Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4020118 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Gumik és felnik
« Válasz #150 Dátum: 2004.08.25 11:38:22 »
Yokohama, BF Goodrich, Dunlop vagy Bridgestone?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Gumik és felnik
« Válasz #151 Dátum: 2004.08.25 12:16:28 »
Idézetet írta: "Ear"
Yokohama, BF Goodrich, Dunlop vagy Bridgestone?


Pfúúú, erre mindenki bökjön valamit, tapasztalatokat, mert mindenki elfogult valamiért. KI miért?

Például (nőiesen szólva) nekem tetszik a Yoko A 539 mintája, de hogy milyen keverékkel van készítve és az mit mutat különböző vezetési stílussal....? Gőzöm sincs. Rosszat nem nagyon hallottam róla csak egy dolgot, hogy ha 50%-ra kopik, akkor a többi típushoz képest jobban romlik a teljesítőképessége a vizen. De ezt se támasztotta alá semmi csak egy személy, aki ki tudja hogy vezet.

Példul azt sem értem, hogy míg egy misi elmegy 100e km-t, addig egy majdnem ugyanolyan kategóriájú gumi miért csak 50-60e-t megy el. Józan parasztim azt mondja, hogy sok futáshoz kemény keverék=lassú kopás=kisebb tapadás. De a misinél nem nagyon mondják, hogy gyalázat lenne a tapadás. Akkor meg? Nyilván az ár is magyaráz valamit, de nagyon jó keveréket drágán bárki (nagy gumi gyártók) tudnak csinálni. Miért nem teszik? Hagyják a misinek az egyeduralmat. Mert én nagyon ezt érzem. Persze ott van a Goodyear is, meg mitudomén mi...,de a misi az nagyon ott van.
Üdv: Kishaver 74

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #152 Dátum: 2004.08.25 14:18:41 »
Idézetet írta: "Ear"
Yokohama, BF Goodrich, Dunlop vagy Bridgestone?


Dunlop vagy Bridgestone . És mivel japán , és olcsóbb is , ezért legyen a Bridgestone ;) ...

A BF Goodrich ebből a négyből a leggyengébb .

A Yokohama szárazon szuper , de vizes úton kevésbé .

Szóval szerintem Bridgestone .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #153 Dátum: 2004.08.25 18:21:59 »
Idézetet írta: "Ear"
Yokohama, BF Goodrich, Dunlop vagy Bridgestone?

Csaó Ear !

Igazából mind a 4 kellemes gumi, de kétségtelen, hogy a BF Goodrich a leggyengébb láncszem. Hozzátéve, hogy ez is nagyon jó gumi, de a többiben jobban bizom.
A yokohama saját tapasztalat szerint semmivel sem tud kevesebbet mint a társai, vizen nekem csak nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Viszont a Dunlop és Bridgestone mellett az szól, hogy mindkettö a legutólsó fejlesztés.Az Sp01 visszajelzések szerint nagyon jó gumi.Nekem még nem volt.
Viszont ha tudsz olyan autósról, akinek a Pirelli P6 van fenn, érdeklödjél egy kicsit.Szerintem ez az egyik legjobb gumi jelenleg a piacion.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #154 Dátum: 2004.08.25 18:30:29 »
Idézetet írta: "Astra001"
Viszont ha tudsz olyan autósról, akinek a Pirelli P6 van fenn, érdeklödjél egy kicsit.Szerintem ez az egyik legjobb gumi jelenleg a piacion.

Üdv


Biztos , hogy szuper gumi a P6-os - de vajon nem kopik jobban , mint a Bridgestone vagy a Dunlop ? Mintha valami ilyesmit hallottam volna , de lehet , hogy nem erre a típusra vonatkozott .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #155 Dátum: 2004.08.25 19:13:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Astra001"
Viszont ha tudsz olyan autósról, akinek a Pirelli P6 van fenn, érdeklödjél egy kicsit.Szerintem ez az egyik legjobb gumi jelenleg a piacion.

Üdv


Biztos , hogy szuper gumi a P6-os - de vajon nem kopik jobban , mint a Bridgestone vagy a Dunlop ? Mintha valami ilyesmit hallottam volna , de lehet , hogy nem erre a típusra vonatkozott .


Miért kopna jobban??
A Pirelli a világ vezetö gumigyártói között tanyázik, ezer éves múlttal.
Gondolod, hogy nem tudják mit gyártanak???
Ezek a rémhirek általában olyanoktól jönnek, akiknek nincs pénzük illetve sajnálják a pénzt egy rendes gumira és ezzel magyarázzák meg miért vettek futózott gumit.

A pirelli P6 egy Saab 9.5 2.3 turbón 45000 km-t ment el .És ugye ez a tipus 1,5T és van némi kis nyomaték is alatta.
Ebben a 45ezerben nem volt ritka a 200 feletti tempó, mivel sokat járt németbe az ügyfelem.
Átlagos használat mellett olyan 60-70ezer kmt mennek el ezek a gumik.
A michelin sem megy el ennél sokkal többet, csupán néhány ezerrel.


Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #156 Dátum: 2004.08.25 19:55:13 »
Idézetet írta: "Astra001"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Astra001"
Viszont ha tudsz olyan autósról, akinek a Pirelli P6 van fenn, érdeklödjél egy kicsit.Szerintem ez az egyik legjobb gumi jelenleg a piacion.

Üdv


Biztos , hogy szuper gumi a P6-os - de vajon nem kopik jobban , mint a Bridgestone vagy a Dunlop ? Mintha valami ilyesmit hallottam volna , de lehet , hogy nem erre a típusra vonatkozott .


Miért kopna jobban??
A Pirelli a világ vezetö gumigyártói között tanyázik, ezer éves múlttal.
Gondolod, hogy nem tudják mit gyártanak???
Ezek a rémhirek általában olyanoktól jönnek, akiknek nincs pénzük illetve sajnálják a pénzt egy rendes gumira és ezzel magyarázzák meg miért vettek futózott gumit.

A pirelli P6 egy Saab 9.5 2.3 turbón 45000 km-t ment el .És ugye ez a tipus 1,5T és van némi kis nyomaték is alatta.
Ebben a 45ezerben nem volt ritka a 200 feletti tempó, mivel sokat járt németbe az ügyfelem.
Átlagos használat mellett olyan 60-70ezer kmt mennek el ezek a gumik.
A michelin sem megy el ennél sokkal többet, csupán néhány ezerrel.


Üdv


Nem tom ... Ismerőseim közül többen panaszkodtak arra , hogy a Pirelli gumik viszonylag gyorsan kopnak . Igaz , ez P6000 volt két esetben (egy Golf IV-esen és egy Focuson , mindkettő gyári első szerelés) ; a harmadik pedig valami extrább , tehát P és egy számjegy jelölésű , sajnos nem emlékszem pontosan ; mindenesetre egy 850-es Volvon volt . Mindhárom esetben már durván 30 ezer km után le kellett venni őket , sőt a Volvon csak 25 ezret bírtak .

Mindenesetre gondolom , Pirelli és Pirelli között is nagy különbségek lehetnek ; és az biztos , hogy a tesztekben igen jól szoktak szerepelni , főleg a nyáriak . A P6-os meg is nyert néhány tesztet , amit olvastam .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hard

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 130
Gumik és felnik
« Válasz #157 Dátum: 2004.08.27 11:08:34 »
Hali!

Két gumi közül szeretnék választani: CONTINENTAL EcoContact CP és  UNIROYAL Rallye 680.
Ha az áruk közel azonos (elég komoly árengedményt kapnék, 1000Ft sincs a különbség), akkor melyiket érdemes választani? Mi az előnye a Continental-nak? (A lista ára sokkal magasabb, de az Uniroyal mintázata jobban tetszik.)

Előre is köszi.
Hard

Toyota Previa 2001 és Toyota Prius gen2. 2008

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #158 Dátum: 2004.08.27 12:10:40 »
Idézetet írta: "Hard"
Hali!

Két gumi közül szeretnék választani: CONTINENTAL EcoContact CP és  UNIROYAL Rallye 680.
Ha az áruk közel azonos (elég komoly árengedményt kapnék, 1000Ft sincs a különbség), akkor melyiket érdemes választani? Mi az előnye a Continental-nak? (A lista ára sokkal magasabb, de az Uniroyal mintázata jobban tetszik.)

Előre is köszi.


Szeva!

Continental felejtös!!!!!
Egy rakás izé a cp.

Uniroyal sokkal jobb gumi!
Viszont egyre figyelj!
Mostanában gyártják ezt a gumit a csehek is.
Ritkán, de van köztük olyan ami üt.Ezt nem biztos hogy érzed az autón, de a szerelésnél kérd meg a gumist, hogy pörgesse meg elötted , igy meg tudsz gyözödni róla, hogy szépen fut-e a gumi.Függöleges ütést figyeld.

De a contit tényleg felejtsd el,hamar öregszik és a vizen csuszik mint a dög.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #159 Dátum: 2004.08.27 17:06:26 »
Hali Astra 001!

Nekem is kéne valami ajánlat, mert a 7 éves, 80e-t futott 175/65 R 14-es Michelin Energy gumijaim kezdenek repedezni. (A minta még bírna legalább egy 20-ast, de nem szeretem a durrdefektet...) Mit tudsz ajánlani, ami tulajdonságokban hasonló karakterű?
Köszi!
music     

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #160 Dátum: 2004.08.27 18:18:57 »
Idézetet írta: "music"
Hali Astra 001!

Nekem is kéne valami ajánlat, mert a 7 éves, 80e-t futott 175/65 R 14-es Michelin Energy gumijaim kezdenek repedezni. (A minta még bírna legalább egy 20-ast, de nem szeretem a durrdefektet...) Mit tudsz ajánlani, ami tulajdonságokban hasonló karakterű?
Köszi!


Szia!

Igen a michelin ajánlása szerint 5-6 év egy gumi élettartama.
És ez a michelinre értendő.
Pl: a conti,firestone már 2 évesen repedezett.

Irok néhány szerintem jó gumit.
Ezek T indexü gumik, 190km/h max.

Michelin E3A              21200- helyett 16960-
Pirelli P3000E             21500- helyett 15000-
Yokohama S306         15270- helyett 12300-
Dunlop SP30              20600- helyett  14400-
Kleber Dynaxer HP2   16600-  helyett 14100-
BF Goodrich Touring G  15700- helyett  13350-

Igy hirtelen ezeket ajánlom, kellemes gumik és nincs velük probléma.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Gumik és felnik
« Válasz #161 Dátum: 2004.08.27 21:10:43 »
Köszi, akkor még egy kérdés.
Gondolom a típusjelzés "Energy" szava arra utal, hogy keveset fogyaszt vele az autó. Mivel én nem vagyok egy autónyúzó, ezért nekem nem lényegesek az autósszaklapok által tesztelt szempontok, elsődleges a takarékosság lenne, illetve legyen minél tartósabb. (Zömmel városban használom.) Feltételezem, hogy az általad felsoroltak
Idézetet írta: "Astra001"
Michelin E3A, Pirelli P3000E, Yokohama S306, Dunlop SP30, Kleber Dynaxer HP2, BF Goodrich Touring G  
kb. azonos osztályúak a minőséget tekintve. Közülük melyik az amelyik ennek a két feltételnek (tartósság, gazdaságosság) a leginkább megfelel?
music     

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #162 Dátum: 2004.08.27 23:07:40 »
Idézetet írta: "music"
Köszi, akkor még egy kérdés.
Gondolom a típusjelzés "Energy" szava arra utal, hogy keveset fogyaszt vele az autó. Mivel én nem vagyok egy autónyúzó, ezért nekem nem lényegesek az autósszaklapok által tesztelt szempontok, elsődleges a takarékosság lenne, illetve legyen minél tartósabb. (Zömmel városban használom.) Feltételezem, hogy az általad felsoroltak kb. azonos osztályúak a minőséget tekintve. Közülük melyik az amelyik ennek a két feltételnek (tartósság, gazdaságosság) a leginkább megfelel?


Egyértelmüen a Michelin.
Az energy a gumi keverékére utal,  ezeknek  a gumiknak  kisebb a gördülési ellenállása mint a régebbi michelin gumiknak.
Persze ez nem jelenti azt, hogy ez a keverék a legjobb a mai gumiknál, csupán a saját világukban ez a leg energybb:-)
Ha nem is sokkal ,de egy 10ezerrel általában többet tud a többi guminál.
Persze ez a tipusa annyira uj még, hogy nemigen találkoztam olyannal, aki ezt csontra elkoptatta volna.
A többi gumi  kopás szempontjából közel azonos.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #163 Dátum: 2004.08.28 11:35:54 »
Idézetet írta: "Hard"
Hali!

Két gumi közül szeretnék választani: CONTINENTAL EcoContact CP és  UNIROYAL Rallye 680.
Ha az áruk közel azonos (elég komoly árengedményt kapnék, 1000Ft sincs a különbség), akkor melyiket érdemes választani? Mi az előnye a Continental-nak? (A lista ára sokkal magasabb, de az Uniroyal mintázata jobban tetszik.)

Előre is köszi.


Az Uni 680 jobb , mint a Conti Eco . Utóbbi sem rossz , de hamar elöregszik , és ha már lekopott valamennyire , akkor elromlanak az (új állapotban amúgy jó) vizes tulajdonságai (ahogy Astra is írta) .

Mi is Uni 680-asokat vettünk tavaly nyáron a Carinára . 164 euro volt a négy darab  :D  (185/65x14 T)

Mondjuk , azt azért tudni kell , hogy ez a gumi sem tart addig , mint egy Michelin - de nem is olyan drága , és amíg tart , addig jó (főleg a vizes tulajdonságai) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #164 Dátum: 2004.08.28 11:41:09 »
Music , ha belekotyoghatok ;) ...

... Akkor szerintem , amennyiben a Michelin nem jön össze , akkor válaszd a Klebert . A többiek közül talán annak a legjobb az ár/érték aránya . Sőt , figyelembe véve , hogy te milyen keveset mész a kocsiddal , talán még akkor is ennek a legjobb az ár/érték aránya , ha bevonjuk az összehasonlításba a Michelint is . Ugyanis nálad előbb fog elöregedni a gumi , mint elkopni - így aztán nem leszel képes kihasználni a Michelinben rejlő várhatóan nagyobb futásteljesítményt , mert előbb kell majd lecserélned a gumit elöregedés miatt  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )