Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4209639 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Gumik és felnik
« Válasz #7245 Dátum: 2008.05.20 10:28:46 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kis_andras"
205/55r16-ra szeretnék egy nagyonjó árat :nagymosoly:

eagle f1, pirelli p7, nokian nre a 3esélyes, de minden alternatíva érdekel!
elõre is köszi


Lekérdeztem, árak nemsokára.


Elõre is köszönöm! De amúgy minden érdekel amit jó vételnek tartasz, amúgy Off Lagunára lesz :nyelv:

Pirelli P7 V 21000/stück pesti/budai átvétellel készletrõl
Dunlop SP Fastresponse 20900/db hasonló konstrukcióba
Illetve
Volna 2db Federal ebbe a méretbe 11000/db áron.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Gumik és felnik
« Válasz #7246 Dátum: 2008.05.20 11:18:35 »
taby!

írtam mailt a gmailra. láttad ???
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Gumik és felnik
« Válasz #7247 Dátum: 2008.05.20 11:26:27 »
Idézetet írta: "Tamás69"
taby!

írtam mailt a gmailra. láttad ???

Már ment reakció rája, csak volt kis átfutási ideje.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Gumik és felnik
« Válasz #7248 Dátum: 2008.05.20 14:04:42 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kis_andras"
205/55r16-ra szeretnék egy nagyonjó árat :nagymosoly:

eagle f1, pirelli p7, nokian nre a 3esélyes, de minden alternatíva érdekel!
elõre is köszi

Most csak ezt tudtam jóárasítani:
Good Year Ventura H  15.500.- HUF



Az adataidat pm-be elküldenéd? Eddig nyerõ vagy, de nézelõdik az úriember is, aki márkatársad....
Ö ö ö, még valami, ez ugye brutto ár áfás számlával?
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7249 Dátum: 2008.05.20 15:07:17 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kis_andras"
205/55r16-ra szeretnék egy nagyonjó árat :nagymosoly:
eagle f1, pirelli p7, nokian nre a 3esélyes, de minden alternatíva érdekel!
elõre is köszi

Most csak ezt tudtam jóárasítani:
Good Year Ventura H  15.500.- HUF

Az adataidat pm-be elküldenéd? Eddig nyerõ vagy, de nézelõdik az úriember is, aki márkatársad....
Ö ö ö, még valami, ez ugye brutto ár áfás számlával?

Természetesen.
pannon 2nulla8-73kettõ0
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7250 Dátum: 2008.05.21 09:23:35 »
Idézetet írta: "kis_andras"
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "kis_andras"
205/55r16-ra szeretnék egy nagyonjó árat :nagymosoly:

eagle f1, pirelli p7, nokian nre a 3esélyes, de minden alternatíva érdekel!
elõre is köszi


Lekérdeztem, árak nemsokára.


Elõre is köszönöm! De amúgy minden érdekel amit jó vételnek tartasz, amúgy Off Lagunára lesz :nyelv:


És kívántak:
205/55 R16
Dunlop SP01 H  19.000
Good Year F1 W  19.500
Pirelli P7 V  20.000
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Gumik és felnik
« Válasz #7251 Dátum: 2008.05.24 19:26:31 »
Hány évig ildomos használni a michi energi 3A-t, most néztem 3402-es dotszáma van, számításaim szerint 3 éve vehette az elõzõ tulaj, bizti akcióban, kicsit túltárolva (de meg fogom érdeklõdni, holnap úgyis talákszunk) namost ez az egyébként is csodásan tapadó gumi mit tudhat 6 évesen :rolleyes:  :kormom:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7252 Dátum: 2008.05.28 09:44:23 »
Idézetet írta: "tutinet"
Lehet, hogy már volt szó róla :
Mivel csak a padláson van helyem ott tárolom a téli gumikat. Meg 2 db  nyárit is ami tartalék.
Semmi fény nem jut be a padlásra szinte de tényleg nyugodtan tárolhatom ott ezeket ?
Lefujtam mindet szilikonnal (tuskóba kapható gumiápoló), az hogy nagy meleg van esetleg 35 fok is lehet a padláson ez nem árt a gumiknak ???

Ilik sötét, de szellõzõ helyen tárolni és szélsõséges hõmérsékletnek nem kitenni. Ez szobahõmérsékletet jelen: 20-22 C fok. A padlás hõfoka nem használ a guminak, hajnalban ugyanis 10-17 C fokra hûl le a padlás is...
A gumiápoló nem kizárólag szilikont tartalmaz. A szilikon spray  az igen.

Ha felnin van, akkor max. kettesével egymásra fektetve, ha felni nélkül, akkor állítva kell tárolni, és az állított abroncsokat idõnként meg kell forgatni, hogy nem egy helyen nyomódjon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7253 Dátum: 2008.05.30 12:22:46 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Hány évig ildomos használni a michi energi 3A-t, most néztem 3402-es dotszáma van, számításaim szerint 3 éve vehette az elõzõ tulaj, bizti akcióban, kicsit túltárolva (de meg fogom érdeklõdni, holnap úgyis talákszunk) namost ez az egyébként is csodásan tapadó gumi mit tudhat 6 évesen :rolleyes:  :kormom:


Ezt nem lehet ilyen pontosan megmondani, de nyári guminál, feltételezve hogy jó minõségû gumiról beszélünk, 7-8 évet szoktak szélsõ értékként említeni. Ez bõven minõségi gumi, úgyhogy szvsz ha a futófelület OK, akkor ezt, és még a következõ szezont lehúzhatod velük.

Ez az Energy&tapadás kérdés kissé túl van lihegve szvsz. Nedves úton egy picit jobban észnél kell lenni vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7254 Dátum: 2008.05.30 12:26:10 »
Idézetet írta: "tutinet"
Lehet, hogy már volt szó róla :

Mivel csak a padláson van helyem ott tárolom a téli gumikat. Meg 2 db  nyárit is ami tartalék.

Semmi fény nem jut be a padlásra szinte de tényleg nyugodtan tárolhatom ott ezeket ?

Lefujtam mindet szilikonnal (tuskóba kapható gumiápoló), az hogy nagy meleg van esetleg 35 fok is lehet a padláson ez nem árt a gumiknak ???


Ha nincs kitéve direkt napsugárzásnak, továbbá csapadéknak, akkor OK. A szilikon is OK, ha a flakon oldalára ráírták, hogy gumi cuccok ápolására is alkalmas. És ahogy Trotter is írja, ha felni nélkül vannak, akkor állítva (valaminek nekitámasztva) kell õket tárolni - ha meg felnin, akkor fektetve (ez esetben egymásra is lehet tornyozni a négy kereket).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Gumik és felnik
« Válasz #7255 Dátum: 2008.05.30 19:50:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Hány évig ildomos használni a michi energi 3A-t, most néztem 3402-es dotszáma van, számításaim szerint 3 éve vehette az elõzõ tulaj, bizti akcióban, kicsit túltárolva (de meg fogom érdeklõdni, holnap úgyis talákszunk) namost ez az egyébként is csodásan tapadó gumi mit tudhat 6 évesen :rolleyes:  :kormom:


Ezt nem lehet ilyen pontosan megmondani, de nyári guminál, feltételezve hogy jó minõségû gumiról beszélünk, 7-8 évet szoktak szélsõ értékként említeni. Ez bõven minõségi gumi, úgyhogy szvsz ha a futófelület OK, akkor ezt, és még a következõ szezont lehúzhatod velük.

Ez az Energy&tapadás kérdés kissé túl van lihegve szvsz. Nedves úton egy picit jobban észnél kell lenni vele.

Szárazin is kattog az ABS, bár csak 1x sikerült, mikor kijöttek elém, de nem gyõzött meg az energy, bár lehet a fogyi több lenne máson, de szvsz az yoko S306 is takarékos, és jól tapad, de 70e után már nem lenne 5-6 mm-es az tuti
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Gumik és felnik
« Válasz #7256 Dátum: 2008.05.31 16:57:15 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Szárazin is kattog az ABS, bár csak 1x sikerült, mikor kijöttek elém, de nem gyõzött meg az energy, bár lehet a fogyi több lenne máson, de szvsz az yoko S306 is takarékos, és jól tapad, de 70e után már nem lenne 5-6 mm-es az tuti


Nekem volt ilyen Energym, mert ezzel vettem a kis zsebrakéta Civicet. Hát izé... Soha többet, ennyi a véleményem, pedig nem top márkás gumikat használok...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Gumik és felnik
« Válasz #7257 Dátum: 2008.06.01 00:25:41 »
Szerintetek mennyire káros fûrészfogas gumival járni?
Tudom, hogy brutális hangja tud lenni, node ezen kívül. Kárt tesz-e esetleg az autóban?  :hmm:
Ugyanis a gumisok a netes fórumokon azt mondják, hogy szétmegy tõle a lengéscsillapító, a kerékcsapágy, stb... És persze hozzáteszik, hogy olcsóbb új gumit venni inkább. No persze, nekik ez a haszon. Nade mennyi ebbõl az igazság?

És a fûrészfogas guminak mindig az a brutál búgó hangja van, mintha kerékcsapágyas lenne az autó? Vagy lehet esetleg olyan, hogy fûrészfogas a gumi, de nincs különösebb hangja, de már csendben rongálja a fütómûvet?  :hmm:
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7258 Dátum: 2008.06.01 01:36:30 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Szerintetek mennyire káros fûrészfogas gumival járni?
Tudom, hogy brutális hangja tud lenni, node ezen kívül. Kárt tesz-e esetleg az autóban?  :hmm:
Ugyanis a gumisok a netes fórumokon azt mondják, hogy szétmegy tõle a lengéscsillapító, a kerékcsapágy, stb... És persze hozzáteszik, hogy olcsóbb új gumit venni inkább. No persze, nekik ez a haszon. Nade mennyi ebbõl az igazság?

És a fûrészfogas guminak mindig az a brutál búgó hangja van, mintha kerékcsapágyas lenne az autó? Vagy lehet esetleg olyan, hogy fûrészfogas a gumi, de nincs különösebb hangja, de már csendben rongálja a fütómûvet?  :hmm:


Nem tudom elképzelni, hogy attól, hogy fûrészfogas a gumi széle, mi baja lehetne futómûnek, csapágynak stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7259 Dátum: 2008.06.01 09:47:25 »
Idézetet írta: Palaczk
Idézetet írta: Xanyi
Szerintetek mennyire káros fûrészfogas gumival járni?
Tudom, hogy brutális hangja tud lenni, node ezen kívül. Kárt tesz-e esetleg az autóban?  :hmm:
Ugyanis a gumisok a netes fórumokon azt mondják, hogy szétmegy tõle a lengéscsillapító, a kerékcsapágy, stb... És persze hozzáteszik, hogy olcsóbb új gumit venni inkább. No persze, nekik ez a haszon. Nade mennyi ebbõl az igazság?

És a fûrészfogas guminak mindig az a brutál búgó hangja van, mintha kerékcsapágyas lenne az autó? Vagy lehet esetleg olyan, hogy fûrészfogas a gumi, de nincs különösebb hangja, de már csendben rongálja a fütómûvet?  :hmm:

Nem tudom elképzelni, hogy attól, hogy fûrészfogas a gumi széle, mi baja lehetne futómûnek, csapágynak stb.

Nem csak a széle lesz fûrészfogas.... Amúgy meg rezonancia keletkezik, és ez károsíthat ezt-azt.

***********

amúgy ez a HSZ egyike azoknak, amelyek még a régi fórummotorral kerültek fel.  :nagymosoly:
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.01 15:41:16 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.