Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4061516 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25695 Dátum: 2017.06.09 13:25:41 »
Üdv!
Nyári gumi vásárlás előtt állok. Csak kérdezném, hogy a kettő közül melyik lehet a jobb választás? (195/60/R15)
Continental PremiumContact 5
Goodyear Efficientgrip Performance
Köszi

Goodyear van , más méretben. Elégedett vagyok vele.
Szerintem mindkettő jó választás. Azt venném amelyik olcsóbb.  :innocent:

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25696 Dátum: 2017.06.12 06:51:36 »
Ok. Köszi a hozzászólást!
Avensis 2014
2.0 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25697 Dátum: 2017.06.12 09:11:57 »
Azt mondják az okosok, hogy a Continak sérülékenyebb az oldalfala.
music     

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25698 Dátum: 2017.06.12 10:22:17 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyobb sebességnél erős vibrációt érzek a kormányon. Gumikat lecseréltem, felnik külön ki lettek súlyozva, majd gumival szintén. Néha alacsonyabb sebességnél is érzem a kormányon, mintha kóvályogna a kocsi eleje. Nem állandó. Néha nincs, néha alig, néha gyakrabban.
Második észrevétel, hogy néha mintha darabosan húzna a kocsi, kicsit mintha valami excentrikus lenne és azért. Féktárcsák kb 1 hónapja lettek cserélve elől (gyárira), betétek szintén. Nem fékeztem el, figyelek, hogy ilyenkor hosszabb fékutam legyen.

Szóval érdekelne, hogy mégis mi a búbánat lehet.
Előre is köszönöm.

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25699 Dátum: 2017.06.13 10:03:35 »
Üdv!
Nyári gumi vásárlás előtt állok. Csak kérdezném, hogy a kettő közül melyik lehet a jobb választás? (195/60/R15)
Continental PremiumContact 5
Goodyear Efficientgrip Performance
Köszi

Azt nem tudom, hogy melyik a jobb. Nekem PremiumContact 5 van pont ebben a méretben és maximálisan meg vagyok elégedve vele. Egy-kétszer sikerült kicsit megpadkázni, jól bírta. Eredetileg EcoContact-ot akartam, viszont az pont előttem elfogyott, de nem bántam meg, hogy végül ez a gumi lett.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25700 Dátum: 2017.06.13 13:13:04 »
Üdv!
Nyári gumi vásárlás előtt állok. Csak kérdezném, hogy a kettő közül melyik lehet a jobb választás? (195/60/R15)
Continental PremiumContact 5
Goodyear Efficientgrip Performance
Köszi
Nekem most Goodyear Efficientgrip Performance van. Teljesen elégedett vagyok vele.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25701 Dátum: 2017.06.13 23:41:44 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyobb sebességnél erős vibrációt érzek a kormányon. Gumikat lecseréltem, felnik külön ki lettek súlyozva, majd gumival szintén. Néha alacsonyabb sebességnél is érzem a kormányon, mintha kóvályogna a kocsi eleje. Nem állandó. Néha nincs, néha alig, néha gyakrabban.
Második észrevétel, hogy néha mintha darabosan húzna a kocsi, kicsit mintha valami excentrikus lenne és azért. Féktárcsák kb 1 hónapja lettek cserélve elől (gyárira), betétek szintén. Nem fékeztem el, figyelek, hogy ilyenkor hosszabb fékutam legyen.

Szóval érdekelne, hogy mégis mi a búbánat lehet.
Előre is köszönöm.
Kerékösszetartást is néztek?
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25702 Dátum: 2017.06.14 07:46:16 »
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyobb sebességnél erős vibrációt érzek a kormányon. Gumikat lecseréltem, felnik külön ki lettek súlyozva, majd gumival szintén. Néha alacsonyabb sebességnél is érzem a kormányon, mintha kóvályogna a kocsi eleje. Nem állandó. Néha nincs, néha alig, néha gyakrabban.
Második észrevétel, hogy néha mintha darabosan húzna a kocsi, kicsit mintha valami excentrikus lenne és azért. Féktárcsák kb 1 hónapja lettek cserélve elől (gyárira), betétek szintén. Nem fékeztem el, figyelek, hogy ilyenkor hosszabb fékutam legyen.

Szóval érdekelne, hogy mégis mi a búbánat lehet.
Előre is köszönöm.

A féktárcsa cserét követően volt futómű ellenőrzés? (nem kell csak kérdezem, mert illet a gumis sem csinyál)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25703 Dátum: 2017.06.14 11:02:48 »
Féltengelyek, csuklók?  ::)

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25704 Dátum: 2017.06.15 08:08:14 »
Hali!

Kösz a fenti tippeket. Féktárcsát márka szervíz cserélt (Fehérvár, Mayer, rosszat nem olvastam róluk) a 150.000-es szervízen. Ott megnézték elvileg a futóművet. Bár, ki tudja, nem voltam ott, nem láttam...
Amúgy egy kicsit még jobbra is húz.

Bár azt meg kell említenem, hogy a téli garnitúrával (saját acél felnin a 4 gumi) nem csinálja. Nyomás 2.4 azokban is.

Bejelentkezek hozzájuk.

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25705 Dátum: 2017.06.15 18:14:56 »
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást!  :clap:
Avensis 2014
2.0 D-4D

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25706 Dátum: 2017.06.21 11:21:29 »
Sziasztok!

Ha nincs megfelelően kicentrírozva a kerék, az milyen hibát eredményezhet hosszú távon? A gumi rendellenes kopásán kívül? A kerékcsapágyat ki tudja nyírni? A hátsó kerék esetén lehet-e érezni, ha megérett a centrírozásra?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25707 Dátum: 2017.06.21 13:21:21 »
Sziasztok!

Ha nincs megfelelően kicentrírozva a kerék, az milyen hibát eredményezhet hosszú távon? A gumi rendellenes kopásán kívül? A kerékcsapágyat ki tudja nyírni? A hátsó kerék esetén lehet-e érezni, ha megérett a centrírozásra?
A gumit nem emiatt nyalja, hanem a futómű geometria torzulása miatt. A hiányos centrírozás "csak" rázza a kasztnit, a kormányt, futóművet és minden hozzá kapcsolódó részegységet, alkatrészt, ezt is csak bizonyos sebességnél érzed. Mivel az utazási komfortot is érezhetően rontja, ezért nem szól semmi amellett, hogy úgy maradjon, ahogy van. Ki kell centrírozni megfelelően.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

vanRobert

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25708 Dátum: 2017.06.21 13:41:44 »
A gumit nem emiatt nyalja, hanem a futómű geometria torzulása miatt. A hiányos centrírozás "csak" rázza a kasztnit, a kormányt, futóművet és minden hozzá kapcsolódó részegységet, alkatrészt, ezt is csak bizonyos sebességnél érzed. Mivel az utazási komfortot is érezhetően rontja, ezért nem szól semmi amellett, hogy úgy maradjon, ahogy van. Ki kell centrírozni megfelelően.

Még annyit, hogy a futómű részegységeinek sem tesz jót a folyamatos rázkódás. Idővel komoly javítási költségbe is bele lehet szaladni, ha szétrázatod. Szóval a kisúlyozással ne várj. Csak széljegyzet, centírozásnak a klasszikus terminológia szerint mást hívunk.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25709 Dátum: 2017.06.21 16:49:06 »
A gumit nem emiatt nyalja, hanem a futómű geometria torzulása miatt. A hiányos centrírozás "csak" rázza a kasztnit, a kormányt, futóművet és minden hozzá kapcsolódó részegységet, alkatrészt, ezt is csak bizonyos sebességnél érzed. Mivel az utazási komfortot is érezhetően rontja, ezért nem szól semmi amellett, hogy úgy maradjon, ahogy van. Ki kell centrírozni megfelelően.
Még annyit, hogy a futómű részegységeinek sem tesz jót a folyamatos rázkódás. Idővel komoly javítási költségbe is bele lehet szaladni, ha szétrázatod. Szóval a kisúlyozással ne várj. Csak széljegyzet, centírozásnak a klasszikus terminológia szerint mást hívunk.
Nem ráz, nem érzek semmi rendelleneset. Már legalább 2 éve centríroztattam utoljára. Igazából a kérdés az, hogy ha nem érzem, hogy gond van vele, attól még lehet- rossz?
Corolla 1,4 VVT-i 2005