Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
306 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 330

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4020544 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25950 Dátum: 2017.11.06 13:14:26 »
Jó, az eladónak max!
Most már én is így vélem!  ::)

Norbee
Köszi a cikket! 
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25951 Dátum: 2017.11.09 00:12:26 »
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25952 Dátum: 2017.11.09 12:57:15 »
a csavarokat is meg kell húzni...
Ilyenem volt csak dísztárcsa talált meg. Az is tud alakítani az autón!
Fery

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25953 Dátum: 2017.11.13 16:58:57 »
Most olvastam egy cikket, hogy a munkaerő-hiány már a gumisoknál is tapasztalható, egyes helyeken akár 20%-os áremelkedéssel is lehet számolni, mivel magasabb bért kell fizetni, hogy megtartsák a munkaerőt.
Vidéken viszont akár 30%-kal is olcsóbb lehet a kerékcsere egy bp-i gumishoz képest.

Én most jelentkeztem be a szokott helyemre, legkorábbi szabad időpontjuk szombat reggel 9:00 volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25954 Dátum: 2017.11.13 19:16:15 »
Most olvastam egy cikket, hogy a munkaerő-hiány már a gumisoknál is tapasztalható, egyes helyeken akár 20%-os áremelkedéssel is lehet számolni, mivel magasabb bért kell fizetni, hogy megtartsák a munkaerőt.
Vidéken viszont akár 30%-kal is olcsóbb lehet a kerékcsere egy bp-i gumishoz képest.

Én most jelentkeztem be a szokott helyemre, legkorábbi szabad időpontjuk szombat reggel 9:00 volt.
Most nem azért, de kérdezem mert nem tudom, milyen szakmai képesítése van a gumisnak?
Úgy értem, ha netán holnap megpályáznék egy ilyen állást, mi a követelmény?
(és ekkor még nem tudom a választ, de kérdezem én, mi a retkes büdös ........ van már itt ebben az országban???  :devil: gumis, gumi szerelő, vulkanizer hiány, ***om megáll)
Nem vagyok jó passzban, a retkes otp, a groupama stb. dilettáns rohadt lehúzós tetves üzletpolitikája miatt sem, azokat szívatják akik itt maradnak ebben az országban :censored:
És mielőtt még valamelyik modi túlreagálná! 
Nem politizáltam!
Különben meg teszek az időpontokra, előre gondolkozom (már amikor lehetséges és képes vagyok rá), szeptemberben centríroztattam a télit, felszereltem magamnak, tegnap.
Fery

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25955 Dátum: 2017.11.13 19:40:07 »
Hu, látom "jó" napod van  :wacko:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25956 Dátum: 2017.11.13 20:02:13 »
Hu, látom "jó" napod van  :wacko:
Igen, illetve előzmények torlódnak, ami nem is az én hibám, hanyagságom, de ez itt már off.
Elnézést kérek a kirohanásomért, de azt hiszem épp kikerültem egy mikro infarktust ezzel a túlcsordult betűhányásommal  ;)
Sorry, nem akartam szénné offolni itt, de reagáltam.
Azonnali hatállyal felsorakoztatok kettő sört és szétkapcsoltatom a neuronhálómat!
Fery

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25957 Dátum: 2017.11.13 20:35:51 »
Azonnali hatállyal felsorakoztatok kettő sört és szétkapcsoltatom a neuronhálómat!
  :ser: :yes: :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25958 Dátum: 2017.11.13 21:25:38 »


Azonnali hatállyal felsorakoztatok kettő sört és szétkapcsoltatom a neuronhálómat!
hasonloképp tettem kb 1órája...ugyanezen elöirányzatokkal.
megy az olasz-svéd vb meccs... a vesém meg dolgozik...

2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25959 Dátum: 2017.11.14 08:51:43 »
Most olvastam egy cikket, hogy a munkaerő-hiány már a gumisoknál is tapasztalható, egyes helyeken akár 20%-os áremelkedéssel is lehet számolni, mivel magasabb bért kell fizetni, hogy megtartsák a munkaerőt.

szerintem ez kamu. most mindent erre fognak.  meséljek arról hogy most szigeteltem le a házat és a két melósnak napi 30-40ezret fizettem.. és du kettőkor már pakoltak!
őrület.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25960 Dátum: 2017.11.14 09:15:47 »
szerintem ez kamu. most mindent erre fognak. 
Nekem is most kamuzták be, a munkaerő hiányra hivatkozik a vállalkozás, pedig csak arról van szó, hogy úgy vállalt fel munkát, hogy fogalma sincs ki fogja megcsinálni. A vállalt határidő alatt (90 munkanap) nemhogy a munkát nem végezte el, még a megkezdéshez szükséges elözetes hozzájárulást sem szerezte be, az engedélyről nem is beszélve. Az első részletet szívbaj nélkül elkérte. A felmondás nehézkes, mert nincs kikötve részteljesítés, és utólag azt mond amit akar a szerződés kötés, felmérés, nyilvántartás ellenőrzése, igénybejelentés díjára.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25961 Dátum: 2017.11.14 10:14:36 »
Úgy látszik ma teljesen mindegy milyen területen, de már elkerülhetetlen a kamufaktor vastagon.
Miközben a pénz lehúzás, áremelés, rejtett költségek stb. szépen még beszivárognak a hozzá nem értés csomagba!
Aztán meg, oldódjak alkoholban?  :D
Robi írta sör, meccs, a végén sörmeccs lesz.  :eek:
Na jó, akkor írom, vasárnap felraktam a centríroztatott kerekeket, szerintetek jó lett? Nem! Grat!
Fery

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25962 Dátum: 2017.11.14 12:02:16 »
Úgy látszik ma teljesen mindegy milyen területen, de már elkerülhetetlen a kamufaktor vastagon.
Miközben a pénz lehúzás, áremelés, rejtett költségek stb. szépen még beszivárognak a hozzá nem értés csomagba!
Aztán meg, oldódjak alkoholban?  :D
Robi írta sör, meccs, a végén sörmeccs lesz.  :eek:
Na jó, akkor írom, vasárnap felraktam a centríroztatott kerekeket, szerintetek jó lett? Nem! Grat!

Mi romlott el vasárnap óta?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25963 Dátum: 2017.11.14 12:49:36 »
Miközben a pénz lehúzás, áremelés, rejtett költségek stb. szépen még beszivárognak a hozzá nem értés csomagba!
OFF
3 ELMÜ engedélyes villanyszerelő és egy tervezői engedélyes villamosmérnök kolléga javaslatára írásban állásfoglalást kértem az ELMÜ től, hogy magántelken 2x2,3 m áthidalására szolgáló segédoszlop tartására megfelelő az eF betongyám, vagy az eG van előírva (majd 2x annyi, és alig forgalmazzák).
Több mint 2 hét alatt megjött a válasz: konzultâljak villanyszerelővel.  :censored:
ON

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25964 Dátum: 2017.11.15 11:01:25 »
OFF
3 ELMÜ engedélyes villanyszerelő és egy tervezői engedélyes villamosmérnök kolléga javaslatára írásban állásfoglalást kértem az ELMÜ től, hogy magántelken 2x2,3 m áthidalására szolgáló segédoszlop tartására megfelelő az eF betongyám, vagy az eG van előírva (majd 2x annyi, és alig forgalmazzák).
Több mint 2 hét alatt megjött a válasz: konzultâljak villanyszerelővel.  :censored:
ON
<OFF>: Lakásátalakítás miatt feltettem pár kérdést önkormányzatnak. Szellőzőudvar(lifthók, vagy lichthof, vagy ilyesmi) beépítése és az összes nem teherhordó fal kidobása volt a kérdés, szigetelés, hőszivattyú és hasonlók. A szokásos nincs kedv dolgozni ezért elmismásolom a választ dologra számítottam. Ehelyett 3 hét után jött egy sokoldalas levél, ahol a kérdésekre tételesen odaírták a vonatkozó jogszabályrészletet(nem azt, hogy xy jogszabály vonatkozó része, keresd ki B+), majd alá odaírták köznyelven érthetően, hogy ez számomra mit jelent, hogyan kell eljárnom, milyen szakvéleményt és kitől kell beszereznem, tervezésnél és kivitelezésnél mire kell figyelni. Mindezt egy önkormányzat építészeti osztályáról. Közszféra. Vannak még csodák.</OFF>
Hogy ontopic is legyek: Kirámolásnál találtam egy nyári szett ~10 éves Pirellit, 5000 km-t futhatott. Szinte fájt kidobni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.15 11:04:29 írta Silent »