Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4201396 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20085 Dátum: 2013.03.28 15:04:10 »
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.28 15:07:00 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20086 Dátum: 2013.03.28 15:15:54 »
Szerintem drágább is az Uni, bár, a tesztek alapján kissé jobb is. Megmondom őszintén, nem igazán éreztem nyáron, akár esőben sem hátrányát a Fuldának. Nem egészen látom, hogy a nedves felületen kapott 2,9-es értéke konkrétan mit is takar, de semmilyen váratlan felúszást, vagy tapadásvesztést nem tapasztaltam vele. Ellenben jól fogyasztott az autó vele és száraz körülmények között is jól tapadt, legyen az fékút, vagy kanyar. A magam részéről tudom ajánlani annak, aki ilyet néz. (megjegyzem, az Uni csak a vizes felületen teljesít jobban, köszönhetően a kifejezetten vizes útra való mintájának. A többi jellemzőben pontosan azonos szintű a két gumi)

Node, holnap most már biztos, hogy viszem az autót felszereltetni az új Good Year Performance-okat, engem most ezek érdekelnek majd, mit mutatnak. A tesztek alapján nagyon magas minőségű gumik...  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.28 15:18:26 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20087 Dátum: 2013.03.28 15:22:25 »
Szerintem drágább is az Uni, bár, a tesztek alapján kissé jobb is. Megmondom őszintén, nem igazán éreztem nyáron, akár esőben sem hátrányát a Fuldának. Nem egészen látom, hogy a nedves felületen kapott 2,9-es értéke konkrétan mit is takar, de semmilyen váratlan felúszást, vagy tapadásvesztést nem tapasztaltam vele. Ellenben jól fogyasztott az autó vele és száraz körülmények között is jól tapadt, legyen az fékút, vagy kanyar. A magam részéről tudom ajánlani annak, aki ilyet néz.

Node, holnap most már biztos, hogy viszem az autót felszereltetni az új Good Year Performance-okat, engem most ezek érdekelnek majd, mit mutatnak. A tesztek alapján nagyon magas minőségű gumik...  ::)
Nekem is inkább a felnikre fáj a fogam, csak rohadtul nincs most kedvem elkezdeni a csereberéket és gumishoz rohangálásokat, hogy az Uniroyal legyen az alun, a téli Contik az eredeti Corolla szürke lemezfelnin, a fuldákat meg dobjam piacra, vagy rakjam rá a fekete lemezfelnikre (szintén eredeti Toyota, Toyota dísztárcsákkal) és maradjanak jártszóguminak. Végén ott lennék anyagilag, mintha márkakerben vettem volna meg a full új felniket :D
Remélem eleget hangsúlyoztam hogy mindenből az eredeti gyári a cél  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.28 15:30:28 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20088 Dátum: 2013.03.28 18:22:49 »
hát szerintem pont felniből nem fontos a gyári...ha új kocsit vennék, simán megvenném acélfelnikkel, az lenne a téli aztán keresnék egy olyat rá, ami tetszik nyári kerekeknek

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20090 Dátum: 2013.03.28 18:50:26 »
hát szerintem pont felniből nem fontos a gyári...ha új kocsit vennék, simán megvenném acélfelnikkel, az lenne a téli aztán keresnék egy olyat rá, ami tetszik nyári kerekeknek
Sok volt a vita hogy milyen felni állna jól rajta, legtöbben low ridert akarnak csinálni a kisautómból :D
Úgyhogy maradok a gyári cuccoknál :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20091 Dátum: 2013.03.28 18:58:38 »
hát szerintem pont felniből nem fontos a gyári...ha új kocsit vennék, simán megvenném acélfelnikkel, az lenne a téli aztán keresnék egy olyat rá, ami tetszik nyári kerekeknek
Én is így tettem, vettem annak idején használt felnit jó téligumival, a gyári lemez meg maradt nyárinak. (De ha találtam volna használt kfm felnit, vettem volna)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20092 Dátum: 2013.03.28 21:02:54 »
Üdv!

Ma előkészítettem a nyárigumikat, lemostam stb. Mindig ki akartam próbálni a konzerválást, tetszetős, ha a gumi oldalfala "gumiszínű", és nem szürke, poros hatású. Gondoltam csinálok akkor egy röpke kis tesztet is. Lemostam a gumikat, felniket, megvártam amíg megszárad, majd a belső oldalfalat 1:1-es hígítású glicerinnel, a külsőt pedig "Moje Auto - Tire Shine" nevezetű cuccal kezeltem. Íme:

Lemosott, száraz gumi:


Belső oldalfal, 1:1-es hígítású gyógyszertári Glicerinnel:


Külső oldalfal, spray-el kezelve:


A képen nem annyira látványos, de a glicerinnel kezelt oldal "gumibb" hatású, ellenben a spray vízlepergető hatású. Árban kicsit olcsóbb a glicerin, de kérdés a tartóssága... Tapintásra semmi különbség közöttük, de simábbnak érződik mint előtte.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20093 Dátum: 2013.03.28 21:30:03 »
Üdv!

Ma előkészítettem a nyárigumikat, lemostam stb. Mindig ki akartam próbálni a konzerválást, tetszetős, ha a gumi oldalfala "gumiszínű", és nem szürke, poros hatású. Gondoltam csinálok akkor egy röpke kis tesztet is. Lemostam a gumikat, felniket, megvártam amíg megszárad, majd a belső oldalfalat 1:1-es hígítású glicerinnel, a külsőt pedig "Moje Auto - Tire Shine" nevezetű cuccal kezeltem. Íme:

A képen nem annyira látványos, de a glicerinnel kezelt oldal "gumibb" hatású, ellenben a spray vízlepergető hatású. Árban kicsit olcsóbb a glicerin, de kérdés a tartóssága... Tapintásra semmi különbség közöttük, de simábbnak érződik mint előtte.

Faja kis felnik, hónap ujjítok 4-et! A gumijaid eddig se érdekeltek! :tt2:
Viszont ha felglicerinezed a járófelületet, szólj az otthoniaknak, mert pick-pack stepdancer lesz mindenki. :D :lol: :D
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.02 17:33:51 írta whis »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20094 Dátum: 2013.03.28 21:32:19 »
Megszoktam h tél van, csúszik. Kis nosztalgia...  :lol:

Amúgy gyári felni, Ronal gyártmány. Meg is lepődtem.  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20095 Dátum: 2013.03.29 13:56:54 »
A képen nem annyira látványos, de a glicerinnel kezelt oldal "gumibb" hatású, ellenben a spray vízlepergető hatású. Árban kicsit olcsóbb a glicerin, de kérdés a tartóssága... Tapintásra semmi különbség közöttük, de simábbnak érződik mint előtte.
Sajnos a glicerint lemossa a víz, így kevésbé tartós.

Az ilyen ápolásnak amúgy "csak" esztétikai jelentősége van. Lévén ugye a futófelületet nem kenheted le semmivel, márpedig pont az érintkezik az úttal. Tehát annak az elöregedése befolyásolja a tapadást. De szépnek szép a rendszeresen ápolt gumi  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20096 Dátum: 2013.03.29 13:57:42 »
Bosszantó, hogy a Camryre használtan beszerzett, Sava Effecta+ típusú, 175/70x13-as nyári gumikkal balra húz a kocsi  ::) ... Más gumikkal semmi baja, de ezekkel határozottan balra húz. Kipróbáltam, hogy levettem a bal elsőt, és feltettem a helyére a pótkereket: a húzás teljesen megszűnt. Utána jött az a verzió, hogy megcseréltem a bal elsőt a bal hátsóval: a húzás így nem szűnik meg teljesen, de nagymértékben csökken. Nade én szeretném teljesen megszüntetni! Mit tegyek? Cseréltessem meg a bal és jobb első gumikat? Mármint arra gondolok, hogy át lennének szerelve a felniken úgy, hogy a forgásirány azonos maradjon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20097 Dátum: 2013.03.29 14:38:48 »
És akkor nem jobbra fog húzni?
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20098 Dátum: 2013.03.29 16:53:22 »
Bosszantó, hogy a Camryre használtan beszerzett, Sava Effecta+ típusú, 175/70x13-as nyári gumikkal balra húz a kocsi  ::) ... Más gumikkal semmi baja, de ezekkel határozottan balra húz. Kipróbáltam, hogy levettem a bal elsőt, és feltettem a helyére a pótkereket: a húzás teljesen megszűnt. Utána jött az a verzió, hogy megcseréltem a bal elsőt a bal hátsóval: a húzás így nem szűnik meg teljesen, de nagymértékben csökken. Nade én szeretném teljesen megszüntetni! Mit tegyek? Cseréltessem meg a bal és jobb első gumikat? Mármint arra gondolok, hogy át lennének szerelve a felniken úgy, hogy a forgásirány azonos maradjon.

Valószínüleg jobbra fog húzni ezután...
Xanyi

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #20099 Dátum: 2013.03.29 18:40:22 »
Bosszantó, hogy a Camryre használtan beszerzett, Sava Effecta+ típusú, 175/70x13-as nyári gumikkal balra húz a kocsi  ::) ... Más gumikkal semmi baja, de ezekkel határozottan balra húz. Kipróbáltam, hogy levettem a bal elsőt, és feltettem a helyére a pótkereket: a húzás teljesen megszűnt. Utána jött az a verzió, hogy megcseréltem a bal elsőt a bal hátsóval: a húzás így nem szűnik meg teljesen, de nagymértékben csökken. Nade én szeretném teljesen megszüntetni! Mit tegyek? Cseréltessem meg a bal és jobb első gumikat? Mármint arra gondolok, hogy át lennének szerelve a felniken úgy, hogy a forgásirány azonos maradjon.
Forgásirányos? Ha elvileg nem, akkor elöszőr a két elsőt simán megcserélném és megprobálnám úgy. A balrahúzósat megnézetném gumissal.
Nekem volt hogy csak az elsőt a hátsóval cseréltem meg (csak az egyik oldalon) és máris félrehúzott- mert nem volt egyformán bekopva.