Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4201460 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22335 Dátum: 2014.02.04 20:49:52 »
Persze, nem méréseken alapul, amiket mondok, hanem szuibjektív tapasztalatokon, illetve GPS-es sebességmérésen. És hidd el, a közelébe nem érek olyan sebességnek, amiben kitröne a kocsi hátulja. Túl van ez a téma (is) misztifikálva.  :surrender: Egyetlen / értékkel térek el a gyáritól, nem egy olyan gumit használok, ami aztán a gyári méretek közelében sincs...  ;)
Nincs túlmisztifikálva. Nem mondom, hogy felelőtlen őrült, aki /65-el jár /60 helyett :) ... de ez alapvetően akkor sem jó dolog, mindenki saját felelősségre művelje, tisztában léve vele, hogy határesetben gondot okozhat. Propagálni pedig szvsz végképp nem szabad. Az pedig 100 %, hogy nem állha meg a helyét, hogy egy ilyen variálás semmi különbséget nem okoz. Te is tudod nagyon jól, hogy a különbségek éles helyzetben szoktak előjönni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22336 Dátum: 2014.02.04 20:51:09 »
Oké, nem propagálom, de ne legyek már emiatt ön- és közveszélyes autós, mert az egy kissé túlzás azért...Van belőlük elég szerintem...  :surrender: :surrender: :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22337 Dátum: 2014.02.04 20:55:19 »
Remélem mindenkinek ki van téve a műszerfalára a téli gumijának a maximális sebessége, ha az kevesebb mint a gyári végsebesség.  :nono:
Pótolni, pótolni, mert elkap a rendőr mint Zsanettet!
Persze, lehet lexarni a szabályokat, aztán még viccelődni is rajta  :flowers: ... okos magatartás, jó példát mutat az ifjúságnak, csökkenti a balesetveszélyt az útjainkon.

A németeknél elveszi a rendőr a forgalmidat, elküld soron kívül műszakira, és még jól meg is bírságol, ha olyan gumi/felni van az autódon, ami nincs bejegyezve a forgalmiba. És bizony, mennyire jól teszi. Nehogy már a hülye tulajra legyen bízva, hogy mit tesz a kocsijára, amivel ugyanott autózik, ahol én  :excl: :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22338 Dátum: 2014.02.04 20:57:14 »
Oké, nem propagálom, de ne legyek már emiatt ön- és közveszélyes autós, mert az egy kissé túlzás azért...Van belőlük elég szerintem...  :surrender: :surrender: :surrender:
Én nem mondtam, hogy az vagy. Ne láss bele olyat, amit nem mondtam :) ... elég pontosan leírtam, amit gondolok.

- Nem jó dolog eltérni a gyári gumimérettől.
- Nem igaz, hogy ez semmi eltérést nem okoz az autó viselkedésében.
- Aki mégis ilyesmit művel, saját felelősségére tegye és ne bátorítson rá másokat.

Ennyi; nem kevesebb, de nem is több  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22339 Dátum: 2014.02.04 21:06:39 »
Engem büntettek meg már emiatt, meg a hátsó sárfogó gumi hiánya miatt (ma hány autón van?), meg a harmadik középső pótféklámpa miatt (ma már sok autón gyárilag van), meg a jobb oldali visszapillantó tükör hiánya miatt (hol van erre jogszabály? Nem volt akkor még fólia az ablakon hátul, amihez tudom, hogy kell), meg a lejárt eü doboz miatt, meg a peres gumi miatt...
De még véletlenül sem voltál velük soha szemtelen vagy pökhendi vagy gunyoros vagy arrogáns - gondolom.

Biztos csak én vagyok a rosszhiszemű, hogy erről a szép listáról kapásból az ugrott be, hogy te adtál okot nekik rá, hogy kötekedjenek veled  :flowers: ... ja, lehet keménykedni a rendőrrel, és lehet utána megsértődni is, ha erre él a lehetőségeivel.

Érdekes, nálam a 24 év (mióta megvan a jogsim) számtalan ellenőrzése során még csak soha nem is ellenőrizték ezeket a dolgokat. Nem hogy megbüntettek volna (pedig néha épp lett volna miért). Mondjuk, én eleve úgy kommunikálok velük is, mintha emberek lennének (!)... akik ráadásul (ha vagyok akkora barom, hogy okot adjak rá) jobban ki tudnak velem b...ni, mint én velük.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22340 Dátum: 2014.02.04 21:25:00 »
És arról hallottál már, hogy minden ember más és minden rendőr emberből van? Ha ilyet csináltak, h gyorsan mentek ok nélkül, akkor hibáztak, ennyi, ez nem példa mutatás valóban. Ettől még sok ezer másik rendőr van aki nem így tesz.
Ahogy mondod!

Velem is megtörtént tegnapelőtt este, hogy országúton óra szerint 95-el (ez kb. valós 90-nek felel meg) utolértem egy rendőrségi Nivát. Felzárkóztam mögéje, ekkor a sebességünk óra szerint 90 volt. Pár perc után lelassított óra szerint 85-re - eszembe jutott, hogy ezt alkalmasint azért teszi, hogy hátha megelőzöm és közben átlépem a megengedett tempót, amiért aztán "elővehet"... úgyhogy maradtam szépen mögötte. Újabb pár perccel később, egy olyan szakaszhoz értünk, ahol több km-en át záróvonal és előzési tilalom van érvényben (a 6-os úton, BP felől érkezve, Bonyhád előtt). Ekkor a rendőr előttem 65-re lassított  ::) ... ami nem volt szép, az pedig még kevésbé, hogy Bonyhádra beérve, minden további nélkül (a megkülönböztető jelzéseit nem használva) áthajtott a piroson.

Szóval... tartott nekem egy szép kis "bemutatót"  :nonono: ... hétfő késő este volt, biztos rossz napja volt, unatkozott, mit tudom én. Lehet, hogy csak simán hülye  :lol: ! Mit kellett volna csinálnom? Utána menni, felelősségre vonni? Ugyan már, nem akarok én magamnak rosszat  :) ... és még sosem láttam előtte rendőrtől ilyesmit, ami 24 év alatt egész tűrhető arány.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22341 Dátum: 2014.02.04 21:52:32 »
Nem létező törvények miatt, lásd jobb oldali visszapillantó tükör hiánya? Költői kérdések ezek!
Emiatt csakugyan nem büntethettek volna meg. A jobb külső tükör nincs előírva.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22342 Dátum: 2014.02.04 22:01:28 »
Persze, lehet lexarni a szabályokat, aztán még viccelődni is rajta  :flowers: ... okos magatartás, jó példát mutat az ifjúságnak, csökkenti a balesetveszélyt az útjainkon.

A németeknél elveszi a rendőr a forgalmidat, elküld soron kívül műszakira, és még jól meg is bírságol, ha olyan gumi/felni van az autódon, ami nincs bejegyezve a forgalmiba. És bizony, mennyire jól teszi. Nehogy már a hülye tulajra legyen bízva, hogy mit tesz a kocsijára, amivel ugyanott autózik, ahol én  :excl: :nonono:
Hát nem vicces kitenni a műszerfalra, hogy nehogy 190-nél gyorsabban menjél Magyarországon téli gumival? Hát de...
Féltsed csak az ifjúság nevelését tőlem! Ott van nekik hugyos józsi meg a többi!

Kérlek szépen, ha már kioktatsz németországból, akkor képzeld el, hogy ott elfogadják a TÜV papírt a Carinám ültetőrugójához ami be van téve a kesztyűtartóba, szerinted itthon?
És akkor ne gyere nekem az átalakítási engedélyekkel, mert a gyári versenyautómat egy évembe telt legalizálnom itthon, hogy kapjon rendszámot, tehát tisztában vagyok a rendszerrel! Mikor ott volt a 2 cm vastag mappa az átalakításokról műszaki rajzokkal adatokkal, akkor szerinted volt olyan aki átnézte töviről-hegyire? Belelapoztak kettő-hármat összecsapták oszt akkor már jó volt!!!
Ha azt a felni és gumiméretet amit most életveszélyesnek mondasz, na azt ha kérek rá átalakítási engedélyt és egy év alatt meg is kapom sok idő és pénz belefeccolásával, akkor az már nem is lesz életveszélyes, mert van papírom? Ááááááááá....
Egy idősek vagyunk, nekem ne akard leírni, hogy milyen más is a világ körülöttem, mint ahogyan én látom!

De még véletlenül sem voltál velük soha szemtelen vagy pökhendi vagy gunyoros vagy arrogáns - gondolom.
Biztos csak én vagyok a rosszhiszemű, hogy erről a szép listáról kapásból az ugrott be, hogy te adtál okot nekik rá, hogy kötekedjenek veled  :flowers: ... ja, lehet keménykedni a rendőrrel, és lehet utána megsértődni is, ha erre él a lehetőségeivel.
Érdekes, nálam a 24 év (mióta megvan a jogsim) számtalan ellenőrzése során még csak soha nem is ellenőrizték ezeket a dolgokat. Nem hogy megbüntettek volna (pedig néha épp lett volna miért). Mondjuk, én eleve úgy kommunikálok velük is, mintha emberek lennének (!)... akik ráadásul (ha vagyok akkora barom, hogy okot adjak rá) jobban ki tudnak velem b...ni, mint én velük.
Örülök neki, hogy ilyen jó jellemrajzot adsz rólam ismeretlenül.
Ezek szerint le vannak osztva a szerepek, miszerint én vagyok a rossz te meg az én rosszságom mellet a még jobban tündöklő jó:
Hiszen te úgy kommunikálsz velük, mintha emberek lennének... tehát én meg úgy, mintha nem lennének emberek (???)
Ráadásul te nem vagy akkor barom... tehát én ráadásul akkora barom vagyok!
Ügyes módszereddel te kivéded, hogy ne tudjanak veled b...ni... én meg nem ezért velem b...nak.
Hát nem megyek veled egy színjátszókörbe, az biztos!  [rohog]
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.04 22:05:21 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22343 Dátum: 2014.02.04 22:10:38 »
Persze, lehet lexarni a szabályokat, aztán még viccelődni is rajta  :flowers: ... okos magatartás, jó példát mutat az ifjúságnak, csökkenti a balesetveszélyt az útjainkon.

A németeknél elveszi a rendőr a forgalmidat, elküld soron kívül műszakira, és még jól meg is bírságol, ha olyan gumi/felni van az autódon, ami nincs bejegyezve a forgalmiba. És bizony, mennyire jól teszi. Nehogy már a hülye tulajra legyen bízva, hogy mit tesz a kocsijára, amivel ugyanott autózik, ahol én  :excl: :nonono:
Nekem /65-ös gumik voltak a kocsin, amikor kigördültem vele a szalonból.
Nemrég volt itt vita, hogy milyen gumikkal is jönnek ki ezek az Avensis-ek. Mindenhonnan azt olvasom, hallom, hogy /60. Akkor most mi van? Nekem más geometriájú futóművem van a gumi miatt? Vagy féljek 180-nál a pályán? Esetleg egy forszírozott kanyarban?
Akkor hogy is van ez?  :hmmmm:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22344 Dátum: 2014.02.04 22:14:05 »
Nekem /65-ös gumik voltak a kocsin, amikor kigördültem vele a szalonból.
Nemrég volt itt vita, hogy milyen gumikkal is jönnek ki ezek az Avensis-ek. Mindenhonnan azt olvasom, hallom, hogy /60. Akkor most mi van? Nekem más geometriájú futóművem van a gumi miatt? Vagy féljek 180-nál a pályán? Esetleg egy forszírozott kanyarban?
Akkor hogy is van ez?  :hmmmm:
Ne hagyd, hogy rád hozzák a parát!  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22345 Dátum: 2014.02.04 22:17:51 »
Ne hagyd, hogy rád hozzák a parát!  [rohog]
Akkor nem sikerült eléggé ironikusra az írásom?  ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22346 Dátum: 2014.02.04 22:26:51 »
Repedezés még egyàltalàn nincs.
Tudom, hogy erröl a gumik megcseréléséröl (hàtsokat elöre) volt màr szo a napokban, de valahol olyat is olvastam, hogy hàtul legyenek a jobb àllapotù gumik és elöl a kopottabbak, mert elöl kormànyzàssal még lehet korrigàlni... és a kopàson tùl, van közöttük 2 év eltérés is.

Nem szeretném tùl koràn se lecserélni az elsöket, de tùl sokàig vàrni sem a cserével... Vajon 1 - 2 évet kibirnànak még az elsö gumik olyan évi 10 ekm alatti hasznàlattal?
Annyit biztos kibírnak. Én egyébként hátra tenném őket, de tény, hogy ez szélsőséges esetben azt eredményezheti, hogy a kocsi hátulja könnyebben/alacsonyabb sebességnél megcsúszik. Ezért másnak kevésbé szoktam ezt javasolni, főleg téli gumiknál. Nyáriak esetében kisebb ez a kockázat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22347 Dátum: 2014.02.04 22:30:20 »
Nekem /65-ös gumik voltak a kocsin, amikor kigördültem vele a szalonból.
Nemrég volt itt vita, hogy milyen gumikkal is jönnek ki ezek az Avensis-ek. Mindenhonnan azt olvasom, hallom, hogy /60. Akkor most mi van? Nekem más geometriájú futóművem van a gumi miatt? Vagy féljek 180-nál a pályán? Esetleg egy forszírozott kanyarban?
Akkor hogy is van ez?  :hmmmm:
Úgy van, ahogy írtam :) ... nem szükséges sarkítani  :flowers: ! A nem gyári méretű gumi adott esetben lehet pont az az apró különbség, amin áll vagy bukik egy hirtelen kitérő manőver sikeressége. Ez a kockázat persze aránylag kicsi - ahogy pl. az is, hogy karambolozunk. Tehát... nem is kell bekötni magunkat, ezzel a logikával :) ?

A kocsid gyári papírjaiban (típustábla, kezelési utasítás) milyen gumiméret van?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22348 Dátum: 2014.02.04 22:44:48 »
Ha azt a felni és gumiméretet amit most életveszélyesnek mondasz, na azt ha kérek rá átalakítási engedélyt és egy év alatt meg is kapom sok idő és pénz belefeccolásával, akkor az már nem is lesz életveszélyes, mert van papírom? Ááááááááá....
Nem mondtam, hogy életveszélyes. Azt mondtam (és mondom), hogy a gyáritól eltérni többlet kockázatot jelent.

Örülök neki, hogy ilyen jó jellemrajzot adsz rólam ismeretlenül.
Az alapján teszem, amit írsz. Nekem ebből ez jön le. Voltak már dolgok, amikben egyetértettünk - de ebben a rendőrökkel szembeni keménykedésben, és a gyáritól eltérő cuccok használatának bagatellizálásában nagyon nem értünk egyet. Aki nem tiszteli az egyenruhát, az megszívhatja, és valahol meg is érdemli szerintem. Aki pedig nem tartja be az előírásokat, az vállalja a következményeit. Ez a véleményem, sorry.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Gumik és felnik
« Válasz #22349 Dátum: 2014.02.04 22:45:45 »
Amennyire így a képről meg lehet ítélni, egy szezont még szerintem tutira mehetsz az elsőkkel is.
Figyelembe véve az itt kapott vàlaszokat, akkor lehet még fent hagyom ezeket az elsö gumikat egy-két évig. Meglàtom azért közben miként fognak kopni... 

Én egyébként hátra tenném őket, de tény, hogy ez szélsőséges esetben azt eredményezheti, hogy a kocsi hátulja könnyebben/alacsonyabb sebességnél megcsúszik. Nyáriak esetében kisebb ez a kockázat.
Ezt a cserét is meggondolom még, mert az elsök sem annyira kopottak még remélem, hogy gond legyen ha hàtra is kerülnek. Igy valoban egyszerre kopnànak, mert hàtul amùgy sokàig birjàk, nem kopik olyan gyorsan. Idövel valoszinü kiegyenlitödne a kopàsuk.

Amùgy ma fùjtam a gumikba. Meglepetésemre a jobb hàtsoban csak 1.5 bar nyomàs volt (lehet a benzinkùti méröberendezés se tùl preciz azért)... a többi gumi nagyjàbol rendben volt. En 2.4 bar-ra szoktam öket fùjni, jol van ez igy?
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.04 23:00:06 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos