Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4205510 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24450 Dátum: 2015.05.14 21:40:54 »
Tessék....már megint :) Bizony jártam olyan autóval, ami ugyanezt mutatta, (sőt, az első ezzel kapcsolatos hsz-em pontosan erről szólt) amit mondasz...csakhogy az egy 1.3-as, dobozos benzines volt, nem pedig egy 2 literes. De mindegy is, ha nem akarod érteni, amiről "beszélek", akkor kár a szóért.
Jó éjt.
Én ezt nem értem, hogy ha te is tudsz a jelenség létezéséről, miért nevezed gyanúsnak  :?: ? És miért ismételgetted, hogy "rendes gyártó" nem ad meg ilyen táblázatokat? Mivel erre világos és egyértelmű válaszokat kaptál, és ennek ellenére ismételted tovább a kételyeidet, kifejeztem az értetlenségemet és a helytelenítésemet. Ja, és írtad korábban, hogy magad is tapasztaltál ilyet? Nem. Akkor honnan kéne tudnom róla? Bocsánat  ::) ... jó éjt neked is.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.14 21:43:30 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24451 Dátum: 2015.05.15 07:47:09 »

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24452 Dátum: 2015.05.15 18:34:46 »
Én ezt nem értem, hogy ha te is tudsz a jelenség létezéséről, miért nevezed gyanúsnak  :?: ? És miért ismételgetted, hogy "rendes gyártó" nem ad meg ilyen táblázatokat? Mivel erre világos és egyértelmű válaszokat kaptál, és ennek ellenére ismételted tovább a kételyeidet, kifejeztem az értetlenségemet és a helytelenítésemet. Ja, és írtad korábban, hogy magad is tapasztaltál ilyet? Nem. Akkor honnan kéne tudnom róla? Bocsánat  ::) ... jó éjt neked is.

Nem a jelenséget neveztem gyanúsnak, hanem a táblázatban szereplő adatot. Én nem azt mondtam, hogy rendes gyártó nem ad meg ilyen táblázatot, hanem azt igyekeztem sugallni, hogy az utólsó fokozathoz tartozó "elméleti" max. sebességet nem adja meg. Továbbá én semmire sem vártam választ, a saját tudásom, tapasztalatom alapján állítottam valamit, amit valószínűleg félreértettél (legalábbis remélem, hogy nem szándékosan "értetlenkedsz"). Csavarhatod, ahogy akarod, kereshetsz önigazolást, ettől még nem lesz mindíg igazad...ahogy persze nekem sem. Mindazonáltal egy 2literes benzines személyautónál majdnem biztos, hogy 5.ben éri el a végét, nem pedig 4-ben, maximum mindkettőben...(hacsak nincs rajta tetőbox, vagy valami doboz.) Ezt a gazdája biztosan meg tudja mondani. Ha még most sem vagyunk közös nevezőn, akkor igyál meg egy sört az egészségemre.....vagy kezeltesd magad;)....az utóbbit nem kell komolyan venni...mielőtt még ebbe is belekötnél
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.15 18:36:18 írta Spet »

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24453 Dátum: 2015.05.25 09:43:51 »
hali :)

nekem a gyári gumi méretem 195/60R15.
Ha 195/65-el járok, az mennyire gáz? Nem látom, hogy beleérne bármibe. De jobban szeretem a ballonosabb gumit az úthibák miatt nem mellesleg olcsóbb is.
+-2,5% -nál nagyobb eltérés az átmérőben nem ajánlott, ezt írja a kalkulátor, és ez már 3,09 % eltérés a gyárihoz.

Vagy járjak inkább 185/65-el? az közelebb áll a gyári átmérőhöz. (0,98 % eltérés)

Aki ért hozzá mit javasol? :)  Nem szeretnék gyári méretet venni, drága és mint mondtam, inkább a ballonosabb felé húzok, a rossz utak miatt.


Illetve van-e itt olyan, akinek van tapasztalata alufelni javítással? Még apukám padkázásának nyomait szeretném eltüntetni az alufelniről, amit csak úgy lehete megcsinálni, ha felhegesztenek rá, majd síkba hozzák az eredeti, ép felülettel. Gondolom ehhez a gumit is le kell szerelni? Tehát ideális lenne jövőre, vagy azt követő évre beütemeznem, amikor úgyis lesz gumi cserém
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.25 09:57:59 írta G86 »
                                                                                                                                                   

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24454 Dátum: 2015.05.25 10:03:51 »
Nem fogod észrevenni a /60 helyett a /65 öt ez tuti.
Amit észrevennél, ha a gyári malomkerék felni helyett felraknál ugyanabban a méretben mondjuk egy 5-6kg os versenyfelnit. Sokkal komfortosabb lenne.  ;)

Nekem anno a télim 185/65 volt, talán jobb választás a 195/65 nél.

Padkanyom milyen mély? Vagy gitt rá és fényezés, ez a legolcsóbb... vagy hegesztés, vagy esztergálás síkba.  Gumit le kell szedni ez tuti.
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24455 Dátum: 2015.05.25 10:55:37 »
gyári gumi méretem 195/60R15.
Ha 195/65-el járok, az mennyire gáz?
Gáznak nem gáz, azonban egy alapos biztosítói vizsgálat vagy hatósági eljárás  után biztosan megtanulod, hogy nem éri meg.

A 185/65R15 be nem kötnek bele, de az úttartás és a féktáv rosszabb lesz.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24456 Dátum: 2015.05.25 18:04:56 »
Jelenleg 195/65-el járok, csak jövőre v ha jól húzom jövő szezon után új gumikat kell vennem, és dilemmám hogy a gyári méret helyett melyik legyen, 185/65 v 195/65. Agyarka minimális eltérésből (ami ráadásul józan ésszel belátható, hogy igazából hatása szinte 0) nem lesz biztosítói vizsgálat, vagy hatósági eljárás, főleg nem akkor, ha nem én vagyok egy adott balesetbe a bűnös. Kár ilyennel rémisztgetni, ennyire naiv nem vagyok azért, még ha időnként azt a látszatot is keltem. A pénz viszont nagy úr.
 
ez a legcsúnyább része a felninek. 4ből 3-on padkázás nyomok.. :/ köszi apu. Érdekes viszont, hogy az "új" kocsiját már 1 éve használja, és ezt még nem padkázta meg, pedig ahogy idősebb lesz a vezetése nyilván nem javul.




Nem fogod észrevenni a /60 helyett a /65 öt ez tuti.
Amit észrevennél, ha a gyári malomkerék felni helyett felraknál ugyanabban a méretben mondjuk egy 5-6kg os versenyfelnit. Sokkal komfortosabb lenne.  ;)

Nekem anno a télim 185/65 volt, talán jobb választás a 195/65 nél.

Padkanyom milyen mély? Vagy gitt rá és fényezés, ez a legolcsóbb... vagy hegesztés, vagy esztergálás síkba.  Gumit le kell szedni ez tuti.
                                                                                                                                                   

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24457 Dátum: 2015.05.25 18:19:35 »
Jelenleg 195/65-el járok, csak jövőre v ha jól húzom jövő szezon után új gumikat kell vennem, és dilemmám hogy a gyári méret helyett melyik legyen, 185/65 v 195/65. Agyarka minimális eltérésből (ami ráadásul józan ésszel belátható, hogy igazából hatása szinte 0) nem lesz biztosítói vizsgálat, vagy hatósági eljárás, főleg nem akkor, ha nem én vagyok egy adott balesetbe a bűnös. Kár ilyennel rémisztgetni, ennyire naiv nem vagyok azért, még ha időnként azt a látszatot is keltem. A pénz viszont nagy úr.
Na, ezt azért értékeld át.

Nem véletlenül vannak a váltóméretek megadva a kocsihoz. Azokat lehet használni egy adott autóhoz.

Amikor belémjöttek, a testi épség ellenőrzését követően a sérülést követően a második dolgom az okozó jármű gumijainak ellenőrzése volt. Nem véletlenül.

Valóban a pénz az nagy úr. Az autózás költségekkel jár. Ezt az ember belekalkulálja. A biztonságon meg nem filléreskedünk.

Mellesleg az esztétikai hibás felnik feljavítására lenne keret, de a kocsira homologizált méretű gumira nem?  :helpsmilie: :helpsmilie:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24458 Dátum: 2015.05.25 18:26:24 »
Jelenleg 195/65-el járok, csak jövőre v ha jól húzom jövő szezon után új gumikat kell vennem, és dilemmám hogy a gyári méret helyett melyik legyen, 185/65 v 195/65.
...
Nem beleszólni akarok, csak gondolatébresztőnek szánom.

Kíváncsiságból megnéztem egy jófajta /65 és egy /60 abroncs árát. 2500Ft-tal több a peresebb darabja, ez 10eFt-tal több egy garnitúra esetén, ami az abroncsok élettartamát tekintve elgondolkodtató összeg. És akkor olyan van rajta, amit kitaláltak rá.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24459 Dátum: 2015.05.25 18:31:39 »
Nem beleszólni akarok, csak gondolatébresztőnek szánom.

Kíváncsiságból megnéztem egy jófajta /65 és egy /60 abroncs árát. 2500Ft-tal több a peresebb darabja, ez 10eFt-tal több egy garnitúra esetén, ami az abroncsok élettartamát tekintve elgondolkodtató összeg. És akkor olyan van rajta, amit kitaláltak rá.

 :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24460 Dátum: 2015.05.25 18:58:59 »
Nem beleszólni akarok, csak gondolatébresztőnek szánom.

Kíváncsiságból megnéztem egy jófajta /65 és egy /60 abroncs árát. 2500Ft-tal több a peresebb darabja, ez 10eFt-tal több egy garnitúra esetén, ami az abroncsok élettartamát tekintve elgondolkodtató összeg. És akkor olyan van rajta, amit kitaláltak rá.

+2500 a teljes értékű pótkerék árkülönbözete is, hisz az is kő. Sztem!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24461 Dátum: 2015.05.25 19:31:15 »
Én meg nem cserélném le a gyári méretet,peresre meg főleg nem.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24462 Dátum: 2015.05.25 19:39:38 »
Kár ilyennel rémisztgetni, ennyire naiv nem vagyok azért, még ha időnként azt a látszatot is keltem. A pénz viszont nagy úr.
 

Sorry, de ha egy autóra nem tudsz gyári méretű gumit vásárolni, akkor az nem a Neked való autó.  :flowers:

Csak pár ötlet:
1. prémium márka helyett vegyél erős közepeset, de legalább a gyár álltal előírt méretben
2. vegyél használt gumit
stb.

Amúgy pedig, ha van pénzed 0W20 olajra, akkor szerintem 195/60 R15 gumikra is lesz.  :whistling:  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24463 Dátum: 2015.05.25 20:11:24 »
Látom itt sokan csak kötekedni tudnak ahelyett, hogy ész érvek alapján hoznának döntést. Az anyagi oldal mellett további anyagi megtakarítást jelent az alacsonyabb fogyasztás és a futómű kisebb terhelése, még ha elhanyagolható is, de a ballonosabb gumi jobban elnyelni az út egyenetlenségeit, ez is legalább olyan fontos szempont, mint az ár. De ameddig a többség csak azon tud gondolkozni, mivel kötekedjen, addig nem fog előrébb jutni senki sem...
És csak józan ész.. azért mert egy gumi átémrője minimálisan nagyobb, mint ami gyárilag van rá..ugyan az miért lenne veszélyes..? Tényleg csak józan ész.. úgy látszik keveseknek adatik meg, hogy józan ésszel gondolkozzanak...  :no:
Itt szó nincs a biztonság kockáztatásáról, aki ilyeneket vet fel, az egy <ezt itt ne, please! > (már bocsánat, de ez nekem is sok)


« Utoljára szerkesztve: 2015.05.26 09:53:12 írta music »
                                                                                                                                                   

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24464 Dátum: 2015.05.25 20:25:55 »
Látom itt sokan csak kötekedni tudnak ahelyett, hogy ész érvek alapján hoznának döntést. Az anyagi oldal mellett további anyagi megtakarítást jelent az alacsonyabb fogyasztás és a futómű kisebb terhelése, még ha elhanyagolható is, de a ballonosabb gumi jobban elnyelni az út egyenetlenségeit, ez is legalább olyan fontos szempont, mint az ár. De ameddig a többség csak azon tud gondolkozni, mivel kötekedjen, addig nem fog előrébb jutni senki sem...
És csak józan ész.. azért mert egy gumi átémrője minimálisan nagyobb, mint ami gyárilag van rá..ugyan az miért lenne veszélyes..? Tényleg csak józan ész.. úgy látszik keveseknek adatik meg, hogy józan ésszel gondolkozzanak...  :no:
Itt szó nincs a biztonság kockáztatásáról, aki ilyeneket vet fel, az egy <ezt itt ne, please! > (már bocsánat, de ez nekem is sok)

Ha itt úgyis mindenki hülye, minek teszel fel egyáltalán kérdéseket?  :hmmmm:

Ha tudod, hogy igazad van, minek vársz megerősítést?

Minek mantrázod itt a hülyeségedet, ha úgysem érdekel más véleménye?  ;)

Vegyél rá szerintem 155/60 R13 gumit, az még olcsóbb, az is simán jó rá, ha az alváz nem veri a földet, ráadásul kevesebbet is eszik vele a kocsi, sok sikert!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.26 09:53:32 írta music »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.