Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4053124 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23040 Dátum: 2014.05.20 09:31:18 »
Ez volt az a kanyar. Én a kis házikó mögül a híd felől jöttem. Ahol a felirat van az aszfalton, onnantól nem kanyarodott, hanem ment a lezárt terület irányába. Mikor fékeztem, szó nélkül megállt, ezért gondolom, hogy gumikérdés. Egyszerűen nem szereti a kanyart.
Jó  ;) ... ha te nyugodtabb vagy így  :hug: ...

Én meg azt tudom mondani, hogy egy szezon, mindenféle körülmények közötti használat során (ráadásul "túlfújva", elöl 2.8, hátul 2.6) - nekem nem tűnt fel, hogy ne szeretné  :) - szóval továbbra is azt mondom: megtréfált a vizes-sáros trutyi, és/vagy túl gyors voltál  :flowers: ! Értsd meg, hogy ha ilyen cucc van az úton, nem sokat számít, milyen a gumi  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23041 Dátum: 2014.05.20 09:36:29 »
Michelin PilotSport 3 milyen lehet? 205/55 16 méret...valahol olvasgattam róla,de nem volt teljesen meggyőző...bár most meg a fenéért sem találom meg a jellemzését...
Jó gumma? Ez az F takarékossági besorolás annyira nem tetszik rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.20 09:38:08 írta Myko »
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23042 Dátum: 2014.05.20 11:29:54 »
Michelin PilotSport 3 milyen lehet? 205/55 16 méret...valahol olvasgattam róla,de nem volt teljesen meggyőző...bár most meg a fenéért sem találom meg a jellemzését...
Jó gumma? Ez az F takarékossági besorolás annyira nem tetszik rajta.
Inkább a Primacy 3-at nézném.
De itt megnézheted, a job oldali sávon van sok-sok vélemény.
Esetleg még ezen az oldalon.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23043 Dátum: 2014.05.20 19:08:38 »
Megérkeztek a gumik, szabad állapotban durva nagynak tűntek. Felszerelve viszont teljesen pofás, egyáltalán nem hat túlzásnak és a felni síkjából sem lóg ki feltűnően.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23044 Dátum: 2014.05.20 19:14:59 »
Én már 2 éve minden gond nélkül használok 225/45R17-et a drága 215/50R17 helyett.
Mennyire fújod ezeket a gumikat? Most 2.6-ot rakattam bele, de az első kettő kicsit laposnak hat. Főleg ha nem teljesen sima talajon áll, akkor eléggé kibuggyan. Nem tudom, a képen mennyire látszik, alul a talajnál.
Viszont most először jöttek le a gumik a gyári felniről, kiderült, hogy Ronal gyártmányú a 17-es széria felni.

'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23045 Dátum: 2014.05.20 19:40:06 »
Mennyire fújod ezeket a gumikat? Most 2.6-ot rakattam bele, de az első kettő kicsit laposnak hat. Főleg ha nem teljesen sima talajon áll, akkor eléggé kibuggyan. Nem tudom, a képen mennyire látszik, alul a talajnál.
Viszont most először jöttek le a gumik a gyári felniről, kiderült, hogy Ronal gyártmányú a 17-es széria felni.



Valóban annak hat, mert a karkasz igen lágy. Nekem is feltűnt, mikor is 2 hete megjöttek a GY Eg Compact abroncsok, és vittem a szerelőhöz talpaltatni az autót. Tessen óvatosan bánni vele, mert a gumisok szerint a karkasz sérült abroncs nem javítható. Igaz ugyan, hogy a GY ad kátyúgarit, de csak 1 db-ra érvényesíthető és csak a futófelület kopottságának függvényében. Amikor meghozták a gummákat, mindegyiken rajta voltak az információs matrinyák?  :?: Egyébként az első néhány száz méteren, te is hallottál furcsa zajt a gördülő abroncsok felől és utána meg semmi? :?: :otlet:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23046 Dátum: 2014.05.20 19:54:03 »
Amikor meghozták a gummákat, mindegyiken rajta voltak az információs matrinyák?  :?: Egyébként az első néhány száz méteren, te is hallottál furcsa zajt a gördülő abroncsok felől és utána meg semmi? :?: :otlet:
Mindegyiken volt matrica, a ragacs nyoma még ott van a felületen, de majd lekopik. Sőt, némelyiken több ragacs is volt, a nagyker címére kiállított, egyiken az én címemre szóló, még egy másikon meg a számlát tartalmazó tasak felragasztva.
Amúgy a DOT szám alapján nem egy gyártásból szedték össze, 1214 és 1714 közöttiek a számok. Még nagyon keveset mentem vele (gumistól hazáig, de nem a legrövidebb úton), de tényleg fura hangja van, mintha egy lufit görgetnék egyenetlen felületen.  ::)
Kicsit fura, hogy a külső-belső oldal helyes felszerelés után a jobb illetve bal oldalon a mintázat lefutása pont ellentétes lett. Mondjuk ez az asszimetrikus minta sajátossága, de eddig ilyen gumim nem volt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23047 Dátum: 2014.05.20 20:02:09 »
Mindegyiken volt matrica, a ragacs nyoma még ott van a felületen, de majd lekopik. Sőt, némelyiken több ragacs is volt, a nagyker címére kiállított, egyiken az én címemre szóló, még egy másikon meg a számlát tartalmazó tasak felragasztva.
Amúgy a DOT szám alapján nem egy gyártásból szedték össze, 1214 és 1714 közöttiek a számok. Még nagyon keveset mentem vele (gumistól hazáig, de nem a legrövidebb úton), de tényleg fura hangja van, mintha egy lufit görgetnék egyenetlen felületen.  ::)
Kicsit fura, hogy a külső-belső oldal helyes felszerelés után a jobb illetve bal oldalon a mintázat lefutása pont ellentétes lett. Mondjuk ez az asszimetrikus minta sajátossága, de eddig ilyen gumim nem volt.

Amennyiben a matrinyák a futófelületen voltak, -hol lettek volna-, akkor a ragacs lekopásáig clappogó hangot fognak kelteni gördüléskor. :D ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23048 Dátum: 2014.05.21 00:41:31 »
Grat a gumikhoz whis, most már megveszem a kocsidat féláron.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23049 Dátum: 2014.05.21 01:47:39 »
Megérkeztek a gumik, szabad állapotban durva nagynak tűntek. Felszerelve viszont teljesen pofás, egyáltalán nem hat túlzásnak és a felni síkjából sem lóg ki feltűnően.
Rozsdás a futóműved  :D

A gummák viszont jól néznek ki  :D ... és szvsz a 2.6 biztosan nem kevés beléjük. Még akkor sem, ha így van egy pici "hasuk". Nem baj az - sőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23050 Dátum: 2014.05.21 06:44:38 »
Rozsdás a futóműved  :D
Ja, ezt én is most konstatáltam a fotón. Nem szoktam aláfeküdni.
Gondolom, mind ilyen, amit nem kezelnek speciálisan utólag, mert a szervizben nem jelezték, hogy bibi lenne.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23051 Dátum: 2014.05.21 07:15:58 »
naonsziep!
ha minden jól megy, ma felkerülnek nálam is az újak. én 0414-eseket kaptam, üsse kő, jó lesz az is. erősen az az érzésem, hogy a mostaniak már használhatatlanra koptak, úgyhogy kíváncsi vagyok, mennyire különbözik majd az új gumival a kocsi viselkedése.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23052 Dátum: 2014.05.21 07:26:40 »
Grat a gumikhoz whis, most már megveszem a kocsidat féláron.
Az új ár feléért?  :szemez:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23053 Dátum: 2014.05.21 09:06:40 »
Az új ár feléért?  :szemez:

Naná, hisz komoly ajánlat volt...!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Gumik és felnik
« Válasz #23054 Dátum: 2014.05.21 13:14:53 »
Az új ár feléért?  :szemez:


természetesen, sőt, euróban! :tt2:
Gabe 254.