Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4052348 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

lotoka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26325 Dátum: 2019.05.01 22:01:56 »
Természetesen nem vackot szeretnék, a kérdés igazán a használt kínálat tetejére vagy az új aljára vonatkozott.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26326 Dátum: 2019.05.02 09:19:50 »
Természetesen nem vackot szeretnék, a kérdés igazán a használt kínálat tetejére vagy az új aljára vonatkozott.
Akkor hajrá, keress egy jót!  :yes:

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26327 Dátum: 2019.05.02 15:00:46 »
Ezen jobbak a fények?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26328 Dátum: 2019.05.02 15:18:56 »
Ezen jobbak a fények?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről
Kaputelefonnal fényképezel? [emoji23] [emoji12]
Igen, ez már jobb! De vegyél almást, Bepi megmondta, hogy az a tuti [emoji106] [emoji6] [emoji14]

Tapatalkkal küldve


Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26329 Dátum: 2019.05.02 21:39:48 »
Kaputelefonnal fényképezel? [emoji23] [emoji12]
Igen, ez már jobb! De vegyél almást, Bepi megmondta, hogy az a tuti [emoji106] [emoji6] [emoji14]

Tapatalkkal küldve

Almást??? az almás :)

Ami nem kínai az hamis. Látható a mobilos aláírásban: Sáomi (Xiaomi) original kínai. Tény hogy elfogadható képet csak napsütésben csinál, amint hanyatlanak a lux-ok, lumen-ek ez a haldoklás útjára lép.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26330 Dátum: 2019.05.02 22:44:36 »
Ezen jobbak a fények?

Tapatalkkal küldve az én Redmi 4X eszközömről



Hú tizedes!  Ez egy jó nagy rakás...






tűzifa
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26331 Dátum: 2019.05.03 09:43:42 »
Hú tizedes!  Ez egy jó nagy rakás...
tűzifa
Mi? A kocsi vagy a kép? Vagy ami mögötte van?
 :hmmmm: ::)
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.03 09:45:32 írta Fery »
Fery

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26332 Dátum: 2019.05.05 12:33:39 »
A helytakarékos pótkerék ügyi kérdésemre részben itt a válasz: (https://www.dropbox.com/sh/m71n92dfej09ypu/AABmIvpLgL9iLkzIIfmhmCh4a?dl=0)
Angol forumot olvasgatva látom, hogy van (volt) olyan szett ami tartalmaz négy gumituskót, illetve egy leszoritó csavart is. Van erre tapasztalat, gyakorlat, elérhetőség otthon?
A kerék csak ippeg-ippeg fér be, mivel a hátsó boritás pereme miatt egy kicsit be van feszitve. Azon gondolkodom, hogy ebből kellene "kultúráltan" lecsiszolni, marni egy kis szakaszt.
A kerékkulcs, vonószem, pár kesztyű, apróságok beférnek a kerék mellé, de az emelő amit külön vettem az most az anyósülés alatt van.
A képeken látszik, hogy mivel a pótkerék közepe illetve a hátfal felőli része kidomborodik, alá kell támasztani a csomagtér táblát. No erre igyekszem majd valami elegáns megoldást. No és persze látszik, hogy mennyi hely veszik el a csomagtérből. Hja kérem, mindennek ára van. :hmmmm:

BViktor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26333 Dátum: 2019.05.07 16:25:29 »
...de ha már itt vagyok, kérdeznék is.Tavaly nyáron szerkezeti kárt is okozó defekt miatt a két első gumit cseréltem ugyanolyan típusú, de újra mint ami hátul volt. Most előre kerültek a régiek, tehát elöl 5, hátul 1 éves gumi - és azt tapasztalom, hogy erősebb gázzal indulásnál villan a kipörgésgátló, szűkebben vett kanyarban sem érzem tökéletesnek.Jól gondolom, hogy ennek semmi köze az első és hátsó gumi közti korkülönbséghez, egyszerűen csak cserés a régebbi? Csak azért csodálkozom, mert újra cserélés előtt (fél éve) még semmi ilyet nem tapasztaltam, a tárolás tankönyvi körülmények között van, profilmélység bőven több az ajánlottnál... (amúgy General Altimax Sport)

Menjen hátra inkább a régebbi, vagy csere? (a pénz része nem érdekel, nem fogok pár tízezren spórolni a biztonság rovására, de feleslegesen szemetet sem akarok termelni).

- Arany vagy ökölszabály: ha 2 féle gumid van (kor és használtságban eltérő, de azonos méretűek), akkor lehetőleg az újabb/jobb kerüljön hátra ... mert az öreg/rosszabbal ha elöl van, akkor lehet hogy roszabb lesz kicsit a féktáv, vagy elkapar indulásnál, viszont a kanyar amit eddig 90-el simán bevettél lehet, hogy autóösszetörős lesz, mert megcsúszik az öreg hátsókerék és annyi ...
- másik alap szabály, hogy a gumi öregszik ... megfelelően tárolva is! általában 3 év után jelentkeznek az első furcsaságok/meglepetések, de 5 év után ajánlott a kuka és lehetőleg új abroncs beszerzése ...


Ui.:
Most volt egy kis afférom az egyik online gumis céggel ... a megrendelt gumit felszereléssel kértem és felszerelés után derült ki, hogy bár nem volt használva a gumi, de 1-1,5 évesek voltak a gyártásuk szerint ...
Meg is írtam a panaszomat, hogy ez nem új gumi és vagy kérek újat, vagy 5eFt-ot abroncsonként térítsenek vissza, mivel ezek a gumik 3 év múlva már elérik az "öregségi" kort ...
Ment egy kis ping-pong emailen és találjátok ki mi történt .... :)




fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26334 Dátum: 2019.05.07 17:13:26 »
köszi - pont ma érkezett meg a 2db új, holnap lesz feltéve. Így elöl új, hátul 1 éves - gondolom ennyi különbség még nem gond, jövő tavasszal meg az újabb megy hátra.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26335 Dátum: 2019.05.07 18:14:03 »

- másik alap szabály, hogy a gumi öregszik ... megfelelően tárolva is! általában 3 év után jelentkeznek az első furcsaságok/meglepetések, de 5 év után ajánlott a kuka és lehetőleg új abroncs beszerzése ...


Ui.:
Most volt egy kis afférom az egyik online gumis céggel ... a megrendelt gumit felszereléssel kértem és felszerelés után derült ki, hogy bár nem volt használva a gumi, de 1-1,5 évesek voltak a gyártásuk szerint ...
Meg is írtam a panaszomat, hogy ez nem új gumi és vagy kérek újat, vagy 5eFt-ot abroncsonként térítsenek vissza, mivel ezek a gumik 3 év múlva már elérik az "öregségi" kort ...
Ment egy kis ping-pong emailen és találjátok ki mi történt .... :)

Ezeket a sületlenségeket magadtól találod ki, vagy a netről szeded ?  :wacko:

Ez kb. az a kategória, hogy az 1 napja lejárt csokit már meg ne edd, mert mérgező és megfsat  [rohog]
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26336 Dátum: 2019.05.08 06:42:15 »
Mi? A kocsi vagy a kép? Vagy ami mögötte van?
 :hmmmm: ::)



Pedig én odaírtam a megoldást is!  :hmmmm: ::)


 
Hú tizedes!  Ez egy jó nagy rakás...






tűzifa
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

BViktor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26337 Dátum: 2019.05.08 06:54:27 »
Ezeket a sületlenségeket magadtól találod ki, vagy a netről szeded ?  :wacko:

Ez kb. az a kategória, hogy az 1 napja lejárt csokit már meg ne edd, mert mérgező és megfsat  [rohog]

Nem sületlenség ... tisztán gazdasági kérdés ...

Te megvennél-e egy 5 éves gyártású abroncsot, ha még van rajta minta? Én tuti nem ... így ha magamból indulok ki, akkor ha 3 év múlva cserélném ezeket az abroncsokat, amin 5 év körüli gyártási dátumok szerepelnek, így az számomra "értéktelen", akkor más miért fizetne érte? (igen, tudom, hogy van aki megveszi, de ettől a tény az tény marad és már öregnek számít ... )

Apropó ... vissza kaptam a 4x5e FT vagyis a 20e Ft-ot ... azaz a bolt is tudja, hogy kicsit sántít a dolog, hogy nem "friss" abroncsokat adott el nekem ... csak sokan nem törődnek ezzel ...

És mint fentebb írtam: nem 1ik napról a másikra "romlanak" meg mint a csoki, hanem kb a 3. év után kezd "megromlani" folyamatosan!

Lehet neked más vélemáényed erről, de nekem eddig ezek a tapasztalataim ... és vót már jó pár abroncs "alattam" eddig ...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26338 Dátum: 2019.05.08 07:19:08 »
Nagyon nem ugyanaz, hogy egy gumi a keréken tölti el azt az idöt vagy a raktárban. Az utobbitól nem nagyon öregszik ( ennyi udö alatt gyakorlatilag semmit).
Tehát - szerintem - ez a DOT szám mizéria picit túl lett tolva.

Tapatalkkal küldve


fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26339 Dátum: 2019.05.08 08:19:36 »
a gyártói hivatalos oldalak 8-10 évet írnak az elöregedésre (ami után megfelelő profilmélység és fizikai állapot után sem használható), a gumikereskedő oldalak ugyanerre 5-6-ot...