Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4199857 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7950 Dátum: 2008.11.22 20:39:30 »
Ma vettem a bontóba 200 Ft-ért csavarokat (bontottat) E12-eshez.
Gumikat sikerült lebótolni?  ::)

Igen, köszönjük szépen. :clap:
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7951 Dátum: 2008.11.22 20:41:50 »
Ma vettem a bontóba 200 Ft-ért csavarokat (bontottat) E12-eshez.

Akció van új gyári lemezfelnikre:

Yaris 2006-tól :           8000/db
Avensis 2003-tól :      10000/db
               D-Cat :       10500/db
Auris:                        10500/db

Telefonszám ha érdekel valakit: 06-30-238-7771
Taby mesternel elfogytak a keszletek szal hajtom tovabb az Auris felnit / gumit
Ez merre van helyileg?
XIX. ker. Madaarassy László u. 9.
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

keri

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 272
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7952 Dátum: 2008.11.22 21:09:09 »
Sziasztok!
Eladó 4 db téli gumi acélfelnivel. 4 furatos acélfelni némi felületi rozsdafolttal, de tökéletes állapotban. 2005-ös Corolla TS-en használt 2 telet (rövid időszakot :laugh: )
A gumik: 195/60/R15 Kumho KW 7400. Állapot min. 90-95%-os, tökéletes állapot!
55.000 Ft
Tel: 06702522242

 
És csak a gumi??  :whistling:
95 Toyota Carina E 1,6 (151)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7953 Dátum: 2008.11.23 15:34:53 »
Érdeklődöm, hogy Autosock téren van-e tapasztalat.
Most, hogy téli idő van érdekelne, hogy mennyire válik be ez a hólánchelyettesitő....

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7954 Dátum: 2008.11.23 16:10:52 »
Idézet
Taby mesternel elfogytak a keszletek szal hajtom tovabb az Auris felnit / gumit
Ez merre van helyileg?

Szerk: egyebkent beszaras, de mar a masodik helyrol hivnak visza, hogy vagy nincs vagy majd csak jovo het "valamikor". Akinel van az meg arany aron adja

Adjál pontos méretet, hét elejére lesz árad tőlem is. Ne félj összehozzuk a dolgot, ha lehet.
Koszi, idokozben talaltam egy normalis helyet ahol arban is okek meg van felni es gumo is. 15os Misi alpin A3 komplett kereken 27000 - ez nem olyan jo ha kol emlekszem mint a taby fele arak, de lagalabb nem kell tobb helyre menni.
Kedd este van csak idopont ugyan, addig kattog az ABS  :wacko:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7955 Dátum: 2008.11.23 17:53:35 »
Bocs sracok de ide is elhintem a kerdest.

Most Aurishoz kene info hogy milyen kerekcsavarok vannak ha acel felnivel szallitjak? Melyik tipuse jo meg hozza, hogy esetleg ugy keressem - esetleg a 98as Avensis-e? Pontos meretek?

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7956 Dátum: 2008.11.24 15:33:17 »
Idézet
Taby mesternel elfogytak a keszletek szal hajtom tovabb az Auris felnit / gumit
Ez merre van helyileg?

Szerk: egyebkent beszaras, de mar a masodik helyrol hivnak visza, hogy vagy nincs vagy majd csak jovo het "valamikor". Akinel van az meg arany aron adja

Adjál pontos méretet, hét elejére lesz árad tőlem is. Ne félj összehozzuk a dolgot, ha lehet.
Koszi, idokozben talaltam egy normalis helyet ahol arban is okek meg van felni es gumo is. 15os Misi alpin A3 komplett kereken 27000 - ez nem olyan jo ha kol emlekszem mint a taby fele arak, de lagalabb nem kell tobb helyre menni.
Kedd este van csak idopont ugyan, addig kattog az ABS  :wacko:

Ahogy gondolod, nálam is egyben lett volna a dolog. A gumi választás egyébként jó!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7957 Dátum: 2008.11.24 16:46:59 »
TotalCar, gumidoktor:
"

Kedves Zsolti!

Az autón éppen nem használt, de kerékre szerelt abroncsok esetében egymásra fektetve vagy felfüggesztve ajánlott azok tárolása. Leszerelt abroncsokat állítva és időnként forgatva ajánlott tárolni.

Mindkét esetre igaz, hogy a tárolóhelyiség hűvös, száraz, sötét és mérsékelten szellőző legyen! Az abroncsokat és felniket tárolás előtt ajánlatos alaposan lemosni, megtisztítani. Gumiápoló szerekkel való kezelés lehetséges, de nem kötelező.

Ha az autó egész télen használaton kívül van és garázsban áll, a legjobb, ha felbakolja. Ekkor az abroncsok nem terhelődnek egy ponton hónapokon keresztül. Ha erre nincs lehetőség, akkor autósboltokban, benzinkutakon kapható gumiápolóval érdemes az abroncsok oldalfalát bekenni. A szilikon erre a célra nem ajánlott. Javasolt továbbá, hogy az abroncsokba fél barral nagyobb nyomás legyen beállítva, amit újra használatba vételkor természetesen vissza kell állítani a normál gyári értékre.

Üdv:

Gumidoki"


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7958 Dátum: 2008.11.24 17:44:06 »
TotalCar, gumidoktor:
"

Kedves Zsolti!

Az autón éppen nem használt, de kerékre szerelt abroncsok esetében egymásra fektetve vagy felfüggesztve ajánlott azok tárolása. Leszerelt abroncsokat állítva és időnként forgatva ajánlott tárolni.

Mindkét esetre igaz, hogy a tárolóhelyiség hűvös, száraz, sötét és mérsékelten szellőző legyen! Az abroncsokat és felniket tárolás előtt ajánlatos alaposan lemosni, megtisztítani. Gumiápoló szerekkel való kezelés lehetséges, de nem kötelező.

Ha az autó egész télen használaton kívül van és garázsban áll, a legjobb, ha felbakolja. Ekkor az abroncsok nem terhelődnek egy ponton hónapokon keresztül. Ha erre nincs lehetőség, akkor autósboltokban, benzinkutakon kapható gumiápolóval érdemes az abroncsok oldalfalát bekenni. A szilikon erre a célra nem ajánlott. Javasolt továbbá, hogy az abroncsokba fél barral nagyobb nyomás legyen beállítva, amit újra használatba vételkor természetesen vissza kell állítani a normál gyári értékre.

Üdv:

Gumidoki"



Korrekt, ennyi!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

hamat5

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
    • YO5CRQ weblapja
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7959 Dátum: 2008.11.24 19:20:36 »
TotalCar, gumidoktor:
"

Kedves Zsolti!

Az autón éppen nem használt, de kerékre szerelt abroncsok esetében egymásra fektetve vagy felfüggesztve ajánlott azok tárolása. Leszerelt abroncsokat állítva és időnként forgatva ajánlott tárolni.

Mindkét esetre igaz, hogy a tárolóhelyiség hűvös, száraz, sötét és mérsékelten szellőző legyen! Az abroncsokat és felniket tárolás előtt ajánlatos alaposan lemosni, megtisztítani. Gumiápoló szerekkel való kezelés lehetséges, de nem kötelező.

Ha az autó egész télen használaton kívül van és garázsban áll, a legjobb, ha felbakolja. Ekkor az abroncsok nem terhelődnek egy ponton hónapokon keresztül. Ha erre nincs lehetőség, akkor autósboltokban, benzinkutakon kapható gumiápolóval érdemes az abroncsok oldalfalát bekenni. A szilikon erre a célra nem ajánlott. Javasolt továbbá, hogy az abroncsokba fél barral nagyobb nyomás legyen beállítva, amit újra használatba vételkor természetesen vissza kell állítani a normál gyári értékre.


Több helyen is ezt a gumikezelési módot láttam leírva: az oldalfalat kell védő/ápoló szerrel bekenni. De én nem értem: a futófelület ugyanabból az anyagból van, miert nem kell azt is ápolni, óvni? Ha nem az egész gumi anyagát ápolom, akkor van-e értelme CSAK az oldalfalakat védni? A futófelület is megöregedhet, megrepedezhet, elavulhat. Tudom, csúszóssá lenne ha bekennénk, de mégegyszer: akkor van értelme csak egy részét kezelni?
73 de Zoli / YO5CRQ

_____________________________________________________
2007 Avensis II Luna Station Wagon 2.0 D-4D Brocade Red

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7960 Dátum: 2008.11.24 19:32:40 »
Több helyen is ezt a gumikezelési módot láttam leírva: az oldalfalat kell védő/ápoló szerrel bekenni. De én nem értem: a futófelület ugyanabból az anyagból van, miert nem kell azt is ápolni, óvni? Ha nem az egész gumi anyagát ápolom, akkor van-e értelme CSAK az oldalfalakat védni? A futófelület is megöregedhet, megrepedezhet, elavulhat. Tudom, csúszóssá lenne ha bekennénk, de mégegyszer: akkor van értelme csak egy részét kezelni?
Az auto sulya allatt a gumi kihuplisodik. Majd tovahaladva a hupli visszamegy. Ez egy allando, ritmikus gyurodest jelent az oldalfalon. Ezert ott nagyobb a gyurodesnek van kiteve, mint a futofeluleten, ahol jellemzoen inkabb erintkezes utjan kopik. Ezert aztan jo, ha az oldalfal rugalmas marad. Szerintem  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7961 Dátum: 2008.11.24 19:49:40 »
Ráadásul a futófelület jóval vastagabb. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen leápolt gumi eléggé csúszna, amíg le nem kopik a kence.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7962 Dátum: 2008.11.24 19:54:02 »
Ráadásul a futófelület jóval vastagabb. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen leápolt gumi eléggé csúszna, amíg le nem kopik a kence.
Elég mélyen beivódhat a gumi kissé porózus szerkezete miatt a cuccli. Illetve Én úgy vagyok vele, hogy a gumi mikor kezd repedezni ezzel is felhívja magára a figyelmet, hogy időszerű a csere. Mert azért 2-3 év után nem repedezik...

benoka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
    • webeno
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7963 Dátum: 2008.11.24 19:55:43 »
sziasztok,

most nemreg vasarolt 97es camry 2.2hoz 205/65 R15 az alap gumi, felni van - elso autom - hol erdemes gumit vasarolni (olcsot es jot)?

eloreis koszi!

ben
Toyota Camry 2.2 GL(1995)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7964 Dátum: 2008.11.24 20:21:18 »
sziasztok,

most nemreg vasarolt 97es camry 2.2hoz 205/65 R15 az alap gumi, felni van - elso autom - hol erdemes gumit vasarolni (olcsot es jot)?

eloreis koszi!

ben
üdv,

Hát előljáróban autód kerékmérete nem a legolcsóbb. Sőtt igencsak zúzós árakkal bír. Sajna a 16"os váltómérete a 215/55r16 mégdrágább.
205/65r15 gumóból amit pesti, budai átvétellel tudok esetleg ajánlani, jóminőségűt:
Dunlop M3 20100/db
Pirelli Snowsport  20400/db
Kléber Krisalp HP 17700/db