Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4202965 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

benoka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • webeno
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7965 Dátum: 2008.11.24 20:44:29 »
üdv,

Hát előljáróban autód kerékmérete nem a legolcsóbb. Sőtt igencsak zúzós árakkal bír. Sajna a 16"os váltómérete a 215/55r16 mégdrágább.
205/65r15 gumóból amit pesti, budai átvétellel tudok esetleg ajánlani, jóminőségűt:
Dunlop M3 20100/db
Pirelli Snowsport  20400/db
Kléber Krisalp HP 17700/db


koszi a gyors valaszt!

oh, nem kell nekem nagyobb semmikeppen, sot, azt hallottam inkabb kisebb (keskenyebb?) kell telre. Lattam olcsobbakat is a neten, de azt is hallottam, h nem eri meg, mert azokkal jo, ha kibirok 1 szezont, a tobbiekkel meg inkabb 2-t. Az a terv, h videken fogom lecsereltetni, apam Szekszardon lakik es van ismerose, de gondoltam, korbekerdezek, hatha talalok Budapest kornyeken vmi jo(bb) ajanlatot...
Toyota Camry 2.2 GL(1995)

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7966 Dátum: 2008.11.24 21:02:26 »

Hát előljáróban autód kerékmérete nem a legolcsóbb. Sőtt igencsak zúzós árakkal bír. Sajna a 16"os váltómérete a 215/55r16 mégdrágább.
205/65r15 gumóból amit pesti, budai átvétellel tudok esetleg ajánlani, jóminőségűt:
Dunlop M3 20100/db
Pirelli Snowsport  20400/db
Kléber Krisalp HP 17700/db


Taby!

205/55R16 (Avensis) Michelin, vagy Nokian van-e ugyanott, és milyen áron?
Köszönöm válaszod!
Zsono

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7967 Dátum: 2008.11.24 22:20:38 »

Hát előljáróban autód kerékmérete nem a legolcsóbb. Sőtt igencsak zúzós árakkal bír. Sajna a 16"os váltómérete a 215/55r16 mégdrágább.
205/65r15 gumóból amit pesti, budai átvétellel tudok esetleg ajánlani, jóminőségűt:
Dunlop M3 20100/db
Pirelli Snowsport  20400/db
Kléber Krisalp HP 17700/db


Taby!

205/55R16 (Avensis) Michelin, vagy Nokian van-e ugyanott, és milyen áron?
Köszönöm válaszod!
Michelin 25000/db áron volna A3
De még ajánlanám a Pirelli Snowsportot 21600ért
Pirelli Sottozero2 24100
Nokaian gumihoz nem látok sajnos készletinformációt, így inkább nem is mondok árat.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.24 22:27:35 írta taby »

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7968 Dátum: 2008.11.24 22:28:33 »
Volna meg1 gumis kerdesem. Szerintetek jo otlet az erkelyen teleltetni a nyari garniturat?
Pinyoba nem szivesen tarolnam, mert volt mar, hogy vegigjartak csunya emberek a masik opcio meg a telek ahol meg ugyan nem volt semmi, de ha kiviszek 150k-ert kerekeket tuti betornek  ::)
Szoval normalisan betakarva lesz annak baja az erkelyen?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7969 Dátum: 2008.11.24 22:44:37 »
Elvileg minden márkakereskedésben elérhető most már egy gumihotel nevű szolgáltatás. Pár ezer forintért tárolják a kerekeket.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7970 Dátum: 2008.11.24 22:46:59 »
Volna meg1 gumis kerdesem. Szerintetek jo otlet az erkelyen teleltetni a nyari garniturat?
Pinyoba nem szivesen tarolnam, mert volt mar, hogy vegigjartak csunya emberek a masik opcio meg a telek ahol meg ugyan nem volt semmi, de ha kiviszek 150k-ert kerekeket tuti betornek  ::)
Szoval normalisan betakarva lesz annak baja az erkelyen?
Max az asszony fogja nehezményezni, hogy zavarja a kilátást. De baja nemsok lehet, ha valami fényvédett megoldással le tudod takarni. akkor Vau vau baja lesz.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7971 Dátum: 2008.11.24 22:49:32 »
Michelin 25000/db áron volna A3
De még ajánlanám a Pirelli Snowsportot 21600ért
Pirelli Sottozero2 24100
Nokaian gumihoz nem látok sajnos készletinformációt, így inkább nem is mondok árat.

Kööszönöm!

Ha aktuális, hogyan bonyolítjuk? Én Szentendrén közlekedem (ha lesz hol a hóesésben...) Onnan mehetek bárhová.
Zsono

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7972 Dátum: 2008.11.24 22:54:24 »
Michelin 25000/db áron volna A3
De még ajánlanám a Pirelli Snowsportot 21600ért
Pirelli Sottozero2 24100
Nokaian gumihoz nem látok sajnos készletinformációt, így inkább nem is mondok árat.

Kööszönöm!

Ha aktuális, hogyan bonyolítjuk? Én Szentendrén közlekedem (ha lesz hol a hóesésben...) Onnan mehetek bárhová.
Küldesz egy Pü-t telszámoddal, meg a megrendeléssel.
Az átvételi hely meg XV ker Pest vagy II ker Buda (ez utóbbi helyen akár hétvégén is átvehető) A gumók készletinformációja szerint A Pirelli snowsport 2 a másik kettő 1 munkanapon belül van itt. Ha pedig számlát is kérsz akkor légyszi ezt is jelezd a PÜ-ben illetve a számlázási adatokat is.

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7973 Dátum: 2008.11.24 22:59:36 »
Küldesz egy Pü-t telszámoddal, meg a megrendeléssel.
Az átvételi hely meg XV ker Pest vagy II ker Buda (ez utóbbi helyen akár hétvégén is átvehető) A gumók készletinformációja szerint A Pirelli snowsport 2 a másik kettő 1 munkanapon belül van itt. Ha pedig számlát is kérsz akkor légyszi ezt is jelezd a PÜ-ben illetve a számlázási adatokat is.

Köszönöm!

Zs.
Zsono

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7974 Dátum: 2008.11.25 08:44:31 »
szerintetek a hólánc mennyire nyirja a gumikat? eccer már használtam az alpokban pár éve de azóta már ujabb gumim van.
pár perc alatt felrakom de csak pár km-t mentem vele a multkor
csak mert megyek a susnyásba hétvégén
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7975 Dátum: 2008.11.25 11:10:06 »
Több helyen is ezt a gumikezelési módot láttam leírva: az oldalfalat kell védő/ápoló szerrel bekenni. De én nem értem: a futófelület ugyanabból az anyagból van, miert nem kell azt is ápolni, óvni? Ha nem az egész gumi anyagát ápolom, akkor van-e értelme CSAK az oldalfalakat védni? A futófelület is megöregedhet, megrepedezhet, elavulhat. Tudom, csúszóssá lenne ha bekennénk, de mégegyszer: akkor van értelme csak egy részét kezelni?
Az auto sulya allatt a gumi kihuplisodik. Majd tovahaladva a hupli visszamegy. Ez egy allando, ritmikus gyurodest jelent az oldalfalon. Ezert ott nagyobb a gyurodesnek van kiteve, mint a futofeluleten, ahol jellemzoen inkabb erintkezes utjan kopik. Ezert aztan jo, ha az oldalfal rugalmas marad. Szerintem  :flowers:

Szerintem is  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7976 Dátum: 2008.11.25 11:13:11 »
üdv,

Hát előljáróban autód kerékmérete nem a legolcsóbb. Sőtt igencsak zúzós árakkal bír. Sajna a 16"os váltómérete a 215/55r16 mégdrágább.
205/65r15 gumóból amit pesti, budai átvétellel tudok esetleg ajánlani, jóminőségűt:
Dunlop M3 20100/db
Pirelli Snowsport  20400/db
Kléber Krisalp HP 17700/db


koszi a gyors valaszt!

oh, nem kell nekem nagyobb semmikeppen, sot, azt hallottam inkabb kisebb (keskenyebb?) kell telre. Lattam olcsobbakat is a neten, de azt is hallottam, h nem eri meg, mert azokkal jo, ha kibirok 1 szezont, a tobbiekkel meg inkabb 2-t. Az a terv, h videken fogom lecsereltetni, apam Szekszardon lakik es van ismerose, de gondoltam, korbekerdezek, hatha talalok Budapest kornyeken vmi jo(bb) ajanlatot...

Nem kell télire keskenyebb gumi, mert csak és kizárólag mély jóban jobb (egy kicsivel) - minden más esetben rosszabb. taby és Trotter Mesterek gumis kontaktjai az országban bárhová házhoz tudják szállíttatni a gumikat, de ugyanezt megteszi pl. a startfelni.hu oldalon megtalálható cég is, ahol szintén lehet találni jó árakat (bár taby & Trotter árai többnyire kicsit még jobbak).

Noname gumit pedig tényleg nem szabad venni, sok közülük a szó szoros értelmében  véve életveszélyes. Egy jó gumi viszont nem csak két szezont fog kibírni (föltéve, hogy nem mész soktízezer km-t szezononként), hanem akár négyet is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7977 Dátum: 2008.11.25 11:16:35 »
szerintetek a hólánc mennyire nyirja a gumikat? eccer már használtam az alpokban pár éve de azóta már ujabb gumim van.
pár perc alatt felrakom de csak pár km-t mentem vele a multkor
csak mert megyek a susnyásba hétvégén

Hát ha csak hóban mész velük, akkor tutira semmit nem ártanak a guminak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7978 Dátum: 2008.11.25 11:27:15 »
Volna meg1 gumis kerdesem. Szerintetek jo otlet az erkelyen teleltetni a nyari garniturat?
Pinyoba nem szivesen tarolnam, mert volt mar, hogy vegigjartak csunya emberek a masik opcio meg a telek ahol meg ugyan nem volt semmi, de ha kiviszek 150k-ert kerekeket tuti betornek  ::)
Szoval normalisan betakarva lesz annak baja az erkelyen?

Nem optimális megoldás, mert elvileg száraz és egyenletes hőmérsékletű helyen célszerű tárolni őket, szóval a nedvesség, fagy, hőingadozás nem a legjobb; de ha nincs más lehetőség, nyilván megteszi ez is, csak takard le őket valamivel, ami véd a csapadéktól és napfénytől.

Amúgy nemcsak a márkaszervízekben, hanem sok gumisnál is vállalnak szezonális tárolást, pár ezres nagyságrendű összegért.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7979 Dátum: 2008.11.25 16:08:44 »
TotalCar, gumidoktor:
"

Kedves Zsolti!

Az autón éppen nem használt, de kerékre szerelt abroncsok esetében egymásra fektetve vagy felfüggesztve ajánlott azok tárolása. Leszerelt abroncsokat állítva és időnként forgatva ajánlott tárolni.

Mindkét esetre igaz, hogy a tárolóhelyiség hűvös, száraz, sötét és mérsékelten szellőző legyen! Az abroncsokat és felniket tárolás előtt ajánlatos alaposan lemosni, megtisztítani. Gumiápoló szerekkel való kezelés lehetséges, de nem kötelező.

Ha az autó egész télen használaton kívül van és garázsban áll, a legjobb, ha felbakolja. Ekkor az abroncsok nem terhelődnek egy ponton hónapokon keresztül. Ha erre nincs lehetőség, akkor autósboltokban, benzinkutakon kapható gumiápolóval érdemes az abroncsok oldalfalát bekenni. A szilikon erre a célra nem ajánlott. Javasolt továbbá, hogy az abroncsokba fél barral nagyobb nyomás legyen beállítva, amit újra használatba vételkor természetesen vissza kell állítani a normál gyári értékre.


Több helyen is ezt a gumikezelési módot láttam leírva: az oldalfalat kell védő/ápoló szerrel bekenni. De én nem értem: a futófelület ugyanabból az anyagból van, miert nem kell azt is ápolni, óvni? Ha nem az egész gumi anyagát ápolom, akkor van-e értelme CSAK az oldalfalakat védni? A futófelület is megöregedhet, megrepedezhet, elavulhat. Tudom, csúszóssá lenne ha bekennénk, de mégegyszer: akkor van értelme csak egy részét kezelni?

Mert a radiál szerkezete a futófelület és az oldalfal tekintetében más és más.  
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.