Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4065044 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26295 Dátum: 2019.04.26 10:04:45 »
Kb most lett elegem az évi két gumicseréből (nem vagyok hajlandó 3 órákat sorban állni a gumisnál). Kérdés, melyik 4 évszakos gumit vegyem, GoodYear, Conti vagy Michelin? Ha a korábbi tapasztalataimra hallgatok, akkor Conti, de a Michelin is nagyon tetszik.

michelint vegyél és ha havas az út, hagyd otthon a kocsit.
(zárójelben: én az elmúlt tíz évben mindig időpontra mentem gumishoz, vagy össze sikerült kötni más szervizzel)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26296 Dátum: 2019.04.26 10:47:07 »
Van a környéken egy frankó éjjel nappali gumis, oda járok kb. 8 éve, mindig odamentem este 10-11 körül és pillanatok alatt kész volt. Az a baj, hogy erre sokan rájöttek, és tegnap este 9 kor azt mondták, hogy ha szerencsém van éjfélig beférek... Otthagytam. A gumik nincsenek felnin, előző autón voltak, rájöttem, hogy semmi értelme, feleslegesen áll benne a pénz, úgyis mindig gumisnál cseréltetek (lakótelepen a parkolóba nem annyira vidám dolog cserélgetni, meg kényelmesebb is vagyok annál. A feleségem szokta mondani, hogy inkább dolgozom pluszban valamennyit és kifizetem, hogy ne nekem kelljen, és akkor mindenki azt csinálja, amihez ért).
Időpontot megpróbálom, de nekem az a tapasztalatom, hogy főszezonban nem igazán adnak időpontot, vagy ha igen, az sem jelent semmit. Több olyan sztorit ismerek, amikor 5-6 főt hívtak azonos időpontra, és volt 1-2 emelő. De megpróbálom.
Az őszi csere nem lesz gond, mert október végén lesz esedékes mindig az éves szervíz, de ezt a tavaszit szívesen megúsznám.

Amúgy az autó megy évi 10-15 ezer kilométert, szóval simán jó lenne a 4 évszakos, csak az asszony nem engedi... Az volt a terv, hogy eladom a téli-nyári garnitúrát és veszek belőle egy frankó 4 évszakos garnitúrát és akkor évekig nincs gond. De még megpróbálom meggyőzni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26297 Dátum: 2019.04.26 11:03:52 »
Van a környéken egy frankó éjjel nappali gumis, oda járok kb. 8 éve, mindig odamentem este 10-11 körül és pillanatok alatt kész volt. Az a baj, hogy erre sokan rájöttek, és tegnap este 9 kor azt mondták, hogy ha szerencsém van éjfélig beférek... Otthagytam. A gumik nincsenek felnin, előző autón voltak, rájöttem, hogy semmi értelme, feleslegesen áll benne a pénz, úgyis mindig gumisnál cseréltetek (lakótelepen a parkolóba nem annyira vidám dolog cserélgetni, meg kényelmesebb is vagyok annál. A feleségem szokta mondani, hogy inkább dolgozom pluszban valamennyit és kifizetem, hogy ne nekem kelljen, és akkor mindenki azt csinálja, amihez ért).
Időpontot megpróbálom, de nekem az a tapasztalatom, hogy főszezonban nem igazán adnak időpontot, vagy ha igen, az sem jelent semmit. Több olyan sztorit ismerek, amikor 5-6 főt hívtak azonos időpontra, és volt 1-2 emelő. De megpróbálom.
Az őszi csere nem lesz gond, mert október végén lesz esedékes mindig az éves szervíz, de ezt a tavaszit szívesen megúsznám.

Amúgy az autó megy évi 10-15 ezer kilométert, szóval simán jó lenne a 4 évszakos, csak az asszony nem engedi... Az volt a terv, hogy eladom a téli-nyári garnitúrát és veszek belőle egy frankó 4 évszakos garnitúrát és akkor évekig nincs gond. De még megpróbálom meggyőzni.
Ugyan. Egy kerékcserét egy férfinek meg kell tudni csináljon! Nem akkora dolog. Kb egy kocsimosással ér fel. 240Ft-ért vettem gumitenyeres kesztyűt, hogy ne baffam össze feleslegesen a kezemet és otthon megcsinálom a  kerékcserét. Még a céges autón is. Én nem fogok SAP-ban megrendelőt gyártani, időpont után telefonálgatni, mikor otthon akkor cserélem át a kerekeket, amikor akarom. 5000Ft a Lidl/Aldiban egy normális nyomatékkulcs, örök élet ennyi használattal.
Egy nőnek oké, nem kell, hogy megcsinálja, de akkor várja ki a sorát a gumisnál és ne sírjon emiatt. :-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26298 Dátum: 2019.04.26 11:04:51 »
Palaczknak jók a tapasztalatai a Misi CC-vel Erdélyben hóban is. 4évszakosból nálam a sorrend Michelin, GY, Conti. a COV-on most fogok is váltani GY-ről Michi-re.
music     

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26299 Dátum: 2019.04.26 11:56:05 »
...mikor otthon akkor cserélem át a kerekeket, amikor akarom...

Bizonyára a fáradtság az oka, de nem jöttem rá, hogy trollkodásból írtad-e a fentieket? :)

Azért az évi 2 alkalom centrírozás (ami sem kerékkulccsal, sem kesztyűvel nem kivitelezhető :D) miatt nem duzzogok, vagy felesleges szerintetek?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26300 Dátum: 2019.04.26 12:23:43 »
Ugyan. Egy kerékcserét egy férfinek meg kell tudni csináljon! Nem akkora dolog. Kb egy kocsimosással ér fel. 240Ft-ért vettem gumitenyeres kesztyűt, hogy ne baffam össze feleslegesen a kezemet és otthon megcsinálom a  kerékcserét. Még a céges autón is. Én nem fogok SAP-ban megrendelőt gyártani, időpont után telefonálgatni, mikor otthon akkor cserélem át a kerekeket, amikor akarom. 5000Ft a Lidl/Aldiban egy normális nyomatékkulcs, örök élet ennyi használattal.
Egy nőnek oké, nem kell, hogy megcsinálja, de akkor várja ki a sorát a gumisnál és ne sírjon emiatt. :-)
Csak azt mondd meg, hol tudok olcsón olyan szerszámot venni, amivel a felnin ki tudom cserélni és centrírozni a gumit...

(Ha olvastad volna, amit írtam, akkor kiderült volt, hogy nincs és nem is tervezek második felnigarnitúrát venni).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26301 Dátum: 2019.04.26 12:25:54 »
Palaczknak jók a tapasztalatai a Misi CC-vel Erdélyben hóban is. 4évszakosból nálam a sorrend Michelin, GY, Conti. a COV-on most fogok is váltani GY-ről Michi-re.
Köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26302 Dátum: 2019.04.26 12:36:05 »
Ugyan. Egy kerékcserét egy férfinek meg kell tudni csináljon! Nem akkora dolog. Kb egy kocsimosással ér fel. 240Ft-ért vettem gumitenyeres kesztyűt, hogy ne baffam össze feleslegesen a kezemet és otthon megcsinálom a  kerékcserét. Még a céges autón is. Én nem fogok SAP-ban megrendelőt gyártani, időpont után telefonálgatni, mikor otthon akkor cserélem át a kerekeket, amikor akarom. 5000Ft a Lidl/Aldiban egy normális nyomatékkulcs, örök élet ennyi használattal.
Egy nőnek oké, nem kell, hogy megcsinálja, de akkor várja ki a sorát a gumisnál és ne sírjon emiatt. :-)
De mondhatnám azt, hogy kemény gyerek vagy... én pedig kényelmes, aki azalatt az idő alatt, amíg kereket cserél a gumis árának a többszörösét megkeresi vagy inkább a családjával tölti, mert a családdal töltött idő, túl értékes, hogy szereléssel töltsem. It's your choice  :cool2: :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12153
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26303 Dátum: 2019.04.26 12:43:29 »
De mondhatnám azt, hogy kemény gyerek vagy... én pedig kényelmes, aki azalatt az idő alatt, amíg kereket cserél a gumis árának a többszörösét megkeresi vagy inkább a családjával tölti, mert a családdal töltött idő, túl értékes, hogy szereléssel töltsem. It's your choice  :cool2: :D .

múltkor még szerelnivaló kocsit akartál..úgy beszéltelek le!  :tt2: ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26304 Dátum: 2019.04.26 12:56:17 »
múltkor még szerelnivaló kocsit akartál..úgy beszéltelek le!  :tt2: ;)
A muszáj szerelés és a hobbi szerelés két külön dolog. A nyári gumi csere nekem nem fér bele a hobbiszerelésbe. A hobbi szerelésnek az a lényege, hogy amikor kedvem van hozzá, és ha nem rakom össze akkor sincs semmi, mert nem járok napi szinten azzal az autóval.
De amúgy mindegy is, mert a gumik nincsenek felnin és nem is lesznek...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26305 Dátum: 2019.04.26 13:10:28 »
Hiába! Olyan ez a kvaterka mint bikába borjút beszélni. ::) ::)
Illen alapon a pótgumi is fölösleges, mert biztosan csak gumis műhely mellett, hétköznap kap defektet a pógár ótójának gumija, amikor a gumis már kínjában a falba veri a fejét annyira nincsen kuncsaftja.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26306 Dátum: 2019.04.26 13:32:31 »
Amúgy az autó megy évi 10-15 ezer kilométert, szóval simán jó lenne a 4 évszakos, csak az asszony nem engedi... Az volt a terv, hogy eladom a téli-nyári garnitúrát és veszek belőle egy frankó 4 évszakos garnitúrát és akkor évekig nincs gond. De még megpróbálom meggyőzni.

na ez érdekes, nálunk is ez van, ráadásul épp egy hegyre tervezünk költözni. én simán ellennék egy jó négyévszakoson, úgyse száguldozok, meg általában defenzíven is vezetek (a priusban legalábbis :D), de egyelőre csereberélünk mi is.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26307 Dátum: 2019.04.26 13:51:31 »
Hiába! Olyan ez a kvaterka mint bikába borjút beszélni. ::) ::)
Illen alapon a pótgumi is fölösleges, mert biztosan csak gumis műhely mellett, hétköznap kap defektet a pógár ótójának gumija, amikor a gumis már kínjában a falba veri a fejét annyira nincsen kuncsaftja.
Teljesen egyetértek, nincs is pótkerekem  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26308 Dátum: 2019.04.26 13:51:49 »
Csak azt mondd meg, hol tudok olcsón olyan szerszámot venni, amivel a felnin ki tudom cserélni és centrírozni a gumit...

(Ha olvastad volna, amit írtam, akkor kiderült volt, hogy nincs és nem is tervezek második felnigarnitúrát venni).
Kedves mondi. Végigolvastam, amit írtál. Nekem csak az szúrt szemet, hogy nem vagy hajlandó venni 4db acélfelnit a téligumiknak és cserélni magad a neked tetszőleges időpontban a kerekeket, ellenben sír a szád, amiért várnod kell a gumisnál. Ez annyira pesties, már ne haragudj... Nehogy valamit tenned kelljen azért, hogy neked jobb legyen, sokkal kényelmesebb elvárni, hogy a számodra lehető legkevesebb energiabefektetéssel nyalják ki a feneked. Való igaz: It's your choice, de ne mondd nekem azt, hogy a gumisnál eltöltött idő alatt te a gyermekeiddel játszol... Ha pedig olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy a szerelés árát többszörösen megkeresed annyi idő alatt, akkor ne sírjon a szád, ha várnod kell a kényelmedért cserébe.

Egyébként nem vagyok kemény azért, mert magam cserélem a kerekeket, pusztán van bennem annyi férfi önbecsülés, hogy bizonyos dolgokért nem rohangálok el otthonról. Amíg én dolgozom, a kölkök ott sertepertélnek körülöttem és segítenek. Őket értelmes dologra tanítom, és addig is együtt van a család. ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26309 Dátum: 2019.04.26 13:53:16 »
Ez annyira pesties, már ne haragudj...
Fontos tisztázni, Budaias, jó?  :cool2: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...