Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4179874 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19410 Dátum: 2012.11.19 07:29:33 »
Véleményetekre lennék kiváncsi. Mindenkiére, de elsősorban remélem a szakik is hozzászólnak.

Szóval felkerültek a téligumik, a nyáriak le. Conti PremiumContact 2-esek, 2011 év elején vettem őket, szóval ez volt a második szezonjuk.
Leszerelést követően átnéztem őket, és a következőt találtam:


Csak egy gumin találtam ilyet, viszont ez a külső oldalon van. Ugyanezen gumi belső oldalán is pont ugyanitt (vele egyvonalban) van, de az már tényleg annyira minimális hogy csak tapintva észlelhető. Igazából ez sem nagy, próbáltam úgy fotózni hogy jól látszódjon, ha csak futólag nézzük meg a gumit észre sem lehet venni...
Nem pont az oldalfalon van, hanem az oldalfal és a futófelület/mintázat találkozásánál.
Rázni nem rázott!

Egy nagyon tapasztalt gumis azt mondta, hogy ha ekkora alapossággal átvizsgálok 100 gumit, egész biztosan találok ilyet még új gumin is, úgyhogy nyugodtan tegyem majd fel tavasszal, csak nézzek közbe rá nem növekszik-e.
Más azt mondja, ez biztosan szövethiba és életveszélyes  :hmmmm:

Kiváncsi vagyok Ti mit mondatok!

Köszönöm!


Szia!
Ha túl oldalt is tapintható, akkor valószínűleg nem szálszakadás, hanem az összeillesztést érzed...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19411 Dátum: 2012.11.19 08:15:06 »
Személyes véleményem, hogy én azért az ilyen guminak kérném a garanciális cseréjét, amennyiben 4db új gumit vásárolok és az egyikkel ilyen "hiba" jönne elő. Nem tudok rá értelmes magyarázatot, de így lennék nyugodt.  ::) :surrender:
A valódi oka ennek a dudornak nem is érdekelne, egyszerűen ne legyen ilyen egy új gumin...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19412 Dátum: 2012.11.19 08:58:09 »
Személyes véleményem, hogy én azért az ilyen guminak kérném a garanciális cseréjét, amennyiben 4db új gumit vásárolok és az egyikkel ilyen "hiba" jönne elő. Nem tudok rá értelmes magyarázatot, de így lennék nyugodt.  ::) :surrender:
A valódi oka ennek a dudornak nem is érdekelne, egyszerűen ne legyen ilyen egy új gumin...
Mondjuk újan vásárolt Contitental gumi esetén én is hisztiznék kicsit garanciális cseréért...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19413 Dátum: 2012.11.19 09:20:46 »
Bár nem vagyok szakértő és a Contival való tapasztalatom is motorgumival volt, de az pl. a futófelületén szétrepedt.  Szóval érdemes a forgalmazóhoz eljuttatni. (persze lehet, hogy majd padkázásra fogják)
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19414 Dátum: 2012.11.19 09:31:59 »
Nekem pedig hegesztett alufelnim van. Idáig gond nélkül használtam és most sincs vele gond. De elkezdett foglalkoztatni, hogy nem reped e meg a hegesztés. Szóval tud valaki valami helyet ahol ezt megvizsgálják valahogy? De nem csak ránézéssel.
Ha viszont cserés akkor tudnátok egy közepes alufelni márkát ajánlani? Vagy milyet lenne érdemes néznem? Minél jobbat, minél olcsóbban  :D
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19415 Dátum: 2012.11.19 10:20:59 »
látjátok ezért kell skodával járni.. :)
fiat, toyota felni heló ..szegények.. :censored:


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19416 Dátum: 2012.11.19 10:44:40 »
Xanyi! Tudod, mi az a púp ott? Egy illesztés a belső struktúrában, ott egymásra fekszenek kicsit a rétegek. Mondom, néha látni a fordítottját is (dudor helyett mélyedés). Szvsz ne aggódj miatta. Szálszakadás nem így néz ki.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19417 Dátum: 2012.11.19 14:54:46 »
Ez az én Contim :) Premiumcontact 2, 2006. 11 heti, olyan 50-60e km lehet benne. 3.4-4mm-es.
A gond, hogy az elsőknél a külső széle, pereme jobban meg van kopva, amint látható. Kerékösszetartás?  :hmmmm:


[a csatolmányt egy admin törölte]

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19418 Dátum: 2012.11.19 15:21:44 »
Ez az én Contim :) Premiumcontact 2, 2006. 11 heti, olyan 50-60e km lehet benne. 3.4-4mm-es.
A gond, hogy az elsőknél a külső széle, pereme jobban meg van kopva, amint látható. Kerékösszetartás?  :hmmmm:

Futóművet meglehet nézni, ártani nem árt, de ezek a contik jellegzetesen így kopnak...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19419 Dátum: 2012.11.19 15:38:35 »
Futóművet meglehet nézni, ártani nem árt, de ezek a contik jellegzetesen így kopnak...
A kerékösszetartás miatt van, ami az elsőkerékhajtásnál még kritikusabb.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19420 Dátum: 2012.11.19 16:27:40 »
látjátok ezért kell skodával járni.. :)
fiat, toyota felni heló ..szegények.. :censored:


Azért én becsöngetnék az utcában hírdető asztaloshoz, hátha van valami köze a felhasznált faanyaghoz!  :devil: :devil: :devil:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19421 Dátum: 2012.11.19 16:44:38 »
Azért én becsöngetnék az utcában hírdető asztaloshoz, hátha van valami köze a felhasznált faanyaghoz!  :devil: :devil: :devil:
Persze, tőle lopták aznap  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19422 Dátum: 2012.11.19 18:02:31 »
Ez az én Contim :) Premiumcontact 2, 2006. 11 heti, olyan 50-60e km lehet benne. 3.4-4mm-es.
A gond, hogy az elsőknél a külső széle, pereme jobban meg van kopva, amint látható. Kerékösszetartás?  :hmmmm:
Inkább kerékdőlés. Egy futómű-ellenőrzés nem ártana. Bár valamilyen szinten normális dolog, hogy ezeknek a modern elsőkerék-hajtású kocsiknak így kopnak az első gumijai, főleg ha nem kerülnek minden 2. szezonban a hátsó tengelyre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19423 Dátum: 2012.11.19 18:57:46 »
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Idézet
Ha túl oldalt is tapintható, akkor valószínűleg nem szálszakadás, hanem az összeillesztést érzed...
Igen, pontosan vele egyvonalban tapintható.
Ezért gondoltam én is arra, hogy esetleg nem hiba!

Idézet
Személyes véleményem, hogy én azért az ilyen guminak kérném a garanciális cseréjét, amennyiben 4db új gumit vásárolok és az egyikkel ilyen "hiba" jönne elő. Nem tudok rá értelmes magyarázatot, de így lennék nyugodt.
Szerintem nem vetted volna észre. Épp úgy ahogy én is lehet így vettem át már annó újan...
Ki tudja. Csak egyéb okból most kezdtem el nézegetni nagyítóval  :D
Apropó. Mennyi gari lehet Contira?  :D

Idézet
Xanyi! Tudod, mi az a púp ott? Egy illesztés a belső struktúrában, ott egymásra fekszenek kicsit a rétegek. Mondom, néha látni a fordítottját is (dudor helyett mélyedés). Szvsz ne aggódj miatta. Szálszakadás nem így néz ki.
Igen, a Barum télieken én is mélyedést fedeztem fel  ;)
Xanyi

Greg

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 175
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19424 Dátum: 2012.11.19 19:44:26 »
Helló!

Talán leginkább ide illik a kérdés..... Mivel a családban 3 kocsin is házilag cseréljük a gumit, aktuálissá vált, hogy beszerezzek egy kompresszort. Ezzel kapcsolatban érdekelnének  tapasztalatok, akár konkrét típusról is. Milyen érdemes venni? Olajos vagy olajmentes? Tartályos? Milyen nyomással? Stb.....
(Adott esetben -ha már van- nyilván nem kizárólag gumifújásra használnám, hanem akár festésre, ilyesmikre is.)
Greg