Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4071662 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26310 Dátum: 2019.04.26 13:54:05 »
Fontos tisztázni, Budaias, jó?  :cool2: :D
Deal.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26311 Dátum: 2019.04.26 14:27:02 »
Telefonon 2 nappal előtte bejelentkezve a munkahely és otthon között félúton lévő műhelybe kb. évi 2*15 perc az egész móka. És pont a gyerkőcökkel vagyok közben, mert meg is sértődnének ha nem nézhetnék hogy csinálják a szakik (...jó, itt kicsit előnnyel indulok, nem mindenkinek adatik meg 2 óvodáskorú "minden érdekel ami nagy, forog, hangos és büdös" hozzáállású fiúgyermek.) És mivel ahogy nőnek, egyre ritkábban bújnak hozzám, bezzeg a légkulcs zajára azonnal megijednek és bújnak, ez is nyereség  :hug:
A 4 alufelni ára (igen, az acél sokkal kevesebb, de szerintem sokkal jobban néz ki az autó vele, ennyi luxust megszavaztam magamnak a tűréshatárt közelítő mennyiségű munka + ügyelet mellett) mínusz gumis munkadíj kb. 8-10 év alatt jön ki nullára.

Amúgy tök jó Neked hogy a gyerkőceiddel ez az egyik közös program - én sajna' született kétbalkezesként legtöbbször felsülnék (vagy "focizzatok kicsit amíg apa kitalálja hogyan kell"  :whistling: ) és oda is lenne az említett férfiúi önbecsülés  :D

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26312 Dátum: 2019.04.26 14:44:47 »
...de ha már itt vagyok, kérdeznék is.Tavaly nyáron szerkezeti kárt is okozó defekt miatt a két első gumit cseréltem ugyanolyan típusú, de újra mint ami hátul volt. Most előre kerültek a régiek, tehát elöl 5, hátul 1 éves gumi - és azt tapasztalom, hogy erősebb gázzal indulásnál villan a kipörgésgátló, szűkebben vett kanyarban sem érzem tökéletesnek.Jól gondolom, hogy ennek semmi köze az első és hátsó gumi közti korkülönbséghez, egyszerűen csak cserés a régebbi? Csak azért csodálkozom, mert újra cserélés előtt (fél éve) még semmi ilyet nem tapasztaltam, a tárolás tankönyvi körülmények között van, profilmélység bőven több az ajánlottnál... (amúgy General Altimax Sport)

Menjen hátra inkább a régebbi, vagy csere? (a pénz része nem érdekel, nem fogok pár tízezren spórolni a biztonság rovására, de feleslegesen szemetet sem akarok termelni).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26313 Dátum: 2019.04.26 17:06:45 »
múltkor beszéltem egy húszéves (eléggé  :wub:) kolléganővel.  mesélte hogy randin volt egy sráccal, és defektet kaptak.
a srác felhívta az apját pedig volt nála pótkerék. a lány csalódott volt.   ilyen ez.. :winkiss:

nekem flex-el méretre vágott colos acélcső van a skodában kerékkulcs hosszabbítónak..  :ph34r:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26314 Dátum: 2019.04.26 18:49:35 »
bizonyos típusú hölgyeknek az is bejöhet ha a pasinak van havi 1k HUF az assistance-ra, és nem kell összeskoszolnia a randis öltönyét  ::) ...üvegtigris defektes jelenet megvan?  :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26315 Dátum: 2019.04.26 20:20:49 »
bizonyos típusú hölgyeknek az is bejöhet ha a pasinak van havi 1k HUF az assistance-ra, és nem kell összeskoszolnia a randis öltönyét  ::) ...üvegtigris defektes jelenet megvan?  :D

szerencsére elkerültem az aranyásókat.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26316 Dátum: 2019.04.26 20:31:55 »
Kedves mondi. Végigolvastam, amit írtál. Nekem csak az szúrt szemet, hogy nem vagy hajlandó venni 4db acélfelnit a téligumiknak és cserélni magad a neked tetszőleges időpontban a kerekeket, ellenben sír a szád, amiért várnod kell a gumisnál. Ez annyira pesties, már ne haragudj... Nehogy valamit tenned kelljen azért, hogy neked jobb legyen, sokkal kényelmesebb elvárni, hogy a számodra lehető legkevesebb energiabefektetéssel nyalják ki a feneked. Való igaz: It's your choice, de ne mondd nekem azt, hogy a gumisnál eltöltött idő alatt te a gyermekeiddel játszol... Ha pedig olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy a szerelés árát többszörösen megkeresed annyi idő alatt, akkor ne sírjon a szád, ha várnod kell a kényelmedért cserébe.

Egyébként nem vagyok kemény azért, mert magam cserélem a kerekeket, pusztán van bennem annyi férfi önbecsülés, hogy bizonyos dolgokért nem rohangálok el otthonról. Amíg én dolgozom, a kölkök ott sertepertélnek körülöttem és segítenek. Őket értelmes dologra tanítom, és addig is együtt van a család. ;-)

Fiammal mi is amolyan "apa-fia" "te is ember leszel" programként szoktuk az előkészített kerekeket feltenni, a levetteket eltakarítani :)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26317 Dátum: 2019.04.26 20:33:27 »
Kedves mondi. Végigolvastam, amit írtál. Nekem csak az szúrt szemet, hogy nem vagy hajlandó venni 4db acélfelnit a téligumiknak és cserélni magad a neked tetszőleges időpontban a kerekeket, ellenben sír a szád, amiért várnod kell a gumisnál. Ez annyira pesties, már ne haragudj... Nehogy valamit tenned kelljen azért, hogy neked jobb legyen, sokkal kényelmesebb elvárni, hogy a számodra lehető legkevesebb energiabefektetéssel nyalják ki a feneked. Való igaz: It's your choice, de ne mondd nekem azt, hogy a gumisnál eltöltött idő alatt te a gyermekeiddel játszol... Ha pedig olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy a szerelés árát többszörösen megkeresed annyi idő alatt, akkor ne sírjon a szád, ha várnod kell a kényelmedért cserébe.

Egyébként nem vagyok kemény azért, mert magam cserélem a kerekeket, pusztán van bennem annyi férfi önbecsülés, hogy bizonyos dolgokért nem rohangálok el otthonról. Amíg én dolgozom, a kölkök ott sertepertélnek körülöttem és segítenek. Őket értelmes dologra tanítom, és addig is együtt van a család. ;-)

Azt viszont megtudja mondani, mi mennyit ér, mikor egyetlen egy autót nem rakott még össze vagy szedett szét.... de még csak egy kerékcsere is kihívás..... :whistling: :whistling:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26318 Dátum: 2019.04.26 20:38:45 »
Fiammal mi is amolyan "apa-fia" "te is ember leszel" programként szoktuk az előkészített kerekeket feltenni, a levetteket eltakarítani :)
Ha az embernek fia van, ez magától érthetődő tevékenység. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26319 Dátum: 2019.04.26 21:03:44 »
Ha az embernek fia van, ez magától érthetődő tevékenység. [emoji6]

S az idén már 3-mal csináltuk, itthon az udvaron. Az 12 kerék :)
(A T27-es télijét valószínűleg eddig sosem takarították, a dísztárcsának is csak a színét, a fonákját is órán át sikáltam, s a fiam akkor is segített vizet hordani)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26320 Dátum: 2019.04.27 07:38:24 »
Csak azt mondd meg, hol tudok olcsón olyan szerszámot venni, amivel a felnin ki tudom cserélni és centrírozni a gumit...

(Ha olvastad volna, amit írtam, akkor kiderült volt, hogy nincs és nem is tervezek második felnigarnitúrát venni).
Miért kellene otthon centrírozni? Ezt senki nem írta  ;)
Kicserélem a kerekeket otthon, mert szezon van és km-es sor áll a gumisnál, majd valamikor tél közepén vagy júliusban elviszem a gumishoz centrírozásra. Még örülnek is, hogy valaki leszedi a pókhálót a bejáratról.  ;)

Oké, a lakótelepen az utcán kereket cserélni - azt én is kihagynám  :yes: 

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26321 Dátum: 2019.04.27 07:56:48 »
Csak azt mondd meg, hol tudok olcsón olyan szerszámot venni, amivel a felnin ki tudom cserélni és centrírozni a gumit...

(Ha olvastad volna, amit írtam, akkor kiderült volt, hogy nincs és nem is tervezek második felnigarnitúrát venni).

Ollan szerszám nincsen. A felnin történő abroncscserét és a centrírozást 2 különböző gépen végzi a szakmunkás. Még sohasem láttad, hogy mit művel a gumis és azt mivel tevé vala?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26322 Dátum: 2019.04.29 19:05:15 »
Pót/mankókerék kérdésem lenne. Az Aurist 17-es kerekekkel és csak javítókészlettel kaptam, és csak az van egy fekete műagyag(hab) kiegészítőbe elhelyezve a csomagtér alján levő majdnem kerékformályú mélyedésben. Aminek a csomagtérajtó felőli részen a belső műanyag csomagtér borítás durván leszögletesíti a helyet. Ez 25 cm-re van a középponttól. Van arra valakinek tapasztalata, hogy ettől függetlenül egy 17”-os mankókereket be lehet helyezni? Most éppen van egy eladó viszonylag közelben.... :hmmmm:

lotoka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26323 Dátum: 2019.04.30 21:42:34 »
Yaris II 1,3 2006-hoz keresek 15-ös alufelnit. Az lenne a kérdésem, hogy szabad-e a használtak között keresgélni vagy érdemesebb az újakból választani?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26324 Dátum: 2019.05.01 14:31:39 »
Yaris II 1,3 2006-hoz keresek 15-ös alufelnit. Az lenne a kérdésem, hogy szabad-e a használtak között keresgélni vagy érdemesebb az újakból választani?
Persze hogy szabad. Természetesen ne vegyél szétvert, sérült romhalmazt  ;)
Lehet találni szép állapotú használt felnit is