Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4209862 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7260 Dátum: 2008.06.01 15:39:45 »
Hány évig ildomos használni a michi energi 3A-t, most néztem 3402-es dotszáma van, számításaim szerint 3 éve vehette az elõzõ tulaj, bizti akcióban, kicsit túltárolva (de meg fogom érdeklõdni, holnap úgyis talákszunk) namost ez az egyébként is csodásan tapadó gumi mit tudhat 6 évesen :rolleyes:  :kormom:
nekem a Corollán 7 évesen kezdett repedezni. Km lett volna még benne bőven - addig 80e-t ment, még 25e biztosan belefért volna.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7261 Dátum: 2008.06.01 15:49:37 »
ha felni nélkül vannak, akkor állítva (valaminek nekitámasztva) kell õket tárolni - ha meg felnin, akkor fektetve (ez esetben egymásra is lehet tornyozni a négy kereket).
És ha nincsen felnin, de kettőt kettőt egymásra rakok, abból lehet baj? A gumis azt mondta, hogy nem.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7262 Dátum: 2008.06.01 16:16:46 »
ha felni nélkül vannak, akkor állítva (valaminek nekitámasztva) kell õket tárolni - ha meg felnin, akkor fektetve (ez esetben egymásra is lehet tornyozni a négy kereket).
És ha nincsen felnin, de kettőt kettőt egymásra rakok, abból lehet baj? A gumis azt mondta, hogy nem.

Ha nincsen felnin, állítva kell tárolni, és időnként forgatni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7263 Dátum: 2008.06.01 17:29:49 »

És ha nincsen felnin, de kettőt kettőt egymásra rakok, abból lehet baj? A gumis azt mondta, hogy nem.

Hali

Ha 2db és más lehetőség nincs, tárolhatod úgy is.
Baja nem lesz....
4 db már nem szerencsés, nagyon összenyomja az alsót....
Hivatalosan valóban szerencsésebb állítva tárolni, de persze nem mindenhol van erre lehetőség...
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.01 17:37:48 írta Astra001 »
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7264 Dátum: 2008.06.01 17:59:41 »

És ha nincsen felnin, de kettőt kettőt egymásra rakok, abból lehet baj? A gumis azt mondta, hogy nem.

Hali

Ha 2db és más lehetőség nincs, tárolhatod úgy is.
Baja nem lesz....
4 db már nem szerencsés, nagyon összenyomja az alsót....
Hivatalosan valóban szerencsésebb állítva tárolni, de persze nem mindenhol van erre lehetőség...
Itt egy jó megoldás állítható gumiabroncs tároló mennyezetre, falra egyaránt szerelhető. Kép alatt a link.


http://www.elektromosbazar.hu/index.php?stilus=webaruhaz&first=5&hiv=17&select_rendezes=

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7265 Dátum: 2008.06.01 19:12:09 »
köszi, de garázsom nincs, és a pincében van egy kb. 2 nm-es rekesz, ami a mienk. Per pillanat ebben van úgy elhelyezve, hogy vettem bele Salgó-polcot, és két-két gumi van egy-egy polcon fektetve. Annak, hogy állítva tegyem bárhová nincs esélye, mint ahogyan a mennyezetre függesztve sem, mert ott mindenféle csövek mennek.

Astra, az aláírásodban lévő címen műhely van?
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.01 19:39:17 írta music »
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7266 Dátum: 2008.06.01 20:08:08 »
Astra001

Neked mi a véleményed a fűrészfogas kérdésemről?

Idézet
Szerintetek mennyire káros fûrészfogas gumival járni?
Tudom, hogy brutális hangja tud lenni, node ezen kívül. Kárt tesz-e esetleg az autóban?  :hmm:
Ugyanis a gumisok a netes fórumokon azt mondják, hogy szétmegy tõle a lengéscsillapító, a kerékcsapágy, stb... És persze hozzáteszik, hogy olcsóbb új gumit venni inkább. No persze, nekik ez a haszon. Nade mennyi ebbõl az igazság?

És a fûrészfogas guminak mindig az a brutál búgó hangja van, mintha kerékcsapágyas lenne az autó? Vagy lehet esetleg olyan, hogy fûrészfogas a gumi, de nincs különösebb hangja, de már csendben rongálja a fütómûvet?  :hmm:
Xanyi

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7267 Dátum: 2008.06.02 07:32:25 »
Astra, az aláírásodban lévő címen műhely van?

Szia

Eddig volt.
A héten pakolok ki.
Ez is bérlemény volt, átmeneti megoldás.Most úgy fest lesz végre egy olyan, amire régóta vágyok, de nem kiabálom el... ;)
Persze addig is "rendelek", kollégák műhelyében van helyem ha munkám lenne...

« Utoljára szerkesztve: 2008.06.02 07:39:15 írta Astra001 »
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7268 Dátum: 2008.06.02 07:37:29 »
Astra001

Neked mi a véleményed a fűrészfogas kérdésemről?

Idézet
Szerintetek mennyire káros fûrészfogas gumival járni?
Tudom, hogy brutális hangja tud lenni, node ezen kívül. Kárt tesz-e esetleg az autóban?  :hmm:
Ugyanis a gumisok a netes fórumokon azt mondják, hogy szétmegy tõle a lengéscsillapító, a kerékcsapágy, stb... És persze hozzáteszik, hogy olcsóbb új gumit venni inkább. No persze, nekik ez a haszon. Nade mennyi ebbõl az igazság?

És a fûrészfogas guminak mindig az a brutál búgó hangja van, mintha kerékcsapágyas lenne az autó? Vagy lehet esetleg olyan, hogy fûrészfogas a gumi, de nincs különösebb hangja, de már csendben rongálja a fütómûvet?  :hmm:

Alapvetően nem tesz kárt , csak zavaró....
Viszont mivel a gumi fűrészfogas, a tapadása sem igazán jó...
Próbáld ki, egy porosabb uton gurulj vele pár kört, aztán aszfalton menj egy kicsit.
Ha ezután megnézed a gumit, cca:minden 2. blokk lesz "tiszta" a többi poros lesz._Tehát nem érintkezik rendesen a talajjal.Szerintem nem éri meg az ilyen gumival szenvedni, engem a búgás nagyon zavar...hacsak nem a kipufogóból jön! ;D
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Gumik és felnik
« Válasz #7269 Dátum: 2008.06.02 16:26:58 »
Amikor mosatni szoktam az autót, akkor a cég ajándékaként le szokták kezelni a gumikat gumiápoló szerrel. Kérdésem, hogy ez nem károsítja-e a gumi oldalfalát, vagy az anyagát? És hogy van-e valami értelme ennek az egésznek azon kívűl, hogy szép fényes lesz tőle a gumi?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7270 Dátum: 2008.06.02 16:54:51 »
Astra001

Köszi szépen a választ!
Nekem nem fűrészfogasak a gumijaim, csak elméletbe érdekelt a téma. Apósjelöltem Avensisén viszont úgy búgnak a gumik mint a fene. Jövőre az is kap új gumikat, de már 2-3 éve legalább ilyen búgós. Ezért érdekelt...
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7271 Dátum: 2008.06.02 19:45:32 »
Amikor mosatni szoktam az autót, akkor a cég ajándékaként le szokták kezelni a gumikat gumiápoló szerrel. Kérdésem, hogy ez nem károsítja-e a gumi oldalfalát, vagy az anyagát? És hogy van-e valami értelme ennek az egésznek azon kívűl, hogy szép fényes lesz tőle a gumi?

Ha gumiápolóval kezelik le, akkor semmi baja sem lesz a guminak. Divatos szóhasználattal élve: kondicionálja a gumit, nem engedi a napfénynek (UV), valamint a külső kémiai behatásoknak (olaj, stb), hogy károsítsák a gumi, amúgyis érzékenyebb oldalfalát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10725
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7272 Dátum: 2008.06.03 11:35:44 »
Ha gumiápolóval kezelik le, akkor semmi baja sem lesz a guminak. Divatos szóhasználattal élve: kondicionálja a gumit, nem engedi a napfénynek (UV), valamint a külső kémiai behatásoknak (olaj, stb), hogy károsítsák a gumi, amúgyis érzékenyebb oldalfalát.

Köszönöm a választ, akkor megnyugodtam.
Elég sokszor kellett mosatnom mire megkülönböztetett ügyfél lettem náluk, de akkor ezek szerint megérte.  ;)
Ha jól láttam az ártáblájukat egy ilyen gumiápolás 300 Ft lenne amúgy.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7273 Dátum: 2008.06.13 12:34:39 »
A szilikonos gumiápolásról egy mondat:

"Szilikonmentes ápolószerek használata segít helyreállítani a gumik ellenáló képességét, míg a szilikon alapú szerek éppen ellenkezőleg: felgyorsítják azok öregedését."

Forrás
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7274 Dátum: 2008.06.14 01:23:03 »
Sziasztok!

Látom volt egy két "fogas" hozzászólás  :1eye:

Lehet hogy csak bemesélem, de olyan mintha nálam is kezdene ez a jelenség megjelenni.
A helyi gumis szerint a nem forgás irányos gumikat, mint az enyém is (Michelin XV1 Energy) lehet X-be cserélni és ez orvosolja a problémát.
A gumin csak az van megadva, hogy melyik a külső oldal. Amit akárhová teszek kívülre esik.

Akkor tényleg lehet X-be cserélni (bal elsőt - jobb hátra ...) ?  :eek:
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019