Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4020644 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #180 Dátum: 2004.08.31 22:21:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , hogy úgy ... Nos , akkor ahogy Astra is írta , nem kell új pótkerék . Semmi értelme .

Akkor viszont belefér simán a Michelin is. Ki tudja, hátha közben megjön a kedvem autókázni - no nem, mintha ez azon múlna.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #181 Dátum: 2004.09.01 09:07:41 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , hogy úgy ... Nos , akkor ahogy Astra is írta , nem kell új pótkerék . Semmi értelme .

Akkor viszont belefér simán a Michelin is. Ki tudja, hátha közben megjön a kedvem autókázni - no nem, mintha ez azon múlna.


Hát ha belefér , akkor vedd azt . Mondjuk , szerintem kizárólag az élettartam terén tud többet , mint pl. a Dunlop és a Pirelli - de ha belefér , miért ne  :wink:  ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #182 Dátum: 2004.09.01 10:34:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát ha belefér , akkor vedd azt . Mondjuk , szerintem kizárólag az élettartam terén tud többet , mint pl. a Dunlop és a Pirelli - de ha belefér , miért ne  :wink:  ?

Pont ez a vonzó. Azzal áltatom magamat, hogy akkor a következő gumit már nem nekem kell rá venni... :wink:
music     

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #183 Dátum: 2004.09.01 16:19:52 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , hogy úgy ... Nos , akkor ahogy Astra is írta , nem kell új pótkerék . Semmi értelme .

Akkor viszont belefér simán a Michelin is. Ki tudja, hátha közben megjön a kedvem autókázni - no nem, mintha ez azon múlna.


Hát ha belefér , akkor vedd azt . Mondjuk , szerintem kizárólag az élettartam terén tud többet , mint pl. a Dunlop és a Pirelli - de ha belefér , miért ne  :wink:  ?


Ezt azért nem irom alá.
:-)

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #184 Dátum: 2004.09.01 17:17:14 »
Idézetet írta: "Astra001"
Ezt azért nem irom alá.
:-)

Üdv


Mármint mit ? Hogy a Michelin csak az élettartam terén nyújt többet ? Hát , a tesztek szerint (tudom,tudom...) pedig így van . A csúcsmárkák (Michelin , Dunlop , Pirelli , Conti , Brigestone , Goodyear) egymást szokták váltogatni a dobogón . Fékútban , aquaplaningban , irányíthatóságban , kanyarsebességben stb. egy Dunlop vagy egy Pirelli általában nagyjából ugyanolyan jó , mint egy azonos kategóriájú Michelin . Egyszer az egyik jobb egy kicsit , másszor a másik .

Az élettartamot persze nem mérik a tesztek (bár az ADAC gumitesztjeiben szerepel olyan , hogy "kopás" , de ez ugye a puszta idő általi elöregedésről szintén semmit nem mond) - dehát ezért is írtam azt , amit írtam .

Szerintem Michelint annak éri meg venni , aki ki tudja használni a hosszabb élettartamát . Egyéb tulajdonságok terén nagyjából ugyanolyan jól el van látva akkor is , ha valami egyéb márkás gumit vesz .

Persze ott van még a sérülésállóság is , amiről én nem tudok nyilatkozni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #185 Dátum: 2004.09.01 17:54:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Persze ott van még a sérülésállóság is , amiről én nem tudok nyilatkozni .


Itt a lényeg.
Azt természetesen én sem állitom, hogy minden tekintetben verhetetlen a Michelin.
Ezek a premium gumik összességében azonos szinten mozognak,egetverö difi nincs köztük.Fék, uttartás, tapadás.
De azt a tesztek nem irják, mennyire birják a budapesti utakat ezek a gumik.
És itt csak a tapasztalataimra tudok hagyatkozni, több michelin kopik nullára mint a konkurencia termékei.
Ezért is kerül többe, mint a többi gyártó termékei. Bár az áraikat lejjebb vitték, igy mostanság sok gumi drábább is.)

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Gumik és felnik
« Válasz #186 Dátum: 2004.09.02 08:34:52 »
Astra!

Mennyiért tudnál hozni nekem 195/45*16 os dunlop sp sport 9000 -ha jól tom- gumit illetve fulda carat extremot 2 db-ot???

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #187 Dátum: 2004.09.02 09:43:16 »
Idézetet írta: "Astra001"
De azt a tesztek nem irják, mennyire birják a budapesti utakat ezek a gumik.

Üdv


No igen ... Nem írják , mert ilyen utak nyugatabbra legfeljebb a terepjárósoknak fenntartott gyakorló-pályákon , nomeg talán harckocsi-lőtereken fordulnak elő  :lol:  ...

Viccet félretéve : tényleg siralmas , hogy mi van Pesten sok helyen . Romániai városokban találkozni hasonló állapotú útburkolattal  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #188 Dátum: 2004.09.02 15:57:10 »
Idézetet írta: "SzzS"
Astra!

Mennyiért tudnál hozni nekem 195/45*16 os dunlop sp sport 9000 -ha jól tom- gumit illetve fulda carat extremot 2 db-ot???


Dunlop 39650- helyett 27800-
Fulda  35140-  helyett  26400-

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Gumik és felnik
« Válasz #189 Dátum: 2004.09.03 11:54:50 »
Végre felrakattam az Uniroyal 680-as gumikat a Carinára.
Az eddig megtett 8km alatt semmi gondom nem volt velük.  :)
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Gumik és felnik
« Válasz #190 Dátum: 2004.09.06 12:16:38 »
Hétvégén megvolt a komolyabb teszt is. (600km, 160km/h) Megszűnt a remegés, nem rázza a kormányt és a hátulját sem, legalábbis 190-ig tutira nem.

A gumi adatai: 185/65 R14 86T.
Milyen sebességgel lehet ezt tartósan üzemeltetni? (Carinán van)
Pl. 3-400km-es távon 160-170km/h nem árt neki? A 190km/h sebességindex azt jelenti, hogy ez az a max. sebesség amivel tartósan lehet haladni, vagy ez csak rövid ideig szabad használni? (Nem mintha szeretném kihasználni, de érdekel.)
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

kavarc

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 918
Gumik és felnik
« Válasz #191 Dátum: 2004.09.06 13:11:00 »
Idézetet írta: "Astra001"
Szeva!

Continental felejtös!!!!!
Egy rakás izé a cp.
De a contit tényleg felejtsd el,hamar öregszik és a vizen csuszik mint a dög.


Szia!

Az az igazság, hogy én conti párti vagyok. Igaz nekem most /pillanat Michelin Energy van, de a conti premium contact-ra fáj a fogam... Az is egy rakás izé?
Illetve mit mondasz a conti téli gumijaira? Nekem most TS780-asok vannak. Valszeg nem azért került darabja több mint 30ba, mert annyira "izé"! :) Na mind1, mégiscsak Te vagy a gumis.
Ja még vmi: tudsz mondani árat premium contactra? (185/65/14 T)
köszi
kavarc
'94 Carina Є 1.6 XLI

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Gumik és felnik
« Válasz #192 Dátum: 2004.09.06 17:21:08 »
Az horvat kaland nyoman kiszakadt gumit megszakertettem. A srac azt mondta hogy V indexu gumi oldalfalat nem javitja (szerinte mas se fogja vallalni) igy marad a csere. Egesz veletlenul volt neki 2 db ugyanilyen mintaju (Michelin Pilot Primacy) szerinte 60%-os 8000/db aron. Vegul is bele mentem a dologba mert mar elegge puposodott es nem akartam tovabb kockaztatni.

Azt csak kesobb vettem eszre hogy az "ujak" H indexuek es a DOT szam sem azonos ( habar 2 het nem a vilag....)

Most elol van 2 db 205/55 R16 91V 2003 50. heti (made in Germany), bal hatul 205/55 R16 91H 2002 48. heti (made in Spain), jobb hatul 205/55 R16 91H 2002 50. heti (made in Spain).
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #193 Dátum: 2004.09.06 20:26:47 »
Idézetet írta: "Hard"
Hétvégén megvolt a komolyabb teszt is. (600km, 160km/h) Megszűnt a remegés, nem rázza a kormányt és a hátulját sem, legalábbis 190-ig tutira nem.

A gumi adatai: 185/65 R14 86T.
Milyen sebességgel lehet ezt tartósan üzemeltetni? (Carinán van)
Pl. 3-400km-es távon 160-170km/h nem árt neki? A 190km/h sebességindex azt jelenti, hogy ez az a max. sebesség amivel tartósan lehet haladni, vagy ez csak rövid ideig szabad használni? (Nem mintha szeretném kihasználni, de érdekel.)


Nekünk , ahogy korábban említettem , pontosan ugyanezek a gumik vannak a Carinán . Eddig cirka 10 ezer km ment beléjük , meg vagyunk velük elégedve . Mondjuk , egy negatívuma állítólag van ennek a guminak : viszonylag gyorsan kopik . Ezzel együtt , ha nekünk elmegy 40 ezer km-t (és annyit biztos elmegy annak alapján , amennyit ezen a 10 ezren kopott) , mielőtt ki kell majd cserélni , akkor nem mondok rá semmi rosszat , mert átszámítva alig több mint 41 ezer volt a négy darab  :)

Szerintem a tartós 160-170 belefér , de én ennél gyorsabban már nem szívesen mennék vele tartósan . Elvileg bírnia kell a 190-et , de szerintem jobb nem feszegetni a határokat  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #194 Dátum: 2004.09.06 20:36:14 »
Idézetet írta: "kavarc"
Idézetet írta: "Astra001"
Szeva!

Continental felejtös!!!!!
Egy rakás izé a cp.
De a contit tényleg felejtsd el,hamar öregszik és a vizen csuszik mint a dög.


Szia!

Az az igazság, hogy én conti párti vagyok. Igaz nekem most /pillanat Michelin Energy van, de a conti premium contact-ra fáj a fogam... Az is egy rakás izé?
Illetve mit mondasz a conti téli gumijaira? Nekem most TS780-asok vannak. Valszeg nem azért került darabja több mint 30ba, mert annyira "izé"! :) Na mind1, mégiscsak Te vagy a gumis.
Ja még vmi: tudsz mondani árat premium contactra? (185/65/14 T)
köszi


Bár nem tőlem kérdezted ...

A Conti mint új gumi nagyon jó (tesztekben nagyon jól szoktak szerepelni mind a téliek , mind a nyáriak) , de gumisok szerint viszonylag gyakran előfordul , hogy hamar elöregszik (megkeményedik , kirepedezik) - főleg az olcsóbb modellek , pl. az EcoContact . Továbbá azt is mondják , hogy más prémium gumikhoz képest kevésbé tűri a rossz utakat , könnyebben megsérül .

Premium Contactot két ismerősöm használ (egy Alfa 146-oson , illetve egy Renault Laguna I-esen) , egyikük négy , másikuk három éve . Mindketten újonnan vették , és mindkettőjükében nagyjából 30-35 ezer km van . Eddig nem volt velük gond , elöregedési jelek sem mutatkoznak - ugyanakkor az úttartás , kanyarvétel , viselkedés vizes úton stb. nagyon jó .

Más kérdés , hogy annyiért , amibe a P.C. kerül , lehet kapni más , hasonló minőségű gumit is , aminek a gumisok szerint jobb az élettartama illetve a sérülés-állósága .

Ami a télieket illeti : én azt tapasztaltam a Carinán , hogy az akkor hatéves WinterContact 770-es , noha minta még bőven volt rajta (legalább 50 %) , letaposott havon erősen csúszott . Magyarul : meg volt keményedve  :roll:

Summa summarum : szerintem Contit annak érdemes venni , aki sokat autózik , és így hamarabb koptatja el a gumit , mintsem hogy az elöregedne .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )