Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4171453 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7635 Dátum: 2008.10.25 15:13:38 »
A PZeroNero-ról meg engem lebeszéltek; a Clio kupába ezzel a gumival mennek, és egy ismerősöm részt vett abban, és a szponzortól kapott utcára is 2szettet. Igen, kettőt, mert az első szett ~25ezret bírt, a másodikat meg eladta, és vett Yokohamát... Mondván ha már kopik, akkor tapadjon rendesen :1eye:

Én is a PZERO Nero és a Parada között vacillálok... ::)

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7636 Dátum: 2008.10.25 20:33:30 »
Nekem akkor 1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v kellene es megkoszonnem, ha ajanlanatok gumist Bp n aki megnezne a felnimet, meg a futomuvet is atnezetnem...hetfon Pesten leszeak. Csutortokon indulnek Munchenbe ha addig mindent lezongoraznank boldog lennek... En voltam a romaniai katyus...
Avensis 2.0 D4D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7637 Dátum: 2008.10.25 21:25:28 »

Hétfőn csak találunk valahol egyet. Mi történt?

Privi ment
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7638 Dátum: 2008.10.25 22:23:04 »
És még egy: ha csak azért akarsz 16"-t venni, mert jól néz ki, akkor egyből 17est vegyél, mert bántani fogja a szemedet, és őrlöd magad, hogy miért nem............  :clap:

Jaja :yes:



[a csatolmányt egy admin törölte]

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7639 Dátum: 2008.10.27 08:34:33 »
Üdv,

kérhetnék ajánlatot Continental Wintercontact TS800 185/65R14-re is?
ADAC teszt alapján elég jó... (havon keveset használnám)
De le is lehet róle beszélni :-)

Köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7640 Dátum: 2008.10.27 10:35:15 »
Üdv,

kérhetnék ajánlatot Continental Wintercontact TS800 185/65R14-re is?
ADAC teszt alapján elég jó... (havon keveset használnám)
De le is lehet róle beszélni :-)

Köszönöm!
Kérdeztem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7641 Dátum: 2008.10.27 11:49:31 »
én is kérnk  1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v-re ajánlatot...
Avensis 2.0 D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7642 Dátum: 2008.10.27 12:10:48 »
én is kérnk  1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v-re ajánlatot...
Kérdeztem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7643 Dátum: 2008.10.27 18:35:07 »
Hűűűűűüüü!!! Pirelli Pzero Nero?! Én sem sajnálom a jó gumit az autótól, de ez nem túlzás egy kicsit egy 1,4-es Corollára? Ezt a gumit már extrém sportos autókra készítik ha jól tudom. Ezzel a /45 mérettel úgy fog rázni, mint egy taliga.

Miért lenne túlzás ez egy 1.4-es autóra ?
Amúgy meg mi köze a motor hengerűrtalmanának a gumi minőségéhez ????

Ez egy nagyon jó minőségű gumi, utcai használatra is kiváló, többszörös teszt (ADAC 2006) győztes.

205/55 R16-ban kapható. 195/55 R16-os méretben nem találtam.

Teljesen igazad van abban, hogy aránylag kis motoros autóra is jó választás a csúcs gumi, ha az ember megengedheti magának. Elvégre kanyarodni, fékezni stb. a kis motoros autóval is kell, és minél jobb a gumi, annál nagyobb a biztonság, ez tiszta sor.

És a P Zero Nero szerintem is kiváló, bár tényleg gyorsan kopik, de talán ez a te viszonylag könnyű és nem annyira extrém stílusban hajtott autódon kevésbé fog észrevevődni.

Viszont méretből nem az általad írtak, hanem a 205/50x16 lenne a jó választás - ez gyakorlatilag pontos váltómérete a gyári 195/60x15-nek. Van is belőle P Zero Nero.

Ami az ET-t illeti, ne nagyon variálj vele, mert egyrészt tényleg pluszban terheli a futóművet, másrészt ha nagyon kijjebb jön a kerék széle, csakugyan beleérhet a kasztniba. Pár mm eltérés oké, de több ne nagyon legyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7644 Dátum: 2008.10.27 18:41:10 »
Nekem akkor 1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v kellene es megkoszonnem, ha ajanlanatok gumist Bp n aki megnezne a felnimet, meg a futomuvet is atnezetnem...hetfon Pesten leszeak. Csutortokon indulnek Munchenbe ha addig mindent lezongoraznank boldog lennek... En voltam a romaniai katyus...

Én gyakran járok arra, tudom, micsoda kráterek vannak ott helyenként az utakon. Azt is tudom, mekkora gödröket kibír még a felni/gumi anélkül, hogy eldeformálódna/kidurranna... Ha veled mégis ez történt, akkor az iszonyú nagy gödör kellett hogy legyen, óriási ütést kaphatott a kerék, meg persze a futómű. Én egy ilyen felnivel biztosan nem indulnék neki Münchennek, okvetlen keress gumist, aki alaposan megnézi, hogy nem üt-e, nem repedt-e stb. Nomeg persze futóművest is. Nézd meg például a www.startfelni.hu oldalt, ott találsz gumit is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7645 Dátum: 2008.10.28 05:16:39 »
én is kérnk  1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v-re ajánlatot...
Sajna még Hollandusoknál sincs 91V :(

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7646 Dátum: 2008.10.28 05:20:35 »

Hétfőn csak találunk valahol egyet. Mi történt?

Privi ment
Hollandiából  lenne csak. ha múlthét elején szóltál volna akkor kb 32be megállt volna, mert pont volt kontaktom gumiért... most 37 körül lenne... az meg horror.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7647 Dátum: 2008.10.28 09:48:57 »


És a P Zero Nero szerintem is kiváló, bár tényleg gyorsan kopik,

Mihez kepest? A konkurenciahoz merve biztosan nem. Egy fuel saver gumihoz merten minden bizonnyal. Azok a gumik, amik ennyit tudnak szinte mind hamarabb elkopnak(vagy nem tudnak tobbet  :whistling:), ezt tapasztalatbol irom.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

heimsz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7648 Dátum: 2008.10.28 15:11:35 »
Nekem akkor 1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v kellene es megkoszonnem, ha ajanlanatok gumist Bp n aki megnezne a felnimet, meg a futomuvet is atnezetnem...hetfon Pesten leszeak. Csutortokon indulnek Munchenbe ha addig mindent lezongoraznank boldog lennek... En voltam a romaniai katyus...

Én gyakran járok arra, tudom, micsoda kráterek vannak ott helyenként az utakon. Azt is tudom, mekkora gödröket kibír még a felni/gumi anélkül, hogy eldeformálódna/kidurranna... Ha veled mégis ez történt, akkor az iszonyú nagy gödör kellett hogy legyen, óriási ütést kaphatott a kerék, meg persze a futómű. Én egy ilyen felnivel biztosan nem indulnék neki Münchennek, okvetlen keress gumist, aki alaposan megnézi, hogy nem üt-e, nem repedt-e stb. Nomeg persze futóművest is. Nézd meg például a www.startfelni.hu oldalt, ott találsz gumit is.


Marosvásárhelynál történt az "elkerülőn" Csíkszereda felé. Este 11 körül értem oda. Kb 70 km-vel mentem.Jött szembe egy autó és esélyem sem volt kikerülni...A felni kicsit deformálódott...azt ott megcsináltattam, de mindenképp megnézetem itt is...a gumit is javították de most nézem az újat rá...azon gondolkozom veszek egy új felnit gumival...ez meg megy pótkeréknek...   De azt hiszem az lesz a legjobb, ha felrakom a téligumikat, Münchenbe úgyis mindig hűvösebb van...nem nagyon találok nyárigumit ebben a méretben, mindenki 1-2 hét múlva tudja csak szállítani...
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.28 16:21:00 írta heimsz »
Avensis 2.0 D4D

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7649 Dátum: 2008.10.28 21:07:23 »
Nekem akkor 1db 215/50`r17 Good Year ntc 5 91 v kellene es megkoszonnem, ha ajanlanatok gumist Bp n aki megnezne a felnimet, meg a futomuvet is atnezetnem...hetfon Pesten leszeak. Csutortokon indulnek Munchenbe ha addig mindent lezongoraznank boldog lennek... En voltam a romaniai katyus...

Én gyakran járok arra, tudom, micsoda kráterek vannak ott helyenként az utakon. Azt is tudom, mekkora gödröket kibír még a felni/gumi anélkül, hogy eldeformálódna/kidurranna... Ha veled mégis ez történt, akkor az iszonyú nagy gödör kellett hogy legyen, óriási ütést kaphatott a kerék, meg persze a futómű. Én egy ilyen felnivel biztosan nem indulnék neki Münchennek, okvetlen keress gumist, aki alaposan megnézi, hogy nem üt-e, nem repedt-e stb. Nomeg persze futóművest is. Nézd meg például a www.startfelni.hu oldalt, ott találsz gumit is.

Marosvásárhelynál történt az "elkerülőn" Csíkszereda felé. Este 11 körül értem oda. Kb 70 km-vel mentem.Jött szembe egy autó és esélyem sem volt kikerülni...A felni kicsit deformálódott...azt ott megcsináltattam, de mindenképp megnézetem itt is...a gumit is javították de most nézem az újat rá...azon gondolkozom veszek egy új felnit gumival...ez meg megy pótkeréknek...   De azt hiszem az lesz a legjobb, ha felrakom a téligumikat, Münchenbe úgyis mindig hűvösebb van...nem nagyon találok nyárigumit ebben a méretben, mindenki 1-2 hét múlva tudja csak szállítani...
Hát sajnos csak 91W-ben van elérhető.