Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4206317 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19110 Dátum: 2012.11.01 14:56:44 »
Aki télen is fagylalt eladásból akar megélni, az ne csodálkozzon, hogy nem keresi magát halálra. A gumizást simán lehet más mellett csinálni. Nem akkora beruházás, nyugodtan lehet mellette több lábon állni.
Fél millás géppel pár perces ellenőrzésért eléggé lehúzás a 4e. ("temészetesen" szla. nélkül, mert azt az érdeklődésem ideje alatt fizetőnek is "elfelejtett" adni.)
Csak viszonyításképpen volt olyan munkám ahol 2 nap alatt kerestem ennyit bruttóban, de még annak is örültem. És nem lehet rólam azt mondani, hogy alulképzett vagyok.
Mozgó gumiszervizt kéne csinálni :yes: Beférnek a gépek egy Dukátóba, Sprinterbe is :otlet:
Mondjuk Hungaróringen motoros napokon láttam ilyent.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19111 Dátum: 2012.11.01 14:57:42 »
Mindig ott áll egy ilyen a BAH csomópontnál lévő benzinkútnál.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19112 Dátum: 2012.11.01 14:59:44 »

Csak viszonyításképpen volt olyan munkám ahol 2 nap alatt kerestem ennyit bruttóban, de még annak is örültem. És nem lehet rólam azt mondani, hogy alulképzett vagyok.
Nem volt valami jó a marketinged [rohog]

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Gumik és felnik
« Válasz #19113 Dátum: 2012.11.01 15:00:23 »
Mindig ott áll egy ilyen a BAH csomópontnál lévő benzinkútnál.
Ja,évek óta,az öww kútnál. Láttam anno énis,mikor a jagelló utcában laktam.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19114 Dátum: 2012.11.01 15:00:51 »
Mindig ott áll egy ilyen a BAH csomópontnál lévő benzinkútnál.
Amig áll nincs baj :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19115 Dátum: 2012.11.01 15:39:02 »
Mozgó gumiszervizt kéne csinálni :yes: Beférnek a gépek egy Dukátóba, Sprinterbe is :otlet:
Mondjuk Hungaróringen motoros napokon láttam ilyent.
brüsszelben sok ilyen van, kimennek az utcán parkoló kocsihoz. ezerszer láttam. szerintem tök jó, de ehhez az is kell, hogy az ember ideje annyira drága legyen, hogy ne érje meg elvinni a kocsit gumishoz

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19116 Dátum: 2012.11.01 15:55:31 »
brüsszelben sok ilyen van, kimennek az utcán parkoló kocsihoz. ezerszer láttam. szerintem tök jó, de ehhez az is kell, hogy az ember ideje annyira drága legyen, hogy ne érje meg elvinni a kocsit gumishoz
Lehet variálni: pl gumit ajánlani szereléssel együtt ( most divat neten rendelni gumit, de attól még nem lesz felszerelve)
Vagy cégekhez  akciózni,  kivonulni, többet lecserélni.
Bevásárlóközpontoknál van itt is olyan, hogy ha ott veszed a gumit a parkolóban felszerelik.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19117 Dátum: 2012.11.01 17:08:43 »
Nem volt valami jó a marketinged [rohog]
OFF
A munkámhoz kapcsolódóan kellett + feladatokat +csinálni. Akkor még külön fizettek érte. Meg kellet csinálni, nem volt választási lehetőség, max. felmondani. Nem marketing kérdése volt. Még örülhettem is, mert számtalan helyen semmit nem fizetnek a + munkáért. ON

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19118 Dátum: 2012.11.01 17:15:01 »
OFF
A munkámhoz kapcsolódóan kellett + feladatokat +csinálni. Akkor még külön fizettek érte. Meg kellet csinálni, nem volt választási lehetőség, max. felmondani. Nem marketing kérdése volt. Még örülhettem is, mert számtalan helyen semmit nem fizetnek a + munkáért. ON
:offtopic:Én a cégetekre gondoltam, ahol dolgozol, nem tudhattam ,hogy nem te vagy a főni :offtopic:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19119 Dátum: 2012.11.01 21:18:33 »
Csak viszonyításképpen volt olyan munkám ahol 2 nap alatt kerestem ennyit bruttóban, de még annak is örültem.
Már fél millát, vagy 4ezret...?
music     

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19120 Dátum: 2012.11.01 21:54:59 »
OFF
Már fél millát, vagy 4ezret...?
4 ezret, de ez a régi szép időkben volt ... -(((  ON

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19121 Dátum: 2012.11.04 08:20:06 »
gondolom ekkor még nem volt TS-ed, jól megkellett volna szpatni a köcsgt
Á, az ilyet hagyni kell, hadd húzzon el a francba  ::) ... Ha felveszed a kesztyűt, könnyen lehet belőle komoly baj. Ütközéssel, és/vagy kiszállás után előkerülő fegyverekkel, ilyesmik  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19122 Dátum: 2012.11.04 08:27:25 »
Mindig a BMWsek.. A rekord gyorshajtók is általában BMWsek. Ezért is nem csípem ezt a márkát  :hug:
Pedig tudom, hogy csak itt a balkánon van ez. Németeknél hétköznapi emberek járkálnak BMWvel. Itt meg a kikapaszkodott tahók meg hülyegyerekek. Főleg.
Sajnos tény, hogy mifelénk a BMW-vezetők között egyértelműen több a veszélyesen viselkedő gyökér, mint más márkák sofőrjei között. Persze azért még így is a normálisak vannak többségben, hisz egyszer játsszátok el, hogy egy olyan napon, amikor sokat vezettek, megpróbáljátok megszámolni, hány BMW-vel találkoztok a forgalomban, és ebből hányan viselkednek hülyén... Erősen kisebbségben lesznek. De ettől még igaz, hogy (aránylag) sokan hiszik közülük azt, hogy ezzel a kocsival nem pusztán sportosan, hanem agresszívan is közlekedni.

Németország, az más téma... Ott annyira tömegmárka a BMW, hogy igazából fel sem merül a dolog; ráadásul ugye eleve civilizáltabban vezetnek a németek, mint mi. De azért ott is elsősorban azok vesznek BMW-t, akik a sportos, gyors, dinamikus vezetési stílust kedvelik. Bár ott azért sokkal szélesebb a spektrum - gondolok itt pl. az alapmotoros, automata váltós 1-esekben és 3-asokban ülő, nyugdíjas hölgyekre  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19123 Dátum: 2012.11.04 08:34:21 »
Á, az ilyet hagyni kell, hadd húzzon el a francba  ::) ... Ha felveszed a kesztyűt, könnyen lehet belőle komoly baj. Ütközéssel, és/vagy kiszállás után előkerülő fegyverekkel, ilyesmik  :wacko:
ja. apám mindig azt mondja, "dögöljön meg máshol"

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19124 Dátum: 2012.11.04 11:23:31 »
Bár a téma itt OFF:


Beértem a kanyarba (itt csatlakozik össze az M1-gyel az M7-es), egy álló BMW fogadott a belső sávban. Mellettem autó, kívülről nem fértem el...és jöttem 100-zal...nagyon-nagyot fékeztem...abs dolgozott mint állat...kb 10 centire álltam meg...szerencsérre mögöttem nem jött senki.
Utána gázt adott, és elhúzott a pics.ba...mire én kiértem egyenesbe már nem is láttam...


Nem egy ilyet láttam már én is. Legutoljára a nov1-én, amikor igencsak tömött volt az autópálya és az eső is végig zuhogott. A belső sáv tele és cca. 100-zal ment igen sokszor. A paraszt az 5-ös bimmerben 3-4 autóval mögöttem mászott rá az előtte menő Stilóra, aki előtt dugig volt a pálya és villogott örök módjára. A Stilós persze nem ment le, tele volt amúgy is a külső is. Egy kis lukat kihasználva aztán bevágott elé a külsőből, mire a Stiló is rámászott és kóstolgatta :)

A paraszt erre izomból fékezett a belsőben, zuhogó esőben, csúcsforgalomban, majd nagy gáz. A Stilós hagyta a fenébe.

A BMW-s ezek után is folytatta az ámokfutását, kívülről előzgetett, szerintem 100km alatt öszeszedett vele cca. 30mp előnyt a normálisan haladókkal szemben.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.04 11:41:26 írta richkan »