Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4202850 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24525 Dátum: 2015.06.03 21:03:03 »
Hát nekem nem ez jött le legutóbbi teszteket olvasva. Nedves felületen teljes autóhossznyi különbségek alakultak ki a fékútban.
Vészfékezéskor, vadonatúj gumiknál, élmezőnyhöz képest. Egy adott autón, egy adott hőmérsékleten, egy adott pályán. Satöbbi. És ha ezeket a tényezőket megváltoztatjuk?

Azt akarom mondani, hogy ez messze-messze-messze (az n-edik hatványon) nem elég ok arra, hogy lazán xarnak tituláld ezeket a gumikat. Másfél éves gumik, sok profillal. Szerinted mondjuk egy 10 éves Conti, 3 mm profillal, jobb?

Nagyon relatív ez az egész, és szerintem óvatosan xarozzuk le azt, amit a másik hosszas mérlegelés után, újonnan vett meg, a pénzéből  :) :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24526 Dátum: 2015.06.03 21:11:13 »

Vészfékezéskor, vadonatúj gumiknál, élmezőnyhöz képest. Egy adott autón, egy adott hőmérsékleten, egy adott pályán. Satöbbi. És ha ezeket a tényezőket megváltoztatjuk?

Azt akarom mondani, hogy ez messze-messze-messze (az n-edik hatványon) nem elég ok arra, hogy lazán xarnak tituláld ezeket a gumikat. Másfél éves gumik, sok profillal. Szerinted mondjuk egy 10 éves Conti, 3 mm profillal, jobb?

Nagyon relatív ez az egész, és szerintem óvatosan xarozzuk le azt, amit a másik hosszas mérlegelés után, újonnan vett meg, a pénzéből  :) :hug:
Mester, már meg ne haragudj, de most is azt mondom, hogy Te ezekkel a gumikkal egy rossz döntést hoztál anno. 4 évszakos gumit NEM évi 35000-es km-futáshoz szoktak választani, hanem kb 5000-hez.
Te csak anyagi oldalról közelítetted meg a kérdést, minden egyeb objektív dolgot kevésbé vettél számba. Nem bántásként mondom!
Egy tanult exkollegám szavaival élve: Nem Rád vagyok dühös, hanem Érted! [emoji6][emoji3]

Magadnak bebizonyítottad, hogy jo lesz ez a gumi és ebből nem engedsz... [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24527 Dátum: 2015.06.03 21:11:22 »
Biztos, hogy megéri a 4 évszakos gumi az árát? Kinek?  :szemez: :?:
Kiadtam értük 50 ezret, pedig vehettem volna jó használt szettet 20-ért. Csinálj egy tesztet használtakkal is, és utána térjünk vissza a kérdésre ;)

Neked miért nincs új autód? Vagy legalább egy T25-ösöd? Rövidebb a fékútja, és ütközés esetén is sokkal jobban megvéd. Hmmm. A biztonságon spórolsz? Nahát  ;) ...

Ne haragudj meg ezért :) ... csak érzékeltetni akartam, miről is beszélünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24528 Dátum: 2015.06.03 21:12:24 »

Kiadtam értük 50 ezret, pedig vehettem volna jó használt szettet 20-ért. Csinálj egy tesztet használtakkal is, és utána térjünk vissza a kérdésre ;)

Neked miért nincs új autód? Vagy legalább egy T25-ösöd? Rövidebb a fékútja, és ütközés esetén is sokkal jobban megvéd. Hmmm. A biztonságon spórolsz? Nahát  ;) ...

Ne haragudj meg ezért :) ... csak érzékeltetni akartam, miről is beszélünk.
Nem haragszom, csak nagyon nem erről van szó. [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24529 Dátum: 2015.06.03 21:14:56 »

Vészfékezéskor, vadonatúj gumiknál, élmezőnyhöz képest. Egy adott autón, egy adott hőmérsékleten, egy adott pályán. Satöbbi. És ha ezeket a tényezőket megváltoztatjuk?

Azt akarom mondani, hogy ez messze-messze-messze (az n-edik hatványon) nem elég ok arra, hogy lazán xarnak tituláld ezeket a gumikat. Másfél éves gumik, sok profillal. Szerinted mondjuk egy 10 éves Conti, 3 mm profillal, jobb?

Nagyon relatív ez az egész, és szerintem óvatosan xarozzuk le azt, amit a másik hosszas mérlegelés után, újonnan vett meg, a pénzéből  :) :hug:
Ugyanmár! Ott van a magyar gumi teszt, amit az autonavigator csinál immár 3-4 éve. Mindig kihangsúlyozzák, hogy a 4 évszakos gumi minden körülmény között jelentős kompromisszumot kíván. A német tesztek szintén...[emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24530 Dátum: 2015.06.03 21:28:07 »
Mester, már meg ne haragudj, de most is azt mondom, hogy Te ezekkel a gumikkal egy rossz döntést hoztál anno. 4 évszakos gumit NEM évi 35000-es km-futáshoz szoktak választani, hanem kb 5000-hez.
Te csak anyagi oldalról közelítetted meg a kérdést, minden egyeb objektív dolgot kevésbé vettél számba. Nem bántásként mondom!
Egy tanult exkollegám szavaival élve: Nem Rád vagyok dühös, hanem Érted! [emoji6][emoji3]

Magadnak bebizonyítottad, hogy jo lesz ez a gumi és ebből nem engedsz... [emoji6]
Korántsem csak anyagi oldalról közelítettem meg - olvastam előtte teszteket is. És súlyoztam, amit láttam.

Fontos szempont volt az is, hogy ki akartam próbálni.

Nem kell bebizonyítanom semmit, mert nem derült ki semmi komoly hiányosság :) ... megállták a helyüket, mind a városi extrém használatban, mind az elég gyakori, tempós külföldi túrákon.

Amúgy egy oka van, amiért legközelebb nem így fogok eljárni: túl hamar elkopnak a gumik. Két tél, két nyár, és szevasz.

Alkalmasabb évi 5 ezerre, mint évi 35-re? Biztos vagy te ebben, ha az elöregedést, felkeményedést is figyelembe vesszük?

Amúgy köszi, hogy aggódsz értem, kedves tőled  :hug: ... de ebben a kérdésben ez teljesen felesleges, és nagyon el is túlzod a "probléma" nagyságát.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.03 21:31:08 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24531 Dátum: 2015.06.03 21:28:55 »
Nem haragszom, csak nagyon nem erről van szó. [emoji6]
De. Erről. Vállalható kompromisszumot választottál, kedvezőbb áron. Pontosan erről van szó, csak persze kisebb nagyságrendben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24532 Dátum: 2015.06.03 21:37:53 »
Ugyanmár! Ott van a magyar gumi teszt, amit az autonavigator csinál immár 3-4 éve. Mindig kihangsúlyozzák, hogy a 4 évszakos gumi minden körülmény között jelentős kompromisszumot kíván. A német tesztek szintén...[emoji6]
Igen, ez pont olyan, mint amikor a tényt, hogy egy utas a taxiban letépte a kapaszkodót, a lapok olyan címmel kürtölik világgá, hogy "PUSZTA KÉZZEL VERTE SZÉT AZ AUTÓT!"

Olvastam rengeteg gumitesztet, tudom jól, milyen logika alapján járnak el. Pár méteres fékút-különbségekért már halált és poklot kiáltanak, felelőtlennek bélyegezve kb. mindenkit, aki nem tesztgyőztes gumit vesz. Ugyan már. Tudni kell ebből is kihámozni a valós információ-tartalmat, és reálisan súlyozni a különbségeket (nem úgy, ahogy ők teszik). Meglátni, például, a tényt, hogy a 4 m-rel hosszabb fékútja miatt a végsőkig leszólt gumi mindössze 4 m-rel produkál hosszabb fékutat, mint ami jelenleg élvonalnak számít, és ezzel bizonyára messze übereli az utakon lévő autóállomány gumijainak a nagy többségét! :otlet: :otlet: :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.03 21:47:52 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24533 Dátum: 2015.06.03 21:40:38 »
Ilyen alapon szidhatod azt is, aki nem felső, csak közép vagy alsó kategóriás új (használt) gumikat vesz, mert hasonló eredmény ad.
Senki sem azt mondat, hogy ugyanazt tudja, mint egy csúcs kategóriás gumi. De nézz körül egy parkolóban, hogy mi az átlag gumi ma Mo-on. Azt a szintet simán hozza egy Vector is
:yes: ... sőt  :lol: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24534 Dátum: 2015.06.03 21:45:52 »
Nem gondolom, hogy szélsőséges volt a példám. A parkolókban látható gumi típusok-állapotokkal összevetve ugyanazt kb újként hozza a Vector és a hozzá hasonló 4 évszakos gumik. És ez siralmas.
Na, most már brutálisan és szerintem indulatból túlzol  :) :hug: :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24535 Dátum: 2015.06.03 22:20:20 »

De. Erről. Vállalható kompromisszumot választottál, kedvezőbb áron. Pontosan erről van szó, csak persze kisebb nagyságrendben.
Nem egészen. Én ezt az autót tudtam megvenni, de ezt maximális (közeli) műszaki állapotban tudom tartani.
Nagyon nem azonos a két dolog.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24537 Dátum: 2015.06.03 22:23:07 »

Na, most már brutálisan és szerintem indulatból túlzol  :) :hug: :flowers:
Jó, oké. Nem szívom a véredet tovább, megígérem, de a véleményem a témáról nem valtozott. [emoji6][emoji317]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24538 Dátum: 2015.06.03 22:32:44 »
Nem egészen. Én ezt az autót tudtam megvenni, de ezt maximális (közeli) műszaki állapotban tudom tartani.
Nagyon nem azonos a két dolog.
Szerintem hitelre tudtál volna venni újabbat is. Csak úgy döntöttél, azt nem vállalod be. Nyilván megvolt az okod erre, nem is kérdőjelezem meg, vagy pláne nem vitatom a döntésedet. Ahogy nekem is megvolt az okom, arra, hogy az 50 ezres kiadással 2 évre letudjam a gumikérdést. :)

Szerintem ne ragozzuk. Én nem értek egyet azzal a logikával, hogy minden, ami nem hozza a prémium szintet, rossz választás, vagy pláne -lakonikusan- "xar". Eleve egy szűk csoport hajlandó ma, Magyarországon, egy bőven egymillió alatti értékű autóra új gumit venni. És NEM utolsó noname-et. Ezt, úgy gondolom, nem kellene ilyen élesen leszólni. Még az adott személy iránt érzett őszinte aggodalomból sem  :hug:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24539 Dátum: 2015.06.03 22:36:16 »
Jó, oké. Nem szívom a véredet tovább, megígérem, de a véleményem a témáról nem valtozott. [emoji6][emoji317]
Hát, OK ;) ... az enyém sem, annyiban, hogy nem fogom a legprémiumabb gumit megvenni, mert nem használom ki, és sajnálom az aránytalan többlet kiadást érte.

De ha ez megnyugtat: Hankook szint a következő kiszemeltem, és lesz külön téli, külön nyári  :yes: :hug: :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )