Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4020615 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #165 Dátum: 2004.08.28 14:05:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Music , ha belekotyoghatok ;) ...
Hajjaj, Neked mindent szabad...
Idézetet írta: "Palaczk"
Ugyanis nálad előbb fog elöregedni a gumi , mint elkopni - így aztán nem leszel képes kihasználni a Michelinben rejlő várhatóan nagyobb futásteljesítményt , mert előbb kell majd lecserélned a gumit elöregedés miatt  :idea:

Ezen én is elgondolkoztam, bár (pont most telt le) az első év végül is 9000 lett, az előzetesen saccolt 6-7000-hez képest; de ez még mindig nem sok: 6 év alatt 54e., és hát még ebben a Michelinnek is volna 20e, ami benne is marad. Az 54e pedig nem olyan sok, ahhoz nem kell Michelin, a 6 évhez inkább. Azért, ha nem haragszol, megvárom erről Astra001 véleményét is, figyelembevéve azt, hogy az én vezetésem mellett semmi szükség magas kanyarsebességre, meg hasonlókra.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #166 Dátum: 2004.08.28 14:51:34 »
Idézetet írta: "music"
... figyelembevéve azt, hogy az én vezetésem mellett semmi szükség magas kanyarsebességre, meg hasonlókra.


"Meg hasonlókra" ? Pl. sosem fogsz esőben menni ? Sosem kell majd hirtelen fékezned ? És még kérdezhetnék néhány hasonlót ;) ...

A jó gumi "civil" autóra elsősorban nem azért kell , hogy ugyanazt a kanyart 89.2 helyett 90.4 kmh-val tudd bevenni . Hanem mondjuk azért , hogy meg tudj állni az úton eléd ugró szarvas előtt (100 kmh sebességről jópár méter különbség lehet fékútban egy jobb és egy gyengébb gumi között - és vizes úton még több) . Vagy hogy anélkül tudj kikerülni egy hirtelen eléd kerülő akadályt , hogy kicsúszna a kocsid . Estébé estébé .

Az Astra által ajánlott gumik mind a jobbfajták közé tartoznak , ez kétségtelen . De ha öt-hat évre veszed a gumit , akkor szerintem érdemes megvenni ezt a kategóriát .

Persze meg lehet úszni olcsóbban is - ott van pl. a Dayton D100 , jelenleg 10.200 ebben a méretben , akciósan a TopTyre-nél (gumibolt.hu) . De azt azért nem árt tudni , hogy ez az árkategória jellemzően már két-három év után igen sokat veszít az (egyébként sem kimagasló) képességeiből pusztán az öregedés révén - egyszóval inkább olyanoknak ajánlható , akik ennyi idő alatt amúgy is elkoptatják  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #167 Dátum: 2004.08.28 18:17:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Astra által ajánlott gumik mind a jobbfajták közé tartoznak, ez kétségtelen. De ha öt-hat évre veszed a gumit , akkor szerintem érdemes megvenni ezt a kategóriát.

Nem, most félreértettél. Eszemben nincs valami olcsó gagyit venni rá, csak a topkategória többletét én nem tudom (és nem is szeretném) kihasználni. Annak nincsen értelme, hogy megvegyem a legújabb fejlesztést, á 30-35e forintért, amivel 2 km-rel nagyobb sebességnél következik be az aquaplaning, és 3 km-rel nagyobb sebességgel tudok bevenni egy nagyobb kanyart, viszont trapára megy a pesti kátyúkon...
Azt viszont szeretném, hogy a következő 5-6 évben ne legyen gumira gondom. (remélhetőleg addig tudok fiatalítani...)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #168 Dátum: 2004.08.28 20:07:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Az Astra által ajánlott gumik mind a jobbfajták közé tartoznak, ez kétségtelen. De ha öt-hat évre veszed a gumit , akkor szerintem érdemes megvenni ezt a kategóriát.

Nem, most félreértettél. Eszemben nincs valami olcsó gagyit venni rá, csak a topkategória többletét én nem tudom (és nem is szeretném) kihasználni. Annak nincsen értelme, hogy megvegyem a legújabb fejlesztést, á 30-35e forintért, amivel 2 km-rel nagyobb sebességnél következik be az aquaplaning, és 3 km-rel nagyobb sebességgel tudok bevenni egy nagyobb kanyart, viszont trapára megy a pesti kátyúkon...
Azt viszont szeretném, hogy a következő 5-6 évben ne legyen gumira gondom. (remélhetőleg addig tudok fiatalítani...)


De hát nem is volt szó 35 ezres gumikról . Astra pontosan azokat ajánlotta , amelyek megfelelnek ennek a célnak (normális minőség 5-6 évig) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #169 Dátum: 2004.08.29 20:17:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De hát nem is volt szó 35 ezres gumikról. Astra pontosan azokat ajánlotta, amelyek megfelelnek ennek a célnak (normális minőség 5-6 évig).

Na most már sokszoros a félreértés. Akkor vázolom a szitut.
Kértem tippet Astrától. Erre ő írt néhányat. Kértem, hogy szűkítsük a kört. Erre írta, hogy a Michelin. Erre Te írtad, hogy nekem jó lesz a Kleber is, mert a Michelin futásteljesítményét nem tudnám kihasználni. Erre írtam, hogy ezen én is elgondolkodtam, és ha nem annyival rövidebb az élettartalma (időbeli), mint amennyivel olcsóbb a Michelinnél, akkor jó lesz az is, hiszen nincsenek nagy igényeim. Itt pedig elcsúszott az egész, pedig sztem egyetértünk ebben az ügyben.
music     

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #170 Dátum: 2004.08.29 23:20:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
De hát nem is volt szó 35 ezres gumikról. Astra pontosan azokat ajánlotta, amelyek megfelelnek ennek a célnak (normális minőség 5-6 évig).

Na most már sokszoros a félreértés. Akkor vázolom a szitut.
Kértem tippet Astrától. Erre ő írt néhányat. Kértem, hogy szűkítsük a kört. Erre írta, hogy a Michelin. Erre Te írtad, hogy nekem jó lesz a Kleber is, mert a Michelin futásteljesítményét nem tudnám kihasználni. Erre írtam, hogy ezen én is elgondolkodtam, és ha nem annyival rövidebb az élettartalma (időbeli), mint amennyivel olcsóbb a Michelinnél, akkor jó lesz az is, hiszen nincsenek nagy igényeim. Itt pedig elcsúszott az egész, pedig sztem egyetértünk ebben az ügyben.



Bocs ,hogy közbeugatok.:-)

Szerintem is elég lenne a Kleber.
Bár nincs olyan nagy difi árban, amellett a Michelin annyival  tovább tart amennyivel drágább.
De ha már a Kleber, akkor inkább a  Pirelli vagy a Yokohama.
Mindkettő jobb mint a Kleber.
Amellett ahogy Palaczk is irta, vészhelyzet bármikor előállhat.És ott 2-3 méter lehet hogy nagyon is számit.Ha csak egy lámpa árát vesszük alapul, már több mint a 4 gumi ára, nemhogy a difi a jobb és a gyengébb ára között.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #171 Dátum: 2004.08.30 09:41:39 »
És akkor csak egy lámpa árát vetted alapul, nem a komlpett kocsi elejét......

1ébként üdv a fórumon kedves Astra! Megjegyzem eltartott 1 darabig, míg rátaláltál!! :- :-) ;-)

(Szégyellem, de még mindíg nem vettem gumit, és gyanítom, hogy csak tavasszal fogok nyári garnitúrát venni....) :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #172 Dátum: 2004.08.30 09:48:31 »
Idézetet írta: "Astra001"
Bocs ,hogy közbeugatok.:-)

Jaj, dehogy, ezért kérdezlek, mert én nem értek hozzá :!:
Idézetet írta: "Astra001"
Szerintem is elég lenne a Kleber. De ha már a Kleber, akkor inkább a  Pirelli vagy a Yokohama. Mindkettő jobb mint a Kleber. Amellett ahogy Palaczk is irta, vészhelyzet bármikor előállhat. És ott 2-3 méter lehet hogy nagyon is számit. Ha csak egy lámpa árát vesszük alapul, már több mint a 4 gumi ára, nemhogy a difi a jobb és a gyengébb ára között. Üdv

Félreértés ne essék, nem a biztonságon akarok spórolni, csak nem akarok feleslegesen pénzt kiadni...
A Pirelli gyakorlatilag annyi, mint a Michelin, de nem olyan tartós, ezt a csatát a Michelin nyerte. A kérdés akkor az, hogy kitart-e 4-5 évet, vagy kb. 40e km-et (főleg Bp.-en használva) a Yokohama? Mert ha nem, akkor egyértelműen a Michelin a nyerő, hiszen az 7 évet, és 80 et kibírt már :!:
Most én - nem értvén hozzá - alapállásból azt feltételezem, hogy kb. azonos paraméterettel (megállás vizes/nedves úton, kanyarsebesség, stb.) rendelkeznek. Ha jelentősen jobb a Michelin, akkor nem kérdés :!:
music     

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #173 Dátum: 2004.08.30 09:58:06 »
Idézetet írta: "Trotter66"
És akkor csak egy lámpa árát vetted alapul, nem a komlpett kocsi elejét......

1ébként üdv a fórumon kedves Astra! Megjegyzem eltartott 1 darabig, míg rátaláltál!! :- :-) ;-)

(Szégyellem, de még mindíg nem vettem gumit, és gyanítom, hogy csak tavasszal fogok nyári garnitúrát venni....) :-)


Szeva Trotter66!

Annyi pénz nincs is, amennyibe egy kocsi komplett eleje kerül.:-)
Kishaver javaslatára találtam ide.Évek óta keresem ezt a forumot, de ugy el volt dugva.:-)

Gumi lesz mindig.Tavasszal is lesz gumigyártás, de ha mégis leállna, akkor a tavalyi készletböl keresünkvalamit.:-)

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #174 Dátum: 2004.08.30 22:46:55 »
Bocs, hogy ennyit problémázom, de még valami eszembe jutott.
Mindenütt azt olvasom, hogy "vettem hozzá 4 új gumit.
Pótkeréknek nem kell új? Mert akkor rögtön -20%... :idea:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #175 Dátum: 2004.08.31 00:00:36 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
De hát nem is volt szó 35 ezres gumikról. Astra pontosan azokat ajánlotta, amelyek megfelelnek ennek a célnak (normális minőség 5-6 évig).

Na most már sokszoros a félreértés. Akkor vázolom a szitut.
Kértem tippet Astrától. Erre ő írt néhányat. Kértem, hogy szűkítsük a kört. Erre írta, hogy a Michelin. Erre Te írtad, hogy nekem jó lesz a Kleber is, mert a Michelin futásteljesítményét nem tudnám kihasználni. Erre írtam, hogy ezen én is elgondolkodtam, és ha nem annyival rövidebb az élettartalma (időbeli), mint amennyivel olcsóbb a Michelinnél, akkor jó lesz az is, hiszen nincsenek nagy igényeim. Itt pedig elcsúszott az egész, pedig sztem egyetértünk ebben az ügyben.


Ja ... OK , most már értem :)

A döntésed megkönnyítéséhez ajánlom a teszteket . A www.adac.de oldalon találsz egy csomót . Egyébként egy dologban (a tesztek alapján) nem értek egyet Astrával : hogy ez a Yokohama jobb lenne ennél a Klebernél . A Yokohama majdnem minden típusára jellemző (a tesztek szerint , de hallottam már ilyet tulajoktól is) az a kiegyensúlyozatlanság , hogy míg száraz úton brilliáns teljesítményt nyújtanak , addig vizes úton csak középszerűek . Astra majd elmondja , hogy ez nem így van , és a háttérben a tesztek korrumpáltsága áll , mert kiadták nekik , hogy húzzák le a Yokohamát ; de szerintem nincs igaza . Tessék , most akkor dönts ... Nem irigyellek ;)

Egy biztos : a felsorolt mezőnyből én a Yokohamát csak a BF Goodrich-el szemben részesíteném előnyben . Ez persze nem azt jelenti , hogy ne lenne jó gumi ; de a többi (szerintem) jobb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #176 Dátum: 2004.08.31 00:04:35 »
Idézetet írta: "music"
Bocs, hogy ennyit problémázom, de még valami eszembe jutott.
Mindenütt azt olvasom, hogy "vettem hozzá 4 új gumit.
Pótkeréknek nem kell új? Mert akkor rögtön -20%... :idea:


Mi a -20 % ? Úgy érted , hogy rotációban használnád a kerekeket ? Hát , ekkora futásteljesítmény mellett ez szerintem nem feltétlenül racionális ötlet ... Bár az tény , hogy ha tönkremegy valamelyik gumid , akkor így egyből megvan a pótlás .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #177 Dátum: 2004.08.31 00:20:17 »
Idézetet írta: "music"
Bocs, hogy ennyit problémázom, de még valami eszembe jutott.
Mindenütt azt olvasom, hogy "vettem hozzá 4 új gumit.
Pótkeréknek nem kell új? Mert akkor rögtön -20%... :idea:


Nem érdemes hordozni a csomiban egy uj gumit.Persze, ha valami kifutó gumit vennél, akkor javasolnám, igy viszont felesleges.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #178 Dátum: 2004.08.31 02:00:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi a -20 % ? Úgy érted , hogy rotációban használnád a kerekeket ?

Nem, akkor csak 4-et kellene venni, így az összár 20%-kal kevesebb.
Félreérthetően fogalmaztam. Helyesen így lenne: mert ha nem (kell új pótkerék), akkor -20%.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #179 Dátum: 2004.08.31 22:02:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi a -20 % ? Úgy érted , hogy rotációban használnád a kerekeket ?

Nem, akkor csak 4-et kellene venni, így az összár 20%-kal kevesebb.
Félreérthetően fogalmaztam. Helyesen így lenne: mert ha nem (kell új pótkerék), akkor -20%.


Ja , hogy úgy ... Nos , akkor ahogy Astra is írta , nem kell új pótkerék . Semmi értelme .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )