Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4202795 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

01010011

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7425 Dátum: 2008.09.11 08:28:50 »
Nem is igen van most szezonja, majd január környékén lesznek bizonyára érdekesebb árak is. Illetve ha kell még kérek árat más nagykerekből is, amelyekhez nincs direkt hozzáférésem... ha a közeljövőben gumóvásárláson lennél. Most talán télibe volnának inkább ajánlatok :D

Télim van, már a jövő nyárra gondolok.
Majd jelentkezem, köszönöm.

leszilaci

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7426 Dátum: 2008.09.11 11:49:15 »
Tyjú de érezni hogy nem 28 hanem 18 fok van odakint :whistling:
ugye?!
mindjárt növekszik a fogyi is ;)  :flowers:

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7427 Dátum: 2008.09.11 16:17:34 »
ugye?!
mindjárt növekszik a fogyi is ;)  :flowers:

Az nem növekedett :saddam: most visszament 10,5-ről 10,4re :stuart:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7428 Dátum: 2008.09.11 16:43:34 »
ugye?!
mindjárt növekszik a fogyi is ;)  :flowers:

Az nem növekedett :saddam: most visszament 10,5-ről 10,4re :stuart:
De a bicajjal megtett km-eket ne számítsd bele fogyidba. :tt2: :tt2:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7429 Dátum: 2008.09.11 18:18:20 »
Tyjú de érezni hogy nem 28 hanem 18 fok van odakint :whistling:
ugye?!
mindjárt növekszik a fogyi is ;)  :flowers:

De ez tényleg ennyire törvényszerű? Látod a különbséget a fedcomp kiírásán?

Amúgy olyasmi rémlik, hogy a túl meleg sem jó a motornak, a teljesítmény csökken, a fogyasztás nő. Olyasmi rémlik, hogy a 20 fok környéke az optimális.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7430 Dátum: 2008.09.12 10:08:50 »

De a bicajjal megtett km-eket ne számítsd bele fogyidba. :tt2: :tt2:

Ha azt is belevenném akkor 5.2 lenne :tt2:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7431 Dátum: 2008.09.12 11:00:53 »

De a bicajjal megtett km-eket ne számítsd bele fogyidba. :tt2: :tt2:

Ha azt is belevenném akkor 5.2 lenne :tt2:
Nekem meg még annyi se lenne itt Nyíregyen jól lehet kirikpirezni...  :tt2: :tt2: :tt2: de mostmár jönnek a karhatalmiak és  :2guns: :2guns: :2guns: a seggünk mer  :offtopic:

leszilaci

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7432 Dátum: 2008.09.12 11:01:12 »

De ez tényleg ennyire törvényszerű? Látod a különbséget a fedcomp kiírásán?

Amúgy olyasmi rémlik, hogy a túl meleg sem jó a motornak, a teljesítmény csökken, a fogyasztás nő. Olyasmi rémlik, hogy a 20 fok környéke az optimális.
én úgy tapasztaltam,h számít, itt ki is fejtettem, le is fényképeztem:
1
2

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7433 Dátum: 2008.09.12 14:42:53 »

De ez tényleg ennyire törvényszerű? Látod a különbséget a fedcomp kiírásán?

Amúgy olyasmi rémlik, hogy a túl meleg sem jó a motornak, a teljesítmény csökken, a fogyasztás nő. Olyasmi rémlik, hogy a 20 fok környéke az optimális.
én úgy tapasztaltam,h számít, itt ki is fejtettem, le is fényképeztem:
1
2


De azt te is tudod, hogy ekkora eltérést simán okozhat eltérő útburkolat vagy eltérő széljárás is. Szóval korántsem biztos, hogy a két leírt eset közötti különbség a hőmérséklet-eltérésnek volt betudható.

Én amúgy tényleg inkább azt tapasztaltam, hogy ilyen 15-20 fok között az autó kevesebbet fogyaszt, mint nagy melegben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7434 Dátum: 2008.09.12 14:54:48 »
Egy pár héttel ezelőtti német AB-ben volt egy teszt az üzemanyag-takarékosnak kikiáltott gumikról, ami pl. leszilacit biztosan érdekelni fogja  :yes: ... Meg, gondolom, másokat is.

Két dolgot mértek a tesztben: egyrészt ugye a fogyasztást - másrészt hogy miként viselkednek ezek a csökkentett gördülési ellenállású gumik vizes úton, milyenek a fékezési és aquaplaning jellemzőik.

A méret 195/65x15 volt, és referenciaként, nem-energiatakarékos gumik képviselőjeként egy Dunlop SP Sport Fastresponse szerepelt. A többiek: Michelin Energy Saver, Nokian H, Pirelli Cinturato P6, Fulda EcoControl, Firestone Firehawk TZ 200, és Conti EcoContact 3.

A fogyasztást zárt pályán mérték, egyenlő arányban 50-es, 100-as és 130-as tempóval haladva; a tesztautó egy benzines Golf volt. Elég komoly eltérések jöttek ki! A Michelin nyert, 6.59-es átlagfogyasztással; a Fulda 6.63-at, Nokian 6.70-et, Conti 6.71-et, Pirelli 6.85-öt, Firestone 6.94-et evett - míg az elvileg nem takarékos Dunlop 6.88-at, tehát a tanulság az, hogy gumi és gumi között komoly fogyasztás eltérés lehet, ugyanakkor viszont korántsem minden spórol, amit spórolósnak hirdetnek  :whistling: ... De a Michelin és a Fulda pl. biztosan.

És ami jó hír, hogy vizes úton sem kell már félni tőlük  :yes: ! Továbbiakban csak a két legtakarékosabb gumira koncentrálva: 100 kmh tempóról vizes úton a Dunlop 64.1 méteres fékutat produkált; ehhez képest a Michelin alig rosszabb 64.3-at, és a Fulda is elfogadható 66.2-t. (A Nokian volt a legrosszabb, 70.7 méterrel.)

Aquaplaning: a Dunlop 88.0 kmh sebességnél úszott fel; a Michelin 85.3-nál, a Fulda 82.3-nál, ezek sem perdöntő különbségek.

A Michelin Energy Saver tehát ennek alapján tényleg mindentudó nyári guminak tűnik a hétköznapokra  :yes: ... És a Fulda is teljesen vállalható, pláne ha hozzávesszük, hogy mennyivel olcsóbb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

diegho

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7435 Dátum: 2008.09.14 11:36:25 »
sziasztok

taby már válaszolt egy másik topicban, de megkérdezem itt is, hátha tud valaki olcsón téligumit szerezni. Még nem biztos, hogy szükséges lesz rá, mert a Semperit Wintergrip-ek kb a határon vannak, egy gumissal meg akarom nézetni, hogy kibírja még a telet, vagy sem. Amennyiben azt mondja, hogy bizony szükségem lesz új gumikra, akkor valami értelmes gumit kell szereznem ami nem túl drága. taby írt pár árat pesti és nyíregyházai átvételre, ez szép és jó csak én nagykanizsa mellett lakom, tehát pont az ország másik végén, tud valaki erre olcsó gumist? Vagy olyan boltot akik 4db rendelés esetén futárral kiküldik? Előre is köszi. Hja még el nem felejtem Carina-e az alany 14" gyári felnikkel.
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.14 11:40:29 írta diegho »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7436 Dátum: 2008.09.14 12:07:24 »
sziasztok

taby már válaszolt egy másik topicban, de megkérdezem itt is, hátha tud valaki olcsón téligumit szerezni. Még nem biztos, hogy szükséges lesz rá, mert a Semperit Wintergrip-ek kb a határon vannak, egy gumissal meg akarom nézetni, hogy kibírja még a telet, vagy sem. Amennyiben azt mondja, hogy bizony szükségem lesz új gumikra, akkor valami értelmes gumit kell szereznem ami nem túl drága. taby írt pár árat pesti és nyíregyházai átvételre, ez szép és jó csak én nagykanizsa mellett lakom, tehát pont az ország másik végén, tud valaki erre olcsó gumist? Vagy olyan boltot akik 4db rendelés esetén futárral kiküldik? Előre is köszi. Hja még el nem felejtem Carina-e az alany 14" gyári felnikkel.
Melyik gumó érdekelne? Megnézem hogyér lenne a kiszállítás.

diegho

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7437 Dátum: 2008.09.14 12:28:40 »
sziasztok

taby már válaszolt egy másik topicban, de megkérdezem itt is, hátha tud valaki olcsón téligumit szerezni. Még nem biztos, hogy szükséges lesz rá, mert a Semperit Wintergrip-ek kb a határon vannak, egy gumissal meg akarom nézetni, hogy kibírja még a telet, vagy sem. Amennyiben azt mondja, hogy bizony szükségem lesz új gumikra, akkor valami értelmes gumit kell szereznem ami nem túl drága. taby írt pár árat pesti és nyíregyházai átvételre, ez szép és jó csak én nagykanizsa mellett lakom, tehát pont az ország másik végén, tud valaki erre olcsó gumist? Vagy olyan boltot akik 4db rendelés esetén futárral kiküldik? Előre is köszi. Hja még el nem felejtem Carina-e az alany 14" gyári felnikkel.
Melyik gumó érdekelne? Megnézem hogyér lenne a kiszállítás.


megnéztem amiket ajánlottál, a kléber árban is szimpi és mintázatban is.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7438 Dátum: 2008.09.14 12:45:14 »
sziasztok

taby már válaszolt egy másik topicban, de megkérdezem itt is, hátha tud valaki olcsón téligumit szerezni. Még nem biztos, hogy szükséges lesz rá, mert a Semperit Wintergrip-ek kb a határon vannak, egy gumissal meg akarom nézetni, hogy kibírja még a telet, vagy sem. Amennyiben azt mondja, hogy bizony szükségem lesz új gumikra, akkor valami értelmes gumit kell szereznem ami nem túl drága. taby írt pár árat pesti és nyíregyházai átvételre, ez szép és jó csak én nagykanizsa mellett lakom, tehát pont az ország másik végén, tud valaki erre olcsó gumist? Vagy olyan boltot akik 4db rendelés esetén futárral kiküldik? Előre is köszi. Hja még el nem felejtem Carina-e az alany 14" gyári felnikkel.
Melyik gumó érdekelne? Megnézem hogyér lenne a kiszállítás.


megnéztem amiket ajánlottál, a kléber árban is szimpi és mintázatban is.
3000Ft lenne a 4 gumó kiszállítása utánvéttel 14"os méretben. Mert elvileg egy csomagba be lehet őket szuszakolni. Ha érdekel akkor küldj egy Pü.t

diegho

  • Vendég
Re: Gumik és felnik
« Válasz #7439 Dátum: 2008.09.14 19:39:39 »
sziasztok

taby már válaszolt egy másik topicban, de megkérdezem itt is, hátha tud valaki olcsón téligumit szerezni. Még nem biztos, hogy szükséges lesz rá, mert a Semperit Wintergrip-ek kb a határon vannak, egy gumissal meg akarom nézetni, hogy kibírja még a telet, vagy sem. Amennyiben azt mondja, hogy bizony szükségem lesz új gumikra, akkor valami értelmes gumit kell szereznem ami nem túl drága. taby írt pár árat pesti és nyíregyházai átvételre, ez szép és jó csak én nagykanizsa mellett lakom, tehát pont az ország másik végén, tud valaki erre olcsó gumist? Vagy olyan boltot akik 4db rendelés esetén futárral kiküldik? Előre is köszi. Hja még el nem felejtem Carina-e az alany 14" gyári felnikkel.
Melyik gumó érdekelne? Megnézem hogyér lenne a kiszállítás.


megnéztem amiket ajánlottál, a kléber árban is szimpi és mintázatban is.
3000Ft lenne a 4 gumó kiszállítása utánvéttel 14"os méretben. Mert elvileg egy csomagba be lehet őket szuszakolni. Ha érdekel akkor küldj egy Pü.t

okés még jövő héten jelzem, ha kell, nem tudom mikor lesz időm elmenni egy gumishoz megnézetni a mostaniakat.