laugh:
Hamarosan jelentkezem árakkal (kb hétfőre), bár nem tom hogy a TS-re rámegy e a 15ös felni.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7351 Dátum: 2008.08.23 22:11:35 »
sziasztok,
tudom, hogy messze még a tél, de fel kell készülni rá. Vásárláskor nem kaptam hozzá acélfelnit, téligumit :no: Ki, mit javasol? méret, márka, beszerzési hely(eddig gumik.com meg abaquától vettem).E12-es Ts Corollára kéne
köszi
Gumok.com-al vigyázni kell, mert ha nincs az adott gumóból beszerezhető akkor nagyon nehézkesen jut vissza hozzád az elutalt pénz és egy csomót benyelnek nemzetközi utalás címszóval az eredeti összegből.
Milyen gumót szeretnél, illetve milyen méretben, illetve lemez felni milyen méretben? aztán adok neked árakat, de Trotter mester is szivesen ad szerintem. Versenyképes árakon tudjuk prezentálni.
volt szerencsém egyszer visszaküldetni egy pár gumit cserére, fél év után is hívogattak, hogy fizessek, szkennelt kivonat után elfogadták, hogy egyszer már kiegyenlítettem a számlát.
Gyári méretet, szerintem 15-ös, gumit? hm...nem tudom, eddig Dunlop Sp wintersport volt meg Barum Polaris, többiekről nincs tapasztalatom, de ajánlást várok :laugh:
Hamarosan jelentkezem árakkal (kb hétfőre), bár nem tom hogy a TS-re rámegy e a 15ös felni.
gyári méretek: 195/60R15V és 195/55R16V
TS forever:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7352 Dátum: 2008.08.23 22:18:07 »
gyári méretek: 195/60R15V és 195/55R16V
Akkor elsősorban a 15"ös lesz szerintem a befutó, de mindakettőre kerítek árat, s majd döntesz vagy a pénztárcád dönt.  ::)

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7353 Dátum: 2008.08.23 22:32:53 »
sziasztok,
tudom, hogy messze még a tél, de fel kell készülni rá. Vásárláskor nem kaptam hozzá acélfelnit, téligumit :no: Ki, mit javasol? méret, márka, beszerzési hely(eddig gumik.com meg abaquától vettem).E12-es Ts Corollára kéne
köszi

www.startgumi.hu

Ennél jobb árakat nem találsz. Esetleg ha belépsz a Toyota klubba.
Dunlop gumival 30e/darabra jön ki. Várom a liciteket:)ki tud kevesebbért ajánlani :clap:
TS forever:)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7354 Dátum: 2008.08.23 22:45:06 »
sziasztok,
tudom, hogy messze még a tél, de fel kell készülni rá. Vásárláskor nem kaptam hozzá acélfelnit, téligumit :no: Ki, mit javasol? méret, márka, beszerzési hely(eddig gumik.com meg abaquától vettem).E12-es Ts Corollára kéne
köszi

www.startgumi.hu

Ennél jobb árakat nem találsz. Esetleg ha belépsz a Toyota klubba.
nana! big_mafa jobb árakat kapott tőlem pl a héten... érdemes szétnézni másutt is.
Sőtt Trotter is tud jó árakat villantani.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7355 Dátum: 2008.08.24 00:00:37 »
Pirelli P4T lett a megoldás, hétfőn lesz kivitelezve. Szerintem JÓL választott big_mafa Kartács!

Szerintem is  :yes: ! Unokatestvéremmel is ilyet vétettem a Fabiájára néhány hete.

Nem áll szándékomban senkit sem megsérteni, de szerintem meg egy sz@r  ::)
Nekem volt a Yarison 2 nyarat, túl is adtam rajt amíg lehetett... A Michelin Energymnek és a Bridgestone Potenzának is sokkal simább a futása és csendesebb. Az igaz, hogy a tapadásával nem volt gond, de akkor döntöttem úgy, hogy eladom, mikor a két éves gumin megláttam, hogy úgy repedezik mint a Michelin 6 évesen!!!  :eek:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7356 Dátum: 2008.08.24 00:31:10 »
Nem áll szándékomban senkit sem megsérteni, de szerintem meg egy sz@r  ::)
Nekem volt a Yarison 2 nyarat, túl is adtam rajt amíg lehetett... A Michelin Energymnek és a Bridgestone Potenzának is sokkal simább a futása és csendesebb. Az igaz, hogy a tapadásával nem volt gond, de akkor döntöttem úgy, hogy eladom, mikor a két éves gumin megláttam, hogy úgy repedezik mint a Michelin 6 évesen!!!  :eek:

Ilyen nem lehetett a Yarisodon, mert ez egy új típus.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7357 Dátum: 2008.08.24 10:19:18 »
sziasztok,
tudom, hogy messze még a tél, de fel kell készülni rá. Vásárláskor nem kaptam hozzá acélfelnit, téligumit :no: Ki, mit javasol? méret, márka, beszerzési hely(eddig gumik.com meg abaquától vettem).E12-es Ts Corollára kéne
köszi

Szia!

7fő du-este én is tudok árakat adni. És köszönöm taby mester ajánlását... :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kiscoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 245
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7358 Dátum: 2008.08.24 10:29:16 »
sziasztok,
tudom, hogy messze még a tél, de fel kell készülni rá. Vásárláskor nem kaptam hozzá acélfelnit, téligumit :no: Ki, mit javasol? méret, márka, beszerzési hely(eddig gumik.com meg abaquától vettem).E12-es Ts Corollára kéne
köszi

Szia!

7fő du-este én is tudok árakat adni. És köszönöm taby mester ajánlását... :flowers:
köszönöm, köszönöm :laugh:pár héten belül úgy is meg kell vennem, mert pótkerekem sincs hozzá, talán oda kaptam egy acélfelnit gumi nélkül. Matador és Nankang kategóriát nem kérek, de gondolom, hogy ez egyértelmű :laugh:
TS forever:)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7359 Dátum: 2008.08.24 13:09:06 »
Nem áll szándékomban senkit sem megsérteni, de szerintem meg egy sz@r  ::)
Nekem volt a Yarison 2 nyarat, túl is adtam rajt amíg lehetett... A Michelin Energymnek és a Bridgestone Potenzának is sokkal simább a futása és csendesebb. Az igaz, hogy a tapadásával nem volt gond, de akkor döntöttem úgy, hogy eladom, mikor a két éves gumin megláttam, hogy úgy repedezik mint a Michelin 6 évesen!!!  :eek:

Ilyen nem lehetett a Yarisodon, mert ez egy új típus.

Akkor ez mi?



[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7360 Dátum: 2008.08.24 17:36:07 »
Ilyen nem lehetett a Yarisodon, mert ez egy új típus.

Akkor ez mi?

Ugyanannak a guminak a régebbi változata. Továbbfejlesztették, 2008-as tesztgyőztes az aktuális változat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7361 Dátum: 2008.08.24 22:25:27 »
Ilyen nem lehetett a Yarisodon, mert ez egy új típus.

Akkor ez mi?

Ugyanannak a guminak a régebbi változata. Továbbfejlesztették, 2008-as tesztgyőztes az aktuális változat.

Értem... Én attól még maradok Pirelli ellenes, nekem nem vált be  :no:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7362 Dátum: 2008.08.25 12:17:15 »
Értem... Én attól még maradok Pirelli ellenes, nekem nem vált be  :no:

OK, én meg maradok Pirelli-pártoló, mert nekem bevált  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7363 Dátum: 2008.08.25 21:55:06 »
gyári méretek: 195/60R15V és 195/55R16V
195/60r15 Téliben a V-s... hát nem túl gyakori ebben a méretben legalább is most elérhető hirtelen csak T-s van. (télen szoktál száguldozni?:)
Bridgestone LM20T 16900/db
Pirelli W190T Snowsport 16900/db
Continental TS810T 18900/db
Michelin A3 T 19900/db
Lemezfelni: 11500 15"os
Összeszerelve a gumók ára: 11500+1250(szerelés+szelep)+gumóár alakul
195/55r16 méretben jelenleg nincs lemezfelni
Pirelli Sottozero210 H 27900 (szerintem ez az egyik legjobb választás)
Dunlop M3H 25250/db
Continental TS810T 26900/db
Michelin A3T 25900/db
Az árak pesti, budai átvétellel élnek, ha vmi más típus stb érdekelne szólj, keresünk valamit.
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.25 22:02:13 írta taby »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7364 Dátum: 2008.08.25 22:36:38 »
Csak kiváncsiságból kérdezem:

145/70R13-as téligumira tudtok árakat?
Xanyi