Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4068705 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7095 Dátum: 2008.04.07 21:30:26 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"

Miért, ha csak így mondom, nem hiszed el ;) ?


Dehogyis :stop:  :goodman:  :partyman:

Csak érdekelne, mindig abba a hitbe éltem az "esõgumik" jobbak vizes aszfalton hagyományos társaiknál :nana:


"Hagyományos"? Na, itt jön be a képbe a reklám. Ami elhiteti az emberrel, hogy az "esõgumi", az valami plusz, az valami új, az valami több :wink: ... Holott dehogy, illetve -pontosabban- : nem feltétlenül. Elviekben, az ilyen gumik kötött forgásirányos, nagyjából V betût formázó mintázata, kiegészítve különféle trükkös profil-árkokkal, arra szolgál, hogy minél jobban elvezesse a vizet a gumi alól. Ez szép és jó - csakhogy azt látjuk, hogy ránézésre teljesen "hagyományos" mintázatok (mint amilyen pl. az említett Bridge Turanzáé) is képesek erre ugyanolyan jól - sõt néha akár jobban is. Nomeg azt se felejtsük el, hogy az aquaplaning-hajlam csak egy jellemzõje a guminak :nana: ... Márpedig a V-minta "csak" ebben nyújt elõnyt (de nem szükséges feltételként!). Tovább bonyolítja a képet, hogy létezik jópár olyan V-mintás gumi, amelynél a gyártó nem próbálja sulykolni a vevõ fejébe, hogy ez most egy "esõgumi". Szóval igazából ez szerintem nem több, mint marketing-fogás.

Különben én is akartam belinkelni ADAC-gumitesztet, de vmiért most nem megy az adac.de...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7096 Dátum: 2008.04.07 21:43:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"

"Hagyományos"?


Látom betalált ez a szó Nálad :kikap:  :nagymosoly:

De most hogy írjam le :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7097 Dátum: 2008.04.07 21:51:41 »
Idézetet írta: "Peti"
Idézetet írta: "Palaczk"

"Hagyományos"?


Látom betalált ez a szó Nálad :kikap:  :nagymosoly:

De most hogy írjam le :roll:


Hát még leginkább a "nem esõguminak nevezett" megfogalmazás lenne a pontos :hmm: ... Annak alapján, hogy az "esõgumiság" tényleg kvázi a gyártó marketingeseinek döntése, és úgyszólván nincs köze egzakt dolgokhoz. (Az Uniroyal pl. évtizedek óta "The Rain Tyre"-ként titulálja magát, holott akkor még nem léteztek a maihoz hasonló, kötött forgásirányos, V-mintás abroncsok).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Gumik és felnik
« Válasz #7098 Dátum: 2008.04.08 21:39:06 »
Akit érdekel 215/45r17 méretben dunlop sportmaxx gumi baráti áron az legyen szives szóljon rám vasárnap reggel 10-ig.
De más nagyobb méretekbõl (16"-) volna jó ár.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Gumik és felnik
« Válasz #7099 Dátum: 2008.04.08 22:08:03 »
Sajna kútba esett a jól eltervezett felni-vásárlásom.  :szomoru:
Így most keresek 2db felnit a supra-ra. Mindegy hogy milyen csak olcsó legyen, mindenképpen használt kellene, lehet acél és könnyûfém is.
A méret - ha a netes források megbízhatók - 7x16 ET37 5x114.3
Van bárkinek ilyesmi a látókörében?

Tide

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 962
Gumik és felnik
« Válasz #7100 Dátum: 2008.04.09 00:15:55 »
na, nagyon húzós hajtós napjaimnak az lett az eredménye, hogy a kistarcsai sarki gumisra bíztam a kerékcserét jó pénzért  :robbanfej: ráadásul haza kellett mennem a pénztárcámért közben me azt persze otthonhagytam a nagy rohanásban és most esett le egy hét múlva, mikor ránéztem a kocsira, hogy a téligumik csavarjaival lett visszarakva... mindamellett, hogy nem éppen esztétikus, okoz ez valami kárt? és puszta nõi kézzel le tudom cserélni? hülye kérdés. nincs is szerszámom szerintem.
..::: a zene által önmagukat élvezik a szenvedélyek :::... (nietzsche)
220

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7101 Dátum: 2008.04.09 11:14:51 »
Idézetet írta: "Tide"
na, nagyon húzós hajtós napjaimnak az lett az eredménye, hogy a kistarcsai sarki gumisra bíztam a kerékcserét jó pénzért  :robbanfej: ráadásul haza kellett mennem a pénztárcámért közben me azt persze otthonhagytam a nagy rohanásban és most esett le egy hét múlva, mikor ránéztem a kocsira, hogy a téligumik csavarjaival lett visszarakva... mindamellett, hogy nem éppen esztétikus, okoz ez valami kárt? és puszta nõi kézzel le tudom cserélni? hülye kérdés. nincs is szerszámom szerintem.

Ha acélról könnyûfémre cserélték, nem illdomos azonos csavarokat használni. Sztem Te is le tudod cserélni, a kocsihoz van emelõ és kerékkulcs is, általában a pótkerék ülében van elhelyezve gyárilag.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Gumik és felnik
« Válasz #7102 Dátum: 2008.04.09 13:12:53 »
Tide, miért nem szoltál kicseréltem volna neked azokat a kerekeket. Nem nyerõek azok a csavarok, cseréld ki surgõsen! A csavarokat nyomatékkulcsal ajánlott meghuzni.
Ha kigurulsz Pécelre egyik este, akkor 10 perc alatt kicserélem neked.

leszilaci

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7103 Dátum: 2008.04.09 13:41:20 »
kedves gumiguruk.

egyelõre nem fixen, csak mint alternatíva merült fel a következõ méret:
165/65R15 (nem elírás: 15col kerékre 165 széles)
tudnátok erre árat prezentálni :szemez: (mégpedig a kisebb gördülési ellenállás és nagy futásteljesítmény felé húzó abroncsok közül)
köszönöm

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7104 Dátum: 2008.04.09 15:35:22 »
Idézetet írta: "leszilaci"
kedves gumiguruk.

egyelõre nem fixen, csak mint alternatíva merült fel a következõ méret:
165/65R15 (nem elírás: 15col kerékre 165 széles)
tudnátok erre árat prezentálni :szemez: (mégpedig a kisebb gördülési ellenállás és nagy futásteljesítmény felé húzó abroncsok közül)
köszönöm


Hááát, én megkérdezem.....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Gumik és felnik
« Válasz #7105 Dátum: 2008.04.09 15:59:11 »
Trotter, Taby!
tudnátok segíteni, 205/55R16 Bridgestone Turanza ER30-as gumi beszerzhetõ? Több helyen azt mondták hogy már nincsen. Egy darab kellene egy kivágott helyett..

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Gumik és felnik
« Válasz #7106 Dátum: 2008.04.09 19:36:38 »
Idézetet írta: "kmr"
Trotter, Taby!
tudnátok segíteni, 205/55R16 Bridgestone Turanza ER30-as gumi beszerzhetõ? Több helyen azt mondták hogy már nincsen. Egy darab kellene egy kivágott helyett..

Megkérdezem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7107 Dátum: 2008.04.09 21:38:06 »
Idézetet írta: "Tide"
na, nagyon húzós hajtós napjaimnak az lett az eredménye, hogy a kistarcsai sarki gumisra bíztam a kerékcserét jó pénzért  :robbanfej: ráadásul haza kellett mennem a pénztárcámért közben me azt persze otthonhagytam a nagy rohanásban és most esett le egy hét múlva, mikor ránéztem a kocsira, hogy a téligumik csavarjaival lett visszarakva... mindamellett, hogy nem éppen esztétikus, okoz ez valami kárt? és puszta nõi kézzel le tudom cserélni? hülye kérdés. nincs is szerszámom szerintem.


Hááát... én a helyedben átrakatnám vmelyik segítõkész Klubtárssal, ahogy nézem van is már jelentkezõ :) ... Mert egyrészt nem biztos, hogy te az autóhoz adott kis kerékanya-kulccsal le bírnád lazítani õket (ha ilyen "gondos" volt a gumis, valszeg jól meg is tépte a csavarokat izomból), másrészt ha le is bírnád, elég ronda meló lenne; harmadrészt, ami a nagyobbik gond, a visszaszerelésnél nagyon nem mindegy, hogy milyen erõvel húzza meg a csavarokat az ember. Sem túl gyengén, sem túl erõsen nem szerencsés. Inkább olyan csinálja, akinek van már rutinja ebben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #7108 Dátum: 2008.04.09 21:38:52 »
Idézetet írta: "leszilaci"
kedves gumiguruk.

egyelõre nem fixen, csak mint alternatíva merült fel a következõ méret:
165/65R15 (nem elírás: 15col kerékre 165 széles)


Ez melyik autóra lenne :o ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Gumik és felnik
« Válasz #7109 Dátum: 2008.04.09 22:15:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ez melyik autóra lenne :o ?


találtam itt egy jó ajánlatot: http://www.hasznaltauto.hu/1931590

itt pedig azt írja,h "Sharan Galaxy Alhambra Passat "

egyébként yarisra szeretném :kacsint: