Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4203610 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19215 Dátum: 2012.11.09 10:15:07 »
Hol vetted?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19216 Dátum: 2012.11.09 10:22:48 »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19217 Dátum: 2012.11.09 15:33:32 »
Sziasztok!

Continental ContiWinterContact TS810 Sport gumival van valakinek tapasztalata? Elég jónak tűnő árajánlatot kaptam rá (175/65R15 18700Ft).
Ennek teljesen más mintája van, mint a sima TS 810-nek, és sehol nem találok róla tesztet...

15000Ft alatt lenne Barum Polaris 3, Uniroyal MS Plus 66, Semperit SpeedGrip 2.

Nézegetem még a GoodYear UG7+-t is 19300-ért.

Ti melyiket vennétek?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19218 Dátum: 2012.11.09 15:44:00 »
Abból kiindulva, hogy a conti prémium márka, biztosan nem lesz vele gond. Nekem sima 810-es van, és röviden annyit mondhatok róla, hogy istenkirály.  :cool2:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19219 Dátum: 2012.11.09 16:05:44 »
A sima TS810-től én sem félnék, mert hasonló mintázatú gumikról jókat olvasok a teszteken, de a TS810 Sport ránézésre inkább a nyári gumikra hasonlít, ezért vagyok bizonytalan.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19220 Dátum: 2012.11.09 16:15:04 »
A sima TS810-től én sem félnék, mert hasonló mintázatú gumikról jókat olvasok a teszteken, de a TS810 Sport ránézésre inkább a nyári gumikra hasonlít, ezért vagyok bizonytalan.
Én nem paráznék ha rá van írva hogy WinterContact és nem kell a Sport feliratért felárat fizetni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #19221 Dátum: 2012.11.09 16:58:34 »
Sziasztok!

Continental ContiWinterContact TS810 Sport gumival van valakinek tapasztalata? Elég jónak tűnő árajánlatot kaptam rá (175/65R15 18700Ft).
Ennek teljesen más mintája van, mint a sima TS 810-nek, és sehol nem találok róla tesztet...

15000Ft alatt lenne Barum Polaris 3, Uniroyal MS Plus 66, Semperit SpeedGrip 2.

Nézegetem még a GoodYear UG7+-t is 19300-ért.

Ti melyiket vennétek?
Tavaly vettem speedgrip2-t. Jól szerepelt a tesztekben is és a használat során is jónak bizonyult. Á
r-érték arányban a legjobbak között van.

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19222 Dátum: 2012.11.09 17:20:33 »
Inkább erre költök (természetesen más feldatokra is alkalmas, 42-210 Nm-ig), mint gumisnak adjam a pénzt, aki ki tudja milyen nyomatékkal húzza meg.
Sajnos igazad van. Bár sok gumis műhelyben már néhány éve használják a nyomatékkulcsot, de sok rossz tapasztalatom van a szakszerűtlen használat miatt. Felteszik a kerekeket légkulccsal, majd a nyomatékkulccsal meghúzzák. A legtöbb esetben ilyenkor a csavar már nem mozdul, mert a légkulcs már túlhúzta, így az egész csak egy felesleges "bemutató" a kuncsaft felé.
Még egy kicsit visszatérek egy másik témára, arra hogy régen nem tulajdonítottak ekkora jelentőséget a téli guminak. A nyolcvanas években nem is nagyon lehetett kapni télit, csak elvétve, annak is elég otromba, durva mintája volt. Nem is volt így kiélezve minta és keverék szempontjából. Ma a gyártás során külön optimalizálják a télit és a nyárit. Emlékszem, normál radiál (nem téli) Semperit gumim volt a Ladán, de a mintázata közel sem úgy nézett ki, mint egy mai tipikus nyári. Sokkal több vékony bevágás volt benne, emlékeztetve a mai téliekre. Arról nem is beszélve, hogy az akkori átlag autók jóval kisebb teljesítményűek voltak, kevesebb autó volt, és nem volt ilyen száguldozós világ.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19223 Dátum: 2012.11.09 18:39:59 »
Sziasztok!

Continental ContiWinterContact TS810 Sport gumival van valakinek tapasztalata? Elég jónak tűnő árajánlatot kaptam rá (175/65R15 18700Ft).
Ennek teljesen más mintája van, mint a sima TS 810-nek, és sehol nem találok róla tesztet...

15000Ft alatt lenne Barum Polaris 3, Uniroyal MS Plus 66, Semperit SpeedGrip 2.

Nézegetem még a GoodYear UG7+-t is 19300-ért.

Ti melyiket vennétek?
A téli képességei ezek közül szvsz a Goodyearnak a legjobbak, de kifutó típus, kérdés hogy mondjuk 2 év múlva lenne-e belőle utánpótlás, ha kéne - ugyanakkor ár/érték arányban egyértelműen a Semperit a nyerő. A sorrendem tehát ez lenne: Semperit, Goodyear, Conti, Barum, Uniroyal.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19224 Dátum: 2012.11.09 18:43:03 »
Még egy kicsit visszatérek egy másik témára, arra hogy régen nem tulajdonítottak ekkora jelentőséget a téli guminak. A nyolcvanas években nem is nagyon lehetett kapni télit, csak elvétve, annak is elég otromba, durva mintája volt. Nem is volt így kiélezve minta és keverék szempontjából. Ma a gyártás során külön optimalizálják a télit és a nyárit. Emlékszem, normál radiál (nem téli) Semperit gumim volt a Ladán, de a mintázata közel sem úgy nézett ki, mint egy mai tipikus nyári. Sokkal több vékony bevágás volt benne, emlékeztetve a mai téliekre. Arról nem is beszélve, hogy az akkori átlag autók jóval kisebb teljesítményűek voltak, kevesebb autó volt, és nem volt ilyen száguldozós világ.
Na igen. Viszont aki akart, az az üres(ebb) utakon jobban tudott tépni - közben rosszabb futómű és gyengébb fékek voltak alatta (tisztelet a nagyon kevés kivételnek). De amúgy stimmel, amit írsz: a régi "nyári" gumik inkább afféle négyévszakosok voltak. És, igen, a korai téli gumik igazából tényleg csak téli útviszonyok között voltak jók - olyan helyeken volt értelme használni őket, ahol a tél nagy részében csakugyan havasak, jegesek, latyakosak az utak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19225 Dátum: 2012.11.09 19:50:03 »
Continental ContiWinterContact TS810 Sport gumival van valakinek tapasztalata?
Sport feliratra a régebbieknél emlékszem. Nézd meg a DOT számot. Ahhoz képest, hogy téligumi, egészen jó volt.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19226 Dátum: 2012.11.09 19:59:09 »
Arról nem is beszélve, hogy az akkori átlag autók jóval kisebb teljesítményűek voltak, kevesebb autó volt, és nem volt ilyen száguldozós világ.
'77-es Zsigulid van?  :clap:
Én Apám első autójával, egy 74-es Zsigulival kezdtem el vezetni 1990-ben. 24 éves koráig használtuk, de sajnálom, hogy nem tartottam meg.  :cry:
A végén szegény 120 pacis volt és rosszul voltak akik végre megvették a nyugati autójukat, de nem tudták a lépést tartani a régi kis Zsigulival, tehát azért én vitatkoznék veled, hogy nem volt ilyen száguldozós világ, Palaczk-kal értek ebben egyet:
Na igen. Viszont aki akart, az az üres(ebb) utakon jobban tudott tépni
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19227 Dátum: 2012.11.09 20:15:49 »
Ja-ja. gbucusnak annyiban igaza van persze, hogy 22-23 évvel ezelőtt egy 160-as tempó még elég nagy dolog volt (legalábbis mifelénk), ma pedig már nem szó ez, a leggyöszebb ezres kiskocsi is simán eléri... (Széria) Ladával az óra szerinti 140 hatalmas élmény volt - az ezres Yarisom megy óra szerinti 180-at... Szóval ennyiben stimmel a dolog. A kocsik gyorsabban tudnak menni, és sokkal könnyebb is velük gyorsan menni. Viszont az utak, na, azok szabadabbak voltak régen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19228 Dátum: 2012.11.09 23:10:48 »
Celica gyári 16"-os felnije? Az ha jól tudom 6.5 col széles (a hirdetésben 7"-ost ír de szerintem nem igaz) és tuti nagyobb ET mint 38...
http://www.ebay.co.uk/itm/Toyota-celica-vvti-5-x-100-16-alloy-wheels-and-tyres-/271093973870

Én olyat szeretnék ami kint van a peremig, akár peremeztetem is a sárvédőket.
Ha nem akar valaki hozzápiszkálni a sárvédőkhöz, akkor Carinához szerintem a Subaru Impeza WRX gyári felnije lehet a tuti, még pedig ez a fajta:

Én 15"-osat keresek, újakat is nézem. A 17" nekem nagyon nem tetszik, túlságosan kiemelődik a kerék, túl nagy az autóhoz. 16 még pöpec lenne, ha könnyű a felni, viszont van egy garnitura 2 éves 15"-os Dunlop gumim, az még jópár évig bírná. Ezeket néztem eddig:
http://www.momo.it/en/road-wheels/road-wheels-all-products/win-pro-silver.html
http://www.cmswheels.de/de/produkte/C4HGS
http://www.dezent-wheels.com/438_EN.htm?webdid=418&offset4257=12
http://www.startgumi.hu/kepek/dotz/dotz_imola.1.jpg

Meg most nézem kijött egy új Dezent felni :)
http://www.dezent-wheels.com/438_DE.htm?webdid=530
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19229 Dátum: 2012.11.09 23:17:21 »
Én 15"-osat keresek, újakat is nézem. A 17" nekem nagyon nem tetszik, túlságosan kiemelődik a kerék, túl nagy az autóhoz. 16 még pöpec lenne, ha könnyű a felni, viszont van egy garnitura 2 éves 15"-os Dunlop gumim, az még jópár évig bírná. Ezeket néztem eddig:
http://www.momo.it/en/road-wheels/road-wheels-all-products/win-pro-silver.html
http://www.cmswheels.de/de/produkte/C4HGS
http://www.dezent-wheels.com/438_EN.htm?webdid=418&offset4257=12
http://www.startgumi.hu/kepek/dotz/dotz_imola.1.jpg

Meg most nézem kijött egy új Dezent felni :)
http://www.dezent-wheels.com/438_DE.htm?webdid=530
Ezek közül nekem ez az utolsó új Dezent tetszik a legjobban, de persze neked kell hogy megfeleljen.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...