Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4066287 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25260 Dátum: 2016.11.02 19:05:09 »
Az Avéban is van, még sosem piszkáltam hozzá.  :ph34r: Lehet, hogy kíváncsiságból megnézem, mennyi van benne.
Mondjuk az éves szervizek alkalmával a szerviz ránézhetne. Vagy ez túlzott elvárás?
Ja, pár ezerért meg is néznék :D :wacko:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25261 Dátum: 2016.11.02 19:05:38 »
Jól látom hogy a magyar műszaki vizsga követelményeiről megy a diskurzus, hogy hogyan lehet műszakira alkalmas autóval odamenni, de az év jó részében nem úgy használni?
Ez szerintem is buta megközelítés. Nehogy már az legyen a kihívás, hogy egy, az utasok biztonságát szolgáló berendezést hogyan lehetne áthágni/kiiktatni. Nyilván ha nem lenne kötelező kutya nem venne ilyet, most az legyen már mindegy hogy miért kötelező. Ha már egyszer van az autóban, akkor érdemes lenne fontolóra venni inkább azt, hogy használjuk is rendeltetésének megfelelően  :yes:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25262 Dátum: 2016.11.02 19:07:38 »
Ja, pár ezerért meg is néznék :D :wacko:
A gumisom ingyen és bérmentve nézte meg és fújt bele, de mondjuk én vettem ki a helyéről.  :tt2:
Márkaszerviz ilyenekért aranyat kér, pl. Sakura egy féklámpa izzót 3000-ért cserélt volna.  :eek:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25263 Dátum: 2016.11.02 20:36:09 »
Ez szerintem is buta megközelítés. Nehogy már az legyen a kihívás, hogy egy, az utasok biztonságát szolgáló berendezést hogyan lehetne áthágni/kiiktatni. Nyilván ha nem lenne kötelező kutya nem venne ilyet, most az legyen már mindegy hogy miért kötelező. Ha már egyszer van az autóban, akkor érdemes lenne fontolóra venni inkább azt, hogy használjuk is rendeltetésének megfelelően  :yes:

Én ezt értem, és egyet is értek vele (lehet csak addig amíg nem nekem kell letenni fél misit egy kerékszettre... :D ), csak már arról volt szó, hogy úgy cserélje a kerekeket, hogy műszakira az érzékelős szett legyen fent, köztes időben meg ami szezonális... Akkor meg inkább sztem ne a műszaki határozza meg a kerék cserélgetést...  ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25264 Dátum: 2016.11.02 20:38:54 »
Egyszer gondoltam rá, aztán elgondolkodtam, hogy vajon egy 20 éves gumi (még ha UV nem is érte), mennyire bírná a 4+ bar nyomást :D
Nálam a 28 éves mankókerék röhögve tartja a nyomást. Az az érdekes, hogy olyan mintha új lenne, nem nagyon látszik rajta a kor.

A gumisom ingyen és bérmentve nézte meg és fújt bele, de mondjuk én vettem ki a helyéről.  :tt2:
Márkaszerviz ilyenekért aranyat kér, pl. Sakura egy féklámpa izzót 3000-ért cserélt volna.  :eek:
Ja, a gumis ingyen ellenőrzi. De szerintem azért jutott eszébe, mert a márkaszervíz öt darab kisujjkörömnyi burkolat patentet 6000 forintért számláz le, miközben a petent boltból postaköltséggel 10 patent 300 forintért áll házhoz. :devil:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25265 Dátum: 2016.11.02 20:51:59 »
Ez szerintem is buta megközelítés. Nehogy már az legyen a kihívás, hogy egy, az utasok biztonságát szolgáló berendezést hogyan lehetne áthágni/kiiktatni. Nyilván ha nem lenne kötelező kutya nem venne ilyet, most az legyen már mindegy hogy miért kötelező. Ha már egyszer van az autóban, akkor érdemes lenne fontolóra venni inkább azt, hogy használjuk is rendeltetésének megfelelően  :yes:
Szeretek prémium gumit venni, a majdnem 30 éves járgányomon is az van. Legutoljára a komplett szett gumi a kocsi árának a felét tette ki. Azért nem sajnálom rá a pénzt, mert hiszek benne, hogy a régi kocsinak ugyanúgy nem árt az úton maradnia mint az új kocsinak. Biztos van létjogosultsága a légnyomásszenzornak is, csak az nem tűnik logikusnak, hogy ez 400.000 ft fölé tornássza fel egy szett kerék árát. Ha annyiba fog kerülni a szenzor, mint a légzsák piro patronja vagy mint a biztonsági öv(ezek általában az autó életciklussal egyenlőek, azaz a költségük nulla forint), akkor el lesz fogadva. Amíg a lakosság nagy része számára legfeljebb egy 1,5-2 millió forintos kocsi a megfizethető ársáv, addig egy többszázezres plusz kiadásnak nincs létjogosultsága. És itt lehet hogy kicsit túloztam, mert a többség inkább egymillió ft körül keresgél.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25266 Dátum: 2016.11.02 21:18:13 »
Ez szerintem is buta megközelítés. Nehogy már az legyen a kihívás, hogy egy, az utasok biztonságát szolgáló berendezést hogyan lehetne áthágni/kiiktatni. Nyilván ha nem lenne kötelező kutya nem venne ilyet, most az legyen már mindegy hogy miért kötelező. Ha már egyszer van az autóban, akkor érdemes lenne fontolóra venni inkább azt, hogy használjuk is rendeltetésének megfelelően  :yes:

- nincs benne az autóban, pontosabban a felniben, pótolni meg irreálisan drága
- az utasok biztonságát nem szolgálja, mert a durrdefekttől nem véd, a sima defektet meg illene észrevenni (aki nem veszi, azt a sárga lámpa sem fogja zavarni), egyébként minden indulás előtt szemrevételezéssel ellenőrizni kell a kocsi állapotát, amibe beletartoznak az abroncsok is. Láthatóan azonosan álló, normálisnak tűnő abroncsok nem fognak stabilitási problémát okozni átlagos használat esetén. Amennyiben az utasbiztonságra kimutatható hatása lenne, akkor visszamenőlegesen tették volna kötelezővé.

Silent +1

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25267 Dátum: 2016.11.02 21:50:13 »
En is aźt gondolom hogy a kotelezo guminyomaserzekelo rossz irany.
Nekem legalabbis. En szoktam ellenorizni folyadekszinteket, guminyomast, satobbi. Ergo szamomra ez csak hatrannyal jar.
Az viszont tagadhatatlan,hogy egyre hulyebb a nep. Sokan eletukben sem ellenorzik az autojuk muszaki allapotatl, brleertve a gumik nyomasat is.
Oregszem, ez egyertelmu... :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25268 Dátum: 2016.11.02 22:09:58 »
Szeretek prémium gumit venni, a majdnem 30 éves járgányomon is az van. Legutoljára a komplett szett gumi a kocsi árának a felét tette ki. Azért nem sajnálom rá a pénzt, mert hiszek benne, hogy a régi kocsinak ugyanúgy nem árt az úton maradnia mint az új kocsinak. Biztos van létjogosultsága a légnyomásszenzornak is, csak az nem tűnik logikusnak, hogy ez 400.000 ft fölé tornássza fel egy szett kerék árát. Ha annyiba fog kerülni a szenzor, mint a légzsák piro patronja vagy mint a biztonsági öv(ezek általában az autó életciklussal egyenlőek, azaz a költségük nulla forint), akkor el lesz fogadva. Amíg a lakosság nagy része számára legfeljebb egy 1,5-2 millió forintos kocsi a megfizethető ársáv, addig egy többszázezres plusz kiadásnak nincs létjogosultsága. És itt lehet hogy kicsit túloztam, mert a többség inkább egymillió ft körül keresgél.
Terljesen igaza van. Elég lett volna csak ajánlani, vagy felszereltségi szinthez adni, mint sok más dolgot pl. led világítás, tolatóradar, tempómát, ködlámpa, esőérzékelős ablaktörlő stb ezek is kb ugyan annyira a biztonságot szolgálják mégse kötelezőek.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25269 Dátum: 2016.11.02 22:12:07 »
Nálam a 28 éves mankókerék röhögve tartja a nyomást. Az az érdekes, hogy olyan mintha új lenne, nem nagyon látszik rajta a kor.
Ja, a gumis ingyen ellenőrzi. De szerintem azért jutott eszébe, mert a márkaszervíz öt darab kisujjkörömnyi burkolat patentet 6000 forintért számláz le, miközben a petent boltból postaköltséggel 10 patent 300 forintért áll házhoz. :devil:

 :eek: :eek: :eek:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25270 Dátum: 2016.11.02 22:17:12 »
En is aźt gondolom hogy a kotelezo guminyomaserzekelo rossz irany.
Nekem legalabbis. En szoktam ellenorizni folyadekszinteket, guminyomast, satobbi. Ergo szamomra ez csak hatrannyal jar.
Az viszont tagadhatatlan,hogy egyre hulyebb a nep. Sokan eletukben sem ellenorzik az autojuk muszaki allapotatl, brleertve a gumik nyomasat is.
Oregszem, ez egyertelmu... :)
Az utolsó mondatot nem értem  :D

A legnagyobb probléma, hogy teljesen megbízhatatlanok ezek az érzékelők. Apósomék tavaly vásárolt új Opel Corsajában legalábbis katasztrofális. Defektjük volt, akkor jelzett, amikor már egy hülye is észrevette volna. Viszont jelez, ha nem kell. Gyakorlatilag semmire sem jó. Ráhúzták ezt a környezetvédelmi maszlagot és néhány gyártó meg nagyot kaszál ezen a kütyün.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25271 Dátum: 2016.11.02 22:29:31 »
Azért ne írjuk le teljesen ezeket a nyomásérzékelőket, sok aktív biztonsági vezérlő (ESP, ABS, VSC, stb..) számol a guminyomásból adódó átmérő különbséggel, ami javítja a működésük hatásfokát, és lehet ez az 1-2% lesz az a 10 centi, ami eldönti hogy megáll-e az autó az akadály előtt, vagy az a 3-4km/h sebesség amivel nagyobb sebességről tud menteni az elektronika. A Bosch-os vezérlők kérik is a pontos kerékméret programozását, amiből kalkulálni tud majd.  :yes:

És emellett ott van a környezetvédelem, fogyasztás, zajkibocsájtás, és kopadék képződés szempontjából.
Egyelőre gyerekcipőben jár a technika, drága, és nem a legmegbízhatóbb, de az irány nem rossz...  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25272 Dátum: 2016.11.02 22:48:51 »

Egyelőre gyerekcipőben jár a technika, drága, és nem a legmegbízhatóbb, de az irány nem rossz...  ::)
Ennyi!  :yes:

TomiFilth

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 138
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25273 Dátum: 2016.11.03 08:25:24 »
:eek: :eek: :eek:

Én is most rendeltem, ugyan nem 300-ért, de 450-ért a 10db-ot. :)  :clap:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25274 Dátum: 2016.11.03 09:30:51 »
Kerékőr leszedő szettek: Link