Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4209886 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Gumik és felnik
« Válasz #7200 Dátum: 2008.05.05 09:46:41 »
Sziasztok,

múlt héten cseréltettem nyárigumit (Yokohama AA01, most nem érdekes), sajnos sürgõs volt mert utazás elõtt álltunk, a megszokott gumis pedig valamiért nem volt nyitva, így elvittem egy (mint utólag kiderült) fakezû társasághoz. (Tényleg, van itt a klubon szégyenfal? Nagyon szívesen csinálnék nekik negatív reklámot.) Megemelték az autót az utcán négy krokodil emelõvel, és ketten rohangásztak körülötte, meg be a mûhelybe, ahová nem lehetett bemenni (!). Így csak láttam, hogy a gumikat rárakják a centírozó gépre, de hogy csinálnak is vele valamit, azt nem - mindenesetre már akkor gyanús kellett volna legyen, hogy súlyokat nem raktak fel (azért a kopácsolást meghallottam volna). Az meg még gyanúsabb volt, hogy fizetni az egyik szerelõ srácnak kellett, aki el is kért 7e Ft-ot (a szokott helyemen 4e), majd semmit nem nyomott a kezembe. Kérdem, hogy és a nyugta? Hát, keressem meg a fõnököt, nála van a tömb. Mondanom sem kell, fõnök sehol, úgyhogy eljöttem.

Az úton vettem észre, hogy olyan 40-50 felett egy igen határozott, morgó hangot hallok, ami sebességfüggõ, a fordulatszámhoz nincs köze; 80-tól elég hangos; és 120-tól az autó rohadtul elkezd remegni meg szitálni. A csavarokat ellenõriztem, de nem volt idõ másik gumishoz elrohanni. Csak annyi a kérdésem, hogy ugye ez a rosszul centírozott kerekek miatt lehet? Más nem változott az autón, de gondoltam, megkérdem mert ilyen még nem volt nekem. Nem lehet, hogy ráadásul száliránnyal ellentétesen rakták fel a gumikat (már úgy értem, hogy az eddigi egy nyár alatt forgott egy irányba, és azzal ellentétesen)? Van a gumin forgásirány jelölés? A krétajelek, mondanom sem kell, már akkor lekoptak, mire rákerültek a gumik a felnikre, tehát fogalmam sincs, hogyan volt, a két rohangáló embert meg nem tudtam szemmel tartani.

Köszi,

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7201 Dátum: 2008.05.05 10:15:58 »
Idézetet írta: "six"
Az úton vettem észre, hogy olyan 40-50 felett egy igen határozott, morgó hangot hallok, ami sebességfüggõ, a fordulatszámhoz nincs köze; 80-tól elég hangos; és 120-tól az autó rohadtul elkezd remegni meg szitálni. A csavarokat ellenõriztem, de nem volt idõ másik gumishoz elrohanni. Csak annyi a kérdésem, hogy ugye ez a rosszul centírozott kerekek miatt lehet? Más nem változott az autón, de gondoltam, megkérdem mert ilyen még nem volt nekem. Nem lehet, hogy ráadásul száliránnyal ellentétesen rakták fel a gumikat (már úgy értem, hogy az eddigi egy nyár alatt forgott egy irányba, és azzal ellentétesen)? Van a gumin forgásirány jelölés? A krétajelek, mondanom sem kell, már akkor lekoptak, mire rákerültek a gumik a felnikre, tehát fogalmam sincs, hogyan volt, a két rohangáló embert meg nem tudtam szemmel tartani.


Az elég ritka hogy a 4kerékbõl egyik se kérjen súlyt, mondjuk úgy lehetetlenség, ettõl függetlenül a morgás lehet attól hogy "fordítva" tették fel a kereket, tehát ugye 1idényt koptattad egy irányba, ezek meg most megfordították, a szitálás viszont jóeséllyel a kiegyensúlyozatlanság miatt van...

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Gumik és felnik
« Válasz #7202 Dátum: 2008.05.05 11:17:11 »
Idézetet írta: "Peti"
Az elég ritka hogy a 4kerékbõl egyik se kérjen súlyt, mondjuk úgy lehetetlenség

Én is így gondolom.
Idézetet írta: "Peti"
ettõl függetlenül a morgás lehet attól hogy "fordítva" tették fel a kereket

Ezt meg lehet állapítani valahogyan? Sajnos van már tapasztalatom ebben, ha most elvinném az autót egy bármelyik gumiszerelõhöz, akkor azt mondaná, hogy õ nem vállal felelõsséget a mások által elgányolt dolgokért; én meg nem értek hozzá. Az eredeti szerelõ a nyugta nélkül meg azt is letagadja, hogy engem anya szült.

Alapvetõen peches ember vagyok, úgyhogy megszoktam már hogy mindennek többször kell utánajárnom és a vesztesek nyugalmával kifizetném ennek a költségét, de nem akarom másodszor is elkövetni azt a hibát, hogy ilyen grízes  helyre viszem a kocsit.

SZERK: Ha hazaérek, legalább a gumi mintázatát megnézem, bár gondolom, _ennyire_ nem lehettek fakezûek. Én viszont voltam annyira, hogy nem néztem meg eddig...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7203 Dátum: 2008.05.05 16:48:58 »
Idézetet írta: "six"
Sziasztok,

múlt héten cseréltettem nyárigumit (Yokohama AA01, most nem érdekes), sajnos sürgõs volt mert utazás elõtt álltunk, a megszokott gumis pedig valamiért nem volt nyitva, így elvittem egy (mint utólag kiderült) fakezû társasághoz...


Nem fakezûek voltak ezek, hanem lehúzós, lelkiismeretlen szemétládák :x ...

A szitálás, rázás minden bizonnyal attól van, hogy nem centríroztak. A morgás valóban lehet a fordított forgásiránytól. Na most három eset lehetséges. Ha a gumid kötött forgásirányos típus, akkor ez fel van tüntetve rajta (az oldalán), ez esetben egyszerûen le tudod ellenõrizni, hogy stimmel-e. Létezik továbbá olyan gumitípus, amelynél meg van adva, hogy melyik oldala kell kifelé nézzen. Ez is rá van írva az oldalára, ezt is könnyen checkolhatod. Bonyolultabb a harmadik eset: ha a gumid a "hagyományos", szimmetrikus elrendezésû fajta, amelynél a forgás- és szerelésirány tetszõleges. Ez esetben vidd el gyorsan a szokott, bevált gumisodhoz, aki meg fogja tudni állapítani (a futófelület kopásából), hogy stimmel-e a forgásirány, vagy tényleg fordítva tették föl. Bár ugye amúgy is mindenképpen el kell menned hozzá, hogy centrírozza ki a kerekeket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7204 Dátum: 2008.05.05 19:29:22 »
És persze ne felejtsen visszamenni a gumisokhoz, lerendezni a számlát :rambo:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7205 Dátum: 2008.05.05 21:36:59 »
Minap eszembe jutott, hogy a gumi és a felni szélességének viszonya vajon van-e vmilyen hatással az autó menettulajdonságaira :hmm: ?

Hogy érthetõbb legyen: teszem azt egy 195-ös gumit fel lehet tenni egy 5.5-ös felnire, de egy 7.0-ásra is. A látvány más lesz; de van-e különbség ezen kívül is? Gondolom, hogy van...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Gumik és felnik
« Válasz #7206 Dátum: 2008.05.05 21:52:45 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Minap eszembe jutott, hogy a gumi és a felni szélességének viszonya vajon van-e vmilyen hatással az autó menettulajdonságaira :hmm: ?

Hogy érthetõbb legyen: teszem azt egy 195-ös gumit fel lehet tenni egy 5.5-ös felnire, de egy 7.0-ásra is. A látvány más lesz; de van-e különbség ezen kívül is? Gondolom, hogy van...

Az enyémen 205 /60 6" széles felnin elég jól mutat. nem? :nagymosoly:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Gumik és felnik
« Válasz #7207 Dátum: 2008.05.05 21:59:23 »
Keresek 215/45R17-es gumit (4 DB).
Ki, mit ajánl?
A Pirelli P zero nero szimpinek tûnik, erre kaphatnék árakat?
Meg persze amit ti ajánlotok....

Elõre is köszi!

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Gumik és felnik
« Válasz #7208 Dátum: 2008.05.05 22:11:35 »
Idézetet írta: "Misi"
Keresek 215/45R17-es gumit (4 DB).
Ki, mit ajánl?
A Pirelli P zero nero szimpinek tûnik, erre kaphatnék árakat?
Meg persze amit ti ajánlotok....

Elõre is köszi!

Holnap igyekszem mondani egy pár árat.  :pofa:




Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár. Pár ár.

 :ordog:  :szemez:  :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7209 Dátum: 2008.05.05 22:14:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Hogy érthetõbb legyen: teszem azt egy 195-ös gumit fel lehet tenni egy 5.5-ös felnire, de egy 7.0-ásra is. A látvány más lesz; de van-e különbség ezen kívül is? Gondolom, hogy van...


Tán jobban 'elfekszik' a gumi nagyobb felületen, kevesebb hasa' lesz, merevebb oldalfal, jobb fékezés kanyar :hmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7210 Dátum: 2008.05.05 22:38:18 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Palaczk"
Minap eszembe jutott, hogy a gumi és a felni szélességének viszonya vajon van-e vmilyen hatással az autó menettulajdonságaira :hmm: ?

Hogy érthetõbb legyen: teszem azt egy 195-ös gumit fel lehet tenni egy 5.5-ös felnire, de egy 7.0-ásra is. A látvány más lesz; de van-e különbség ezen kívül is? Gondolom, hogy van...

Az enyémen 205 /60 6" széles felnin elég jól mutat. nem? :nagymosoly:


De :) ! De nem ez vót a kérdés ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Gumik és felnik
« Válasz #7211 Dátum: 2008.05.06 10:09:15 »
Idézetet írta: "Misi"
Keresek 215/45R17-es gumit (4 DB).
Ki, mit ajánl?
A Pirelli P zero nero szimpinek tûnik, erre kaphatnék árakat?
Meg persze amit ti ajánlotok....

Elõre is köszi!

Pirelli Pzero Nero 29500 (de ezt holnapig kellene leadni rendeléses sajna)
Sumitomo HTRZ2 22000 (ennek a prémiummárkája a falken) jó tulajdonsága hogy ócó ez is hónapigrendelõsös
Dunlop Sportmaxx 24900 ebbõl van is készleten egy garnitúra. A tavatyi talin az is250-en is jól mutatott, ez nem jön be?

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Gumik és felnik
« Válasz #7212 Dátum: 2008.05.06 10:10:46 »
Idézetet írta: "Peti"
És persze ne felejtsen visszamenni a gumisokhoz, lerendezni a számlát

Egyszerûbb, ha leírom a címüket, hogy senki ne menjen oda: Budapest XIII. Gogol utca.
Köszi mindenkinek, nyilván elviszem a gumisomhoz és leboltoljuk.

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7213 Dátum: 2008.05.06 10:25:09 »
Persze ez már habitus kérdése, én nem bírnám megállni hogy ne menjek vissza, kicsit elbeszélgetni velük :roll:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Gumik és felnik
« Válasz #7214 Dátum: 2008.05.06 11:54:09 »
Idézetet írta: "taby"
Idézetet írta: "Misi"
Keresek 215/45R17-es gumit (4 DB).
Ki, mit ajánl?
A Pirelli P zero nero szimpinek tûnik, erre kaphatnék árakat?
Meg persze amit ti ajánlotok....

Elõre is köszi!

Pirelli Pzero Nero 29500 (de ezt holnapig kellene leadni rendeléses sajna)
Sumitomo HTRZ2 22000 (ennek a prémiummárkája a falken) jó tulajdonsága hogy ócó ez is hónapigrendelõsös
Dunlop Sportmaxx 24900 ebbõl van is készleten egy garnitúra. A tavatyi talin az is250-en is jól mutatott, ez nem jön be?


Köszi az árakat!
Holnapig biztosan nem fogok rendelni, mert a hét végére készül el a felénijavításom és csak akkor derül ki, hogy a kapott gumi, amit rárakunk, milyen állapotú. Ha gáz, akkor leghamarabb jövõ héten fogok rendelni.