Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4062778 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Gumik és felnik
« Válasz #300 Dátum: 2004.09.30 10:58:31 »
Idézetet írta: "Astra001"
Idézetet írta: "Szilvi"
Idézetet írta: "Astra001"
Idézetet írta: "Szilvi"


Szia

A hónap végéig mit jelent? Szeptember vége? H igen, akkor arról nagy valószínűleg lecsúszunk. Ha október vége, az már más.


A 35% csak szept végéig érvényes.

Szia


Sajna leghamarabb csak októberben fogok tudni gumit rendelni. De, ha nincs már kedvezmény a Pirellire, akkor inkább a Michelint választom. Majd jelentkezem.

Szia


Kedvezmény lesz, csak nem 35, hanem 30%.

Szia.


Ok, csak elírtam.  :oops: De ha megnézem akkor a Pirelli és a Michelin között 500.- Ft eltérés lesz. Akkor már inkább a Michelint választom.
Szilvi 62

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #301 Dátum: 2004.09.30 13:03:30 »
Idézetet írta: "deric"
Astra001

itt a teszt amit annyira hiányoltál a Semperit wintergripről


egyébként minden gumis dicséri ár/érték tekintetében
kivéve téged

Üdv


A tesztekkel egy nagy gond van (Astra szerint korrumpált a legtöbb teszt , de én ebben nem hiszek , összetett okokból) . Mégpedig az , hogy csak az adott gumi újonnan nyújtott teljesítményét vizsgálják . Illetve , némely esetben , adnak még támpontot a várható kopásról is , de kizárólag csak km-ben értve . Két nagyon fontos tényezőről : az elöregedésről és a sérülés-állóságról nem mondanak (mert nem is tudnak mondani) semmit .

Aki valóban szeretne jól dönteni gumivásárlásnál , annak szerintem a tesztek eredményéből és a gumisok (értsd : jópár gumis!) véleményéből kell megalkotnia egy összegzést . Igazából csak azt célszerű megvenni , amit mindkét tényező ajánl . A dolgot nehezíti , hogy gyakorlatilag nincs olyan gumimárka , amelynek kivétel nélkül minden típusa kimagasló lenne a kategóriáján belül (a Michelin sem!)  :roll:  ... Bár azért akad néhány , ahol nagyon mellényúlni igazából nem lehet . Ilyen pl. , hogy ne egy nagyon drágát említsek , az Uniroyal  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #302 Dátum: 2004.09.30 13:17:51 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "SzzS"

A yarison most debica téligumik vannak, egy telet mentem velük és a maga árkategóriájában (10000/db-ig) azt mondják,hogy az egyik legjobb!
Mindenhol el tudtam vele menni, hóban sárban!
Szerintem ha nem mész rettentő sokat télen,csak városban, akkor elég egy olcsóbb árfekvésű gumit megvenni...
 :idea:

Egyetértek, én is tavaly egy garnitúra Debicát szereztem be és szinte csak városba használtam, arra meg tökéletes.


Trükkös egy dolog ez , mert az ember hajlamos mindenféle dolgokat kijelenteni gumiügyben mindaddig , amíg nincs viszonyítási alapja .

Jómagam két tanulságos tapasztalattal is gazdagodtam idén ez ügyben .

1. A tavalyelőtt ősszel vásárolt , 2002/36. heti gyártású Barum Polaris téli gumijaim (175/70 R 13 T) , amelyeket a Camry első tengelyén használtam , két tél és ezen belül cirka 17 ezer (!) megtett km után egyrészt közel 50 %-ban el vannak kopva , másrészt tele vannak apró repedésekkel a futófelület profilblokkjai között . OK , hogy 8.000-ért vettem darabját , de ez azért akkor is enyhényszólva gáz  :shock:  ! Még egy telet bírnak maximum ki , azt is hátsó tengelyen - aztán mehetnek a levesbe  :roll:

2. Az idén tavasszal használtan vásárolt , 2000 őszi gyártású , 185/60 R 14 H méretű Dunlop SP Sport 200 nyári gumijaim aquaplaning szempontjából egyenértékűek , minden egyéb szempontból pedig jobbak , mint a 2002 év eleji gyártású , újonnan vásárolt , 195/55x15 V kivitelű Matador MP 41 (?) Aquilla nyári gumijaim voltak . A kisebb méret , magasabb oldalfal , több futott km és idősebb kor ellenére .

A tanulság levonása , úgy érzem , fölösleges is ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Gumik és felnik
« Válasz #303 Dátum: 2004.09.30 13:47:34 »
Okés, elfogadom én az érveket az alacsony árfekvésű gumik minőségét illetően, de ha azt vesszük figyelembe, hogy tavaly amikor vettem a kocsit, akkor abból választhattam -természetesen anyagi okokból- , hogy vagy egy egész síszezont nyári gumikkal megyek, vagy egy garnitúra új olcsó télivel. Melyikőtök maradt volna inkább a nyárinál?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #304 Dátum: 2004.09.30 14:38:14 »
Idézetet írta: "squiddy"
Okés, elfogadom én az érveket az alacsony árfekvésű gumik minőségét illetően, de ha azt vesszük figyelembe, hogy tavaly amikor vettem a kocsit, akkor abból választhattam -természetesen anyagi okokból- , hogy vagy egy egész síszezont nyári gumikkal megyek, vagy egy garnitúra új olcsó télivel. Melyikőtök maradt volna inkább a nyárinál?


Semelyikünk . Nekem is Barumom van , előtte meg Matadorom volt . A nyárinál 500-szor jobb . Csak annyit akartam mondani , hogy a "jó az" típusú kijelentésekkel kapcsolatban néha meg tud lepődni utólag az ember  :wink:  ... Én magam is nagy szószólója voltam a "Barum & Matador tökéletesen megteszi" frakciónak mindaddig , amíg saját magam meg nem tapasztaltam , hogy mekkora különbség van ténylegesen ezen , és a kicsit is márkásabb gumik között  :o  ! Másrészt a "szomszédban" kapsz annyiért (vagy minimálisan többért) márkás gumit , mint amennyibe itthon a Debica & Co. kerül . Én barátnémnak átszámítva 40 ezerért hoztam 2002 őszén egy garnitúra Fulda Kristall Gravito-t , 185/60 R 14 T méretben . Dehát ezt az Ausztria-dolgot már megbeszéltük ...

Ja , még egy dolog . Mi Carinánkon is Barum téliek vannak , Polarisok , 185/65 R 14 T . Két telet futottak eddig , még tűrhetően néznek ki , egyet még biztos maradnak . De nem is ez a lényeg .

Itt följebb írtam , hogy barátném kocsiján milyen téli gumik vannak . Namármost , ez egy '91-es 440-es Volvo (biztos említettem már) . Nyári gumikkal (Uniroyal 540 vs. 680) a Carinával simán lépést tudok tartani ezzel az autóval a kanyarokban , sőt , még kicsit felül is tudom múlni - azzal együtt is , hogy a Volvon az 540-esek 195/60 R 14 H méretűek , míg a Carinán a 680-asok 185/65 R 14 T-sek . Téliekkel (Fulda Kristall Gravito vs. Barum Polaris) esélyem sincs , a Carina himbálódzik , sodródik , tolja kifelé az orrát , a kormányzás is indirektebb , "szivacsosabb" - nem tudok akkora kanyarsebességeket elérni , mint a Volvoval .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Gumik és felnik
« Válasz #305 Dátum: 2004.09.30 15:47:29 »
Idézetet írta: "Astra001"
Idézetet írta: "Batyuka"
Astra001,
A nagylanynak kene teli cipot vennem, 205/55 R16 a merete.
Mik a lehetosegek?

Koszi
Batyuka


Üdv!

Milyen autóra kell ez a méret?
Csak azért kérdezem, mert lehet kijön ebből az árból egy komplett 15"os kerék.
Persze ha az autóra felmegy a fék miatt a 15"
Elönyösebb, mert  jobban bírja a téli kátyúkat  a 15-ös.

Mindenesetre a 205/55R16  árait idekarcolom.

Michelin  Alpin2                   56830-    helyett  45450-
Bridgestone LM25                50250- helyett  35200-
Dunlop Wintersport M3           53430- helyett  37400-
Pirelli   Snowsport             53150- helyett  31900-                
Yokohama  V901                 47000- helyett  37600-                  
Good Year   UG6                 60250- helyett  42200-                                    
Kleber   Krisalp HP             38930- helyett  33000-                  
BF Goodrich   Winter G          41100- helyett  34900-                                    
Fulda   Montero                 41100- helyett  32900-                                  
Sava  Escimo S3                 35600- helyett  28500-                      
Falken HS 437                   46000- helyett  36800-                    
Dayton   DW500                  33500- helyett  26800-  

Üdv


Koszonom Mester! Avensis 1.6 Sol Sedan a DRAGASZAG (nem latszik az avataron?)

Ha ramegy a 15-os es arban kijon a +felni akkor tenyleg megfontolando. Nos szakik, ramegy??????

Egyebkent volt/van aki a Klebert nagyon ajanlotta, de ha a Bridgestone-nal ekkora az AKCIO talan.... velemeny?
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #306 Dátum: 2004.09.30 16:39:00 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Idézetet írta: "Astra001"
Idézetet írta: "Batyuka"
Astra001,
A nagylanynak kene teli cipot vennem, 205/55 R16 a merete.
Mik a lehetosegek?

Koszi
Batyuka


Üdv!

Milyen autóra kell ez a méret?
Csak azért kérdezem, mert lehet kijön ebből az árból egy komplett 15"os kerék.
Persze ha az autóra felmegy a fék miatt a 15"
Elönyösebb, mert  jobban bírja a téli kátyúkat  a 15-ös.

Mindenesetre a 205/55R16  árait idekarcolom.

Michelin  Alpin2                   56830-    helyett  45450-
Bridgestone LM25                50250- helyett  35200-
Dunlop Wintersport M3           53430- helyett  37400-
Pirelli   Snowsport             53150- helyett  31900-                
Yokohama  V901                 47000- helyett  37600-                  
Good Year   UG6                 60250- helyett  42200-                                    
Kleber   Krisalp HP             38930- helyett  33000-                  
BF Goodrich   Winter G          41100- helyett  34900-                                    
Fulda   Montero                 41100- helyett  32900-                                  
Sava  Escimo S3                 35600- helyett  28500-                      
Falken HS 437                   46000- helyett  36800-                    
Dayton   DW500                  33500- helyett  26800-  

Üdv


Koszonom Mester! Avensis 1.6 Sol Sedan a DRAGASZAG (nem latszik az avataron?)

Ha ramegy a 15-os es arban kijon a +felni akkor tenyleg megfontolando. Nos szakik, ramegy??????

Egyebkent volt/van aki a Klebert nagyon ajanlotta, de ha a Bridgestone-nal ekkora az AKCIO talan.... velemeny?



Helló.

Látszik az avatarod.De ez nem mindig azt jelenti, amit.
Látod az enyémet??? :P
Nem lenne rossz , ezzel tudnék parkolni.
Jó a Bridgestone ára, de mivel vadi új fejlesztés, még semmi konkrét infóm nincs róla. Tehát valahol zsákbamacska.
Az elöző gumijai nagyon jól sikerültek, de ez persze nem ad okot általánosításra.
Katalógus szerint 16".
Nem hinném, hogy rámegy a 15".
De egy próbát megér....
Nekem Kleber Krisalp HP  van, amit a Michelin után tettem fel, ami nagyon nem jött be.
És azóta istenitem a Klebert.
Lepencén is nagyon jól vizsgázott a gumi.:-)
Tehát merem ajánlani a Klebert.

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Gumik és felnik
« Válasz #307 Dátum: 2004.09.30 17:22:47 »
Astra001, talira jossz? Ha igen megdumaljuk (addig meg megemesztem). Ha nem akkor is megtalalom a kapcsolatfelvetel modjat

Koszi
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #308 Dátum: 2004.09.30 17:45:52 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Astra001, talira jossz? Ha igen megdumaljuk (addig meg megemesztem). Ha nem akkor is megtalalom a kapcsolatfelvetel modjat

Koszi


Gondolkodom, honnan szerezzek be egy ilyet.
http://www.spc.org.uk/toyota/i/toyoto-celica-gt4-01.jpg
Mert egy Astra nem illik bele a képbe.:-)

Ez alatt pedig nem adom.
Addig marad az astra.................:-(

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Gumik és felnik
« Válasz #309 Dátum: 2004.09.30 18:20:54 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Egyebkent volt/van aki a Klebert nagyon ajanlotta, de ha a Bridgestone-nal ekkora az AKCIO talan.... velemeny?


A 15 collos felni erősen kérdéses . Rá kell próbálni .

Ami a felsorolt gumikat illeti : én még ártól függetlenül is a Bridgestone-t választanám , ezen az áron meg pláne . Iszonyat jók az újabb típusú Bridgestone téli gumik . A Kléber is nagyon jó , de szvsz azt a kis árkülönbséget megéri a Bridgestone .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Gumik és felnik
« Válasz #310 Dátum: 2004.10.01 07:42:23 »
Astra:

menjél te is talira!
tökölön is volt egy astra, és mindenki nagyon szerette mert ő volt a büfés úgyhogy hajrá!!! :P

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gumik és felnik
« Válasz #311 Dátum: 2004.10.01 08:06:17 »
Idézetet írta: "Astra001"
Mert egy Astra nem illik bele a képbe.:-)
Üdv

Ez a tali dolog nagyon jó ötlet!  :supz:  Szerintem, ha ráérsz, gyere el. A kocsidról meg mindenki megismeri, hogy Te vagy a gumis :wink: , hozol pár árlistát és személyesen köthetsz boltokat. Na?
Mi nem nézzük ki a más márkákat, mert aki eljön hozzánk egy talira, az rossz ember nem lehet. Én is invitáltam márkaidegeneket, ők lehet, hoyg Suzival jönnek.  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #312 Dátum: 2004.10.01 08:13:56 »
Idézetet írta: "SzzS"
Astra:

menjél te is talira!
tökölön is volt egy astra, és mindenki nagyon szerette mert ő volt a büfés úgyhogy hajrá!!! :P


Szerintem, nem lenne több tali, ha én lennék a büfés!!!
:-)))

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

GumisPeti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 314
  • gumis
Gumik és felnik
« Válasz #313 Dátum: 2004.10.01 08:26:15 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Astra001"
Mert egy Astra nem illik bele a képbe.:-)
Üdv

Ez a tali dolog nagyon jó ötlet!  :supz:  Szerintem, ha ráérsz, gyere el. A kocsidról meg mindenki megismeri, hogy Te vagy a gumis :wink: , hozol pár árlistát és személyesen köthetsz boltokat. Na?
Mi nem nézzük ki a más márkákat, mert aki eljön hozzánk egy talira, az rossz ember nem lehet. Én is invitáltam márkaidegeneket, ők lehet, hoyg Suzival jönnek.  :D



Mikor is lesz?
És  persze hol?
Jelenleg rettenetesen benne vagyok az új műhely épitésében, de ha össze tudom hozni, elmegyek.
Bár..........
Van bennem még egy félsz.
Történetesen attól félek, hogy ha odagurulok az alig használt Astra kocsival, néhány Toyota gazdi rájön, hogy annak idején tévedett és azonnal elrohan F Astrát venni.
Ne ad, 'sten még elcserélné valaki az Avensis D4D-jét velem.
És akkor vége lenne a barátság a kutas haverommal, akihez eddig minden héten 2* mentem, egy avensissal pedig havonta mennék 2*.
Brrrrr, kirázott a hideg.
És ezt szeretném elkerülni.....
 :)  :o  :D  :wink:

Üdv
Gumik-felnik  kellemes áron.
1037 Bp Virág Benedek u.22

0630-326-3600

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Gumik és felnik
« Válasz #314 Dátum: 2004.10.01 11:05:30 »
Jövő szombat (okt. 9.) Visegrád, Mogyoró-hegy.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety