Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4063544 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26115 Dátum: 2018.03.30 20:48:01 »
Ma lecserélődött itthon mind a 8 kerék. Szokásom szerint a télieket kavicstalanítottam, lecsutakoltam. Közben azzal az érdekességgel kellett szembesüljek, hogy a Yaris 2 hátsó kereke majdnem vetésre, palántázásra elegendő port-föld mennyiséget gyűjtött magába. ~centi vastag koszréteg volt a belső kerületén. Ez ilyen Yaris sajátosság?!?!?

Jah, tudom, nem hiszitek, mert nincs képpel a FB-ra kitolva :)
Minek palyazol annyit :D

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26116 Dátum: 2018.03.30 20:49:49 »
???

Békés megyében??
1.0-val??
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26117 Dátum: 2018.03.30 21:27:18 »
:)

antocian

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26118 Dátum: 2018.04.03 08:10:37 »
Sziasztok,

biztos szerepelt már itt, hogy most kerékcsere alkalmával, kell-e valamit tenni a TMPS-sel, kell-e resetelni, vagy nullázni, és hogyan? Elvileg, "rá van tanítva" mind a 8 kerék, van azért tennivaló?
Ha jól értelmezem, a resetelést meg kellene tenni (gyújtás rá, kesztyűtartóban a reset gomb nyomva tart, 3x villan a guminyomás lámpa a műszerfalon, gomb elenged, vár egy-két percet és gyújtás le - jól írtam le?)?
üdv Antocian
Biztonság mindenek felett...
Corolla D-4D MMT / Auris Hybrid

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26119 Dátum: 2018.04.03 17:49:10 »
Nekem ez a 441. Oldalon van a manuálban

A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető rendszer inicializálásának módja
Biztonságos helyen álljon meg a gépjárművel, majd kapcsolja ki a motorindító gombot.
Mozgásban lévő gépjárműben nem hajtható végre inicializálás.
Állítsa be a gumiabroncsnyomást a megadott hideg gumiab-
roncsnyomás értékre. (560. o.)
Ellenőrizze, hogy a gumiabroncsnyomás megfelel-e a megadott hideg
gumiabroncs-nyomásértéknek. A gumiabroncsnyomásra figyelmeztető
rendszer ezt az értéket veszi alapul.
Kapcsolja a motorindító gombot ON módba.
Nyissa ki a kesztyűtartót.
Nyomja meg és tartsa le-
nyomva a gumiabroncsnyo-
másra figyelmeztető rend-
szer visszaállító kapcsolót,
amíg a gumiabroncsnyomás-
ra figyelmeztető lámpa las-
san hármat nem villan.
Várjon néhány percet ON módba kapcsolt motorindító gombbal,
majd kapcsolja ki a motorindító gombot.

kari

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 122
  • Toyota Auris TS Hybrid 2016
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26120 Dátum: 2018.04.05 21:21:10 »
Sziasztok, hétfőn cseréltem kereket, mind a két garnitúra érzékelő rögzítve van a memóriába. nem programoztam semmit, eddig nem gyulladt ki a visszajelző lámpa.

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26121 Dátum: 2018.04.06 20:30:27 »
Haho,

egy nagy kérdés foglalkoztat mostanában engem. Mivel a vett 15-ös felnik nem tetszenek ezért télire felrakattam a vadiúj Conti-kat így most nincs nyári gumim és felnim.
Eddig már sok helyen keresgettem és megtaláltam egy oldalt, alu-felni.eu.....hm....furcsák az érzéseim.
Egészen egyértelmű az oldal, szlovák a cég, azt írják 2006 óta nyomul a cég, sokan vesznek tőlük bla...bla....bla....ma felhívtam őket, mivel szentül meg voltam győződve róluk, hogy  jó minőségű felniket árulnak.
Van egy magyar mobil, amit fel lehet hívni, fel is hívtam, készségesen segített is az úr, aztán mikor a származási helyére kérdeztem rá a felniknek, azt mondta, hogy ezek a felnik replikák, Taiwan-ból származnak.....hm... ekkor elgondolkodtam.
Van valakinek tapasztalata a Taiwan-i híres ipar alufelnivilágával kapcsolatban?
Ugye látom az áru ára elég csábító 126e Ft a négy darab felni, szállítás még 7e, plusz csavarok darabja 340x20 még 6800, kb 140e....hm...
Örülnék némi tanácsnak ezzel kapcsolatban. Hallottam horror történeteket olasz felnikről....esetleg Racing bazár-on láttam az eladó szerint eredeti toyota felnit, vegyem meg azt?......
Akár hogyan is számolok mindenképpen 2kg fölötti lesz a művelet tpms szenzor is kell ugye ....én rászánom, de azért nem látom miben kellene bízom.....mióta megtudtam hogy Szolnokon a hibridemet ha szervizelném, alapból 5w30-at tennének bele.....0w20 csak rendelésre, jobbnak látom mindenkivel szemben a bizalmatlanságot, abból nem lehet baj.
Auris HSD TS 2015.12

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26122 Dátum: 2018.04.06 21:52:19 »
Haho,

egy nagy kérdés foglalkoztat mostanában engem. Mivel a vett 15-ös felnik nem tetszenek ezért télire felrakattam a vadiúj Conti-kat így most nincs nyári gumim és felnim.
Eddig már sok helyen keresgettem és megtaláltam egy oldalt, alu-felni.eu.....hm....furcsák az érzéseim.
Egészen egyértelmű az oldal, szlovák a cég, azt írják 2006 óta nyomul a cég, sokan vesznek tőlük bla...bla....bla....ma felhívtam őket, mivel szentül meg voltam győződve róluk, hogy  jó minőségű felniket árulnak.
Van egy magyar mobil, amit fel lehet hívni, fel is hívtam, készségesen segített is az úr, aztán mikor a származási helyére kérdeztem rá a felniknek, azt mondta, hogy ezek a felnik replikák, Taiwan-ból származnak.....hm... ekkor elgondolkodtam.
Van valakinek tapasztalata a Taiwan-i híres ipar alufelnivilágával kapcsolatban?
Ugye látom az áru ára elég csábító 126e Ft a négy darab felni, szállítás még 7e, plusz csavarok darabja 340x20 még 6800, kb 140e....hm...
Örülnék némi tanácsnak ezzel kapcsolatban. Hallottam horror történeteket olasz felnikről....esetleg Racing bazár-on láttam az eladó szerint eredeti toyota felnit, vegyem meg azt?......
Akár hogyan is számolok mindenképpen 2kg fölötti lesz a művelet tpms szenzor is kell ugye ....én rászánom, de azért nem látom miben kellene bízom.....mióta megtudtam hogy Szolnokon a hibridemet ha szervizelném, alapból 5w30-at tennének bele.....0w20 csak rendelésre, jobbnak látom mindenkivel szemben a bizalmatlanságot, abból nem lehet baj.
Azt nem mondtak esetleg, hogy milyen markajuak a felnik, vagy mi a ceg neve, aki gyartja oket? A racingbazarostol pedig nyugodtan kerdezd meg, hogy mi a felni cikkszama, belul benne szokott, hogy Toyota, a meretei (szelesseg, atmero, ha jol emlekszem a koroszto is), plusz a 2x5 karakterbol allo cikkszam is. Ha ezek megvannak, akkor eredeti a kerek. A replika felnik (altalaban) jol neznek ki, de nekem szemelyesen fenntartasaim vannak a minosegevel es a tartossagaval is. Ennyi penzert normalis allapotu, gyari felnit kell, hogy talalj. En tavaly a 18-as gyari Lexus felniket 130-ert adtam el.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26123 Dátum: 2018.04.07 16:38:02 »
Haho,

egy nagy kérdés foglalkoztat mostanában engem. Mivel a vett 15-ös felnik nem tetszenek ezért télire felrakattam a vadiúj Conti-kat így most nincs nyári gumim és felnim.
Eddig már sok helyen keresgettem és megtaláltam egy oldalt, alu-felni.eu.....hm....furcsák az érzéseim.
Egészen egyértelmű az oldal, szlovák a cég, azt írják 2006 óta nyomul a cég, sokan vesznek tőlük bla...bla....bla....ma felhívtam őket, mivel szentül meg voltam győződve róluk, hogy  jó minőségű felniket árulnak.
Van egy magyar mobil, amit fel lehet hívni, fel is hívtam, készségesen segített is az úr, aztán mikor a származási helyére kérdeztem rá a felniknek, azt mondta, hogy ezek a felnik replikák, Taiwan-ból származnak.....hm... ekkor elgondolkodtam.
Van valakinek tapasztalata a Taiwan-i híres ipar alufelnivilágával kapcsolatban?
Ugye látom az áru ára elég csábító 126e Ft a négy darab felni, szállítás még 7e, plusz csavarok darabja 340x20 még 6800, kb 140e....hm...
Örülnék némi tanácsnak ezzel kapcsolatban. Hallottam horror történeteket olasz felnikről....esetleg Racing bazár-on láttam az eladó szerint eredeti toyota felnit, vegyem meg azt?......
Akár hogyan is számolok mindenképpen 2kg fölötti lesz a művelet tpms szenzor is kell ugye ....én rászánom, de azért nem látom miben kellene bízom.....mióta megtudtam hogy Szolnokon a hibridemet ha szervizelném, alapból 5w30-at tennének bele.....0w20 csak rendelésre, jobbnak látom mindenkivel szemben a bizalmatlanságot, abból nem lehet baj.

Hali, nekem már volt tajvani, illetve koreai replika felnim, az utolsó éppen Hijon típusnevű.  Semmi bajom nem volt a felnikkel, míg nálam voltak.  Az bizonyos, hogy az olasz felniknél lényegesen jobb és rugalmas, de ne hasonlítsuk össze a prémium márkák termékeivel.  Ár-érték arányban megfelelő választás lehet.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26124 Dátum: 2018.04.09 20:13:00 »
Na megvettem a felniket.
Végül felfele ment az ár, mert többen rá voltak izgulva, 165e lett a vége, plusz mehettem el Debrecenbe érte.
Az eladó elmondása szerint 2017 januári az autó, arról került le, egy szezont futott gumik, felnik hibátlanok. Mikor megmondtam neki a gumi gyártási dátumát, csak nézett bambán, hogy ezt meg honnan látom...hát DOT szám....fura, fiatal gyerek volt, és nem tudta.
Előtte Passat volt 2.0 pd tdi 2008-as a betegágy, gyárilag cserélt porlasztókkal, de temérdek más baja is volt, elmondása szerint.
Így vettek Corolla-t azt mondták féltek a hibrid aksijától, jót mosolyogtam, ahha, amelyik újonnan 450e Ft ba kerül és kb 20 éves korában megy majd tönkre...a kereskedők hibája, hogy nem tudják eladni a hibridet, mikor az ilyen beidegződést nem bírják megcáfolni az ügyfélnek.

Már csak az a bosszantó TPMS szenzor hiányzik, van itt valaki aki ki tud okosítani benne?
Eddig azt láttam, hogy az európai toyota-k szenzorai 433 mhz-en dolgoznak, az egyik oldal szerint két féle úgynevezett univerzális szenzor van, melyek taníthatóak.
Azt is olvastam, hogy az autó rendszere két garnitúra szenzort képes megtanulni, bár elég egyszerű, hogy van egy hibalámpa és kész, ha lemerül az elem, azt csak a hibaüzenetből tudom kikövetkeztetni.
Arra már rájöttem, hogy a gyári cikkszám az a pmv-c210, ezt a típusú szenzor kell az európai toyotákba, mivel ez működik 433 hrz-en, a c010-es amerikai szabvány, és ha jól láttam 333 hrz-en működik.
Bementem a helyi szervízbe, azt mondták, hogy 60eFt, gondoltam ennél biztosan van olcsóbb ajánlat.
Nem vagyok szarrágó, de nem azért vagyok kereskedő már 15 éve, hogy rögtön az első magas ajánlatra igent mondjak, a pollenszűrő levegőszűrő kombót is 4e körül veszem, mikor ők 10e-ért adják a kettőt.

Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26125 Dátum: 2018.04.09 20:25:10 »
Azt nem vágom, mit és hogyan programoznak, mikor az alu-felni.eu-n azt írják, a megvett szenzorokat már előre a gyári autóra beprogramozzák.....mi van , akkor hogyan lesznek a kocsihoz párosítva, akkor minek kell előre felprogramozni.....kérdőjelek százezerrel.....
Amúgy a rendszer nagyon szépen ki van találva, mindenki bruttó 60-ért adja a szenzorokat.......bár azért az ebay-en találtam egyenlőre olcsóbbat, majd meglátjuk, hogy ráfázok-e, a típusszám stimmel, elvileg jó lehetek vele, az eredeti ár fele.
Auris HSD TS 2015.12

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26126 Dátum: 2018.04.09 21:47:33 »
Figyi, szeptemberben az Auriszos topicban voltak kerdéseim ezügyben, végül a német fickótól vettem ( 1 Satz RDKS-Sensoren Toyota 42607-02031 42607-02030 Reifendruckkontrolle https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.befr.ebay.be%2Fulk%2Fitm%2F182802794364 ) Ezt rakták be VPben a gumisok októberben és egy kézi műszerrel felismertették a rendszerrel. Innentőlkezdve működött.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26127 Dátum: 2018.04.09 21:58:05 »
37e volt a 4 szenzor Toyotánál  :hmmmm:
A gyártó frekvenciájára programozott szenzorokat még meg kell mutatni az autónak (ehhez kell a szerviz, ami feltanítja).

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26128 Dátum: 2018.04.09 23:52:59 »
Ha azt mondják, hogy 37e, akkor bátran mondom, hogy kérem az időpontot és kész.
De Szolnoki és a Kecskeméti Toyota-nál is azt mondták, hogy 60.000Ft a négy szenzor, én ezt erősen eltúlzottnak tartom.
Értem én, hogy meg kell élni, de én ennyit nem fizetek érte, ha van olcsóbb.
Mikor látom az Usa-ban mennyi a 4 db szenzor, már látom, hogy mekkora lehúzás annyiért adni.
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Gumik és felnik
« Válasz #26129 Dátum: 2018.04.10 00:11:18 »
Úgy látom, azért 10-11e Ft-ért vastagon van kínálat, sőt sokan vettek programozó egységet is. Nem lesz ezzel gond, feltalálom magamat.
https://racingbazar.hu/adatlap/alkatresz-egyeb/toyota_auris_yaris_prius_abroncsnyomas_erzekelos_jelados_szelep_tpms_szelep
Auris HSD TS 2015.12