Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4020707 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Felni krómozás
« Válasz #90 Dátum: 2004.05.20 23:56:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
:?:  Gyerekek ! Szerintetek le lehet krómoztatni egy komplett acélfelnit ? A Camryn ugyanis meglehet?sen jól mutatnak a Carinára való , felni-ezüsttel lefestett acélfelnik ... De krómozottan még sokkal jobban mutatnának  :D  ... Szóval meg lehet ezt vajon oldani ?  :?:

Ha ezüsttel le lehetett festeni, akkor krómozni má mérne lehetne? :roll:


Azért a festés , meg a krómozás , az két teljesen különböző eljárás  :idea:  ... Utóbbi "egy fokkal" bonyolultabb  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Felni krómozás
« Válasz #91 Dátum: 2004.05.21 00:07:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Azért a festés , meg a krómozás , az két teljesen különböz? eljárás  :idea:  ... Utóbbi "egy fokkal" bonyolultabb  :wink:

Tudom, csak poén volt. Megfelelöen találékony és türelmes ember meg tudja csinálni. :wink:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #92 Dátum: 2004.05.21 12:52:44 »
Szerintem simán meg lehet csinálni, csak egy kicsit drága mulatság. Arról meg nem is beszélve, hogy kemény a krómbevonat, de azért az is megsérülhet, és ha megsérült, akkor meg...... Folytatnom szerintem nem kell. Az viszont igaz, hogy csili-vili. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

atiseje

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Gumik és felnik
« Válasz #93 Dátum: 2004.05.21 13:21:57 »
Szia Palaczk!

Én már futottam egy pár kört ez ügyben, amikor az osrégi off autómhoz vásárolt MANGELS krómfelniket szerettem volna megcsináltatni.

Igazad van, tényleg egy krómfelni gyönyöruen mutat az autón. De érdemes mérlegelni, megéri-e (nem sértésnek szánom) egy osrégi autóhoz megcsináltatni?

A krómozás akkor mutat szépen, ha az alatta lévo felületet szépen elokészítették. Egy régi, rozsdás felni esetében, már adódhatnak gondok. Az oxidáció miatt a felület "kráteres" lehet. Ez esztétikailag úgy jelentkezik, hogy itt fénytörése lesz a krómozott felületnek. Csúnya, nem szép.

Kényes munka a krómozás. Homokszórni kell, majd néhány mikronyi rézfilmet rászórni.  S a végén a keménykróm. Ismétlem nem lehetetlen, de baromi drága. Nekem  2 éve 1db 13'-os felnire olyan 40e Ft/db-ot mondtak, de a felni állapotától függoen ez több is lehet. Ebben viszont nincs benne a felni javítása, görgözése. (Amit a krómozók nem vállalnak, ügyeskezu felnijavító megcsinálja)

Érdemesebb leszintereztetni a felnit. Léteznek krómhatású festékek is. Ennek díja kb. 5000-6000 Ft/db.

Vagy ha van ügyeskezu autófényezod, akkor azzal le lehet festettni.
Bár az utólagos felnifestések nem a legjobb minoséguek. Én 1 éve szintereztettem le 4 db 14'-os lemezfelnit téligumához. A tél megtette a hatását. Itt-ott már kezd megjelenni a korrozió. :(

Remélem tudtam segíteni...
dv.: atiseje

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #94 Dátum: 2004.05.21 13:43:24 »
Na megint tanultam valamit: A homokfúvás megvolt, a görgőzés meg alapból, de a rézfilmmel újat mondtál! A felület simítását célozza, vagy a króm jobban tapad a rézhez, mint a klf, vagy vasfelnihez? Vagy mindkét okból?

Teljesen más:
Kaptam kedvenc asszonykámtól autós újságokat. Németül.
Most aztán gyakorolhatok!

De nem is ez a poén, hanem az, hogy ég és föld a különbség a magyar "szakújságok" és ezen sajtótermékek között.

Kínyilt Európa a magyaroknak! Wazze!!!!!
( nem találtam olyan emotikont ami ide illene.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #95 Dátum: 2004.05.21 14:19:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
De nem is ez a poén, hanem az, hogy ég és föld a különbség a magyar "szakújságok" és ezen sajtótermékek között.


Egyetértek ! 17 éve olvasom minden héten az AutoBildet és olvasgatom többé-kevésbé rendszeresen az Auto Motor Und Sportot meg a Motor Klassikot , volt alkalmam megfigyelni  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #96 Dátum: 2004.05.21 14:25:08 »
Idézetet írta: "atiseje"
Szia Palaczk!

Én már futottam egy pár kört ez ügyben, amikor az osrégi off autómhoz vásárolt MANGELS krómfelniket szerettem volna megcsináltatni.

Igazad van, tényleg egy krómfelni gyönyöruen mutat az autón. De érdemes mérlegelni, megéri-e (nem sértésnek szánom) egy osrégi autóhoz megcsináltatni?

A krómozás akkor mutat szépen, ha az alatta lévo felületet szépen elokészítették. Egy régi, rozsdás felni esetében, már adódhatnak gondok. Az oxidáció miatt a felület "kráteres" lehet. Ez esztétikailag úgy jelentkezik, hogy itt fénytörése lesz a krómozott felületnek. Csúnya, nem szép.

Kényes munka a krómozás. Homokszórni kell, majd néhány mikronyi rézfilmet rászórni.  S a végén a keménykróm. Ismétlem nem lehetetlen, de baromi drága. Nekem  2 éve 1db 13'-os felnire olyan 40e Ft/db-ot mondtak, de a felni állapotától függoen ez több is lehet. Ebben viszont nincs benne a felni javítása, görgözése. (Amit a krómozók nem vállalnak, ügyeskezu felnijavító megcsinálja)

Érdemesebb leszintereztetni a felnit. Léteznek krómhatású festékek is. Ennek díja kb. 5000-6000 Ft/db.

Vagy ha van ügyeskezu autófényezod, akkor azzal le lehet festettni.
Bár az utólagos felnifestések nem a legjobb minoséguek. Én 1 éve szintereztettem le 4 db 14'-os lemezfelnit téligumához. A tél megtette a hatását. Itt-ott már kezd megjelenni a korrozió. :(

Remélem tudtam segíteni...


Az "alapanyaggal" nem lenne gond , mert ezek mindössze 7 éves , Carinára való felnik , tökéletes , rozsdamentes állapotban  :)  ... De az ártól , amit említettél , megvallom , befostam  :pal2:  ... NEGYVENEZER PER DARAB ??? FAAAAAAAAAKKKKK  [smilie=sm10.gif]  ... Nem lesz krómfelnim  [smilie=sm52.gif]

Ez a "krómhatású festék" viszont szöget ütött a fejembe ! Én eddig úgy tudtam , hogy nem létezik olyan , tűrhető krómhatást keltő festék , amely időjárásálló lenne  :?  ... Lehet kapni ilyeneket , ugye , de mindegyikre rá is van írva , hogy csak beltéri , dekorációs célra jó - nem időjárás- és nem is kopásálló  :(  ... Lehetséges , hogy mégis van ilyen  :?:  ... Arról meg végképp nem tudtam , hogy tudnak szinterezni is ilyenre  :o  ! Tényleg van ilyen  :?:  :?:  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Gyári GoodYear
« Válasz #97 Dátum: 2004.05.22 18:27:34 »
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Yarisokon lévő gyári GoodYear - talán GT2 - gumikról?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gyári GoodYear
« Válasz #98 Dátum: 2004.05.22 18:50:25 »
Idézetet írta: "afekete"
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Yarisokon lévő gyári GoodYear - talán GT2 - gumikról?


Afféle gyári első szereléses gumi  :idea:  ... Tartós , viszont a tapadása lehetne jobb is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Gyári GoodYear
« Válasz #99 Dátum: 2004.05.22 18:54:18 »
Amúgy a GoodYear gumikról nem nagyon halottam - vagy figyelmetlen voltam. Drága vagy csak nálunk nem elterjedt?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gyári GoodYear
« Válasz #100 Dátum: 2004.05.22 20:24:04 »
Idézetet írta: "afekete"
Amúgy a GoodYear gumikról nem nagyon halottam - vagy figyelmetlen voltam. Drága vagy csak nálunk nem elterjedt?


Goodyear ? A Michelin , Continental , Pirelli , Dunlop és Bridgestone mellett a "prémium" gumimárkák egyike  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re: Gyári GoodYear
« Válasz #101 Dátum: 2004.05.22 20:45:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Goodyear ? A Michelin , Continental , Pirelli , Dunlop és Bridgestone mellett a "prémium" gumimárkák egyike  :idea:

OK, ezt azért tudom, de nem emlékszem hogy bárki ajnározta vagy lehúzta volna, vagy bármi...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

rezol

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #102 Dátum: 2004.05.27 10:04:38 »
Eddig Continental hívõ voltam,most már Continental rajongó vagyok.
Az Eco3 a legjobb gumi a világon!
Fékút gyök kettõ !

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #103 Dátum: 2004.05.29 16:45:07 »
Idézetet írta: "Szonár"
Eddig Continental hívõ voltam,most már Continental rajongó vagyok.
Az Eco3 a legjobb gumi a világon!
Fékút gyök kettõ !


Hja , az első igazán minőségi , új gumi mindig óriási élmény  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Gyári GoodYear
« Válasz #104 Dátum: 2004.07.22 12:03:31 »
Idézetet írta: "afekete"
Sziasztok!

Mi a véleményetek a Yarisokon lévő gyári GoodYear - talán GT2 - gumikról?


HI!

Igaz még járatós a gépem, de 1-2 kanyart kipróbáltam amúgy magas kanyar sebességgel, diesel Yarissal, közepesen megpakolva 175/60*14 Goodyear GT2-vel. Kicsit olyan bizonytalannak tűnik. Igaz előtte '94-es Corollám volt normál 175/60*14 gumival az is, csak Michelinel, de jóval magabiztosabb volt. Gondolom ez a két autó különbsége miatt is van. Szóval bővebbet kb két év múlva, amikor cserélek.

Egyébként amit hallottam, mert már utánanéztem: Jó kopásállóság, csendes, viszonylag jól tapad vizes úton is. Amolyan nagy cég kis gyereke. Yarisra való! Érzitek a párhuzamot ugye :wink:
Üdv: Kishaver 74