Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4206264 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19095 Dátum: 2012.10.31 13:27:36 »
Elkepzelheto, hogy ennyit szamitana akkor a 215/45R17 nyari es a 205/55R16 kozotti meretkulonbseg? Hatarozottan erezheto, hogy hamarabb megcsuszik az auto. Nyarival varosban gyakorlatilag soha nem hallottam az ABS-t mukodni, a 2 hete felrakott telivel viszont mar tobbszor is. Pedig az ut szaraz volt.
Száraz úton nekem eddig még a Yarissal sosem kellett akkorát fékeznem, hogy dolgozzon az ABS... Semmiféle gumival. Ehhez azért már hatalmas erővel kell(ene) nyomni a pedált! Hogy szoktál te fékezni  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19096 Dátum: 2012.10.31 13:39:00 »
mai metró újság: Conti vezér: " a nyáron használt téligumi 2-3e km alatt lenullázza a gumikat"   :devil:
hát ez mindennek a teteje már..be kellene perelni vásárlói megtévesztésért.   :censored:
Hát ha ez a 2-3e km nem elírás/elszólás, és nem 20-30e akart lenni valójában, hanem csakugyan KÉT-HÁROMEZER, akkor az ipse nem normális, és full igazad van  :nonono: :censored: ... Ilyen baromságokkal etetni a népet, azért már tényleg kimeríti a "megtévesztés" fogalmát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19097 Dátum: 2012.10.31 19:25:30 »
Száraz úton nekem eddig még a Yarissal sosem kellett akkorát fékeznem, hogy dolgozzon az ABS... Semmiféle gumival.
Szerencsés ember vagy, bár talán én is. Mindkét eset az M7-esen történt. Egyszer egy komplett, megpakolt hűtőszekrény miatt dolgoztattam meg az ABS-t. Valaki elhagyta a kocsija tetejéről. Én megúsztam néhány poharas tejföl széttrancsírozásával. A másik esetben egy leeső bringa volt, teljesen megállni már nem tudtam, de szerencsére éppen elfértem a bringa és a belső szalagkorlát között. Hát mindkét oldalon elfért volna köztünk egy-egy cigarettapapír. El sem hittem, hogy ilyen mázlim lehetett.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19098 Dátum: 2012.10.31 19:46:21 »
Hát ha ez a 2-3e km nem elírás/elszólás, és nem 20-30e akart lenni valójában, hanem csakugyan KÉT-HÁROMEZER, akkor az ipse nem normális, és full igazad van  :nonono: :censored: ... Ilyen baromságokkal etetni a népet, azért már tényleg kimeríti a "megtévesztés" fogalmát.
Mint korábban írtam én is olvastam ennyire kopós Contiról. Igaz az motorkerékpár gumi volt,amik jobban kopnak , de azért nem ilyen aránytalanul gyorsan mint az a Conti.
Bár nekem is eddig Conti télim volt de 5 év alatt max összesen 2mm-t kopott, pedig nem mindig 7 fok alatt használtam (nyáron nem használtam)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19099 Dátum: 2012.10.31 20:27:16 »
Szerencsés ember vagy, bár talán én is. Mindkét eset az M7-esen történt. Egyszer egy komplett, megpakolt hűtőszekrény miatt dolgoztattam meg az ABS-t. Valaki elhagyta a kocsija tetejéről. Én megúsztam néhány poharas tejföl széttrancsírozásával. A másik esetben egy leeső bringa volt, teljesen megállni már nem tudtam, de szerencsére éppen elfértem a bringa és a belső szalagkorlát között. Hát mindkét oldalon elfért volna köztünk egy-egy cigarettapapír. El sem hittem, hogy ilyen mázlim lehetett.
Hühh  :eek: ... hát ja, ebből a szempontból tényleg szerencsés lehetek, mert hasonló esetem még nem volt az eddig levezetett kb. 700 ezer km-em alatt. Mondjuk, parázok is az ilyenektől  :wacko: ... mindig próbálom magam lelkileg felkészíteni, elképzelni a szitut, hogy ha bekövetkezik, több esélyem legyen kivédeni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19100 Dátum: 2012.11.01 11:21:49 »
Hát velem kb 2-3 éve történt, hogy az M7-en kb, törökbálinti lehajtó magasságában bevágott jobbról egy BMW-és...
Sor volt előttem is...tehát nem lehúzodni nem tudtam, mellettünk lassabban közlekedtek. Egy lyukat használt ki.

Nagyot kellett fékeznem, rosszallásomat kifejezve rávillogtam...erre el kezdett fékezgetni...erre természetesen megint levillogtam...
Akkor párom mondta, hagyjam mert hülye...lemaradtam tőle...itt jön a csavar:
Beértem a kanyarba (itt csatlakozik össze az M1-gyel az M7-es), egy álló BMW fogadott a belső sávban. Mellettem autó, kívülről nem fértem el...és jöttem 100-zal...nagyon-nagyot fékeztem...abs dolgozott mint állat...kb 10 centire álltam meg...szerencsérre mögöttem nem jött senki.
Utána gázt adott, és elhúzott a pics.ba...mire én kiértem egyenesbe már nem is láttam...
Rendszáma alapján felakartam jelenteni, két tanúm is lett volna, de nem akartam egy ilyen hülye miatt állandóan a rendőrségre mászkálni...
Pedig szívem szerint az ilyenek letöltendőt adnék  :censored:
Csúnya vége is lehetett volna...a kocsiban ült feleségem és édesanyám is...

Nem ide való teljesen...úgyhogy bocsi az off-ért...

A témáról:
2-3 ezer alatt nem kopik el a téli, átlagos használat mellett...
Motorkerékpár gumik hamar kopnak, mert nagyon puha keverékből készülnek...

lasi:
E12 1.4-esem volt akkor.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.01 11:24:45 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19101 Dátum: 2012.11.01 11:23:51 »
gondolom ekkor még nem volt TS-ed, jól megkellett volna szpatni a köcsgt
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19102 Dátum: 2012.11.01 11:47:38 »
Hát velem kb 2-3 éve történt, hogy az M7-en kb, törökbálinti lehajtó magasságában bevágott jobbról egy BMW-és...
Sor volt előttem is...tehát nem lehúzodni nem tudtam, mellettünk lassabban közlekedtek. Egy lyukat használt ki.

Nagyot kellett fékeznem, rosszallásomat kifejezve rávillogtam...erre el kezdett fékezgetni...erre természetesen megint levillogtam...
Akkor párom mondta, hagyjam mert hülye...lemaradtam tőle...itt jön a csavar:
Beértem a kanyarba (itt csatlakozik össze az M1-gyel az M7-es), egy álló BMW fogadott a belső sávban. Mellettem autó, kívülről nem fértem el...és jöttem 100-zal...nagyon-nagyot fékeztem...abs dolgozott mint állat...kb 10 centire álltam meg...szerencsérre mögöttem nem jött senki.
Utána gázt adott, és elhúzott a pics.ba...mire én kiértem egyenesbe már nem is láttam...
Rendszáma alapján felakartam jelenteni, két tanúm is lett volna, de nem akartam egy ilyen hülye miatt állandóan a rendőrségre mászkálni...
Pedig szívem szerint az ilyenek letöltendőt adnék  :censored:
Csúnya vége is lehetett volna...a kocsiban ült feleségem és édesanyám is...

Nem ide való teljesen...úgyhogy bocsi az off-ért...

A témáról:
2-3 ezer alatt nem kopik el a téli, átlagos használat mellett...
Motorkerékpár gumik hamar kopnak, mert nagyon puha keverékből készülnek...

lasi:
E12 1.4-esem volt akkor.

Mindig a BMWsek.. A rekord gyorshajtók is általában BMWsek. Ezért is nem csípem ezt a márkát  :hug:
Pedig tudom, hogy csak itt a balkánon van ez. Németeknél hétköznapi emberek járkálnak BMWvel. Itt meg a kikapaszkodott tahók meg hülyegyerekek. Főleg.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19103 Dátum: 2012.11.01 11:55:22 »
Mindig a BMWsek.. A rekord gyorshajtók is általában BMWsek. Ezért is nem csípem ezt a márkát  :hug:
Pedig tudom, hogy csak itt a balkánon van ez. Németeknél hétköznapi emberek járkálnak BMWvel. Itt meg a kikapaszkodott tahók meg hülyegyerekek. Főleg.
Azokkal nem lehet lassan menni :D
Egy görög barátomnak Suprája van: elkapták vagy 180-al. Megkérdezte a rendőrt ő mennyivel menne. Belátta azzal kell néha gyorsan menni. (Ez 1990-ben volt Görögországban- a Suprája még mindig megvan-oldtimernek)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19104 Dátum: 2012.11.01 11:58:21 »
Azokkal nem lehet lassan menni :D
Egy görög barátomnak Suprája van: elkapták vagy 180-al. Megkérdezte a rendőrt ő mennyivel menne. Belátta azzal kell néha gyorsan menni. (Ez 1990-ben volt Görögországban- a Suprája még mindig megvan-oldtimernek)
A6-os audi is olyan 160 alatt mintha állna ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19105 Dátum: 2012.11.01 14:26:35 »
pár éve utasként ültem egy egy 4,2es audiban olyan 220 -230 körül..(M7, kék villogó stb) károgtam a sofőr srácnak hogy lassítson.. :1eye:   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19106 Dátum: 2012.11.01 14:42:38 »
Na ja... Viszont az év legnagyobb részében meg alig van munkájuk. Úgyhogy összességében véve azért korántsem keresik magukat halálra ők sem.
Aki télen is fagylalt eladásból akar megélni, az ne csodálkozzon, hogy nem keresi magát halálra. A gumizást simán lehet más mellett csinálni. Nem akkora beruházás, nyugodtan lehet mellette több lábon állni.
Fél millás géppel pár perces ellenőrzésért eléggé lehúzás a 4e. ("temészetesen" szla. nélkül, mert azt az érdeklődésem ideje alatt fizetőnek is "elfelejtett" adni.)
Csak viszonyításképpen volt olyan munkám ahol 2 nap alatt kerestem ennyit bruttóban, de még annak is örültem. És nem lehet rólam azt mondani, hogy alulképzett vagyok.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19107 Dátum: 2012.11.01 14:45:22 »
Aki télen is fagylalt eladásból akar megélni, az ne csodálkozzon, hogy nem keresi magát halálra. A gumizást simán lehet más mellett csinálni. Nem akkora beruházás, nyugodtan lehet mellette több lábon állni.
Fél millás géppel pár perces ellenőrzésért eléggé lehúzás a 4e. ("temészetesen" szla. nélkül, mert azt az érdeklődésem ideje alatt fizetőnek is "elfelejtett" adni.)
Csak viszonyításképpen volt olyan munkám ahol 2 nap alatt kerestem ennyit bruttóban, de még annak is örültem. És nem lehet rólam azt mondani, hogy alulképzett vagyok.
Majd rászáll ezekre is a NAV, mint a plasztikai sebészekre, haknizenészekre, pizzafutárokra, limóbérbeadókra :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19108 Dátum: 2012.11.01 14:47:50 »
Németeknél hétköznapi emberek járkálnak BMWvel.
...akik legalisan hajtanak >200-al ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19109 Dátum: 2012.11.01 14:50:21 »
pár éve utasként ültem egy egy 4,2es audiban olyan 220 -230 körül..(M7, kék villogó stb) károgtam a sofőr srácnak hogy lassítson.. :1eye:
Pedig csak azért ment olyan lassan, mert zavarja a közlekedőket a kék lámpa.
Az élet 200 felett kezdődik, és 250 felett lesz izgalmas.  :D