Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4066318 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25215 Dátum: 2016.10.28 09:02:57 »
Én októberben vettem át az Avensist, nekem is maradt egy hónapom a téli szett szervezésére, vásárlására (én vettem felnit is). Nem esik jól ilyenkor bármilyen extra kiadás (pedig logikus lett volna, ha számolok vele)

Nálam még szerencsére nem voltak felesleges kütyük a kerékben  :D
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.28 09:04:32 írta Nagycitrom »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25216 Dátum: 2016.10.28 09:07:58 »
Igen, nekem most kellene.  :)
Ha beleszámolom a TPMS árát és a szerelést-programozást, akkor a szalonban ajánlott ár már nem is annyira rossz, persze relative. Pici szépséghiba, csak 2 gumitípusból lehet választani.  ::)
Mondjuk nem terveztem be most hirtelen még egy közel fél millás kiadást...
Hogy őszinte legyek, engem is megdöbbentett az ár, amit írtál, de részenként összerakva az árakat és figyelembe véve, hogy márkaszervizben történő szakszerű szerelésről beszélünk (amit közel sem biztos, hogy egy független szerviz is megfelelően tudna kivitelezni), akkor azt kell mondanom, hogy sajnos reális a magas ár.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25217 Dátum: 2016.10.28 09:36:03 »
Értesítő, vagy érdesítő?
Jaj, ne menj már le kötekedő mucila üzemmódba. :P

Köszönöm.[emoji6]
Ne viccelj, ha a városban nem lenne sózás, akkor 3cm hó miatt is képes lenne megbénulni a közlekedés. A BKK nem xarral gurigázik ám, 80g/m2 mennyiséggel szórja az utakat. Mi általában 20-szal, kivételes esetekben 40-nel.
Mielőtt kiköltöztem Budapestről, elég jól lehetett közlekedni olyankor is amikor leszakadt pár óra alatt 5+ centi hó. A mostani autómennyiség ami inkább a dugókat okozza. Mióta leléptem, 100.000 autóval több lett Pesten. A P+R parkolók hiánya plusz a MÁV agglomerációs állapotainak köszönhetően van egy csomó ingázó is. Mostanában egy rövid esőtől is behal a város, ez 10-15 éve kevésbé volt jellemző.. Akkor is, ha a féktávra érezhetően nem hat.


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25218 Dátum: 2016.10.28 10:12:45 »
Igen, nekem most kellene.  :)
Ha beleszámolom a TPMS árát és a szerelést-programozást, akkor a szalonban ajánlott ár már nem is annyira rossz, persze relative. Pici szépséghiba, csak 2 gumitípusból lehet választani.  ::)
Mondjuk nem terveztem be most hirtelen még egy közel fél millás kiadást...
Mondom, vegyél csak abroncsot, és szereltesd át. Ezzel legalább tavaszig elodáztad a feladatot, hátha csökkennek az árak, vagy már tudsz a korábban említett módszerekkel olcsóbban hozzájutni külön betanított TPMS-hez felnistül. Akár pl. bontóból kompletten.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25219 Dátum: 2016.10.28 12:21:52 »
A műszaki vizsga feltétele a gyárilag TMPS-el szerelt autóknál (2014-től mindegyik) a rendszer működőképességének ellenőrzése.

Ha nem télen vizsgázik az autó, akkor mindegy.  ::)
Amúgy ezt a TMPS-t bármilyen felnire fel lehet szerelni (fizikailag), vagy speciálisan kialakított hely szükséges neki a felnin?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25221 Dátum: 2016.10.28 12:36:09 »
Én még szerencsére nem találkoztam ezzel a problémával. Az Alcar külön deklarálja, hogy felnijeik kialakítása alkalmas a TPMS szerelésére.
A mondat azt sugallja, hogy vannak erre nem alkalmas felnik is.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25222 Dátum: 2016.10.28 17:26:45 »
Igen, nekem most kellene.  :)
Ha beleszámolom a TPMS árát és a szerelést-programozást, akkor a szalonban ajánlott ár már nem is annyira rossz, persze relative. Pici szépséghiba, csak 2 gumitípusból lehet választani.  ::)
Mondjuk nem terveztem be most hirtelen még egy közel fél millás kiadást...
kollegám most szembesült hasonló problémával az új kia sprtage típusó gépjárművén. hüledezve jött be hozzám hogy hogyan lehetséges hogy 1500 eurót akarnak róla leakasztani a téli garnitúráért és hogy tudok-e olcsóbbat...

mondtam neki, hogy szerintem a tudomány jelenlegi állása mellett ezt most bizony ki kellene fizetnie :D (eltelik még pár év, mire lejjebb mennek a szenzorárak és a sarki gumis is megtanulja betanítani)

és most suttyomban örülök, hogy egy xar redvás használt autóba teszem át épp a seggem, ahol csak úgy ki lehet cserélni a kerekeket :D

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25223 Dátum: 2016.10.28 20:03:10 »
Én, leprogramoztatnám a fenébe.  Vizsgázni meg mennék nyárival, akármikorra esik a vizsga. 2 évente ennyit ki lehet birni.

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25224 Dátum: 2016.10.30 12:31:43 »
Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne: Van-e köztünk olyan fórumtárs, aki márkaszervizben dolgozik, ugyanis adódott egy kis (nem is olyan kicsi?) problémám: az autóhoz adott gyári Mcgard kerékőr kulcsának -ami, mint kiderült egyedi- profiljából egyszerűen kitört egy darab :censored: :censored: :censored: :censored: Jelenleg úgy állok, hogy a két hátsó kerék kicserélve télire, a két első meg nyári. Mivel acélfelnin van mindkét garnitúra és így a kerékőrcsavar eléggé kiáll próbáltam egy csőfogóval ráfogni, de hiába. A kerékőr kulcsának van sorozatszáma, így utánrendelhető, csak az a kérdés, hogy mennyi idő alatt jön meg? Ez meg csak azért fontos, mert 3 hét múlva külföldre kell mennem, addig meg kellene oldani. Van valakinek tapasztalata, hogy az ilyen utánrendelések (amit mivel tök egyedi ráadásul le is kell gyártani) mennyi idő alatt futnak át? Előre is köszönöm!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25225 Dátum: 2016.10.30 12:51:36 »
Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne: Van-e köztünk olyan fórumtárs, aki márkaszervizben dolgozik, ugyanis adódott egy kis (nem is olyan kicsi?) problémám: az autóhoz adott gyári Mcgard kerékőr kulcsának -ami, mint kiderült egyedi- profiljából egyszerűen kitört egy darab :censored: :censored: :censored: :censored: Jelenleg úgy állok, hogy a két hátsó kerék kicserélve télire, a két első meg nyári. Mivel acélfelnin van mindkét garnitúra és így a kerékőrcsavar eléggé kiáll próbáltam egy csőfogóval ráfogni, de hiába. A kerékőr kulcsának van sorozatszáma, így utánrendelhető, csak az a kérdés, hogy mennyi idő alatt jön meg? Ez meg csak azért fontos, mert 3 hét múlva külföldre kell mennem, addig meg kellene oldani. Van valakinek tapasztalata, hogy az ilyen utánrendelések (amit mivel tök egyedi ráadásul le is kell gyártani) mennyi idő alatt futnak át? Előre is köszönöm!

Pesti vagy?  Akkor menj el egy éjjel-nappali gumishoz, megoldj, hogy négy kereked téli legyen, lehet, hogy lesz azonos McGuard kulcsa is, vagy megvárhatod, míg megjön a pótlás.  Esetleg opció egy másik szett beszerzése.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25226 Dátum: 2016.10.30 12:57:20 »
pösti vagy...?? ahhát...
oszt hun lax?? há,munkásszállón...
[emoji12] [emoji12] [emoji12]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kisváros

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25227 Dátum: 2016.10.30 13:20:34 »
Pesti vagy?  Akkor menj el egy éjjel-nappali gumishoz, megoldj, hogy négy kereked téli legyen, lehet, hogy lesz azonos McGuard kulcsa is, vagy megvárhatod, míg megjön a pótlás.  Esetleg opció egy másik szett beszerzése.

Nem, nem vagyok pesti. Van helyben Toyota szalon, ha holnap nyitva lesznek ott indítok. Végül is a pótlást meg tudom várni, nincsenek mínuszok, sem hó. Csak nov végéig meg kéne, hogy jöjjön. Többet nem fogom használni a kerékőrt, mert ez történhetett volna út közben egy defektnél is. Az lett volna az igaz  :censored: Bár, amíg megjön a pótlás még kaphatok defektet...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25228 Dátum: 2016.10.30 16:57:08 »
Felkerült a téli. Lecsutakoltam a nyáriakat, illetve inkább a felniket, mert a Turanzák elég fáradtak.
Az asszony szerint, olyan "szép" az autó a fekete lemezfelnikkel, hogy már csak a koporsó hiányzik a hátuljából. (Ezért teljes alakos fotó nem is készült)
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Gumik és felnik
« Válasz #25229 Dátum: 2016.10.30 16:58:30 »
halottaskocsit vettél te is?? [emoji14]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки