Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4065083 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22650 Dátum: 2014.03.23 21:00:27 »
Vettem ma, sajna vissza kell vigyem. 17-19-21 dugókulcs helyett 17-19-19 volt benne, és "pechére" mindkét autón 21-es az anya  :cry:
Hogy a francba lehetett?! :eek: :wacko: Én is vettem ma 2 dobozzal, az enyémet használtam is, sikeresen. 17-19-21 dugók voltak benne, plusz a toldó.  :yes: Az autóm téli kerekeinek 21-es, a nyári alucsavarjainak 19-es a csavarfeje.

A franc tört ki majdnem a kerékcserénél, mert a 2. kerék cseréjekor, amikor lazítottam le a keresztkulccsal a csavarokat, az egyik külső felülete elnyíródott és megforgott rajta a kulcs.  :censored: Azt hittem, szívatni akar az a szemét...  :gun_bandana:
Szerencsére a nyomatékkulcs dugójával óvatosan és egyből kilazult és le tudtam venni. Ezt a csavart ki is fogom cserélni.

Aki már húzta meg nyomatékkulccsal a csavarokat, attól kérdezem, hogy az a 103Nm nálatok is viszonylag hamar lekattant a kulcson?  :?:
Beállítottam pontosan (durva, majd finom hangolással 103Nm-re), majd a nyári kerék felrakásánál a csavarokat először rákapattam kézzel. Ezután a keresztkulccsal ráhajtottam a menetre addig, amíg lazán meg nem állt (nem húztam még rá erővel, csak megpörgettem a csavaron a keresztkulcsot). Majd nyomatékkulccsal minden csavart picit szorosabbra húztam (max kb 120 fok fordulat), végül az autót leengedve, szintén nyomatékkulccsal kattanásig ráhúztam. Utóbbi, viszont alig mozdult, már oldott is (kattant). Alig mozdult a csavar.

Rézpasztát nem használtam.  :surrender: (Az alucsavarok zártak, trutyi nem megy a belsejébe, tehát, a menetre sem)

Még annyit, hogy most az eddigi hátsó gumik mentek előre, az elsők, pedig hátra. Mivel kötött forgásirányosak a gumik (GY Eff. Grip Perf.), azonos oldalon cseréltem őket előre-hátra. Az eddig hátul használt gumikon még a gyári hosszanti csík is látszik, elég újszerű...   :devil:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22651 Dátum: 2014.03.23 21:06:33 »
Hát ha valakinek van kedve (szakim pl nyomatékkulccsal szokta meghúzni a kereket, ha épp arra volt dolga), akkor össze lehetne hasonlítani ez egy profi kulccsal (hogy ugyanazon az anyám lehet e még ráhúzni).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22652 Dátum: 2014.03.23 21:14:32 »
Hát ha valakinek van kedve (szakim pl nyomatékkulccsal szokta meghúzni a kereket, ha épp arra volt dolga), akkor össze lehetne hasonlítani ez egy profi kulccsal (hogy ugyanazon az anyám lehet e még ráhúzni).
Nem kizárt, hogy elegendő volt a meghúzás a kulccsal, mert rápróbáltam a keresztkulccsal is az egyik csavarral, azt nem tudtam nagyon ráhúzni, nem is akartam tépni (mert csak tépni lehetett volna már).  :surrender: Életemben most használtam először nyomatékkulcsot. :surrender: :surrender:

Viszont, akadt nekem is egy kis bibi a kulccsal. Valamiért megszorult a végén a rögzítő tekerentyű, kézzel nem tudtam dolgom végeztével lelazítani. Ráfogtam egy fogóval, azzal sikerült. Tanulság, hogy legközelebb nem kell azt sem annyira ráhúzni...  :)

Amúgy jónak tűnik a kulcs, első használatra megérte az árát, egyszerűen működik, magyar leírás van hozzá. Szerintem otthoni használatra jó lesz.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22653 Dátum: 2014.03.23 21:24:03 »
Amúgy jónak tűnik a kulcs, első használatra megérte az árát, egyszerűen működik, magyar leírás van hozzá. Szerintem otthoni használatra jó lesz.
Arra az évi két alkalomra biztosan :D
De ha már van, lehet hetente le kéne kapni a hengerfejet is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22654 Dátum: 2014.03.23 21:25:24 »
Arra az évi két alkalomra biztosan :D
De ha már van, lehet hetente le kéne kapni a hengerfejet is :D
Meg akkor hetente cseréljek olajat is, mert a szervizben is nyomatékkulccsla húzták meg az olajleeresztő csavart.  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22655 Dátum: 2014.03.23 21:31:19 »
Meg akkor hetente cseréljek olajat is, mert a szervizben is nyomatékkulccsla húzták meg az olajleeresztő csavart.  :D
Én már túl vagyok ezen a nyomatékkulcs mizérián, amióta van rézpasztám, zsírom és rozsdaoldóm is: minden kiszedett csavart rozsdaoldózok (legutóbb a fényszórókat rögzítőket), aztán megy rá a zsír vagy rézpaszta és úgy megy a helyére.
Lényeg hogy tocsogjon :D
A következő pedig a féktisztítóban pancsolás lesz ...
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.23 21:36:51 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22656 Dátum: 2014.03.24 09:34:57 »
Hogy a francba lehetett?! :eek: :wacko: Én is vettem ma 2 dobozzal, az enyémet használtam is, sikeresen. 17-19-21 dugók voltak benne, plusz a toldó. 
Hát rosszat fogtam ki, ennyi...
Egyébként minőségi cuccnak tűnik, az biztos.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22657 Dátum: 2014.03.24 09:39:51 »
Hát rosszat fogtam ki, ennyi...
Egyébként minőségi cuccnak tűnik, az biztos.
Lehet, hogy tudod korábbról, de visszacserélik másikra, azonban, ehhez kell egy Lidl-s vásárlói kártya, amit ki kell váltani. Ha már megvan, akkor sima ügy. A kártya nélkül nem cserélik vissza.

Arra vigyázni kell a kulcs kapcsán, hogy a végén lévő rögzítő csavart ne húzd meg nagyon, mert nekem pl. rászorult és fogó kellett a meglazításához. :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22658 Dátum: 2014.03.24 09:45:42 »
Számtalan cuccot cseréltem már a lidliben eddig semmilyen kártyára nem volt szükség. Akkor ez most valami új bevezetett baromság. Holnap érek rá legközelebb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22659 Dátum: 2014.03.24 09:55:55 »
Lehet, hogy tudod korábbról, de visszacserélik másikra, azonban, ehhez kell egy Lidl-s vásárlói kártya, amit ki kell váltani. Ha már megvan, akkor sima ügy. A kártya nélkül nem cserélik vissza.

Arra vigyázni kell a kulcs kapcsán, hogy a végén lévő rögzítő csavart ne húzd meg nagyon, mert nekem pl. rászorult és fogó kellett a meglazításához. :flowers:
hogyne cserélnék már ki.
csak a blokk meglegyen.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22660 Dátum: 2014.03.24 10:03:24 »
hogyne cserélnék már ki.
csak a blokk meglegyen.
Robika, vásárlói kártya nélkül NEM cserélik ki. Higgy nekem. Vittünk már vissza cserélni terméket. A kártyák egyszer ki kell váltani, utána nincs gond, de az első alkalommal nem csettintésre megy a dolog.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22661 Dátum: 2014.03.24 10:03:44 »
Számtalan cuccot cseréltem már a lidliben eddig semmilyen kártyára nem volt szükség. Akkor ez most valami új bevezetett baromság. Holnap érek rá legközelebb.
Igen, nem régen van.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22662 Dátum: 2014.03.24 10:13:05 »
A Lidl honlapján ma ez áll:
Idézet
Pénzvisszafizetési garancia

Legfontosabb célunk vevőink elégedettsége. Termékeink minőségével és használhatóságával szemben a legmagasabb követelményeket támasztjuk. Ezért teljes körű pénzvisszafizetési garanciát nyújtunk Önnek.

Ha Ön egy megvásárolt élelmiszer minőségével elégedetlen, az árut a blokkal együtt visszahozhatja, és mi visszatérítjük Önnek a vételárat. A nálunk vásárolt összes egyéb cikket pedig egy hónapon belül lehet visszahozni. Függetlenül attól, hogy Ön az árut melyik Lidl-üzletben vette, boltunkban a vásárlási blokk bemutatása ellenében azonnal visszakapja pénzét. Ez alól kivételt képez az alsónemű. Alsóneműt higiéniai okokból nem áll módunkban cserélni, visszavenni, kivéve hibás termék esetén, amely esetben Ön szavatossági jogait érvényesítheti.
A gyártói garancia és a törvényes szavatossági feltételek természetesen továbbra is korlátlanul érvényesek. Ezért arra kérjük, hogy mindig őrizze meg a blokkot és a garanciajegyet. Önnek a Lidlnél elégedettségi garanciában van része, mivel pénzvisszafizetési garanciánknak köszönhetően termékeink megvásárlásával Ön semmit sem kockáztat!

Lidl kártyára csak ezt találtam:
Idézet
A Lidl étkezési kártya a bankkártyát és az étkezési utalványokat ötvöző, a hagyományos papír alapú étkezési utalványoknál (Sodexho, Accor Services, Cheque Dejeuner) korszerűbb, és mindenekelőtt gazdaságosabb elektronikus utalvány. A Lidl kártyával csak hidegétel-szolgáltatás adható.

Semmiféle más kártyáról nem esik szó jelen pillanatban a weboldalon.

Ha nem cserélik, sebaj, adják vissza a pénzt. Amúgy sem hiszem, hogy lenne még a termékből holnapig, tegnap délelőtt is már csak 4 darab volt a polcukon.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22663 Dátum: 2014.03.24 10:26:28 »
 :surrender: ***, nem tudom akkor. Asszony vett a múltkor egy kismama nadrágot és a méret nem volt jó. Kiváltatták vele a kártyát és azzal vissza is adták a nadrág árát neki. Lehet, hogy boltja válogatja ezt?  :?: Nem hinném, mert tudtommal, ezek kvázi frencsájz rendszerű üzletek, nem?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #22664 Dátum: 2014.03.24 10:29:33 »
Robika, vásárlói kártya nélkül NEM cserélik ki. Higgy nekem. Vittünk már vissza cserélni terméket. A kártyák egyszer ki kell váltani, utána nincs gond, de az első alkalommal nem csettintésre megy a dolog.  :excl:
átbaxtak titeket cimbi.
kicserélnek szó nélkül bármit. pesten,karcagon tiszafüreden már cseréltettem dolgokat. kártyát nem kértek,csak a blokkot.
ha nem volt olyan termék,visszaadták a lét.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки