Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4210924 alkalommal)

0 Felhasználó és 21 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19080 Dátum: 2012.10.31 11:05:11 »
Újat, persze. És most lenne ésszerű beszerezni, tehát a télnek már azzal nekivágni. A használt télieket pedig még simán el tudod adni, ha van még rajtuk minta. Egy 20-asért pikkpakk elviszik a négyet.

Mi a gumiméreted? 195/60x15? Gondolom... Ha jól gondolom, akkor ebből a méretből most pl. Kléber Quadraxer van az autogumibolt.hu-n, 18.990 per darab, ingyenes házhozszállítással! Szvsz ez egy szuper vétel lenne, amivel kb. öt évre kipipálnád a gumikérdést.

10 éves gumit még el lehet adni gondolod?  :hmmmm: Egyébként, azért számít az is, hogy a gumi maga jó legyen, ne nyikorogjon, jól tapadjon stb, nem csak az hogy épp mivan jó áron a méretemből :)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19081 Dátum: 2012.10.31 11:05:37 »
Egyébként az alufelninek nem árt a tél?  :hmmmm: Sózás stb
Nekem ez lesz a negyik tél alufelnivel. Az a helyzet, hogy a téli alufelnijeim szebb állapotban vannak mint a nyáriak. Időnként le kell mosni, ez mondjuk nálam 2-3 hetente vam de bírja, nincs vele gond.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19082 Dátum: 2012.10.31 11:07:35 »
Meg az árakon is, centirozás ellenőrzése 4000 :lol:
Természetesen flegmán, végülis sok ember alig félnapos keresetéről van szó 5-10 percnyi munkáért.
Na ja... Viszont az év legnagyobb részében meg alig van munkájuk. Úgyhogy összességében véve azért korántsem keresik magukat halálra ők sem.

Ne érts félre: ettől még persze nem kéne flegmának lenni ilyenkor sem - ebben egyetértünk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19083 Dátum: 2012.10.31 11:12:01 »
10 éves gumit még el lehet adni gondolod?  :hmmmm: Egyébként, azért számít az is, hogy a gumi maga jó legyen, ne nyikorogjon, jól tapadjon stb, nem csak az hogy épp mivan jó áron a méretemből :)
Tudom hogy számít. Azért írtam a Klébert, és nem a Barumot vagy a Savát. Ha már tanácsot ad az ember, időt szán rá, utánanéz stb, akkor ne az legyen már az első reakciód, hogy belekötsz és kétségbe vonod  :szemez:

10 éves gumit röhögve el lehet adni. Nem annyiért, mint egy 4 éveset, de ezért is írtam 5 ezer/darabos árat. Van egy vásárlói réteg, aki elsősorban csak a profilmélységet nézi - ők egyszerűen csak akarnak venni valamit, amivel még legálisan elgurulászhatnak, minél olcsóbban. És ha nem valami iszonyat felkeményedett, csúszkáló szarokról van szó, akkor nekem az eladásnál sem lesznek lelkiismereti problémáim.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19084 Dátum: 2012.10.31 11:16:12 »
Tudom hogy számít. Azért írtam a Klébert, és nem a Barumot vagy a Savát. Ha már tanácsot ad az ember, időt szán rá, utánanéz stb, akkor ne az legyen már az első reakciód, hogy belekötsz és kétségbe vonod  :szemez:

10 éves gumit röhögve el lehet adni. Nem annyiért, mint egy 4 éveset, de ezért is írtam 5 ezer/darabos árat. Van egy vásárlói réteg, aki elsősorban csak a profilmélységet nézi - ők egyszerűen csak akarnak venni valamit, amivel még legálisan elgurulászhatnak, minél olcsóbban. És ha nem valami iszonyat felkeményedett, csúszkáló szarokról van szó, akkor nekem az eladásnál sem lesznek lelkiismereti problémáim.

Ok, én nem vágom annyira a gumi témát :) Szóval a Kleber jó. Egyébként most hirtelen utánanézve, nem nagyon vannak még 4 évszakos gumik, prémium gyártóktól pl nem is találtam, a használtak közt meg nem is hozott találatot.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19085 Dátum: 2012.10.31 11:24:13 »
nekem is Kléber van. igazából igen nehéz négyévszakost xy méretben szerezni mert én is azt akartam januárban de nem volt. így lett téli.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19086 Dátum: 2012.10.31 11:28:41 »
sziasztok!

ismertek olyan gumist, webáruházat, bármit, ahol tavalyi, de nem használt téligumik vannak kedvezményes áron?
vagy ha csak ideik vannak, hol érdemes körbenézni?

köszi
Tavalyit simán kifoghatsz egy "normál" rendelés esetén is  ::) ... és erre igazából még nem is nagyon lehet mondani semmit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19087 Dátum: 2012.10.31 11:42:35 »
Ok, én nem vágom annyira a gumi témát :) Szóval a Kleber jó. Egyébként most hirtelen utánanézve, nem nagyon vannak még 4 évszakos gumik, prémium gyártóktól pl nem is találtam, a használtak közt meg nem is hozott találatot.
Prémiumok közül a Dunlop, a Pirelli és elsősorban a Goodyear kínál négyévszakost. Aztán ott van még a Vredestein, a Hankook, a Kléber... Kumho is talán, ebben most nem vagyok biztos... És az olcsóbbak közül a Barum, Sava, Debica. Ezek ugrottak be így hirtelen. Mármint kimondottan a személyautó-gumik közül.

Igen, a Klébernek ez a négyévszakosa elég új fejlesztés - és jó. A legjobb a Goodyear Vector - de az 32 ezer a méretedben, akciósan. Annyival messze nem tud többet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19088 Dátum: 2012.10.31 11:51:15 »
Prémiumok közül a Dunlop, a Pirelli és elsősorban a Goodyear kínál négyévszakost. Aztán ott van még a Vredestein, a Hankook, a Kléber... Kumho is talán, ebben most nem vagyok biztos... És az olcsóbbak közül a Barum, Sava, Debica. Ezek ugrottak be így hirtelen. Mármint kimondottan a személyautó-gumik közül.

Igen, a Klébernek ez a négyévszakosa elég új fejlesztés - és jó. A legjobb a Goodyear Vector - de az 32 ezer a méretedben, akciósan. Annyival messze nem tud többet.

Azt írják vizes úton gyenge  :hmmmm: A kleber.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19089 Dátum: 2012.10.31 11:53:30 »
http://kep.index.hu/1/0/240/2403/24038/2403842_2a8d47b122f54978d5b2b6a2026ec5f0_o.jpg

Innen nézve a Sava jobbnak tűnik, mert vizes úton csak többet jár az ember, mint havason  :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19090 Dátum: 2012.10.31 11:54:11 »
ez nem így van. ennyi. nem kopik számottevően.  duma. nem jó neki de nem.
hidd el itt sírnék ha így lenne de ha kell lefényképezem az enyémet.
Sajnos azért ez sem ennyire egyszerű. Az tényleg nem állja meg a helyét, hogy a téli gumi nyáron jelentősen gyorsabban kopna vagy ilyesmi. EZ tényleg kamu. DE! Azok az anyagok, amiktől a gumi puha (tehát amik a tapadását biztosítják nagy hidegben), azok a nyári forróságban tényleg gyorsabban párolognak, száradnak ki belőle. Vagyis, röviden: a nyáron is használt téli gumit előbb kell majd kidobni (vagy legalábbis: télen már nem használni), mégpedig nem kopás, hanem felkeményedés miatt. Úgyhogy arra sajnos nem számíthatsz, hogy most 5 évre kipipáltad a gumikérdést. 3 évre pipáltad ki... vagy max 3 és félre (3 téli és 4 nyári szezonra). Ennél többel jobb, ha nem számolsz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19091 Dátum: 2012.10.31 11:58:38 »
http://kep.index.hu/1/0/240/2403/24038/2403842_2a8d47b122f54978d5b2b6a2026ec5f0_o.jpg

Innen nézve a Sava jobbnak tűnik, mert vizes úton csak többet jár az ember, mint havason  :hmmmm:
Többet; de a Savának más a mintázata a te méretedben, mint ebben a tesztben, úgyhogy ez az összevetés a te méretedre nem érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19092 Dátum: 2012.10.31 12:10:12 »
Ühüm...
Annyi a probléma az leírtakkal, hogy nincs összehasonlítási alapod sem JÓ téli, sem JÓ nyári gumikkal. Van egy szetted, amit használsz, jónak gondolsz, de nem keveredsz különösebb veszélyhelyzetbe, mert nem száguldozol. Így sosem fogod megérezni, mi a gyengéje a most használt gumiknak...  :whistling: ;)
Nézd Mester :) ... Én átautóztam egy nyarat a Yarissal, téli gumikon; jártam mindenfelé, a tiroli hegyi szerpentintől a (vizes) autópályán át a mindenféle országutakig... Néha elég gyorsan is mentem, direkt (pl. az említett szerpentineken) ... De sosem volt az az érzésem, hogy kritikusan kevés lenne a tapadás. Se kanyarban, se fékezésnél, se semmikor. Nem, nyilván nem PONT ugyanolyan, mint egy nyári. De így is teljesen normálisan viselkedett az autó. Nem mondom, hogy optimális megoldás, mert nem az. De vállalható.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19093 Dátum: 2012.10.31 13:23:59 »
Sajat tapasztalatom, hogy 2-3 C felett szaraz uton meg egy kategoriagyoztes teli gumival is erezhetoen rosszabbul viselkedik az auto, mint egy agyonkopott nyarival.
Naná hogy rosszabbul... szerinted miért használnak versenypályákon, száraz úton slick, vagy semi-slick gumikat?  ;) :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Gumik és felnik
« Válasz #19094 Dátum: 2012.10.31 13:25:28 »
De lehetseges. Es ennek szerintem reszben az ADAC es hasonlo tesztek az oka. Latszolag ugy nez ki, hogy egy csucs gumi nagysagrendekkel jobban teljesit, mint egy noname vacak. A valosagban jo ha 20-30% kulonbseg van a legjobb es a legrosszabb tesztelt gumi kozott pl. fekutban.
Fékútban 20-30 % különbség, az bizony nagyságrendnyi különbség! Ha egy kocsi mondjuk 40 helyett 50 m-en áll meg 100-ról, azon simán múlhat egy halálos gázolás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )