Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4202966 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8010 Dátum: 2008.11.28 02:50:46 »
Kedves gumiguruk!

Nagyon kedves ismerősömnek kérnék 225/65 17es gumikra ajánlatot. Egy Honda CR-Vre lesznek a gumik. Jelenleg ugyan M+S jelzésű gumik vannak rajta, de hiányzik a hópihe jelölés, ami ha jól sejtem azt jelzi, hogy nem igazi téli gumik. Ők pedig a biztonságot tartják szem előtt. Ugyanis jön a a baba, meg minden.

Köszönöm szépen!

Ha nincsen hópihe, akkor az M+S jelölés könnyű terepre alkalmas nyári ( vagy négyévszakos) abroncsot takar. Hópihével jelzett gumi a téli gumi.

Sorry Mester, de ebben most nem értek egyet, az M+S azt jelenti, hogy Mud+Snow vagy Matsch+Schnee, vagyis latyak + hó. Ez ugyanúgy a téli utakra (is) alkalmas gumik szokásos megjelölése, mint újabban a hópihe-szimbólum. Az más kérdés, hogy mivel a jelzés mögött nincs egységes szabvány, ezért időnként egyes (gagyi) gyártók felrakják olyan gumikra is, amelyek valójában nem alkalmasak téli útviszonyokra.

Ezt írja a www.winterreifenpflicht.de oldal:

"M+S
Winterreifen bzw Ganzjahresreifen (M+S-Reifen)

Winterreifen sind für niedrige Temperaturen und winterliche Straßenverhältnisse ausgelegt. Sie verfügen über eine kälteresistente Gummimischung, die bei Minustemperaturen weniger verhärtet und damit eine bessere Verzahnung und Kraftübertragung mit dem Untergrund ermöglicht.

Winterreifen sind mit dem M+S-Symbol (engl.:Mud and Snow,deutsch: Matsch und Schnee) gekennzeichnet.

Die Kennzeichnung "M+S" für Winterreifen ist in Deutschland vorgeschrieben!

Allerdings ist das M+S-Symbol keine geschützte Kennzeichnung und kann daher auch auf nicht wintertauglichen Reifen angebracht werden, was teilweise auch geschieht.Die Reifenindustrie hat darauf reagiert und das Schneeflocken-Symbol eingeführt. Dieses Symbol wird von der amerikanischen Straßenbehörde NHTSA an Reifen vergeben, die einem Test eine gewisse Mindesttraktion auf Schnee und Eis erreichen."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8011 Dátum: 2008.11.28 02:59:21 »
Nézegettem ma a Starleten lévő Semperit téli gumikat: Made in Romania. Utánanéztem, és meglett a magyarázat: Conti-konszern ez is. Ezt eddig nem is tudtam... Csak a Barumról meg az Uniroyalról volt világos, hogy a Contihoz tartoznak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8012 Dátum: 2008.11.28 08:57:14 »
Most hívtak, nincs semmilyen középkategóriás gumijuk... de hogy erre miért kellett több, mint 1 napot várnom... No mindegy.

Taby Mester! mennyiért tudnál futároztatni gumit? Nagykanizsa mellett lakok, de itt olyan árakat mondtak a gumikra... 13.000 alatt semmi, 15.000-ért Nokian meg Kléber... szóval ennyiért kihagynám, egy hely kap még holnap árut, őket felhívom, mondtak jó árakat: Firestone 11 körül lesz, Kléber 12 körül és ingyen felszerelik, de csak holnap tudnak pontos árat mondani.

Szia!

gumibox.hu
Keszthelyiek, tehát nincs olyan messze. Van kiszállítás is futárral. Szerintem jók az áraik, bár lehet, hogy a szezonra való tekintettel már emelkedtek picit. Egy próbát és telefont megér.

Üdv:
béla
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8013 Dátum: 2008.11.28 10:34:52 »
Átcserélném barátosném autóján a felniket, kicsit megkésve, de most tudott csak venni téligumákat, a kérdés az lenne hogy szerintetek lehet gáz abból ha az alufelni-kerékőrt tenném vissza az acélfelnikhez, tehát szám szerint a 4csavarból 1 nem lenne "teljesen" odavaló. :whistling:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8014 Dátum: 2008.11.28 11:45:03 »
Sorry Mester, de ebben most nem értek egyet, az M+S azt jelenti, hogy Mud+Snow vagy Matsch+Schnee, vagyis latyak + hó. Ez ugyanúgy a téli utakra (is) alkalmas gumik szokásos megjelölése, mint újabban a hópihe-szimbólum. Az más kérdés, hogy mivel a jelzés mögött nincs egységes szabvány, ezért időnként egyes (gagyi) gyártók felrakják olyan gumikra is, amelyek valójában nem alkalmasak téli útviszonyokra.

Ezt írja a www.winterreifenpflicht.de oldal:

"M+S
Winterreifen bzw Ganzjahresreifen (M+S-Reifen)

Winterreifen sind für niedrige Temperaturen und winterliche Straßenverhältnisse ausgelegt. Sie verfügen über eine kälteresistente Gummimischung, die bei Minustemperaturen weniger verhärtet und damit eine bessere Verzahnung und Kraftübertragung mit dem Untergrund ermöglicht.

Winterreifen sind mit dem M+S-Symbol (engl.:Mud and Snow,deutsch: Matsch und Schnee) gekennzeichnet.

Die Kennzeichnung "M+S" für Winterreifen ist in Deutschland vorgeschrieben!

Allerdings ist das M+S-Symbol keine geschützte Kennzeichnung und kann daher auch auf nicht wintertauglichen Reifen angebracht werden, was teilweise auch geschieht.Die Reifenindustrie hat darauf reagiert und das Schneeflocken-Symbol eingeführt. Dieses Symbol wird von der amerikanischen Straßenbehörde NHTSA an Reifen vergeben, die einem Test eine gewisse Mindesttraktion auf Schnee und Eis erreichen."


Én is írom, sorry Mester, de sajna zur Zeit (jelenleg, ez idő szerint) az egyetemleges jelölés, melyet elfogadtak az EU-ban és általában a világban a hópihe.
Pontosan azért, hogy a gagyi gyártók M+S jelzésű jobb esetben for four Season gumijai megkülönböztetve legyenek.
Ez ugyan idei szabvány és most van elterjedőben.

Végül is egyet írtunk más-más megközelítésben.  Szóval hópihének illik díszelegni az M+S gumi oldalán, így biztosan téli a gumma. Amúgy meg meg kell nézni a mintázatot, a bordamélységet, és egzaktul azonosítható.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

diegho

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8015 Dátum: 2008.11.28 11:52:11 »
Szia!

gumibox.hu
Keszthelyiek, tehát nincs olyan messze. Van kiszállítás is futárral. Szerintem jók az áraik, bár lehet, hogy a szezonra való tekintettel már emelkedtek picit. Egy próbát és telefont megér.

Üdv:
béla

szia.

Ezer köszönet, már hívtam is őket hétfőre tudnak szerezni Bridgestone-t és Dunlop-ot is, most csak Michelin van nekik, de annyit nem szánok rá, felhívom még a kaposvári helyet is, de szerintem a keszthelyi lesz a nyerő.

leszilaci

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8016 Dátum: 2008.11.28 12:07:45 »
Átcserélném barátosném autóján a felniket, kicsit megkésve, de most tudott csak venni téligumákat, a kérdés az lenne hogy szerintetek lehet gáz abból ha az alufelni-kerékőrt tenném vissza az acélfelnikhez, tehát szám szerint a 4csavarból 1 nem lenne "teljesen" odavaló. :whistling:
szeritnem nem egy óriási beruházás venni egy kerékőrt,( bár 3 is megfogja a kereket...de mennyire biztonságos úgy???)
innen...katt
whis, hozzád sincsen messze ez az elérhetőség,h csavart szerezz be...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8017 Dátum: 2008.11.28 19:13:26 »
innen...katt
whis, hozzád sincsen messze ez az elérhetőség,h csavart szerezz be...
Köszi, néztem már.
Közben a kocsi lement vidékre, egy kis műszaki vizsga és kerékcsere ügyben  :sweatdrop: Remélem az ottani gumis szervál rá csavart. Vagy esetleg előkerül valahogy a csavarkészlet  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8018 Dátum: 2008.11.28 19:42:50 »
szeritnem nem egy óriási beruházás venni egy kerékőrt,( bár 3 is megfogja a kereket...de mennyire biztonságos úgy???)
innen...katt
whis, hozzád sincsen messze ez az elérhetőség,h csavart szerezz be...

Persze igazad van, csak nincs kedvem mászkálni :whistling: de amiért ilyen közeli címet linkeltél be, ezért vendégem vagy egy bambira :winkiss:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8019 Dátum: 2008.11.28 20:57:26 »
Sorry Mester, de ebben most nem értek egyet, az M+S azt jelenti, hogy Mud+Snow vagy Matsch+Schnee, vagyis latyak + hó. Ez ugyanúgy a téli utakra (is) alkalmas gumik szokásos megjelölése, mint újabban a hópihe-szimbólum. Az más kérdés, hogy mivel a jelzés mögött nincs egységes szabvány, ezért időnként egyes (gagyi) gyártók felrakják olyan gumikra is, amelyek valójában nem alkalmasak téli útviszonyokra.

Ezt írja a www.winterreifenpflicht.de oldal:

"M+S
Winterreifen bzw Ganzjahresreifen (M+S-Reifen)

Winterreifen sind für niedrige Temperaturen und winterliche Straßenverhältnisse ausgelegt. Sie verfügen über eine kälteresistente Gummimischung, die bei Minustemperaturen weniger verhärtet und damit eine bessere Verzahnung und Kraftübertragung mit dem Untergrund ermöglicht.

Winterreifen sind mit dem M+S-Symbol (engl.:Mud and Snow,deutsch: Matsch und Schnee) gekennzeichnet.

Die Kennzeichnung "M+S" für Winterreifen ist in Deutschland vorgeschrieben!

Allerdings ist das M+S-Symbol keine geschützte Kennzeichnung und kann daher auch auf nicht wintertauglichen Reifen angebracht werden, was teilweise auch geschieht.Die Reifenindustrie hat darauf reagiert und das Schneeflocken-Symbol eingeführt. Dieses Symbol wird von der amerikanischen Straßenbehörde NHTSA an Reifen vergeben, die einem Test eine gewisse Mindesttraktion auf Schnee und Eis erreichen."


Én is írom, sorry Mester, de sajna zur Zeit (jelenleg, ez idő szerint) az egyetemleges jelölés, melyet elfogadtak az EU-ban és általában a világban a hópihe.
Pontosan azért, hogy a gagyi gyártók M+S jelzésű jobb esetben for four Season gumijai megkülönböztetve legyenek.
Ez ugyan idei szabvány és most van elterjedőben.

Végül is egyet írtunk más-más megközelítésben.  Szóval hópihének illik díszelegni az M+S gumi oldalán, így biztosan téli a gumma. Amúgy meg meg kell nézni a mintázatot, a bordamélységet, és egzaktul azonosítható.
Kedves gumiguruk! Most, hogy ezt ilyen szépen kiveséztük, esetleg tudtok árakat mondani?!  :flowers: :flowers:
A fentieket is értem, de ha mondjuk azt mondom, hogy Continental van hátul és Michelin elől, az segít valamit? (azért a difi, mert kb 7000 kmrel a kocsiban autópályán elkaptak vmi leszóródott cuccot, ami elnyírta az egyik elsőt.)
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8020 Dátum: 2008.11.28 23:27:31 »
Kedves gumiguruk! Most, hogy ezt ilyen szépen kiveséztük, esetleg tudtok árakat mondani?!  :flowers: :flowers:
A fentieket is értem, de ha mondjuk azt mondom, hogy Continental van hátul és Michelin elől, az segít valamit? (azért a difi, mert kb 7000 kmrel a kocsiban autópályán elkaptak vmi leszóródott cuccot, ami elnyírta az egyik elsőt.)
Mesterem utánnajártam jelenleg forrásaim mindegyike több mint horrorisztikus árakkal bír ezen méretben.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.29 08:50:21 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8021 Dátum: 2008.11.29 08:54:54 »
Sorry Mester, de ebben most nem értek egyet, az M+S azt jelenti, hogy Mud+Snow vagy Matsch+Schnee, vagyis latyak + hó. Ez ugyanúgy a téli utakra (is) alkalmas gumik szokásos megjelölése, mint újabban a hópihe-szimbólum. Az más kérdés, hogy mivel a jelzés mögött nincs egységes szabvány, ezért időnként egyes (gagyi) gyártók felrakják olyan gumikra is, amelyek valójában nem alkalmasak téli útviszonyokra.

Ezt írja a www.winterreifenpflicht.de oldal:

"M+S
Winterreifen bzw Ganzjahresreifen (M+S-Reifen)

Winterreifen sind für niedrige Temperaturen und winterliche Straßenverhältnisse ausgelegt. Sie verfügen über eine kälteresistente Gummimischung, die bei Minustemperaturen weniger verhärtet und damit eine bessere Verzahnung und Kraftübertragung mit dem Untergrund ermöglicht.

Winterreifen sind mit dem M+S-Symbol (engl.:Mud and Snow,deutsch: Matsch und Schnee) gekennzeichnet.

Die Kennzeichnung "M+S" für Winterreifen ist in Deutschland vorgeschrieben!

Allerdings ist das M+S-Symbol keine geschützte Kennzeichnung und kann daher auch auf nicht wintertauglichen Reifen angebracht werden, was teilweise auch geschieht.Die Reifenindustrie hat darauf reagiert und das Schneeflocken-Symbol eingeführt. Dieses Symbol wird von der amerikanischen Straßenbehörde NHTSA an Reifen vergeben, die einem Test eine gewisse Mindesttraktion auf Schnee und Eis erreichen."


Én is írom, sorry Mester, de sajna zur Zeit (jelenleg, ez idő szerint) az egyetemleges jelölés, melyet elfogadtak az EU-ban és általában a világban a hópihe.
Pontosan azért, hogy a gagyi gyártók M+S jelzésű jobb esetben for four Season gumijai megkülönböztetve legyenek.
Ez ugyan idei szabvány és most van elterjedőben.

Nem értek egyet, Herr Ritter  :flowers: ...

Idézet az OAMTC oldaláról:

"Kennzeichnung anerkannter Winterreifen
Als Winterreifen werden gesetzlich solche anerkannt, die mit den Bezeichnungen 'M+S', 'M.S.' oder 'M & S' gekennzeichnet sind und mindestens 4 mm, bei Diagonalreifen 5 mm Profiltiefe aufweisen. Das gilt auch für so genannte Ganzjahresreifen, Allwetterreifen sowie Spikereifen."


Az OK, hogy újabban a hópihe is szerepel a téli gumikon. De ettől még az M+S (is) az általánosan elfogadott, sőt mint látható, pl. Németországban és Ausztriában jogszabály által előírt jelölés a téli gumikra.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.29 08:59:52 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8022 Dátum: 2008.11.29 10:49:19 »
Nézegettem ma a Starleten lévő Semperit téli gumikat: Made in Romania. Utánanéztem, és meglett a magyarázat: Conti-konszern ez is. Ezt eddig nem is tudtam... Csak a Barumról meg az Uniroyalról volt világos, hogy a Contihoz tartoznak.

Biztos en sem voltam benne de sejtettem, mert minden osszel, tavasszal kapok egy VW-Audi gyari kiegeszitok, es alkatreszajanlo katalogust. Es abban rendre mindig Conti, Barum es Semperit van benne. Azt sejtettem, hogy ez nem veletlenul van igy.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8023 Dátum: 2008.11.29 18:32:01 »
Egy kis adalék az M+S és háromcsúcsú hegy hópihével vitához...

Pl. a Bridgestone Europe katalógusa szerint a hópihe garantálja, hogy az abroncs megfelelő tapadást biztosít zord, havas körülmények között, míg az M+S csak annyit jelent, hogy a gumi jobb teljesítményt nyújt sárban, hóban mint a "sima" nyári.
Ergó, az az abroncs amin "csak" az M+S jelölés szerepel, nem biztos, hogy megfelelő havas teljesítményt nyújt. Hozzáteszem ez a Bridgestone álláspontja, más gyártóké lehet, hogy más de szerintem is a tuti a hópihe (persze a legtöbb esetben, ahol van hópihe, ott van M+S is (a Yokohamámon is így van)).
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.29 18:36:35 írta akosk »
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #8024 Dátum: 2008.11.29 18:37:49 »
Egy kis adalék az M+S és háromcsúcsú hegy hópihével vitához...

Pl. a Bridgestone Europe katalógusa szerint a hópihe garantálja, hogy az abroncs megfelelő tapadást biztosít zord, havas körülmények között, míg az M+S csak annyit jelent, hogy a gumi jobb teljesítményt nyújt sárban, hóban mint a "sima" nyári.
Ergó, az az abroncs amin "csak" ay M+S jelölés szerepel, nem bztos, hogy megfelelő havas teljesítményt nyújt. Hozzáteszem ez a Bridgestone álláspontja, más gyártóké lehet, hogy más de szerintem is a tuti a hópihe (persze a legtöbb esetben, ahol van hópihe, ott van M+S is (a Yokohamámon is így van)).

Trotter Mester ezt írta:

Idézet
Ha nincsen hópihe, akkor az M+S jelölés könnyű terepre alkalmas nyári ( vagy négyévszakos) abroncsot takar. Hópihével jelzett gumi a téli gumi.

És én erre mondtam, hogy nem értek egyet vele. Függetlenül attól, hogy a gumigyártók újabban rábiggyesztik a hópihét is a téli gumijaikra (és ezt nyilván meg is magyarázzák az oldalukon), az M+S jelölés alapvetően, főszabályként téli gumit jelent! Nem szerintem, hanem pl. az osztrák meg a német jogszabályok szerint.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.29 18:43:38 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )