Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4202894 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24540 Dátum: 2015.06.03 22:46:23 »

Hát, OK ;) ... az enyém sem, annyiban, hogy nem fogom a legprémiumabb gumit megvenni, mert nem használom ki, és sajnálom az aránytalan többlet kiadást érte.

De ha ez megnyugtat: Hankook szint a következő kiszemeltem, és lesz külön téli, külön nyári  :yes: :hug: :flowers:
Ugye, hogy ugye?![emoji108][emoji106]

Pontosan ezt a szintet tartom racionális és főleg JÓ döntésnek. Akár téli, akár nyári, a Hankook már JÓ döntés! Nekem is jó lenne, nem kizárt, hogy ha megint kellene gumi, ezt venném és nem a GY-M párost. Persze, örülök, amik jelenleg vannak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24541 Dátum: 2015.06.03 22:53:28 »
Ugye, hogy ugye?![emoji108][emoji106]

Pontosan ezt a szintet tartom racionális és főleg JÓ döntésnek. Akár téli, akár nyári, a Hankook már JÓ döntés! Nekem is jó lenne, nem kizárt, hogy ha megint kellene gumi, ezt venném és nem a GY-M párost. Persze, örülök, amik jelenleg vannak.
És ha Hankook négy évszakost vennék?  :szemez: ;) :D :lol:

Még egyszer: nem azért veszek nyárit meg télit, mert beláttam, hogy a négyévszakos nem jó. Semmi gond vele. Amiatt döntöttem mégis így, amit korábban is írtam: hamar elkopik a sok km miatt, 2 év után dobhatom le őket.

Most a Camryre Barumokat vettem. De remélem, ezeket elfogadhatónak tartod, a 250 ezres, 26 éves autóra  :szemez: :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24542 Dátum: 2015.06.04 05:26:54 »
És ha Hankook négy évszakost vennék?  :szemez: ;) :D :lol:

Még egyszer: nem azért veszek nyárit meg télit, mert beláttam, hogy a négyévszakos nem jó. Semmi gond vele. Amiatt döntöttem mégis így, amit korábban is írtam: hamar elkopik a sok km miatt, 2 év után dobhatom le őket.

Most a Camryre Barumokat vettem. De remélem, ezeket elfogadhatónak tartod, a 250 ezres, 26 éves autóra  :szemez: :D
Mester!

Azok a négyévszakosak nagyon is jól teljesítettek, legalábbis a futásteljesítmény területén. 4 (négy!!!) szezont kibírtak.   Nálam is kettő-kettő szezont bír ki a nyári, téli szett gumma.  Elkopik, elhasználódik, csereérett lesz.  Szerintem, aki sokat gurul, az többet költ üzemanyagra és gumira is.  Úgy vélem, hogy a négyévszakosaid igazán jól kiszolgáltak.  A visszaváltásodra a téli-nyári gumira, abszolúte egyetértek.

A Hankook gumival kapcsolatban egyre több helyről hallok jó véleményt, nekem még nem volt ilyen típusú gumi a kocsijaimon, nálam egyelőre a GY-M vonulat a jellemző, jóllehet a Kléber téliszett is igazán jól teljesít.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24543 Dátum: 2015.06.04 10:15:03 »
Bepi! A most vett Yarison még a gyári ConttnentalPremiumContact gumik vannak, - tehát még Contiból is a legjobb - 4 évesek, havat, telet nem láttak, 15ezer van bennük, azaz nem újak, de megkíméltek, és öregnek sem lehet őket nevezni, - annyira pörögnek ki, csikorognak, stb. mint a Corsán lévő (megjegyzem sokkal kisebb!!!) másfél éves, kb. ugyanennyit futott Sava 4évszakosak tették!
Igen, az összehasonlításom szubjektív, és pont annyira tudományos, mikor az mondod egy gumira, hogy sokkal sz.rabb, mint ami az utakon általában a többi autón fut.
Hogy a gumitesztek mit hoznak ki, az egy igen bonyolult dolog. Mivel ez egész iparágnak nem érdeke a 4évszakosok léte, - hiszen akkor kevesebb gumit adnak el, kevesebb munkájuk van a gumisoknak is - az amúgy létező különbségeket szívesen felnagyítják. Ha már abban megegyeztünk, mert megegyeztünk, hogy a "7 fok alatt válts télire" egy közönséges marketingfogás, aminek a célja ugyan méltányolható és méltányolandó is (hogy ti. egyáltalán válts nyáriról télire a mi klímánkon nagyjából félévente), de az igazságtartalma nulla; akkor miért gondolod, hogy pont a 4évszakos gumik kérdésében fairek lennének?
Még egyszer mondom, tudom, hogy jobb az, ha az ember külön tart téli-nyári gumit és a megfelelő időben (az mikor is van?) cseréli, de nem vagyok abban a helyzetben, hogy megtehessem (nem feltétlenül anyagilag), és nem gondolom, hogy kapásból gyilkosnak kéne kikiáltani azt, aki hasonlóan gondolkodik. Ezzel a logikával mindenki az, aki egy szezonnál tovább használ gumit, mert egy szezon, illetve ezzel arányos km után már igen jelentősen romlik a gumik menettulajdonsága. Folytatva a logikát, éppen a prémium gumik használata is okozhat úgymond felelőtlen döntést, mert azt mondod, teszem azt, hogy ezek olyan kiváló gumik, hogy még 10 évesen, 50ezer km-t futva is használhatom őket, hiszen nincs megrepedve, van még benne 3,5 mm mélység - olvass csak vissza, hangzott el itt olyan vélemény,nem is egyszer, hogy 7 éves gumik még bőven jók, szerintem is használhatók adott esetben, adott célra, de hol vannak ezek egy újhoz képest? Vagy mondjuk Palaczk másfél éves 4évszakosához képest? Szóval akkor hol húzod meg a határt? Nem véletlen, hogy erre nincs törvényi szabályozás, mert nem lehet ezt korrekten szabályozni, és igen, ezért lehet forgalmazni LingLongokat is, pedig megbuknak a teszten
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.04 10:21:51 írta music »
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24544 Dátum: 2015.06.04 20:35:59 »
Mester!

Azok a négyévszakosak nagyon is jól teljesítettek, legalábbis a futásteljesítmény területén. 4 (négy!!!) szezont kibírtak.   Nálam is kettő-kettő szezont bír ki a nyári, téli szett gumma.  Elkopik, elhasználódik, csereérett lesz.  Szerintem, aki sokat gurul, az többet költ üzemanyagra és gumira is.  Úgy vélem, hogy a négyévszakosaid igazán jól kiszolgáltak.  A visszaváltásodra a téli-nyári gumira, abszolúte egyetértek.

A Hankook gumival kapcsolatban egyre több helyről hallok jó véleményt, nekem még nem volt ilyen típusú gumi a kocsijaimon, nálam egyelőre a GY-M vonulat a jellemző, jóllehet a Kléber téliszett is igazán jól teljesít.
Mi 2013 őszén vettünk először Hankookot - az Avéra, télit. De most erősen úgy vélem, hogy a Yarisra is ilyeneket veszek majd - nyáriból kvázi biztos, de téliből is esélyesen.

Ami a négyévszakosaimat illeti: hát, igazából HÁROM szezont fogok velük végigcsinálni - tavaly nyáron nem azok voltak a kocsin. Tehát két telet, és egy nyarat. Összesen kb. 14 hónapot, ami nálam közel 60 ezer km-t jelent. Ez került 50 ezer forintomba. Tehát, pesszimista kerekítéssel, ezer km-en ezer forintot adtam ki gumira.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24545 Dátum: 2015.06.04 20:56:59 »
...jobb az, ha az ember külön tart téli-nyári gumit és a megfelelő időben (az mikor is van?)...

...és igen, ezért lehet forgalmazni LingLongokat is, pedig megbuknak a teszten.
1: hát ez az   :yes: ... a legutóbbi télen, itt Pécsett, volt talán 4 (!) olyan nap, amikor igazán szükség volt téli gumira. A téli gumi értelme ma, Magyarországon, lassan már inkább abban rejlik, hogy amíg az van fent, addig nem kopik a nyári  :lol: ... és így később kell majd újakat venni helyette. No és persze, ha mégis szükség lenne a tudására, akkor jól jön.

2: jaja - azok TÉNYLEG megbuknak! Ezekre lehet mondani, hogy SZAR gumik. Életveszélyes szarok, amelyeknek mondjuk másfélszer akkora fékút kell, 100-as tempóról, vizes úton. Ez olyan különbség, ami magáért beszél. De mikor azt látom, hogy az egyik 40, a másik 44 méteren áll meg 100-ról, és a tesztelők nekiállnak ezen károgni, csak mosolyogni tudok :) ... és levonom a következtetést, hogy más autón, másik helyen, eltérő hőmérsékleten talán épp fordított különbség is adódhatott volna. Vagy egál. Vagy akármi. De egy ekkora eltérés nekem biztos nem lesz perdöntő szempont, a választásnál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24546 Dátum: 2015.06.04 22:16:29 »

Igen, az összehasonlításom szubjektív, és pont annyira tudományos, mikor az mondod egy gumira, hogy sokkal sz.rabb, mint ami az utakon általában a többi autón.
Bocsi, de én ilyet sehol nem írtam, nem mondtam. [emoji6]
Hogy a gumitesztek mit hoznak ki, az egy igen bonyolult dolog. Mivel ez egész iparágnak nem érdeke a 4évszakosok léte, - hiszen akkor kevesebb gumit adnak el, kevesebb munkájuk van a gumisoknak is - az amúgy létező különbségeket szívesen felnagyítják. Ha már abban megegyeztünk, mert megegyeztünk, hogy a "7 fok alatt válts télire" egy közönséges marketingfogás, aminek a célja ugyan méltányolható és méltányolandó is (hogy ti. egyáltalán válts nyáriról télire a mi klímánkon nagyjából félévente), de az igazságtartalma nulla; akkor miért gondolod, hogy pont a 4évszakos gumik kérdésében fairek lennének?/
Báttan jelentesz ki olyan dolgokat, amik, sztem, egyáltalán nem lényegtelenek. Mérések bizonyítják a különbségeket...nekem ez elég ahhoz, hogy ne vegyek olyan gumit, ami a mérések alapján akár csak egy komoly szempont szerint is komoly gyengeségekkel küzd. És az összes 4 évszakos gumi ilyen. Nekem sokkal inkabb maga a 4 évszakos kategória pusztán egy marketing fogás ebben a témában, mint barmi más. Ezek olyan termékek, amik igazából semmiben sem jók.
Még egyszer mondom, tudom, hogy jobb az, ha az ember külön tart téli-nyári gumit és a megfelelő időben (az mikor is van?) cseréli, de nem vagyok abban a helyzetben, hogy megtehessem (nem feltétlenül anyagilag), és nem gondolom, hogy kapásból gyilkosnak kéne kikiáltani azt, aki hasonlóan gondolkodik.
Nem neveztelek sem Téged, sem Palaczkot gyilkosnak a gumi miatt. Nyilvan jobb megoldás egy vacsiúj 4evszakos, mint egy 10 éves kopott prémium, ezt sem vitattam.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24547 Dátum: 2015.06.04 22:17:03 »

Igen, az összehasonlításom szubjektív, és pont annyira tudományos, mikor az mondod egy gumira, hogy sokkal sz.rabb, mint ami az utakon általában a többi autón.
Bocsi, de én ilyet sehol nem írtam, nem mondtam. [emoji6]
Hogy a gumitesztek mit hoznak ki, az egy igen bonyolult dolog. Mivel ez egész iparágnak nem érdeke a 4évszakosok léte, - hiszen akkor kevesebb gumit adnak el, kevesebb munkájuk van a gumisoknak is - az amúgy létező különbségeket szívesen felnagyítják. Ha már abban megegyeztünk, mert megegyeztünk, hogy a "7 fok alatt válts télire" egy közönséges marketingfogás, aminek a célja ugyan méltányolható és méltányolandó is (hogy ti. egyáltalán válts nyáriról télire a mi klímánkon nagyjából félévente), de az igazságtartalma nulla; akkor miért gondolod, hogy pont a 4évszakos gumik kérdésében fairek lennének?/
Báttan jelentesz ki olyan dolgokat, amik, sztem, egyáltalán nem lényegtelenek. Mérések bizonyítják a különbségeket...nekem ez elég ahhoz, hogy ne vegyek olyan gumit, ami a mérések alapján akár csak egy komoly szempont szerint is komoly gyengeségekkel küzd. És az összes 4 évszakos gumi ilyen. Nekem sokkal inkabb maga a 4 évszakos kategória pusztán egy marketing fogás ebben a témában, mint barmi más. Ezek olyan termékek, amik igazából semmiben sem jók.
Még egyszer mondom, tudom, hogy jobb az, ha az ember külön tart téli-nyári gumit és a megfelelő időben (az mikor is van?) cseréli, de nem vagyok abban a helyzetben, hogy megtehessem (nem feltétlenül anyagilag), és nem gondolom, hogy kapásból gyilkosnak kéne kikiáltani azt, aki hasonlóan gondolkodik.
Nem neveztelek sem Téged, sem Palaczkot gyilkosnak a gumi miatt. Nyilvan jobb megoldás egy vacsiúj 4evszakos, mint egy 10 éves kopott prémium, ezt sem vitattam.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Gumik és felnik
« Válasz #24548 Dátum: 2015.06.04 22:24:49 »
És ha Hankook négy évszakost vennék?  :szemez: ;) :D :lol:

Még egyszer: nem azért veszek nyárit meg télit, mert beláttam, hogy a négyévszakos nem jó. Semmi gond vele. Amiatt döntöttem mégis így, amit korábban is írtam: hamar elkopik a sok km miatt, 2 év után dobhatom le őket.

Most a Camryre Barumokat vettem. De remélem, ezeket elfogadhatónak tartod, a 250 ezres, 26 éves autóra  :szemez: :D
Meg ne próbálj megegyszer 4 évszakost venni, mert nem leszek többé a barátod! [emoji1]
A Barum is tök jo gumi, évek óta bizonyít a teszteken.

Ami a 4 evszakosokat illeti, mondtam neked a vásárlás elott, hogy neked nem éri meg, mert bazi gyorsan kopik. Egy nyár és a következő télen már szar lesz.
Hagyd ezeket a spúr gagyikat, vegyél rendes Hankookot a Yarisra! Többet fog futni a két szett, így semmivel nem leszel hátrébb velük anyagilag. Csak egy csöppet nagyobb biztonságban végezheted a munkádat.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24549 Dátum: 2015.06.04 22:35:06 »
OK-OK, ha így áll a széna, akkor soha többé négyévszakost  ;) :D :lol: :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24550 Dátum: 2015.06.05 07:02:27 »
asszem én a következő kocsimra már azt az új michelin télinyári abroncsot fogom felrakatni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24551 Dátum: 2015.06.05 20:57:16 »
asszem én a következő kocsimra már azt az új michelin télinyári abroncsot fogom felrakatni...
Röhej amúgy, hogy nem merik négyévszakosnak nevezni  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24552 Dátum: 2015.06.06 07:48:20 »

Röhej amúgy, hogy nem merik négyévszakosnak nevezni  :lol:
Persze, mert, ha valóban olyan jó, mint amilyennek mondják, akkor 4 évszakosként eladhatatlan lenne az innováció. Nincs jó hírük a 4 evszakosoknak ahhoz, hogy új típust megfelelő érdeklődés/kereslet mellett bevezessenek a piacra. Szerintem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24553 Dátum: 2015.06.06 21:08:34 »
Audi elsoszereles Hankook, szoval ha egy ttre jo nem hiszem, h egy corollara n lenne jo.

Toltok fel kepet, nagyon jo lett a citroenre is a 225 s 45 r17 pedig csak 6,5 colos a felni, de nem nez ki hulyen vele es szep szeles, latvanyos, kanyarsebessege is megnott a kocsinak.

A negy evszakos szerintem nem biztos rossz valasztas mint mondtam osszes berauto azzal van szerelve, szerintem egy konstans klimanal pl anglia nem is rossz valasztas, vagy ahol nincs szelsoseges ido.
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24554 Dátum: 2015.06.07 17:43:14 »
Konrád